2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Teşekkür ederim. Hareket ettiğimde hic sikinti yok fakat gün içerisinde yatmam oturmam gerektiği zamanlar oluyor. Yada sabah uyandığımda felç inmiş gibi oluyor ağrıda şiddetli. Bakalik geçecekmi

Aynen nane ve maydonoz hic tuketmiyorum da kekik arada azcik kullaniyorum.neyse bol kekikli yemekler de dogum sonrasina artik napalim :)

Ben öğretmen değilim kamuda memurum bizde rapor veya ücretsiz izin almam durumunda işi yapmak için yeni biri görevlendirilmiyor yani hali hazırda iş yükü zaten fazla olan arkadaşlar benim işimi de yapmış olacaklar. Ben geçen yıl yumurtalık kisti ameliyatı oldum açık ameliyattı ve çok zordu. İyi niyetli düşündüğüm için benim işim kimseye kalmasın diye ameliyat sonrası hasta halimle doktor rapor önerdiği halde istememiştim ve işe başlamıştım. Bu konuda çok pişmanım çünkü bana inanılmaz derecede iş yüklediler ve hiç acımadılar o dönem. O yüzden doğum sonrası yasal haklarımı bu defa kullanmayı düşünüyorum, iyi hissetmeden işe başlamayacağım. Gerekirse ücretsiz izinde alırım.

Sizin durumunuz da kendimi yerinize koydugumda şöyle kötü, öğretmensiniz ve öğrencilere branş mezunu oldugunuz için faydanız mutlaka ücretli öğretmenden daha fazladır. O alandan mezun kişiler keşke ücretli öğretmenlik yapsa ama ben yaşadığım şehirde alakasız aöf önlisans bölümlerinden mezun olup en önemli derslere giren kişiler gördüm. Böyle durumda öğrencileriniz adına üzülürsünüz tabiki. Umarım dediğiniz gibi branş hocaları aralarında dersleri bölüşür bir şekilde ne siz ne çocuklar mağdur olmadan süreç tamamlanır. Sonuçta keyfi bir durum değil sizinki de

Yaptıkları vıcdansızlık gercekten, arkadaslrım bana hep sey derdı kendını kotu hıssedersen haberver dersıne bız gırerız bos oldugımız surece derlerdı, pandemıde hamıleydım, once benım gemek yememı beklerlerdı maske yuzunden, asansorde sıra varsa ılk benı bındırırlerdı, dusunuyorum gercekten benı cok rahat ettırdıler
Benım bransım matematık, sureklı ayakta anlatmak zorundayım, ve ıyı sınıflarım oldıgunda cıdden cok üzülüyorum, bızım branstan ucretlıye basvuran cok olmuyor malum özel dersler daha cok kazandırıyor, ıyi cocukların körelmesını asla ıstemıyorum bu yuzden,hele de sınav grubum varsa, donem basından ayrılcagım ıcım ıyı sınıfları arkadaslar paylasır dıye dusunuyorım, zumre sayısı yeterlı..ucretlıye gerek kalmaz ınsallah

Gecenlerde ben öyleydim canım hemen küsmeye ağlamaya yer ariyordum yani oturup ağlamak istiyordum durduk yere aramızda 1 gün mü var bende 16+3

Aynen nane ve maydonoz hic tuketmiyorum da kekik arada azcik kullaniyorum.neyse bol kekikli yemekler de dogum sonrasina artik napalim :)
Kuru nane ve kuru kekik yemeklerde koku verecek kadar kullanıyorum bunları kullanmakta sakınca yok bildiğim kadarıyla ama çaylarını içmek riskli, maydonozu da böreğin ic harcına koyuyorum, ama diyet yapar gibi maydonozu kaynatip içmek ya da demet demet yemek tehlikeli olabilir.

Ben de 8. Sınıf almicam sene başında, zumreme vericem, biz aslında 3 zumreyiz ama biri doğum sonrası ucretsiz iznindeydi onun derslerini ikimiz paylaşmiştık, şimdi ben de doğum iznine ayrilicam hepsini tek kişi alamaz ders saatini geçiyor mecbur ücretli alacaklar. Ama en azından 8 ler zumremde olursa alt sınıfları ücretliye verirler

Haklısınız, siz mecburen ayakta duramayacağınız için erkenden heyet raporu almak zorunda kalacaksınız muhtemelen ama bir şekilde hallolur bence. Önemli olan sizin ve bebeğinizin sağlığı şuan bazı insanlar hemen çocuk sahibi olabildikleri için çok şanslılar, insan birde sonradan geç bulunca gerçekten her açıyı ihtimali düşünüp tedirgin oluyor. Umarım herşey yolunda gider sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi. İş bir şekilde hallolur nasılsa. Bende eşimin işi sebebiyle Güneydoğu'da küçücük bir ilçedeyim ne doğru düzgün hastane var ne doktor var. Kontrollerde bile il dışına gidiyorum. 28. 29. Hafta civarında muhtemelen memleketime döneceğim bende de plasenta rahmin aşağısına yerleşimli oldugu için bu açıdan bir korku var ileri haftalara kadar çalışamam o yüzden hastane imkanı olmadığı için. Rabbim korktuğumuzu yaşatmasın hepimiz için herşey güzel ilerlesin inşallah

Belki ücretsiz izinden doner de ucretlıye gerek kalmaz

Insallah ılerleyen haftalarda plesanta yukarı cıkar da rahat edersınız, boyle durumlarda doktor oturma pozisyonu gosterıyormus, ımkansızlık nedır cok ıyı bılırım eskı gorev yerım oyleydı ılcede kadın dogumcu yoktu devlet hastanesınde, ozel hastane zaten yoktu, en yakın ıl merkezı 2bucuk saattı, ama dısımızı sıkıcaz şu onumuzdekı 1 yılı atlatırsak ısımızın basına gecerız allahın ıznıyle

İnşallah canım benim doktorumda daha hafta erken oldugu için kendiliğinden düzelme ihtimali var dedi, bende o ihtimale tutunuyorum. Benim geçen yıl olduğum ameliyatta bir yumurtalıgım ve tüpüm alındı. Çocugunun olması artık çok zor dediler tüp bebeğe başlayacaktık hastane imkanı olmadıgı için yaz gelmesini bekledim ankaraya gidip tedaviye başlayacaktım. Tam umudu kestigim sırada hamile oldugumu öğrendim yazarken bile gözlerim doluyor Rabbim kimseye yoklugunu göstermesin. Çevremde gördügüm çocugu olmayan herkese dua ediyorum, hamilelere sağlıkla doğum yapmaları için dua ediyorum. Dediğiniz gibi inşallah herşey güzel ilerler bizde sonrasında işimizin başına döneriz

Yaa nasıl güzel bi mucize böyle neden alındı peki kist falan mi vardı

Çalışan anne olmak ne zor Allah hepimizin yardımcısı olsun bende doğum iznim bittikten sonra ücretsiz izin alacağım muhtemelen
Bende valla. Ben de öğretmenim hazirana kadar bir şekilde rapor falan kapatıp Eylül de de bir sene ücretsiz izne ayrılmayı düşünüyorum yani maddi açıdan zor olabilir ama küçük bebeği de bırakıp gidemem gibi geliyor

Gecen tup bebek grubunda bır arkadas yazdı,, aynı ay tranafer olmustuk o negatıftı, 2 ay sonra kendılıgınden hamıle kalmıs, o kadar mutlu olduk kı, umut hep var.. Saglıcakla kucagına almayı nasıp etsın rabbım, cumlemıze elbette

Bugün karnımın alt tarafında sancı hissediyorum, özellikle nefes alıp verirken ağrıyor ama normalde anlarda da tuhaf bı ağrı var. Böyle bişey yaşayan var mı

Kızlar gyno ferro sanol kan ilacı kullanan var mı? İki gündür kullanıyorum sabahları kusuyorum. Acaba ilaçtan mı kaynaklıdır?

Bugün karnımın alt tarafında sancı hissediyorum, özellikle nefes alıp verirken ağrıyor ama normalde anlarda da tuhaf bı ağrı var. Böyle bişey yaşayan var mı
Bende ağrılar kramplar hep oluyor canım. İlk başlarda daha çoktu. Şimdi azaldı ama dün gece yine sol kasıktan bi kramp girdi. Belime bacağıma vurdu acısı ama kısa sürdü. Kan değerlerimde magnezyumda falan sıkıntı yok. İdrar yollarında hafif bi enfeksiyonum var ama bol su içerek geçer demişti doktor. Bilemedim artık bebek büyüyor herhalde diyorum

Doğumdan sonra hazirana kadar raporla kapatabilir miyiz ki en iyi ihtimalle 37 ye kadar çalışsak Mart'ta izin bitiyor. 3 ay rapor bana çok mümkün değil gibi geliyor nedense

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…