2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben bı kaç kez ağrıdan hastaneye yatırıldım, her adet dönemi senin gibi ya ,3-4 ağrı kesici içiyordum ya da acilde iğne vuruluyordum. Bı de adet haricinde aniden gelen şoka sokucu ağrılar oluyor ya benim genelde Şubat ayında oluyordu. Ama çok şükür doğumdan sonra o deli agrilari bidaha yaşamadım. Şuan alt karnimda yaşadığım baskı ve sızı hissi çikolata kistinde yaşadığımız ağrıya benziyor
Benimde adet dışı ağrılarım çok oluyor sanki mesaneye baskı yapıyor kist

zeynepsii zeynepsii Altay hocanın 28 ine boş randevuları görünüyor, ben genelde cumartesi sabah alıyorum randevuları 26 sondaki dolmus bile. Geçen randevu bakmistin, almak istiyorsan eğer son bı kaç randevusu duruyor
Çok sağol kuzum haber verdiğin için🙏🏻 O tarafa geçiceğimiz zaman almak istiyorum Altay hocaya randevu. Ali hocaya hangi günler alabilirim acaba bi fikrin var mı? Her perşembe mi cuma mı ne yenileniyormuş sanırım randevuları

Benimde adet dışı ağrılarım çok oluyor sanki mesaneye baskı yapıyor kist
Benim doğumdan sonra kistlerimi tamamen temizlemisti doktorum ama son 1 yılda sol tarafta bı kistim daha oluşmuştu büyüme asamasindaydi 1.5 cm civarı, o bana hiç sorun yaratmadı, ama ilk doğumdan önce sagda 5.5 cm solda 4.5 cm iki kistim canıma okuyordu. 2009 da ağrıdan bayılmıştım apar topar hastaneye götürmüslerdi beni, hemen ameliyata almışti doktor apandisit sanıp. Benim ağrılarım cok şiddetli oluyordu. 2009 dan 2017 ye kadar çektim onların ağrısını.

Çok sağol kuzum haber verdiğin için🙏🏻 O tarafa geçiceğimiz zaman almak istiyorum Altay hocaya randevu. Ali hocaya hangi günler alabilirim acaba bi fikrin var mı? Her perşembe mi cuma mı ne yenileniyormuş sanırım randevuları
Günler degisiyordur, randevu sistemi hep açık istediğin zaman bakabilirsin, sadece erken doluyor ranevular o yüzden sık sık haftalık kontrol etmek gerekiyor, en garantisi cumartesi randevu almak o yüzden. Ama ali hocanın genelde randevusu oluyor istediğin zaman alabilirsin. Sadece içinde olduğun i hafta için randevu alabilirsin ama sonraki haftanın randevusunu alamiyorsun. Mesela bu hafta Altay hocaya 26 ve 28 i ne randevu koymuşlar 26 komple dolu 28 ine alabildim, ama önümüzdeki haftanın randevuları 26 Şmsi geçince gorunucek

Ali hocanın randevularina baktım bu hafta pazartesi, salı, Çarşamba, Perşembe yesilkoyde ve tüm günlerde boş randevu var baya. Sadece cuma gunu Fatih'te o güne randevu acmamislar. Ama bu değişiyor bu hafta 4 gün yesilkoyde haftaya belki 2 gün olur sadece

Oo hemde nasıl hele evlenmeden kaç kere okuldan eve geldim ağrılardan, evlendikten sonra az da olsa azalma oldu, sezaryen doğumumumdan sonra sanki biraz daha azaldı sanırım cm olarak küçüldüğü için
İnşallah doğumdan sonra benimde azalır🙏 zaten doktorlar çikolata kistinde direk tedavi olarak bile hamile kalmayı öneriyor canım küçülttüğü doğruymuş demekki

Kuru nane ve kuru kekik yemeklerde koku verecek kadar kullanıyorum bunları kullanmakta sakınca yok bildiğim kadarıyla ama çaylarını içmek riskli, maydonozu da böreğin ic harcına koyuyorum, ama diyet yapar gibi maydonozu kaynatip içmek ya da demet demet yemek tehlikeli olabilir.
Oyleymis canim ay ne olursa hemen burAda size sorasim geliyo canim sagolun hemen de aoru isaretlerim giderliyor Allah heppppinizden razi olsun canim annisler 🥰

Benim doğumdan sonra kistlerimi tamamen temizlemisti doktorum ama son 1 yılda sol tarafta bı kistim daha oluşmuştu büyüme asamasindaydi 1.5 cm civarı, o bana hiç sorun yaratmadı, ama ilk doğumdan önce sagda 5.5 cm solda 4.5 cm iki kistim canıma okuyordu. 2009 da ağrıdan bayılmıştım apar topar hastaneye götürmüslerdi beni, hemen ameliyata almışti doktor apandisit sanıp. Benim ağrılarım cok şiddetli oluyordu. 2009 dan 2017 ye kadar çektim onların ağrısını.
Benimki de temizlicekti ama bakmış doğumda patlamış, sonra kontrole gittiğimde kendini toparlamis dedi nasıl olduysa artık,çok zor gerçekten ağrısı

İnşallah doğumdan sonra benimde azalır🙏 zaten doktorlar çikolata kistinde direk tedavi olarak bile hamile kalmayı öneriyor canım küçülttüğü doğruymuş demekki
Evet cnm küçülüyor hatta doktorum bana emzirme de küçültür regl olmazsan dedi, ben 9 ay oldum adet sonra yine hamile kaldım, doktorum kistlerin için en iyi tedavi bu oldu dedi bakalım neler yasicam bu doğumdan sonra

Ye tatlıyı doğur hakkıyı,
Ye ekşiyi doğur Ayşe'yi 😂😂 ben bu hurafeyi biliyorum bı de erkek olursa popo karın diklesiyor, kız olursa enine yayılıyor. Bu bende tutmadı, erkek dedi doktor ama her bı yerimden enine genişliyorum 😄
İlk oğlumda sadece turşu ve yeşil zeytin yedim. Bu sefer de 2 kavanoz zeytin yedim yeşil doğranmış. Eşim erkek diyor o yüzden. Oğlumda göbeğim yuvarlaktı😀

Benimki de temizlicekti ama bakmış doğumda patlamış, sonra kontrole gittiğimde kendini toparlamis dedi nasıl olduysa artık,çok zor gerçekten ağrısı
Benim iki kistim de tamamen erimişti hamileliğimde ama çok eski olusumlu oldukları için çeperleri duruyordu onları temizledi doktorum, çeperleri kalınca içleri dolup tekrarliyormus çünkü. Bu hamileliğimde de yeni oluşan kistim erir umarım. Ben bu kistlerle savaşmayı bıraktım 6 senedir. Ne halleri varsa görsünler bana agri yapmasınlar yeter diyorum :)

Benimki de 8 Ocak görünüyor normalde ama sezeryan olduğu için aralıkta olur sanırım.Kötü tarafı yıldan dolayı birkaç günle bir yaş büyük gibi olacak.😂
Herkesten küçük olacagina büyük olması ni isterim ben ya ahahahah benim 2 ocak gozukuyor sizin nasıl.8.ocak 😂

Kızlar selam kontrolden geldim şimdi. İlk olarak doktor kaşıntı için hamilelikte alakalı bu haftalarda bir şey olmaz dedi. Alerji için ilaç verdi çok kötü olursan iç dedi. Bebek iyi çok şükür. Ama başka bir bilgi vermedi ben de sormayı unutuyorum zaten hep aklımdakileri 😄 Demir ilacını sordum 24. Haftada başlayacağız dedi. Şimdi bugün 15+6yım ben. 20. Haftada detaylı ultrason için randevu al dedi, 24. haftada da aç gel şeker testi yapcaz dedi . O gün kanlara bakıp sonrada demir ilacı başlayacakmış. Bu haftalarda başlayanlar var demir ilacına geç mi bilmiyorum. Ayrıntılı ultrason içinde anlaşmalı oldukları bir doktor varmış. Doç dr. Sinan tan. 1600 lira dediler fiyata da.
Gözün aydın canım bebeğinin iyi olmasına çok sevindim maşallah 🥰🥰

X