2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Valla ben im ev ve işyeri ataşehir, ümraniye civarı.
Medipol çamlıcaya gidiyorum şu an zorunlu sezeryan 13.000 e çıkmış+ 3. gebelik 2900+ tüp bağlatma 6000= 21.900 e geliyor.
Diğer iki doğumum kozyatağı central hospital de oldu çok memnunum orası da :25500 e geliyor.
Erdem hastanesi enfeksiyon açısından kimse önermiyor. Diğer alternatifler bunlardan daha pahalı.
İnsan birazda otelcilik hizmeti istiyor evet doğum sonrası mahremiyet istiyorsun. Hemşire herkesi uyarıyor, çıkarıyor, seninle özel ilgileniyor. Bebeğinin yeri geliyor altını değiştiriyor yeri geliyor sütün yoksa mama veriyor. Sen zaten doğum sresemliği ile bunları düşünmek istemiyorsun.
Ben Cerrahpaşada doğum yaptım bı normal koğuş odaları var, bı özel oda var bı de suit oda var, biz suit oda kiralamistik ama özel odadan bı farkı yoktu aslında sadece biraz daha büyük ve tuvaleti banyosu ayrıydı, hemşire bankosunun hemen yanındaydı. Aslında bahsettigin şeyler otelcilik hizmetinden çok sağlık hizmetine giriyor, bebek bakımı vs onları yapıyorlar, her saat başı uzmanligini yapan doktor gelip kontrol ediyor iki gün boyunca, durumu da not alıp hocaya rapor ediyor. Yani üniversite hastanelerinde sağlık hizmeti ozellerden daha sıkı hocalar başlarında olduğu için ama otelcilik hizmeti sıfır malesef. Mesela odaya adam akıllı yemek gelmiyor hastanenin yağsız tuzsuz yemekleri geliyor, özelde doğum sonrası istediğin yemeği hastanenin restoranından gönderiyorlar, bebeğe ve anneye doğum sonrası kullanacağı ürünleri vermiyorlar, özelde zıbın bere hepsini veriyorlar. Bunları hep biz tedarik ettik. Bı de konfor bakımından zayıf tabiki mesela sezaryen sonrası benim çok ağrım oldu, ağrı pompası takılmadı bana, ağrı kesici olarakta damardan parol verildi, o benim baş ağrımı bile kesmiyor, devlette bütçe kısıtlı olunca ucuz malzeme kullanılıyor. Doğum sonrası ağrıyı düşününce arada özele kayiyorum ama tek alternatif acıbadem benim, doktorum orada yapıyor doğumu, orasi da aşırı pahali. Sağlık hizmetini en iyi şekilde alacagimdan eminim ama otelcilik hizmeti de o acıyla kivranirken istiyor insan, en azından etkili bı ağrı kesici olmalı diyor.

Ben Ankara memorialde yapıcam nasipse en son 11 bindi. Doğuma kadar ne olur bilemiyorum tabi

Ben Cerrahpaşada doğum yaptım bı normal koğuş odaları var, bı özel oda var bı de suit oda var, biz suit oda kiralamistik ama özel odadan bı farkı yoktu aslında sadece biraz daha büyük ve tuvaleti banyosu ayrıydı, hemşire bankosunun hemen yanındaydı. Aslında bahsettigin şeyler otelcilik hizmetinden çok sağlık hizmetine giriyor, bebek bakımı vs onları yapıyorlar, her saat başı uzmanligini yapan doktor gelip kontrol ediyor iki gün boyunca, durumu da not alıp hocaya rapor ediyor. Yani üniversite hastanelerinde sağlık hizmeti ozellerden daha sıkı hocalar başlarında olduğu için ama otelcilik hizmeti sıfır malesef. Mesela odaya adam akıllı yemek gelmiyor hastanenin yağsız tuzsuz yemekleri geliyor, özelde doğum sonrası istediğin yemeği hastanenin restoranından gönderiyorlar, bebeğe ve anneye doğum sonrası kullanacağı ürünleri vermiyorlar, özelde zıbın bere hepsini veriyorlar. Bunları hep biz tedarik ettik. Bı de konfor bakımından zayıf tabiki mesela sezaryen sonrası benim çok ağrım oldu, ağrı pompası takılmadı bana, ağrı kesici olarakta damardan parol verildi, o benim baş ağrımı bile kesmiyor, devlette bütçe kısıtlı olunca ucuz malzeme kullanılıyor. Doğum sonrası ağrıyı düşününce arada özele kayiyorum ama tek alternatif acıbadem benim, doktorum orada yapıyor doğumu, orasi da aşırı pahali. Sağlık hizmetini en iyi şekilde alacagimdan eminim ama otelcilik hizmeti de o acıyla kivranirken istiyor insan, en azından etkili bı ağrı kesici olmalı diyor.
Üniversiteye ben de bu yüzdem cesaret edemiyorum. Kontrol için gittiğimde Hacettepedeki Prof doğuma gel sezeryanını ben yaparım dedi ama cesaret edemiyorum işte devlet olunca. Bide üniversite olursa hocaya doğum parası veriliyor mu yoksa ücretsiz mi

Otelcilik hizmeti deyince aklıma geldi. Bizim şehirde devlet hastahanesinde normal doğu yapanlara özel oda var. Odada ev tipi çift kişilik yatak mevcut. Hatta bi ara bi kiz fenomen olmuştu kızı ilk basta linclediler. Hastahaneye yatak sokmuş felan diye sonra anlaşıldı. Özel hastahanede öyle bi seye denk gelmedim tabi bu otelcilik hizmeti ne nasıl olur bilmiyorum 🤣
Evet üniversite ve şehir hastanelerinde de odalar özel hastane gibi ama otelcilik hizmeti derken her daim sana hizmet eden biri olmuyor, hasta bakicilar rutin işleri yapıp çıkıyor. Aciktiginda yemek saati geçtiyse yardımcı personele restorandan yemek getirmesini soylemeyemezsin sana deli gözüyle bakarlar devlette 😂

Evet Haklısın. Bende doğum değil ama özelde safra kesesi ameliyatı oldum. Devlette de tüp mide. ikiside aynı yöntemle oldu. dr lar iyi evet ama ameliyat sonrası ilgi, rahatlık istiyorsun. Özelde ağrım olmadan kitabımı odamda okuyup geçirdim zamanı. devlette sıcakla ortak wc leri kullanmak için temizlemekle.

Üniversiteye ben de bu yüzdem cesaret edemiyorum. Kontrol için gittiğimde Hacettepedeki Prof doğuma gel sezeryanını ben yaparım dedi ama cesaret edemiyorum işte devlet olunca. Bide üniversite olursa hocaya doğum parası veriliyor mu yoksa ücretsiz mi
Ben de sırf doktorum dogumumu yaptırsın diye yakınlardaki bı özel hastaneyi tercih etmedim, İstanbul trafiğinde bir uçtan diğerine gittim oğlumda, bunda da gidiyorum
Hastane ve konfor önemli ama benim için en önemlisi doktor. Ben de başka doktora cesaret edemedim mesela.

Yazmayı unutmuşum doktora ücret veriyorsun. Oda parası da veriyorsun ama özel hastane kadar olmuyor tabi. Doktor yine normal doğum ücretini alıyor, sadece hastaneye ve giderlere ücret ödenmiyor

Kızlar bebeğimiz bizi ne zaman duymaya başlıyor biliyor musunuz? Bazı kaynaklar 15.hafta bazıları 17 den sonra diyor

Evet Haklısın. Bende doğum değil ama özelde safra kesesi ameliyatı oldum. Devlette de tüp mide. ikiside aynı yöntemle oldu. dr lar iyi evet ama ameliyat sonrası ilgi, rahatlık istiyorsun. Özelde ağrım olmadan kitabımı odamda okuyup geçirdim zamanı. devlette sıcakla ortak wc leri kullanmak için temizlemekle.
Özel ile devlet arasındaki en büyük fark ameliyat sonrası yaşanan ağrı ve acı. Bu doğumda doktorumdan özellikle rica edicem ağrı pompası ayarlasin diye.

Evet üniversite ve şehir hastanelerinde de odalar özel hastane gibi ama otelcilik hizmeti derken her daim sana hizmet eden biri olmuyor, hasta bakicilar rutin işleri yapıp çıkıyor. Aciktiginda yemek saati geçtiyse yardımcı personele restorandan yemek getirmesini soylemeyemezsin sana deli gözüyle bakarlar devlette 😂
İnan fark oluyor mu bilmiyorum. Devlette sezeryan düşünüyorum. Yanımda refakatçim kim olacak eslere izin var mı onuda bilmiyorum. Hic bi sey belli değil tünelin ucunu görmeden ilerliyorum ve kafalar pırıl pırıl 🤣🤣🤣🤣 doğum nasıl olur nasıl çıkarım yanımda kim olur bebeyle nasıl ilgilenirim yada kimi bogazlayarak ayrilirim bilemiyorum. Hayırlısı diye diye bu güne geldik bakalım 🤣🤣

İnan fark oluyor mu bilmiyorum. Devlette sezeryan düşünüyorum. Yanımda refakatçim kim olacak eslere izin var mı onuda bilmiyorum. Hic bi sey belli değil tünelin ucunu görmeden ilerliyorum ve kafalar pırıl pırıl 🤣🤣🤣🤣 doğum nasıl olur nasıl çıkarım yanımda kim olur bebeyle nasıl ilgilenirim yada kimi bogazlayarak ayrilirim bilemiyorum. Hayırlısı diye diye bu güne geldik bakalım 🤣🤣
Devlet hastaneleri ile üniversite hastaneleri çok farklı, devlette doğum nasıldır, doğuma takip eden doktor mu giriyor hiç bilmiyorum. Üniversite hastaneleri tam teşekküllü olduğu için bana daha fazla güven veriyor. Yenidoğan yoğun bakım olması çok önemli bi hastanede, Allah hiç bı bebeği kuvez ve yoğun bakıma sokmasin ama doğum yaptigin hastanede olduğunu bilmek rahatlatıyor.

Mamajoo kullanan arkadaşlarım vardı memnunlardi ama kiwi için de iyi dedi bı kaç kişi fiyatı baya uygun, eğer işimi görürse önce kiwi denicem. Verim alamazsam yine üst modellerden bakmayı düşünüyorum, benim için pompa çok önemli çünkü, bı gecede üç dort biberon süt buzluğa atmam gerekiyor ertesi gün için.
Ben oğlumda kullandım memnun kaldım, öğretmenim 3 gün okulum vardı haftada en az 5 6 kere sagdim

Ben oğlumda kullandım memnun kaldım, öğretmenim 3 gün okulum vardı haftada en az 5 6 kere sagdim
3 günde 5-6 kez sağım yetiyor muydu, benim da sütüm çok azdı ben günlük 5-6 poşet buzluğa atıyordum, az olunca çabuk acikiyordu sanırım ben yokken sık sık veriyordu annem

X