2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
25 im ve malesef 3 cu ve bu dördüncü plansız oldu
maşallah ne güzel doğum hikayeleri bende tam tersi oldu buradaki ve diğer forumlardaki doğum hikayelerinden dolayı bende hep normal doğum istedim hatta kendimi koşullamışım herhalde zor durumdayken bile sezeryana alın demek gelmedi aklıma detaya girmiyeyim ama baya içten dıştan yırtığım oldu ve doğumdan sonra aylarca rahat oturamadım inşallah normal doğum isteyenlerin hepsi rahatlıkla geçer bu sefer kesinlikle sezeryan istiyorum

ben hiç dikkat etmiyorum bu konuda akşıma bile gelmedi sadece ete dokunduktan hemen sonra elimi güzelce yıkıyorum o kadar

ben normalde hiç spor yapmam çok yürümem bile ilk gebeliğimde plates yapayım dedim ebru şallının hamile platesini açtım yarım saatte perişan oldum ya normlde spor yapanlara hamilelikte daha kolay ama benim gibiler için hamilelikte spor işkence çünkü vucütta o esneklik hiç yok

takılmamak lazım bence önemli olan birbirimize destek olmamız hem ben iki
gruptada varım aşırı yazışma oldu mu bu sefer arada verilen tavsiye bilgileri kaçırıyorum atlatıyorum mecbur
Sık sık girince aslında atlamıyorsun ben aralığa da şubata da bakıyorum okuyorum, hepsine de yetişiyorum

Bir de ilk çocuk olunca eskiden kalan hiç bir şey yok maalesef, haliyle her şey sıfırdan. Gün geçtikçede üstüne ekliyor her şey. Ama dediğin gibi alacağız mecbur

Hiç deme ya o konu çok canımı sıkıyor zaten İyice risk azalsın rahatlayıp öyle alışveriş yapayım diyorum ama bi yandan da zamlar düşündürüyor insanı haklısın zor zamanda anne oluyoruz
Öyle canım maalesef. Yani her mağazaya gittiğim de mi zam olur, Allahtan yine e bebekte internette falan ucuz şeyler var evet ama bizim doğumlara da var daha o zamana kadar Allah bilir kaç zam gelir. Normalde doğmamış bebeğe çok bir şey alınmaz bizde hani ne olur ne olmaz bir bebek doğsun diye ama ortalık şu an buna izin vermiyor maalesef. Beklesem o kadar şeyin altından kalkamam birden haliyle taksit vs. Aylara bölerek daha rahat oluyor

Biz daha ailelere söylemedik ama haber verir vermez pamuk eller cebe diyeceğim aynı zamanda
Valla bizimde annemler sağolsun odasını yapacaklar bebişin. Bebek arabasını da amcaya söyledik büyük parçaları pasladık başkalarına
Sağolsunlar valla yoksa her şeyi kendimiz yapsak para pul yetmez

Canım kendi istedigimizle olmuyor zaten bi aksilik çıkıyor kimin çatısı dar oluyor kimin açılma olmuyor yada acil bi durum gibi o yüzden canını sıkma sonuçta o canı sende 9 ay taşıyorsun ve annesin onemli olan bu

Aa ask olsun ben aslinda hic pimpirikli degilim ya
Herkes birsey soyluyor etrafimda ben he diyip geciyorum ama bu ete dokunma olayi onemli birsey o yuzden panik yaptim
Bende oyle dusundum sonucta eskiler napiyordu folik asit bile yoktu
Sagolasin canim amin inşallah su kalan 5 ayi paniksiz geciririz

Hanımlar selam. Ben şubat annesi olucam Allahın izniyle sizlere bi sey sormak istiyorum.
Gece hafta evde temizlik ile ilgili biraz sıkıntı yaşadım gerildim sinirlendim stres yaşadım. 3 gü kadar o problemle uğraşmak durumunda kaldık kayınvalimdemle. Cok fazla hareket etmedim fakat bacağımda agri oluşmuştu. Daha sonrasında bolca dinlenmeye çalıştım. Biliyorsunuz parol harici ilac kullanamıyoruz onu dahi kullanmadim zaten. Neyse 10 gündür bu bacak ağrısı geçmedi. Yatıp oturduktan sonra hareketsiz kalıp yeniden ayağa kalkmam yada yatarken sağa sola dönmem gerektiğinde kalça içine çok şiddetli ağrı vuruyor. Ayağa kalktığımda sanki felçli gibi tüm bacağım kasiliyor. 3 dk felan kalakaliyorum sonra açılıyor ağrıda kalmıyor fakat her an hareket halinde olamıyorum. Biraz detaylı ve uzun anlattım kusura bakmayın. Bu sürede ne acile ne bi doktora gitmedim geçer diye. Bildiğim kadarı ile röntgen tomografi çekimi olmuyor sanirim gebe iken. Doktora gitmeli miyim gidersem ortopedi veya acil nereye basvursam. (Suan ortopedi randevusu yok). Bi kaç kişi magnezyum eksikliği olabilir dedi. Benzer durum yaşayan yada fikri bilgisi olan var mı.

Benim ablamda aynisini yaşıyor ama direk brusella ve enfeksiyon tahlili yaptılar.eger herhangi bi yerinde enfeksiyon varsa veya vitaminin eksik ise ağrı yapıyor o yüzden bi doktora görün derim

Benim ablamda aynisini yaşıyor ama direk brusella ve enfeksiyon tahlili yaptılar.eger herhangi bi yerinde enfeksiyon varsa veya vitaminin eksik ise ağrı yapıyor o yüzden bi doktora görün derim
Kadin doğuma mi gideyim peki ortopediye mi ?

Merhaba. Acile gidin acilde de ortopedi bölümü var. Nerdesiniz İstanbul'da şehir hastanelerinde var acilde ortopedi doktorları. Doktor yaşınıza küçükken bir travma olup olmadığına, hareketlerinize, değişikliğe herşeye göre size bir öneride bulunabilir. 5 kere dizden ameliyat olan biri olarak söylüyorum. Magnezyumu zaten 12 haftadan sonra çoğunlukla kadın doğum uzmanı verir. Günde bir iki şişe soda içmeye çalışın. Tomografi ve röntgen çekilmez ama sanırım mr çekilebilir hamilelikte onu da ortopedi doktorları söyler size. Çok geçmiş olsun.

Herkeslere günayyydııınnnn,
Epey mesaj var :) U ugurlug doğum hikayelerin için teşekkürler, hastalara geçmiş olsunlarrr, yeni gelenlere hoşgeldinlerrr dilerimm..
Ben hiç bişi almadım pek sevgili sivrizeka eşim doğuma az kala gider mağazadan ne var ne yok alıp çıkarız diyo. Ama sadece diyo öle olacak diye bişi yok.
Benim doktorum beslenme için meyveyi yasaklamıştı, şekerle alakalı hiç sorunum yok, faydalı olmadığını düşünüyor sadece gereksiz kilo yapar diyordu, çok seviyosan sabah kahvaltıda ye diyordu, diyet yapanların aklında bulunsun ya da sorsunlar onlar da.
ve Allah nasip etsin inş o günü ben de sezeryan istiyorum, korkuyorum çook normal doğumdan.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…