2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yok ya kestirme konusunda bi sorun olmaz da boya kimyasal diye korkuyorum ama kullandiginiz nemlemdiricilerde bile var kimyasal diyorlar bilemiyorum ne yapsam
Araştırıp bitkisel bir boya ile boyayın mümkünse havadar açık bir alanda mesela balkonda olabilir o şekilde bir sıkıntı olacağını sanmıyorum hem solumamış olursunuz bir sürü insan hamilelikte saçını boyatıyor kimseye bir şey oldugunu duymadım hamile olunca insan tedirgin oluyor haklı olarak sizde haklısınız, bence araştırıp iyi bir marka bulun doktorunuzunda izniyle boyayın hiçbir şey olmaz

Doktorum 3. Aydan sonda boyayabilirsin demişti, hatta hamile kaldığımda implant tedavisine başlamıştım bı kaç dişim cekilmisti uyusturularak, bişey olmaz korkma demisti, 3 aydan sonra implant tedavine istersen devam edebilirsin ama kemik yapin hamilelikte değişeceği için tutmayabilir demişti. Yok ya o kadar da değil dişler beklesin dedim ama yine de saç boyası gibi ağır kimyasal ve metaller içeren bı kozmetik ürününden korkuyorum. Organikler güvenilir midir acaba yani gerçekten organik mıdır.

Gerçekten organik değildir bence, sadece içeriğindeki amonyak vs maddelerin yerine muadil başka madde koyuyorlardır. Aşırı rahatsız edecek kadar beyazınız varsa çalışıyorsanız biraz mecburiyet gibi boyatmak. Ben hayatımda hiç saçımı boyatmadım şuanda boyatmama gerek yok o yüzden ama çevremde boyatanlar oldugu için yazmak istedim. Aşırı rahatsız olunmuyorsa boyatmamak en güzeli tabiki ama bazen anneler kendini bakımsız gördüğünde psikolojik olarak bu durumdan fazla etkilenebiliyorlar, öyle bir durumda boyatmak daha iyidir sanırım

Ben de normalde sarışınım ama saçımı son yıllarda kahve tonlarında boyuyordum bunun üstüne belki kına kötü durmaz, ama direk sarının üstüne turuncu gibi olur
Kapatır koyu renk ama kına nasıl yapar bılemıyorum, yapmam zaten, memnunum suan saclarımdan

Çevremde 1 baş ebe 1 normal ebe 2 sağlıkçı. 1i doğum yaptı 2si doğum yapmak üzere. Birinin 2 çocuğu var hepsi de kesme dedi. Bana kalsa keseceğim ama baya korkuttular o yüzden oturdum kesmeyi de düşünmüyorum maalesef. Kesenlere de tabiki saygı duyuyorum, tebrikte ediyorum cesaretten dolayı Benim de ince biraz uzasa uçları süpürge gibi oluyor. Kesim istiyor

Bana 13+6da atıldı, enfeksıyon var mı dıye kultur vermıstım onun sonucunu bekledık, normalde tedbır amaclı atılanlar 12 - 14te atılıyor, cunku dıkıs ıcın de bellı bır uzunlugun olması gerekiyormuş, benım uzunlık 40mm dı dıkısın atıldıgı gun, mesela doktorum sunu dedı normal bir gebe olsaydın dıkıs atmazdım bu uzunluga takıp ederdım dedı, am ıkız gebelıgımde 35 mmden bır anda 11 mm e dustu.. Benım kontrollerım haftada bır max10gunde bır oluyor, cuma tam 15 hafta olucam kontrolum var, sonra 16 haftada gıdıcem, aslında rısk herzaman var ama ınan rahatlama gelıyor, hunılesme vs olmayacak dıkıs tutacak, ama enfeksıyon olmamaya gayret etmelıyım o yuzden duzenlı vajen kültür de verıcem

1.5 ay sonra çalışmaya baslicam beyazlarım da o zamana baya rahatsız etmeye başlar, benim de boyayan arkadaşlarim oldu ama bitkisel güvenilir bı marka bulmam lazim ya da kına denicem artik ya batarim ya çıkarım

1.5 ay sonra çalışmaya baslicam beyazlarım da o zamana baya rahatsız etmeye başlar, benim de boyayan arkadaşlarim oldu ama bitkisel güvenilir bı marka bulmam lazim ya da kına denicem artik ya batarim ya çıkarım
Biraz araştırınca içinize sinen bir şey bulursunuz bence, sanırım ben olsam kınayı denerdim :)

Ahh ah, onlar da inanıyor ıste hurafelere, kestırme canım sen allah korusun bısey olsa basının etını yerler bız demedık mı dıye

Anladım benim de 12+6 olacak o gün atar mı bilmiyorum ama atmazsa 13. Hafta kontrolünde atabilir, gerçi 12. Haftayı doldurmuş olucam artık sedasyon bebeği etkilemez herhalde. Oğlumda 30 mm de çok iyi demisti, o zaten 39+1 de doğdu ama bunda daha erken haftada 27 mm olduğu için dikis gerekecek gibi

Hiç bulaşmayın ben yaptım geri dönüşü saç yakmayla biter. Açtırması facia zor
Yok kuzu ben zaten hıc boyatmayı dusunmuyorum hamılelıkte, dedıgım gıbı ombre bıle yaptırsam kendı sacımın ustune yaptırırm derıme temas etmez bıle, ama dogumdan sonra ınsallah, doguma kadar goturur benı

Enfeksıyon var mı dıye kultur alır, ıkılı sonucunuzu bekler o sekılde planlama yapar bende oyle oldu, o yuzden 13+6ya sarktı.. O gun atamaz hem, bana genel anestezı verıldı, ac gıttım, ıslemden sonra 7 8 saat su bıle ıcırmedıler serum takıldı, o gun sıvı besın verıldı

Aynen arastirmalarim suruyor tam gaz eger ki ikna olmazsam da boyamam olur biter ne yapayim bebegimden kiymetli degil:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…