2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Puseti bebek arabasına yerleştirmek için aparatı olması lazımmış canım ilk aylar kullanmak için tâbi
İnan onu da duymadım hiç :) yani travel sistemlerde mekanizması hem pusete hem de port bebeye uygun, aynı yere takiliyor ama demek istediğini tam anlayamadım galiba ben

Bende düşünüyorum benimde çok fazla beyazlarım var bitkisel boya ile 3. Aydan sonra boyanabilir yazıyor internette ama yine de bi yarın doktoruma danışicam unutmazsam eğer saçımıda biraz kestirmek istiyorum ama sac kesme konusunda hurafeler kafami karıştırıyor bilmiyorum kestirsemmi kararsizim

Ben kestırdım nihat hatıpogluna bıle sormuslar, kestırebılırsınız boyle seylere ınanmayın dıyo

O açıdan çok iyi olmuş canım zaten puset çok kullanılmıyor diyorlar, aslında Chicco benimde aklımda.birde bu pusetleri bebek arabasına takmak için aparatı varmış o bile ayrı pahalı
Çıkınca dene sürüşü ben onun dışında daha bakmadım o yüzden ona takmış durumdayım. O da arkadaşımda gördüm. Ne kadar ki fiyatları araştırdın mı ?

Ben kestırdım nihat hatıpogluna bıle sormuslar, kestırebılırsınız boyle seylere ınanmayın dıyo
Ben de çokça kesmek istiyorum ama annem 7 aylıkken düşük yapmış saç kestiği için. Kimse kesmeme müsade etmiyor. Çevremdeki sağlıkçılar bile kesme diyor, ben de hurafelerden korkumdan oturdum. İyi yapmışsın canım sen sıhhatler olsun

Sac kestiği için değildir o, dogumdan sonra kestırırsın napıcan.. Benım saclarım bellı bır uzunlıga geldıkten sonra dökülmeye baslıyor, cok ınce saclarım, kestırdıkten sonra rahatladım, dokulmuyor eskısı kadar.. Boyaya gelınce de ombre var saclarımda, ama kendı sacımın uzerıne yaptırmıstım, yıne de doguma kadar boyatmayı dusunmuyorum

Çıkınca dene sürüşü ben onun dışında daha bakmadım o yüzden ona takmış durumdayım. O da arkadaşımda gördüm. Ne kadar ki fiyatları araştırdın mı ?
Benim alacağım 5500 civarı geçen hafta indirime girmişti almadığıma çok pişman oldum tabi pusetle ne kadar olur bilmiyorum

Benim alacağım 5500 civarı geçen hafta indirime girmişti almadığıma çok pişman oldum tabi pusetle ne kadar olur bilmiyorum
Lara 2 çok hafif bir model. Ama maalesef oturma ünitesi çıkartılamıyor. Direkt puset üstüne takılıyor. Ben o yüzden tercih etmedim. Puseti 2.el canım dolaptan.sıfırı 3500 falan vermeye gerek yok 6 ay için

Halam kimya mühendisi ama oldukça yaşlı 70 kusur yaşında, belki şimdi boyalar daha temiz ve zararsızdır. Emekli olmadan önce Hunca vs gibi kozmetik firmalarında çalıştı, saç boyalarinin çok ağır kimyasallar içerdiğini soyluyordu, annem kardeşime hamileyken boyatmak istemişti, halam vazgecirmisti. Benim de çok beyazim var ama doğuma kadar boyatmayi düşünmüyorum, öğretmen arkadaşım bı sayfa göndermişti, hamileyken o sayfadan kına almış, aynı boya gibi ben de boyadığı zamanı hatırlıyorum ama öyle saç boyasi gibi renk ton vs yok tabi. Kına gibi de durmuyor ama boya gibi de profesyonel değil. Beyazlar aşırı rahatsız ederse ileriki aylarda düşünebilirim. Kina_mia sayfanın adı, göz atabilirsiniz siz de. Bı de kestirme işi tamamen hurafe ya 21. yy.dayiz

Evet canım bende öyle planlıyorum ama bu pusetleri belli bir yaşa kadar oto koltuğu olarak da kullanılıyor sanırım.Senin aldığın model de çok güzel biraz pahalı geldi bana o yüzden vazgeçtim güle güle kullanın

Yok canım çok uzun bir süre kullanılmıyor en fazla 7-8 ay diyorlar. Sen 6 ay olarak düşün. Sonra başka bir oto koltuğu alıcaz çabuk büyüyorlar. Teşekkür ederim

Ben sarıyım ya, kına bana gıtmez, zaten suan ombrelerım kestırmeme ragmen ıdare eder, dogumdan sonra artık, beyazım var ama kulak arkasında gorunmuyor cok neysekı

Ben sarıyım ya, kına bana gıtmez, zaten suan ombrelerım kestırmeme ragmen ıdare eder, dogumdan sonra artık, beyazım var ama kulak arkasında gorunmuyor cok neysekı
Ben de normalde sarışınım ama saçımı son yıllarda kahve tonlarında boyuyordum bunun üstüne belki kına kötü durmaz, ama direk sarının üstüne turuncu gibi olur

Bide kizlar cogunlukla ishal gibiyim ben
Doktora danismam gerekir mi bu durumu acaba
Cok meyve vs tuketiyorum bide asiri terliyorum buna bagladim ama kabiz olmuyorum mesela
Sorulmasi gerek mi acaba
Sorabilirsin canım ama normaldir heralde içtiğin vitaminler yada yediklerin etkiliyordur muhtemelen. Demir hapı kullanıyor musun merak ettim kullansan durum tersine dönerdi bence

Doktorun muhtemelen boyayabilirsin bir sakınca yok diyecek ama kestirme olayını söylersen gülecektir toplumda böyle batıl bir inanış var ama Sohrab arkadaşımızın da dediği gibi din hocaları bile kestirebilirsiniz kadınlar saçını hamileyken kestiremez gibi birşey dinimizde yok diyor. İnanmayın böyle şeylere. Bu arada annem bende ve kardeşimde hamileyken kestirmiş herhangi bir sıkıntı yok için rahat eder belki :)) bende ilk başta herkes hayır kestirme deyince bi çekindim ama araştırınca böyle birşeyin olmadığını öğrendim ne tıbben ne dinen böyle birşey yok gönül rahatlığıyla herkes kestirebilir

Sohrab bugün doktoruma mesaj attım dün senin yazdıklarından sonra içim rahat etmedi, geç kalınmış olur mu diye sordum, o da 25 mm in altına inmedikce 12. Haftadan once serklaj yapmamaya gayret ediyoruz ama bu haftaki kontrolünde bakıp değerlendirecez dedi. Geçen hafta 11+5 TE gitmiştim bu hafta çarşamba gidicem 12+6 olucam. Sana kacinci haftada atılmıştı dikis. Bı de serkaljdan sonra da yine her hafta kontrole gitmeye devam ediyor musun, yoksa risk geciyor mu.

Yok ya kestirme konusunda bi sorun olmaz da boya kimyasal diye korkuyorum ama kullandiginiz nemlemdiricilerde bile var kimyasal diyorlar bilemiyorum ne yapsam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…