2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Aminn cnm 1 kızım var 6 buçuk yaşında bir kızım daha olursa yoldaş olurlar tabi hiç ama hiç farketmez Erkek de olsa sevinirim kız olsada sevinirim sizin ilk çocuk mu
Yok değil. 8 yaşında ikizlerim var erkek. Ben de iki hamileliğimde de hiç kız ya da erkek olsun demedim. Etrafımda herkes iki oglun var bu kız olur inşallah diyor. Ben hep hayırlı sağlıklı olsun. Allah'ım bilir diyorum kız mı erkek mi olacağını. Hatta oğullarım da ilk kız kardes istiyorlardı. Şimdi onlar da benden duya duya farketmez demeye başladı

Anam zorlana bi tane çocuk bulmuşum kucağımdan indirmeyi düşünmüyorum valla zaten yürümeye başlayınca asla istemiyorlar kucakta olmayı sevilmeyi falan doya doya çıkartcam keyfini
Hahahahaha aynen iste akillarinca terbiye verdiklerni saniyorlar kucaga alistirma bilmem ne diyerek.Herseyij bir zamani var kucakta olmasi gereken zamanda kucakta olur,ayirmak gerektigi zaman gelince yavas yavas guvenini kirmadan kucaktan ayirir insan.Bi de bu cok bilmislere sor ordinaryus hepsi basimiza sanki .Aaaaa dinlemeyin bacim sevin kucaklayin guvenli baglanma gelistirsin bebislerimiz

Aynen benim kızda kız olacak diye tutturuyordu kızım sağlıklı olsun önemli değil bak erkek kardeşte çok tatlı olur diye diyeee bende empoze ettim simdi farketmez sağlıklı olsun diyor şapşik tabi hala gönlü kız istiyor ama kız olacak illaki diye tutturmuyor

Emzik kullanma konusunda ne düşünüyorsunuz peki? Sizce kullanılmalı mi? Damak yapısını bozuyor diye duymuştum o yüzden kızıma vermemiştim. Kızım bebekken çok ağlardı, emziğe alıştırsaydın bu kadar ağlamazdı diyenler oluyordu.

Emzik kullanimi bazi durumlarda kurtarici oluyor ozellikle disaridayken asi olduklarinda vs. Ben kızımda kullandım ama çok şükür hiç biraktirmada zorlanmadık hatta o kadar erken kendiliğinden bıraktı ki hayret ettik bi gün gündüz uykusundan uyandı ağzımdaki bu ne der gibi çıkardı fırlattı attı ondan sonrada ağzına almadı Ne konuşması geç oldu ne de damak yapısı bozuldu hatta yaşıtlarından çok daha erken bidi bidi konuşmaya başladı dişleri de inci gibi çok güzel cıktı artıları dışında hiç bi olumsuz etki yaratmadı bizde diyebilirim tabi her çocuk bir olmaz aşırı bağlanan çok zor bırakma durumları olabilir o zaman sıkıntı olur diye düşünüyorum

Kızlar bugün itibariyle 14. haftaya girdim. Folik asite devam ediyorum hala. Doktor randevum 28 temmuzda yani daha çok var. Aynı haftalarda olanlar bıraktınız mı? Şu an takviye olarak neler kullanıyorsunuz? Kan ilacı vs.başladınız mı?

Maşallah ne güzel Bizimki bir ağlamaya başlasın susturamazdım sesi de gürdü Annemlere kalmaya gittiğimde komşular benim geldigimi kızımın sesinden anlarmış. Bu bebişimi alıştırsam mı acaba diye düşünüyorum.

Vay be. Bu kadar aynı olur. Çocuklar bizim aynamız gerçekten. Allah'ım hep güzel günler göstersin inşallah

14. hafta bitiyor bugun bizim de. 12. haftada folik asiti biraktırdı doktorum.Feramat ve Decavit pronatal kullanıyorum şu an.

Ikılı teste gıttıgımde 12+3te bıraktık folık asıtı, ocean mummy ve ocean d3 vıtamını kullammaya gectık, demır ılacına ıse 20. Haftada baslıcaz ınsallah

Kızlar bu doktoru bir çoğunuz takip ediyordur, ilk kez anne olacaklar da bilgilendirmelerinden faydalanabilir. Yapılan bir araştırmada hamileyken demir kullanmayan annelerin bebeklerinde (kontrol grubu) kullanan bebeklere oranla hafıza ve zekalarinda anlamlı düşüklük bulunmuş. Postu inceleyin derim. Sağlıklı ve doğal beslenin ama doktorunuzun verdiği takviyelere güvenin

Doktorunun numarası varsa mesaj atıp hangi vitaminlere başlayacağını sor istersen. Folik asit 12. Haftada birakiliyor ama her doktorun verdigi vitaminler farklı. Kimi 4-5 kutu farklı farklı takviyeler veriyor kimi sadece demir decavit. Doktoruna danışmadan kullanma derim.

Ben yine kullanmayi düşünüyorum inşallah pişman olmam ama şöyle bi şey var gün içinde sürekli değilde zor zamanlarda vermek uykuya dalarken vermek dalincada çıkarmak gerek sanırım her çocuk ve her hamilelik o kadar farklı ki rabbim yüzümüzü güldürsün kolaylıklar versin inşallah

Canım ben 13. Hafta itibariyle folik asiti bıraktım. Demir ve omega3 takviyesi kullanıyorum omega multivitamin tarzında. İstersen bi mesaj at danış doktoruna boş yere folik asiti fazla kullanmamış olursun demire de başlatır muhtemelen

6.aya kadar dusunebilirim ama ek gidaya gecince biraktiririm gibime geliyor
Kendim de cok kullanmisim ve agiz yapim bozuktu tel vs kullandim cok cektim disten

Amin inşallah canım Dediğin gibi gerekmedikçe kullanmamak lazım sanırım cok bağımlılık yapabiliyor.Halam bu konuda çok zorluk çekmişti.Emzigi zor biraktirdi sonra çocuk parmağını emmeye başlamıştı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…