2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
18 haftalık bi kaybım var oğlumda o haftalarda çok kötüydum, ama bu bebeğim de anladım ki nasibi varsa her türlü dogucak, tevekkül etmekten başka çare yok

Oğlumda 20 haftaya kadar sürdü malesef ama o zaman 1 prilam idare ederdi beni, bunda 2 zofer içiyorum ona rağmen sadece ekmek yiyebiliyorum..
Oğlumda hiç bulantım olmamıştı benim aşırı rahat geçmişti hamileliğim, bunda tamamiyle farklı bakalım

Evet canım o ağızdaki tat insanı mahvediyor ya, bi şeyler atıştırınca geçiyor o tat ama yemeyi bıraktığım an tekrar başlıyor. Bende tekrar yazdırıcam sanırım bulantı 2 kere oldu bende de başka olmadı

Benim ilaç içtiğim halde biraz oluyor ama tam anlamıyorum bulantı mı mide ekşimesi mi ya da ağzımdaki tat midemi kötü yapıyor anlamıyorum

Benim kaybim yok ama surekli korkuyorum ve aksi gibi surekli karsima kotu yorumlar denk geliyor anomali yasayanlar,dusukler kalp durmalari ile ilgili yorumlar... surekli tetikteyim her hafta bi bahaneyle gidip kalbini dinliyorum kendimi cok zor sakinlestiriyorum

Kızlae doktorunuz 10. 11. Haftada nasıl tahmin yapabilyor çok şaşırıyorum tam olarak oluşmamış bile anlamak içim bence çok erken erken öğrenenlerin hepsine bakıyorumda sornadam farklı cinsiyet söylüyolarlar benim doktorum 14-16. Haftadan önce görsem bile söylemem diyor kesinlik açısından bence doğrusuda bu

Benim bugün 11+3 oldu. dün kontrole gittim erkeğe benzettim ama kordonda olabilir çok erken dedi.nipt yaptıracağım ben haftaya kan alinacak ozaman öğreneceğim zaten.sadece benzettim dedi kesin demedi. bizde kimseye bile söylemedik değişir falan çok erken çünkü.söylenmese daha iyi bencede erken dönemde.bir beklenti oluşabilir ailelerde ister istemez.benim ilk bana farketmez o yüzden ne gelirse sağlıklı olsun inşallah

Doktorum 11+3'te bir bakalım bu hafta kesin bir şey söyleyemeyiz ama deneyelim diyerek baktı.
Sonra da "ay nerden bakarsak bakalım bu çocuğun kocaman p.pisi var nasıl belli değil diyim şimdi" dedi.
Yani bazen erkek bebeklerde gelişimi iyi olup bacak açıklığı ve genital bölgesi müsait olduğunda erken haftalarda söylenebiliyor.
Ben de şimdi 2 hafta sonra doktorum yanılmış kızmış diyebilirim tabii ama şimdilik çok netiz.

Kizlar ya gecen haftaya kadar maske falan takip mutfaga girip yemek vs yapabiliyordum
Bu hafta cok fenayim midem asiri kotu halsizim tansiyonum 7-4e kadar dusuyor
Bazen disardan yiyoruz falan ama hergun hergun de olmuyor
Yemegi kendi hazirlayan var mi neler yapiyorsunuz bu sicakta hic yemek yapasim da goresim de yok halsizligi gectim bu yemek derdi cok yordu beni ya

Herkese selam, İstanbul’da ikili test yapan devlet hastaneleri de var. Ben Okmeydanı Cemil Taşçıoğluna gidiyorum, perinataloji birimine Hicran Hanıma. Çok da memnunum. 12. Hafta yani benim durumuma göre önümüzdeki hafta yapabiliriz demişti ikili testi, Nipt hakkında da bilgi verdi. Bebeğin ense-burun ölçülerini vs aldı. Yaşım nedeniyle İkili tarama net sonuç vermeyebilir diye emin olmak için Nipt yaptırdım ben. Benim gibi özel hastaneye bu aşamada ayrı bir bütçe ayırmak istemeyenlere tavsiye ederim. Hiç sıra beklemedim şimdiye kadar ve oldukça ilgili ve güler yüzlü hizmet aldım.

Benim hiç bir hamileliğimde midem kusacak derecede bulanmadı. Ara ara bulanmakla bulanmamak arası bir rahatsızlık yaşıyorum özellikle sıcak havalarda bulanıyor. Sıcakta mutfağa da girilmiyor.
Fırın yemeği mi yapsan acaba herşeyi çiğden koy. Mutfağın camını aç kapısını kapat pişme vaktinde kapat belki daha rahat edersin. yada yoğurtlu yemekler yapabilirsin soğuk çorba, yoğurtlu makarna, gibi şeyler

Tesekkur ederim canim
Birkac gun firin yemegi yaptim
Esim yogurtlu corba vs hic yemiyor arada bi pilavli menu varsa 1 kasik yer o kadar
Zaten bana kalsa ben karpuz meyve muhallebi falan yiyerek geciricem gunleri
En zorlayan sey mutfak oldu beni
Tum pencereler acik sonuna kadar ama ben maskeyle dolasiyorum hersey kokuyor sanki

Biz de 13+4'üz Bulantım ilk zamanlara göre azaldı sanki.Özellikle öğleden sonra midem bulanırdı simdi o kadar kalmadı.Ama hala bazı yiyecekler midemi bulandırıyor özellikle hazir tavuk görmeye bile tahammülüm yok.Sucuk, soğanlı sarımsaklı çok yağlı yemekler yiyemiyorum.Bir de çok ilginç domatesin küçük çekirdeklerini çıkarıp öyle yemeğe katıyorum. Kabuğu ve çekirdeğini yemekte hissettiğimde midem bulanıyor.Şimdiye kadar hiç kusma olmadı şükür.Kızıma hamileyken kusma da oluyordu.

Bulantım çok olduğu zamanlar yoğurtlu çorba, haşlanmış patates, makarna tarzı şeyler yapıyorum.Bazen diyorum ki birisi pişirse de getirse kendim hiç yapasım gelmiyor.

Canım bugün doktora gittiğimde sordum.Eldivenle sıkıntı olmaz dedi.Çıplak elle etle uğraşırsan elinde kesik vs. varsa ordan hastalık bulaşma riski olabilir dedi.

Bulantım çok olduğu zamanlar yoğurtlu çorba, haşlanmış patates, makarna tarzı şeyler yapıyorum.Bazen diyorum ki birisi pişirse de getirse kendim hiç yapasım gelmiyor.
Ah keske canim ya
1 kucuk kase bile yeter
Yeter ki hazir yemek olsun valla
Et icin de ben o gun ugrasirken elimi kestim ama sonra eldiveni degistirip devam ettim
Olmadi bi ara yine kan vereyim ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…