Popüler Konu 2025 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Sevgili anneler yine bir şey danışmak istiyorum size 🫠

9 haftalıkken doktoruma fetal dna testini sorduğumda genstar (babnyseq) diye bir laboratuvar önermişti. Türk laboratuvarı demişti. 13 haftalıkken gitmemi istedi ben de o süreçte araştırırım diye düşünmüştüm.

Labaratuvarı bugün aradığımda 12500 fiyat verdiler. Detaylı analiz yapılıyormuş. Bu laboratuvarı duyan var mı ya da tecrübesi olan?

Bir de siz fetal dna testini doktorun önerdiği yerde mi yaptırdınız? Gideceğim perinatologda yaptırırım diyordum ama aradığımda onların da yapmadığını önerdim. Tecrübesi olanlar süreçle ilgili bilgi verebilirse çok sevinirim. Gün itibariyle 10+4 bu arada.
Babyseq yani Ankara'daki Intergen firmasının genetik araştırmalar yaptığı yerli kuruluş. 'Babnyseq' duymadım. Çok benziolar.

Son düzenleme:
Kızlar ben 10+2deyim ama bazen kendimi hamile gibi hissetmiyorum :KK43: çünkü hareket etme döneminde değil, doktor randevuma daha 2.5 hafta var.. Bu hissiyat sizlerde de oluyor mu?
Geçenlerde doktora bu bebeği hissedemiyorum, sanki yok gibi dedim. Çok doğal, çünkü henüz çok küçük,dedi 😁 mantıklı ama mantıksız 😁😁😂

Sağlık ocağı konusu açılmışken ilk gebeliğimde 2 doz tetanoz vuruldum gebelik sonrası 3 doz daha vuruldum son dozdan itibaren 10 yıl koruyor demişlerdi doğum 6 yıla denk geliyor yeni sağlık ocağımdaki ebe yine yaptır aşıyı diyor bdn vurulmak istemiyorum sadece beni koruyorsa bebeği koruyorsa yaptıracağım yarın dr a soracağım benimle aynı durumda olan var mı

Canım normalde aramaları lazım ama bizimkilerin arama huyu yokmuş kendileri ağzıyla söyledi 😶 Bi de 20 haftalık olunca tetanoz için gelirsin bizim aramamızı bekleme kendin gel dediler :KK70:
Bizimkilerinde arayacagi yok galiba. Asi zamani gelince doktoruma danisip oyle giderim o zaman. Baska bir sey icin gitmek gerekiyor mu acaba 20.haftadan once veya sonra

Çağırıyorlar ama boş işler gebeliğin nasıl gidiyor kaç kilo aldın tansiyon nabız falan bakıp bir kitapçığa yazıyorlar çağırmıyorlarsa aşı dılında hiç gitme
Bizimkilerinde arayacagi yok galiba. Asi zamani gelince doktoruma danisip oyle giderim o zaman. Baska bir sey icin gitmek gerekiyor mu acaba 20.haftadan once veya sonra

Canım normalde aramaları lazım ama bizimkilerin arama huyu yokmuş kendileri ağzıyla söyledi 😶 Bi de 20 haftalık olunca tetanoz için gelirsin bizim aramamızı bekleme kendin gel dediler :KK70:
Ay benim aşımı da 18. haftaya yazmış ona bir gıcık oldum 5 doz aşı vuruldum dr a sorayım diyorum yine aşı ol diyor valla gıcık oldum aşıyı 20. haftaya almazsa sağlık ocağımı değiştireceğim

Kızlar ben 10+2deyim ama bazen kendimi hamile gibi hissetmiyorum :KK43: çünkü hareket etme döneminde değil, doktor randevuma daha 2.5 hafta var.. Bu hissiyat sizlerde de oluyor mu?
Ultrasonda dönüp dönüp duruyordu 2 dk durmadı ama hiç hissetmedim çok şaşırdım. Yani hissettirmese de içerde kıpır kıpır o miniş🥹 baya hamileyiz ama kendimize hatırlatmak lazım😂😂

Ben aile hekimine baska bir seyden gittim o sirada beni neden aramadiniz dedim :KK70: hemsirenin nosunu verdi ama ben onu aramadim 12. Haftada o beni aradi. 20.haftadan sonra tetanos ol dedi. Tamam ben hatirlatirim dedim, tetanozu da cok umursamiyordum ama gecen gun banyoda sampuan falan koydugumuz metal raf paslanmis yeni olmasina ragmen. Hemen 50 kat oje sürdüm üstüne dikkatli olalim kizlar

X