Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 65 41,1%
  • erkek

OY: 84 53,2%
  • ikiz kız

OY: 2 1,3%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

OY: 3 1,9%
  • üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    158
Aynen öyle canım inan moralin bozulsun diye atmadım bu yazıyı sadece işin ciddi bi boyutu varmış ve beni kendime getirdi zararlı bişey ağzıma atasım gelmiyor artık ha gayret diyorum sık dişini 10 hafta kaldı böyle böyle bu günler geçecek ben de meyve yanına mutlaka süt içiyorum akşam salatayla geçiriyorum bazen sonra açlık basıyo süt içiyorum yanına bi tabak kabak çekirdeği fındık fıstık bak bunlar da hiç yükseltmiyor akşam acıkınca insanı baya tıkıyor
evet akşamları bu şekilde geçirebiliriz. çoğu gitti ve çok az kaldı .. ana yemeklerde daha çok zorlanıyorum . özellikle iş yeri yemekleri baya yükseltiyor. o yüzden iş yerinde çoook az yiyip yoğurt ve salatayla geçiştirmeye çalışıyorum . şimdi bir deney daha yapacağım dua et yükselmesin :KK70: bir fincan sade türk kahvesi ve züber gronola bar yiyeceğim ara öğünde. şeker ilavesiz ve lif kaynağı yazıyor bakalım :KK70: bir saat sonra haber ederim

Ya öyle tabiki ekstrem bi durum bu ve kadın normal doğum diye tutturmuş birazda farklı durumlar var işin içinde ama ipin ucunu da kaçırmamak lazım moralinizi bozmak istemedim 🥺
Yok yok anladım🥹 yani haklısın aslında ciddiye alınması gereken bir durum ama ben şimdiye kadar en çok erken doğum duydum şekerden ötürü, o bile dikkat etmek için yeter aslında

evet akşamları bu şekilde geçirebiliriz. çoğu gitti ve çok az kaldı .. ana yemeklerde daha çok zorlanıyorum . özellikle iş yeri yemekleri baya yükseltiyor. o yüzden iş yerinde çoook az yiyip yoğurt ve salatayla geçiştirmeye çalışıyorum . şimdi bir deney daha yapacağım dua et yükselmesin :KK70: bir fincan sade türk kahvesi ve züber gronola bar yiyeceğim ara öğünde. şeker ilavesiz ve lif kaynağı yazıyor bakalım :KK70: bir saat sonra haber ederim
Zuberin şu fıstık ezmesi nasıl ya sizce? Ben enerjim düşünce ondan yiyorum mısır patlağıyla, barları falan da çok iyi gibi ama bilemedim

Şeker çıktığı için soruyorum sende ne belirtiler vardı mesela suyun fazla mıydı ha da bebek haftasına göre nasıldı kilosu, şeker çıktığı için ne önerdi ve sen ne yapıyorsun önlem için
Ben sadece çok su içiyordum ve yemeklerden sonra uyku basıyordu uyuşukluk oluyordu üstümde olasan , bebeğimin suyu kilosu normal seviyede , diyetisyen liste verdi ama ona göre gidemiyorum kendi kendime liste uyarladım ekmek ya 1 dilim tüketiyorum ya hiç yemiyorum meyve veya tatlımsı birşey yiyeceksem süt içiyorum akşamları hafif yiyorum salata üstüne köfte tavuk vb sonra gece acıkırsam çiğ kuruyemişle destekliyorum

Uf ne bileyim ya dolaşıma katılmıyor mudur sinir sistemini etkilemiyor mudur? Hayır o kadar sigarayı bırak, doğal şampuan kullan saçların harap olsun, cilde kokulu bir şey sürme, yediğine içtiğine dikkat et saçma sapan bir çatlak yağının bu kadar zararı çıksın gerçekten çok üzüldüm ve sinir oldum ya.
Anam bu ürün daha o bu şu yokken kullanılıyordu anne adayları tarafından. Baya eski ve baya bilinen kullanılan bi ürün. Bebeğe direkt bi zararı olsa ülke biraz yol geçen hanı kabul ama muz cumhuriyetinde yaşamıyoruz bizde de toplatılırdı bi şey yapılırdı, öyle düşün, kullanan çok arkadaşım var benim. Bırakmışsın zaten daha da strese sokma kendini

Bence yükseltmeyecek ben bu deneyi süt + şekersiz Burçak , kahve + züber hurma topu , kahve + eti lifalif bar ile yaptım bunların hiç biri yükseltmedi aklında olsun canım inşallah seni de tükseltmez 😁

Napıyormuş ki şeker🫣 Bir de ne kadar şeker yapıyormuş ? Vücudumuzun yeni normali bu olamaz mı ya 150-160 şeker ben biraz da öyle düşündüm. Şey gibi mesela kuzenim var tip1 diyabetli 250 şekere çok iyi der o aralıkta çok iyi hisseder. 30un altına düşünce 600ün üstüne çıkınca falan fenalaşır hastanelik olur. 200-250 onun vücudunun normali olmuş çünkü
Valla ben de hala çok bilmiyorum canım benim bildiğim iri bebek suyun fazla oluşu gibi durumlardi ama kızlar burada yazıp can sıkmayalim ama çok korktum tarzi mesajlar yazınca ben de acaba mi dedim. Muhtemelen bunyesel farklılıklar vardır da genel geçer bir limit de var galiba. Ben 150-160 ı hiç görmedim mesela ama yüklemede 181i gördüm.hic ama hiç etkilenmemistim yüklemeden. Kahvaltıdan sonra ağırlık çökmesi oluyor mesela olcuyorum 120-130larda en fazla. Senin soruna ek olarak karbonhidrat şeker tuketsek ama yüksek çıkmasa bir şey olmuyor mu mesela? Bunlar hep muamma iste 😅

Ben şunu okuduktan sonra bi silkelendim çok fazla olumsuz etkisi olabiliyormuş dikkat edilmezse canım of of😔
Çok üzücü Allah korusun gerçekten 🙏
Ama bizim ülkemizde sağlıklı gebelik ilerletip doğum yapmak bile mucize ya. Dünden beri şu kimyasallar meselesine takıldım. Eczacılar özellikle gebelik kozmetiği konusunda çok yetersiz. Doktor deyip güvendiğimiz insanların verdikleri ilaçlarda gebelik döneminde kullanmayın falan yazıyor. Doktorlar bazı konularda ya ciddiye alıp doğru düzgün uyarmıyor, ya tam tersi korkutup anksiyeteye sebep oluyor. Mesela ben 8. ve 12. haftada bile isteye tiroit tahlili yaptırmasam doktorum bakalım falan dememişti. Kendim risk almamak için baktırdım ve o gün bugün tiroit ilacı kullanıyorum. Şimdi de gerekiyorsa dozunu düşürelim diye baktıracağım doktorum demez çünkü bir bakalım tiroit ne olmuş diye. Bu kadar basit uyarıların bu kadar önemsenmemesi öyle can sıkıcı ki. Şeker konusunda da gerçekten Allah yardımcımız olsun inşallah başka bir şey diyemiyorum 🙏

ya ben her sabah şekerimi ölçüyorum. hep 95-120 arası. dün sağlık ocağından aradılar test için. açlık şeker 76 çıkmış. benim ölçtüklerimde bir sorun olabilir mi acaba
Makineler parmaktan ölcüm yaptıgı için cok hassas diil farkedebiliyor. Benim de sağlık ocagında 80 cıkarken evde ölcümde 95 gibi cıkıyor

Zuberin şu fıstık ezmesi nasıl ya sizce? Ben enerjim düşünce ondan yiyorum mısır patlağıyla, barları falan da çok iyi gibi ama bilemedim
fıstık ezmesini ben açık alıyorum sıfır şeker tamamen . onlardan memnunum ama züberinkini denemedim . migrostan mesela unonun denge tam buğdaylı çiya tohumlu grissinisini aldım . asla yükseltmedi . ara öğün listesine ekledim birde yine migrosun mısıt patlağını aldım sanırım tam buğday yazıyordu üzerinde oda yükselmedi. o mısır patlağının üzerine şekersiz fıstık ezmesi sürüp ara öğün yapabiliriz yanına bir bardak sütle

Ama bizim ülkemizde sağlıklı gebelik ilerletip doğum yapmak bile mucize ya. Dünden beri şu kimyasallar meselesine takıldım. Eczacılar özellikle gebelik kozmetiği konusunda çok yetersiz. Doktor deyip güvendiğimiz insanların verdikleri ilaçlarda gebelik döneminde kullanmayın falan yazıyor. Doktorlar bazı konularda ya ciddiye alıp doğru düzgün uyarmıyor, ya tam tersi korkutup anksiyeteye sebep oluyor. Mesela ben 8. ve 12. haftada bile isteye tiroit tahlili yaptırmasam doktorum bakalım falan dememişti. Kendim risk almamak için baktırdım ve o gün bugün tiroit ilacı kullanıyorum. Şimdi de gerekiyorsa dozunu düşürelim diye baktıracağım doktorum demez çünkü bir bakalım tiroit ne olmuş diye. Bu kadar basit uyarıların bu kadar önemsenmemesi öyle can sıkıcı ki. Şeker konusunda da gerçekten Allah yardımcımız olsun inşallah başka bir şey diyemiyorum 🙏
Ben de ayda 1 kan idrar veriyorum sağlık ocağında. Sanmıyorum hiçbir kadın doğumcu ayda 1 istesin bu değerleri ama çat diye düşebiliyor bi değer onlara kalırsak 9 ayda 2 kere kan vermek yetiyor 🥲

Hayırlısıyla atlatıcaz bu günleri kaldı şunun şurasında 2 ay anlamadan bitecek gidecek yavrularımız kucağımızda olucak 🙏🏻😊💙 işte doktorlar da bi tuhaf çevrede de o kadar faktör var ki tiroidi ayrı kimyasalı ayrı hava kirliliği ayrı şekeri ayrı Allah korusun yavrularımızı 🙏🏻

X