2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kizlar ya gecen haftaya kadar maske falan takip mutfaga girip yemek vs yapabiliyordum
Bu hafta cok fenayim midem asiri kotu halsizim tansiyonum 7-4e kadar dusuyor
Bazen disardan yiyoruz falan ama hergun hergun de olmuyor
Yemegi kendi hazirlayan var mi neler yapiyorsunuz bu sicakta hic yemek yapasim da goresim de yok halsizligi gectim bu yemek derdi cok yordu beni ya 😰
Ben yapamıyorum canım annemlere geldim 1 aydan fazladır buradayım 2 ay kadar daha kalacağım. Tansiyon ve bulantı için churchill yap hem tansiyonu yükseltiyor hem mideye iyi geliyor. Doktorlar zaten her gün 1 şişe sade soda içmeyi öneriyorlar mineral açısından da zengin 🙏🏻

Ben yapamıyorum canım annemlere geldim 1 aydan fazladır buradayım 2 ay kadar daha kalacağım. Tansiyon ve bulantı için churchill yap hem tansiyonu yükseltiyor hem mideye iyi geliyor. Doktorlar zaten her gün 1 şişe sade soda içmeyi öneriyorlar mineral açısından da zengin 🙏🏻
Onda limonla tuz var dimi canim
Limon da dusuruyor ya tansiyonu bilemedim 🙄
Bende annemlere gittim 1 hafta kaldim ama orda koltukta belim cok agridi uyuyamadim zor daldim
Bide esim ne zaman geliyosun diye darladi acitasyon yapti geri geldim bende 🥴boyle olcagimi bilseydim biraz daha kalirdim valla

Onda limonla tuz var dimi canim
Limon da dusuruyor ya tansiyonu bilemedim 🙄
Bende annemlere gittim 1 hafta kaldim ama orda koltukta belim cok agridi uyuyamadim zor daldim
Bide esim ne zaman geliyosun diye darladi acitasyon yapti geri geldim bende 🥴boyle olcagimi bilseydim biraz daha kalirdim valla
Limon çok koyma hafif tat versin diye koy. Bana iyi geliyor tansiyon için benim de hep düşük ve her gün churchill yapıyorum ☺️olmadı bulantı için sadece soda iç☺️benimki de tam tersi geleceğim diyorum müsade etmiyor bırakmıyor evime döneyim 🥲 ağlaya ağlaya gelmiştim annemlere geldiğimde biliyordum 4aya yakın kalacağımı. Farklı şehirlerdeyiz git gel yapamıyoruz 🥲

Merhaba herkese, 11 haftalık hamileyim ben de. Umarım hepimiz saglikla bebeklerimizi kucağımıza alırız. Ben bulantilarla nasıl başa çıkıyorsunuz onu soracaktım. Bulantı, koku hassasiyeti ve her şeyden tiksinme, sürekli aç hissetme ama bişey yiyememek beni çok yordu haftalardır. Yoğurt ayran vs bunlardan bile tiksinim malesef

Biz de 13+4'üz 🥰 Bulantım ilk zamanlara göre azaldı sanki.Özellikle öğleden sonra midem bulanırdı simdi o kadar kalmadı.Ama hala bazı yiyecekler midemi bulandırıyor özellikle hazir tavuk görmeye bile tahammülüm yok.Sucuk, soğanlı sarımsaklı çok yağlı yemekler yiyemiyorum.Bir de çok ilginç domatesin küçük çekirdeklerini çıkarıp öyle yemeğe katıyorum.😄 Kabuğu ve çekirdeğini yemekte hissettiğimde midem bulanıyor.Şimdiye kadar hiç kusma olmadı şükür.Kızıma hamileyken kusma da oluyordu.
Cinsiyetiniz belli oldu mu canım🥰

Merhaba herkese, 11 haftalık hamileyim ben de. Umarım hepimiz saglikla bebeklerimizi kucağımıza alırız. Ben bulantilarla nasıl başa çıkıyorsunuz onu soracaktım. Bulantı, koku hassasiyeti ve her şeyden tiksinme, sürekli aç hissetme ama bişey yiyememek beni çok yordu haftalardır. Yoğurt ayran vs bunlardan bile tiksinim malesef
Prilam kullanıyor musun? Benim bulantılarımı hafifletiyor, içmeyince bende çok kötü oluyorum

Prilam kullanıyor musun? Benim bulantılarımı hafifletiyor, içmeyince bende çok kötü oluyorum
Özelde gittiğim doktorum verdi ama üniversite hastanesindeki doktorum çok mucize bekleme dedi. Dediği gibi de oldu bolca uyku ve sersemlik yaptı ama bulantilarima iyi gelmedi. Çok fazla uyku yapınca birakmak zorunda kaldım ben de, ilgilenmem gereken bir oğlum var çünkü aynı zamanda. Gerçi bulantilardan onunla da çok ilgilenemiyorum. Su içsem öğürme geliyor.

Canım yanlış hatırlamıyorsam senin bulantilarin yoktu

Kizlar ya gecen haftaya kadar maske falan takip mutfaga girip yemek vs yapabiliyordum
Bu hafta cok fenayim midem asiri kotu halsizim tansiyonum 7-4e kadar dusuyor
Bazen disardan yiyoruz falan ama hergun hergun de olmuyor
Yemegi kendi hazirlayan var mi neler yapiyorsunuz bu sicakta hic yemek yapasim da goresim de yok halsizligi gectim bu yemek derdi cok yordu beni ya 😰
Ben hiç giremiyorum mutfağa, annem bizde 1 aydan fazla oldu, yemek yapıyor mutfak kapılarını kapatıp, ben zaten ekmek peynir zeytin dışında yiyemiyorum bisey

Doğru hatırlıyorsun canım, benim kanamam ve düşük tehlikem var tehlikem hala da devam ediyor o yüzden annemlere geldim. Bulantım yok ama yaptığım yemeklerden tiksiniyorum canım istemiyor ☺️
Aa uzuldum canim Geçmiş olsun canım hafta olarak büyümedi mi nedenmiş peki kanama

Aa uzuldum canim Geçmiş olsun canım hafta olarak büyümedi mi nedenmiş peki kanama
Eskisine göre çok iyiyim arada oluyor artık kanamam ama oluyor maalesef, 12+3üz hafif kanama alanım kalmış bol su iç ve progestana devam dedi. 3 hafta sonra bakalım ne diyecek hayırlısıyla ☺️🙏🏻🌸 Allah dermansın dert vermesin buna da şükür

Ben hiç giremiyorum mutfağa, annem bizde 1 aydan fazla oldu, yemek yapıyor mutfak kapılarını kapatıp, ben zaten ekmek peynir zeytin dışında yiyemiyorum bisey
Sen de benim gibisin, ben de ekmek arası peynir ve domatesle besleniyorum sadece, kendi kendime de vicdan yapıyorum acaba bebeğimi besleyemiyor muyum diye, oğlumda da bulantım çok olmuştu ama iştahım açıktı yiyeceklerden tiksinmemistim. Bunda daha aklıma gelince tiksiniyorum o yemekten.

Eskisine göre çok iyiyim arada oluyor artık kanamam ama oluyor maalesef, 12+3üz hafif kanama alanım kalmış bol su iç ve progestana devam dedi. 3 hafta sonra bakalım ne diyecek hayırlısıyla ☺️🙏🏻🌸 Allah dermansın dert vermesin buna da şükür
İnşallah bisey olmaz canım kendine dikkat et 😘

X