Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    151
Kan sulandırıcılar kanama yapmıyor canım. Benim gebeliğin ilk başlarında kanamam olmuştu acilde gittiğim doktor kan sulandırıcıyı kesmişti 2 gün sonra kendi doktoruma gittim (benim doktorum perinatoloji uzmanı) öyle saçma şey olmaz o kanamanın bununla alakası yok doğuma kadar bırakmak yok demişti ve geri başlamıştım hem iğne hem hap olarak kullanıyordum o zaman. 12. Haftadan sonra sadece iğne olarak kullanmaya devam ettim ve kanama falan hiç bir şey yaşamadım çok şükür. Kullan mutlaka ilacını zararı olmaz faydası olur 🌸

Evet canım sadece mağazada 🐣

Bizde var ama ben evden çıkamıyorum , aynı durumda sayılırız 😂
Bı ara kanaması olan arkadaşlara kan sulandiriciyi kes diyen Dr lar aklımda kalmış demkki sende onların içindesin.aldik baslicam bugün.yalniz tansiyonum düşüktu hep ama ilk kez 10/4cok düşük çıktı hastanede.bakalim inşallah sıkıntı fln çıkmaz.34e kadar die sıkı sıkı tembihledi .34te birakcaz dedi.

Kızlar nazar boncuklu gibi iğnelik yaptıran bi arkadaş vardı hatırlayamadım kim oldığnu nerden yaptırdınız paylaşır mısınız tekrar🤗

İyi akşamlar kızlar, ben kan sulandırıcı iğne oksapar kullanıyorum günlük, kendim cesaret edemediğim için eşim kollarıma vuruyor. Sürekli morarıyordu tam eli alıştı, şehir dışı işleri çıkınca bu ay genelde annemlerde kaldım kardeşim sağlıkçı o vuruyordu ne morluk ne şişlik tam kollarım düzeldi eve geldim eşime birşey olmuş başa döndük resmen vuramıyor. İkidir oturup acıdan ağlıyorum. Sinirlerim boşalıyor, iğneyi yavaş yavaş sokuyor çok acıyor daha ilacı vermeden acıtıyor, diyorum ya bir anda iğneyi batır ilacı yavaş ver anlamıyor ikidir de tuhaf bir şekilde şırınga takılıyor bu defa çıkarıp başka yere batırıyor iki yer birden kanıyor ki normalde kanamaz pek öyle. İğne ne kadar etkili oluyor ondan da emin olamıyorum böyle yarım yarım vurunca. Bide iğneyi sokarken acıtınca ufacık ah desem çıkarıyor duruyor başka yere tekrar batırıyor. Canım acısada tepki vermemeye çalışıyorum ki korkmasın tekrar çıkar batır yapmasın, sinirlerim boşalıyor artık tutamıyorum kendimi ağlıyorum, kollarım şiş şiş oldu yaa, bu akşam ağlayınca artık ben vurmayacağım diyor başka kimsem yok vuracak ne yapacağım
Canım sana hemen tavsiye veriyorum, clexane ı ilk gebeliğimde sonuna kadar kullandım hemşire olmama rağmen başta bende morartıyordum ama şimdi anlatacağım şeylerle çok rahat yapacaksın.
Öncelikle çok yakan bi ilaç nereye yaparsan yap acıyor maalesef ama bu ilacı vücudu deri altına iğne yapılan en yağlı bölgesine yani karına yapman gerekiyor. Kolda yağ tabakası çok ince olduğu için ağrısı da çok oluyor. Göbek deliğinim 4 parmak sağ ve sol kısmına yapabilirsin hiç korkmana da gerek yok koldan çok daha rahat olur ve ilacın havasını almasın. Onu da şöyle yapacaksın kapağı çıkardıktan sonra iğneyi dik tut, ve parmağınla bi kaç defa şıplat iğneyi ki hava üste çıksın, ilaç haznesinde görürsün zaten ilaç altta hava üstte olacak.Üste çıktığı gibi pistona bas havayı çıkar , burda minimal bi ilaç çıkışı olabilir o önemli değil, daha sonra karın bölgesine dediğim yerlere derini hafif toplayarak iğneni yap. Havayı verdiğinde hem canın daha çok ağrıyor hemde hemen morarıyor bu yöntemle morrarma sıfıra inecek ağrı da minimum düzeye inecek. Anlamadığın bi yer olursa sorabilirsin , şifa olsun 💐

Kuzum bnm de karnım bukadar oldu.biz kız olunca yanlara da dağılma var.oglumda sivri bı karnım vardı ve çok kilo almamıştım.kizda baya en en ilerlioz bakalım 🥴🤣
Kız ben erkek anasıyım 😂😂 bu benim karnımın sivri hali 😅 daha önce kız gebeliğim vardı onda daha da yayvandı. Ama ben çok kiloluyum şuan 100 ü gördüm maalesef 🙈🙈
Kızlar nazar boncuklu gibi iğnelik yaptıran bi arkadaş vardı hatırlayamadım kim oldığnu nerden yaptırdınız paylaşır mısınız tekrar🤗
Beni hatırlıyorsun galiba 😍 bu sayfadan yaptırdım canım

IMG_9682.png

Kız ben erkek anasıyım 😂😂 bu benim karnımın sivri hali 😅 daha önce kız gebeliğim vardı onda daha da yayvandı. Ama ben çok kiloluyum şuan 100 ü gördüm maalesef 🙈🙈

Beni hatırlıyorsun galiba 😍 bu sayfadan yaptırdım canım

Eki Görüntüle 3485481

Hatırlamam mı 😍 bnde bunlardan yaptırmayı düşünüyorum sayfayı bi inceleyeyim teşekkür ederm canım🌸

X