2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bizim gündüz 30 dereceler oluyor kısa kollu şort giydiriyorum dediğinmgibi klima açıyorum. Gece klima açmıyorum çarparsa diye yine gece de 26 27 derece var yine kısa kollu şort mu giydirsem acaba?
Klima direk üzerine üflemedikce düşük ayarda sorun olmaz büyük ihtimalle. Evet sıcaklık yine de yüksekmiş bence uzun kollu giydirmeyin huzursuz olabilir.

Selamlar, bu hafta biz hep hastanedeydik koltuk altı lenf şişmesi sebebi ile henüz bir sebep bulamadılar ama verem aşısı kaynaklı olabiliyormuş başına gelen olursa aklında bulunsun. Kaç gündür yapılmayan test kalmadı yavrum yazık helak oldu ama anlaşılamadı

Yaaa çok geçmiş olsunn minik kuş inşallah hemencecik geçer nasıl farkettiniz çok bariz belirgin miydi

Kızlar aranızda yıkanabilir bebek bezi kullanan var mı. Yeni aldım kargoda henüz. Bi kaç sorum olacak
Ben kullanıyorum canım
Ev içinde de kullan at örtülerden altına seriyorum
Gün içinde genital bölgesi hava aldıkça daha rahat hissediyor. Genelde kilotla tutuyorum

Ben kullanıyorum canım
Ev içinde de kullan at örtülerden altına seriyorum
Gün içinde genital bölgesi hava aldıkça daha rahat hissediyor. Genelde kilotla tutuyorum
Yaa seni foruma girmiyor sanıyordum görünce sevindimm ek gıda dönemi senden çok şey öğrencem gitme bi yeree sakın terketme burayı kullanmaya başladım. Tuvalet iletişimi yapıyorum zaten. Kakalar tuvalete gidiyor. Çişler yıkanabilir beze gidiyor. Denene amaçlı 2 tane dış bez almıştım hemen tekrar sipariş verdim. Hatta iki tane de alıştırma külodu aldım gece onu kullanıcam. Benimki geceleri yapmıyor sabah uyanınca başlıyo boşaltıma o yüzden alıştırma külodu daha rahat olucağını düşünüyorum bakalım bayramdan sonra gelince deneyeceğim. Ek gıda için bugün kurban etinden kıyma çektirdim kavurup dondurucuya porsiyonladım. Karaciğerini de porsiyonladım ciger çorbası için. Bi ay kaldı ek gıdaya çok heyecanlıyım o zamana kadar salçasını ve tarhanasını da yapacağım. Senin doğal ve alternatif her fikrine sonsuz açığımmm

Canım memnun musun? Ben de bagi gravity düşünüyorum
Canım kullanış olarak güzel küçük taşıması kolay güzel araba ama böyle asfalt olmayan yerlerde sürmesi zor tekerleri küçük Birde puseti bıraktik kendi gövde kısmı biraz sert açıkçası ama araba olarak sağlam fiyatına göre iyi diyebilirim

Çok sağol canım çok kıymetli verdiğin bilgiler

Canım çok geçmiş olsun bende benzer şeyler yaşıyorumm 120 günlüğüz ben rahatsızladım bakteriyel hastalık baya yoğun bi tedavi sürwcim oldu tam bitti derken bebeğime geçmiş limdi onunda bademcikelei şişmiş ateş yüksek dr bana antibiyotiksiz geçmez dedi mecburen bende başladım akciğerlerine inmesin allah korusunbakteriyel deilse denenebilir benimki bakteriyel oldugu için biz birazda mecburuz gibihiç istemezdim evladıma bukadae küşükken antibiyotik ağlaya ağlaya içiriuorum

Estağfirullah kuzum
Burda hep rehber oluyoruz birbirimize
ben hiç üç gün kuralı falan uygulamadım açıkçası
İlk 3. Ay gibi et haşlama sularından diline değdirmiştim o da tadını özümsesin diye
4. Ay sonlarına doğru hipp’in pirinç unu elmalı tahıllarından vardı evde ben yokken annem mama diye onlardan vermişti
Başlayış o başlangıç oldu bende de
Battı balık yan gider dedim ve yavaştan başladım ek gıdaya… 5 ay 7 günlük olduk biz
alerjik bir durum varsa kurallara uy en azından yumurta yoğurtta uy derim Bilge ama yok iştahlı ne versem yiyor diyorsan benimki gibi hiç stres yapma
Bir tek havucu falan kakalı bezinde görüyordum sindirmeden çıkardığını bir de kahvaltıda verdiğim şeyin içinde çörekotu vardı onu da sindirmeden çıkarmış direkt
Tiftik et dahi elimle küçük küçük verip yedirdim et biraz sabır işi sadece
Onun dışında bu ara elime ne geçerse patates havuç kabak bezelye vs haşlıyorum ayrıca basmati pirincide haşlayıp duruma göre ya eziyorum ya da blenderda hafif pütürlü bırakıyorum.
Ben de kuzu kıyma ayırdım dondurucuya hep köftelik boyutta böldüm pratik oluyor. Aklıma gelen her sebzeye katmaya çalışıyorum daha bir hafta oldu tam anlamıyla kıymaya geçeli de…
İştahlıysa hiç sorun yaşamadan eğlenceli geçiyor süreç, yedikçe mutlu oluyorsun
sadece cevizi sevmedi şimdiye kadar
Bir de bebek tarhanaları irmiği çok pratik oluyor bir şey hazırlamaya üşendiğin zaman/ vaktin olmayınca onlarla idare ediyorsun
Şimdiden meyve filesine meyve koyup yavaş yavaş tatmasını da sağlayabilirsin. Bizim en büyük şansımız yaz zamanına denk gelmesi ek gıda sürecinin, her şey taze ve tadacağı çok meyve var

Harikasınn teşekkür ederimm

aranızda ek gıdaya geçen varmı?
Biz geçtik canım şu an tam 5 ay 3 günlüğüz geçen hafta başladık tadımlara. Almanyada yaşıyorum burda erken başlatıyorlar ama ufak ufak tadım şeklinde. Patates, havuç, kabak benzeri sebzeler ilk ay tadılacak sonra yeşil sebzeler eklenecek ondan birkaç hafta sonra da etler eklenecek. 1/3 sebze, 1/3 tahıl, 1/3 et şeklinde mamalar hazırlanacak başlangıçtan 7 hafta sonra. Meyveler ve akşam muhallebileri de 7-8 haftadan sonra başlanacakmış.
Hayvan sütü ürünleri ilk 10 ay vermeyin deniyor. Badem ezmesi (mandelmus), tahin vb. tabiki katkısız şekersiz olarak süt ürünleri yerine eklenebilirmiş.
Buradaki düzen böyle bakalım

Bu arada oturtma konusu konusulmus, cesaret edemiyorum diyenler olmuş aksine destekli oturtmaya 3. Aydan başlamak gerekiyor korkmayın yani

benim 1 ay erken dogdu biz 5+ 17 günlügüz meyve pürelerini veriyorum suan patates püreside verdim yavas yavas 6+ tam gececem

Selam hanımlar katı gıdaya başladık bizde. Bebeğim 6 aylık olacak. Patates, kabak, havuç, bal kabağı ve yoğurt yedi. Bu sebzeleri hep haşlayıp püre haline getirerek verdim.

Şuan ne vereceğim konusunda kafam karışık. Şimdi neler versem iyi olur? Bikaç öneri verirseniz çok iyi olur.

Başka nasıl sunabilirim. Diyelim sebze çorbası olarak vermek istersem neler katmalıyım?

Kıyma falan demişsiniz nasıl pişirip veriyorsunuz bebeklere?

Ceviz diyen olmuş cam rendede mi ezip verdiniz?

Katı gıda konusunda tecrübelerinize ihtiyacım var Güzel bir tarif kanalı olsa keşke

biz henüz 5 aylığız daha başlamadık ama ben şimdiden çalışmalara başladım neler verebilirim listesi yapıyorum. İnstagramda paylaşılan bi kaç farklı listeyi kendime göre kombinliyorum henüz doktorumuza danışmadım. Ama doktora gidip doktorun verdiği listeyi paylaşan arkadaşlar olursa çok süper olur bize de fikir olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…