2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben de bu aralar çok fazla peynir yoğurt yiyorum. Bi keseyim bakalım 10 gün falan, geçerse bundan sonra dikkat ederim süt ürünlerine.

Ben de bu aralar çok fazla peynir yoğurt yiyorum. Bi keseyim bakalım 10 gün falan, geçerse bundan sonra dikkat ederim süt ürünlerine.

Yoğurda özellikle dikkat çekti bu arada, ben çok yemediğim için üstünde durmadım. Bi bak bakalım, başka şey olmasın da bunlar basit şeyler :)

Yoğurda özellikle dikkat çekti bu arada, ben çok yemediğim için üstünde durmadım. Bi bak bakalım, başka şey olmasın da bunlar basit şeyler :)
Aynen başka birşey olmasın da böyle kolayca çözülecek birşey olsun yeter ki.. Tabi kolay diyorum ama benim için yoğurttan vazgeçmek oldukça zor, her gün en az 2 kasem vardı.. Bi ara tüp bebek tedavisi denerken diyete de dikkat edelim ödeyip gluteni yasaklamışlardı, uykudan ekmek diye uyanıyordum, şimdi bakalım ne olacak

Bitkisel sütler dediğin gibi intoleransa sebep olmuyor ama keçi sütü malesef inek sütü gibi laktoz ve kazein içerdiğinden yine aynı şekilde etkiliyor bağırsakları. Tüm hayvansal sütler kesilmeli süt diyetinde. Bitkisel sütler dediğin gibi besin değeri çok daha yüksek, tadı bizlerin damak zevkine çok uymasa da zamanla alışmak lazım aslında bu sutlere. Annelerimiz bizi inek ve keçi sütü ile buyuttukleri için bizlere bitkisel sütler çok icilesi gelmiyor ama çocukları şimdiden alıştırmak gerek. Ben 6 yaşındaki oğluma hala hiç bir hayvansal sütü vermiyorum. Versem 1 litre sütü içer ama yetiskinlikteki otoimmun hastalıkların en büyük suçlusu belki de çocukluk çağında içilen sütler. O yüzden süt alerjisi olsun olmasın fermente edilmis süt ürünleri hariç, pastörize dahi olsa hayvansal sütleri vermemek bana daha saglikli geliyor.

Geçen arkadaşımla mevzusu geçmişti anne sütüne en yakın süt keçi sütü vs diye..
bana da zamanında babaannem hep içirmiş bebekken…
ben hiç denemedim kendi bebeğime tabii ama veganlığa adım atmak istediğim süreçte kendimi badem sütüne alıştırmıştım gerçekten daha hafif hissediyor insan çok çok nadir alerjen etki olabilir o da tabii..
6 yaşa kadar güzel özenle büyütmüşsün ne mutlu umarım ben de aynı istikrarla giderim şimdilik gluteni yarı yarıya çıkardık hayatımızdan

Keçi sütünün sindirimi inek sütüne nazaran çok daha kolay, o yüzden illa verilecekse keçi sütünü tercih ederim ben de, hatta iki çocuğumda da mama olarak golden goat tercih etmemin sebebi keçi sütüyle formülüze edilmiş olmasıydı. Ama ciddi süt alerjisi varsa malesef keçi sütü de aynı inek sütü gibi etkiliyor. Gluteni tamamen çıkarmak çok zor, umarım sen başarılı olursun, süt ürünleri daha basit ama yumurta ve gluten en zoru geliyor bana. Kardeşim de var gluten intoleransi, uzunca bı yasaklı gıdalar listesi var, uymak için gerçekten çok çaba sarfetmek gerekiyor ve uygun diyeti yapabilmek çok maaliyetli glutensiz ürünler normallerinden çok daha pahalı. Umarım çocuklarımız hassasiyetleri çok fazla olmayan alerjik bünyesi olmayan dirençli çocuklar olurlar

Evet canım süt değil ama tatlı çok çekiyor çaylı kek filan yapmıştım baya yatistirdi beni . Badem sütü çok besleyici doğru. Alphro mu kullanıyorsunuz ? İnternetten sipariş vereyim iyi dediniz ama bebişimin mukusu hala kesilmedi maalesef. Acaba başka bir şeye mi alerjisi var diye düşünmekten edemiyorum

Çok geçmiş olsun. Kolik 3. haftada başlar mı, yoksa 3. haftadan itibaren herhangi bir zaman mı başlar?
Koliği aralıksız ağlama diye değil de gaz sancısı yüzünden sürekli huzursuzluk diye tanımlıyor o nedenle benim 3. Haftadan başlamış aslında yani benim bebeğimin gazı var ağlıyor çünkü ayağını çekerek karnına o gün kaka yapmadıysa kabus gibi geçiyor

Ben alprodan memnunum nilky’ninde var daha tatsız geldi bana ama…
Mukus bizde de ara ara oluyor neden olduğu konusunda hala bir fikrim yok ama ciddi bir alerji olduğunu sanmıyorum her gün her gün tükettiğin bir şey varsa ilk onu sorgula diyorlar ben bulamadım hala sebebini 3. Ayımıza gircez artık bilmiyorum ben kan görmediğim sürece çok da kafaya takmıyorum

Bende alerjiden bir gün artık ağlamaktan patlıyor kulak çöpüyle uyarıp kakasını yaptırmıştım. O zaman kakasi kahverengimsiydi meğer kanliymis . O gün hep öyle geldi . Çocuk rahatladı. Hemen süt ürünlerini kestim geçti kan. Artık o kan makati zorladigimdan mi geldi alerjiden mi bilmiyorum. Geçmeyen pişik huzursuzluk ve kulak boyun altı pişik kızarıklık vardi bizde. Sonradan aydim bunlar alerji sebepleri kesince popodaki pişik bitti çok sukur boyun kulak devam ediyor. Beni alerji uzmanına yonlendirdi çocuk doktoru çokta bir şey demedi . Yumurtayı kesme dedi . Kesmedim. Salı günü gidip bakicaz. Keşke alerji çıkmasa kimisi de çok alerjik değilse diyeti katı yapmayin diyorlar . Valla kafam çok karışık .

Merhaba ben de şubat annesiyim bebeğim 1 aylık olucak 2 gün sonra ve ben de silikon uçla emziriyorum bebeğimi bırakamıyoruz maalesef sanki hiç bırakamıcakmışız gibi geliyor acaba nasıl kestiniz siz? O kadar ağlıyor ki asla almak istemiyor çok üzülüyorum ve sütüm de azalacak diye korkuyorum bu şekilde

Merhabalar hiç üzülmeyin ben neredeyse 2 aya kadar silikon uç kullandım, hiç sütüm azalmadı.Bizde 1.ay civarı uğraştık ama çok ağladı asla almadı göğüs ucumu sonra kendi haline bıraktım.Tabi ara ara zorlamadan vermeye çalıştım ara ara alıyordu dakika olmadan çıkarıyordu.Bu arada benim göğüs ucum küçük o yüzden en başından beri alamadı.Neyse sonraları ilk başta tutturmaya çalıştım ağlamaya başlayınca silikonu takıp doyurdum.İlk başta göğüs ucum sonra silikon vererek ilerledim yavaş yavaş emme süresi uzadı 2 güne bıraktım tamamen silikonu, ilk günler ağladı pek emmek istemedi tam kavrayamadı felan derken şu an alıştı çok şükür.Sız biraz daha zaman verin bebeğinize 1ara ara verin alışsın ama ağlarsa tekrar silikonu verin

1.ay kontrolünde gittiğimiz doktor mukusun tek başına hiçbir şey ifade etmediğini söyledi bana . Diyet yapayım mı diye sordum . Yoo ne münasebet dedi Ben ilk fırsatta hem tartı için hem de bu konuları görüşmek için başka bir hekimden randevu alicam . Kafam karıştı .
Aslında bu konularla ilgili çocuk immünoloji hekimine gitmek daha doğru olabilir . Gerçi gitmiş olabilirsin zaten .

S Sariucurtma merhabalar
Yanlış hatırlıyorsam lütfen düzelt beni . Sen ilk oglunda medela gogus pompası kullanmış mıydın ? Şu an avent kullanıyorsun sanirim . İkisi arasında ciddi bir fark var mı ?
Hastane tipi bir ürün kiralayayim diyorum. Fakat onlar da şarjlı değiller . Yine kablonun başında oturmak zorundayim . Medela da şu an bütçemin çok dışında . Ama yine de merak ettim hangisi ile daha zaman kazanıp , daha iyi süt elde edebilirim acaba . Benim bebeğimin çenesi geride imiş emmeyi seviyor fakat çok çabuk yorulup ağlıyor . Pes etmeden vermeye calisiyorum . Mama takviyesi de veriyorum günde 2 Mak 3 kez ( Haftalık tartiricam ) onun dışında sütümü sagmaya çalışıyorum ama 2 kez sagabiliyorum . Hem zamandan yana hem de canım çok yanıyor. Evde lansinoh kullaniyorum şimdiden gücü azalmaya başladı. Böyle giderse ömrü çok uzun olmayacak gbi

Benimde ilk mukustu sordum olur dedi. Önemsemedim. Popoda pişik vardı 2 aydir geçmiyor. Poposunu yıkayıp kurulayıp kremledigim halde. En son kanlı mukuslu kaka geldi uyarıp yaptırdım tabi bilmiyorum belki makatta çatlak oluştu ama sonra süt ürünlerini kesince olmadı. Ayrıca süt ürünü tuketmedogimden beri popo çevresindeki pişik geçti. Hemde yikamiyorum popoyu sadece pamukla siliyorum. Gaz ve ıkınma problemleri de kesildi. Ama çok sıkıldım diyetten. Alerji uzmanına salı günü gidicem bakalım ne diyecek.

Medelayi 6 sene önce kullanmıştım ben ama o zaman arkadaşım bana mamajo nun pompasını vermişti öncesinde. Onunla arasında ciddi güç farkı vardı. Medela ile çok kısa sürede sagiyordum hatta ona geçince aaa benim sütüm o kadar da az değilmiş bak diye anneme göstermiştim biberonu onu hatırlıyorum. Demekki baya verimli gelmiş mamajodan sonra, acitmiyordu medela, şimdi aventten de çok memnunum. Sağım sürelerini kiyaslayamicam dediğim gibi üstünden çok vakit geçti medela kac dakikada kaç CC cikariyordu unuttum ama aventte başarılı bu konuda. Bı de medela kadar uzun ömürlü müdür bilmiyorum ama henüz cekisinde hiç bı azalma olmadı, zaten herkes uzun ömürlü yazmış Philips için. Bı de ben ilk kiwi kullanmıştım, bildiğin göğüs ucumu kopariyordu sagarken, ondan sonra avent bana çok yumuşak geldi. Benim şuan göğüs ucu yaram yok ama ilk zamanlar yaralarım varken de kiwi kadar canımı yakmadı benim avent. Haftada bir power pump yapmama rağmen öyle bariz bı hassasiyet oluşmuyor uçlarımda.

Kızlar ya eşleriniz doğum hediyesi falan aldı mı size veya bi jest falan yaptı mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…