2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar ya eşleriniz doğum hediyesi falan aldı mı size veya bi jest falan yaptı mı
Ben baget bileklik istiyordum beğeniyordum görümceme laf arasında söylemiştim o da eşime söylemiş . Eşim de ben hastanedeyken almış eve gelince takmıştı çok mutlu oldum hiç beklemiyordum maddi açıdan ama beni mutlu etmek için gizlice para biriktirmiş 🙃 düşünmesi bile yeterdi çiçeğimin 🥰

Medelayi 6 sene önce kullanmıştım ben ama o zaman arkadaşım bana mamajo nun pompasını vermişti öncesinde. Onunla arasında ciddi güç farkı vardı. Medela ile çok kısa sürede sagiyordum hatta ona geçince aaa benim sütüm o kadar da az değilmiş bak diye anneme göstermiştim biberonu onu hatırlıyorum. Demekki baya verimli gelmiş mamajodan sonra, acitmiyordu medela, şimdi aventten de çok memnunum. Sağım sürelerini kiyaslayamicam dediğim gibi üstünden çok vakit geçti medela kac dakikada kaç CC cikariyordu unuttum ama aventte başarılı bu konuda. Bı de medela kadar uzun ömürlü müdür bilmiyorum ama henüz cekisinde hiç bı azalma olmadı, zaten herkes uzun ömürlü yazmış Philips için. Bı de ben ilk kiwi kullanmıştım, bildiğin göğüs ucumu kopariyordu sagarken, ondan sonra avent bana çok yumuşak geldi. Benim şuan göğüs ucu yaram yok ama ilk zamanlar yaralarım varken de kiwi kadar canımı yakmadı benim avent. Haftada bir power pump yapmama rağmen öyle bariz bı hassasiyet oluşmuyor uçlarımda.
Cevabın için çok tşk ederim . Keşke bende lansinoh yerine avent alsaymisim o zaman 🤷 Ben biraz daha araştırayım . Aslında amazonda giyilebilir şarjlı pompalar var Philips fiyatına. Öyle birşey daha çok işimi görür ama çekim gücü nasıl olur bilmiyorum. Keşke bunlara hiç gerek kalmasaydi. Şu an yaralarının olmamasına sevindim . Bol bol sütun olsun inşallah 🤗

Benimde ilk mukustu sordum olur dedi. Önemsemedim. Popoda pişik vardı 2 aydir geçmiyor. Poposunu yıkayıp kurulayıp kremledigim halde. En son kanlı mukuslu kaka geldi uyarıp yaptırdım tabi bilmiyorum belki makatta çatlak oluştu ama sonra süt ürünlerini kesince olmadı. Ayrıca süt ürünü tuketmedogimden beri popo çevresindeki pişik geçti. Hemde yikamiyorum popoyu sadece pamukla siliyorum. Gaz ve ıkınma problemleri de kesildi. Ama çok sıkıldım diyetten. Alerji uzmanına salı günü gidicem bakalım ne diyecek.
Sadece mukus değildi yani şikayet anladım şimdi . Alerji doktoru ne diyecek bakalım . Umarım bir an önce çözülür ve çok katı bir diyet vermez . Bilememek daha çok yoruyor insanı . Bende fıstık kesin olarak mukus yapıyor . Alerjen yani . Diğerlerinden emin degilim . Doktorla gorusunce yaz bize de.

Benimde ilk mukustu sordum olur dedi. Önemsemedim. Popoda pişik vardı 2 aydir geçmiyor. Poposunu yıkayıp kurulayıp kremledigim halde. En son kanlı mukuslu kaka geldi uyarıp yaptırdım tabi bilmiyorum belki makatta çatlak oluştu ama sonra süt ürünlerini kesince olmadı. Ayrıca süt ürünü tuketmedogimden beri popo çevresindeki pişik geçti. Hemde yikamiyorum popoyu sadece pamukla siliyorum. Gaz ve ıkınma problemleri de kesildi. Ama çok sıkıldım diyetten. Alerji uzmanına salı günü gidicem bakalım ne diyecek.
Bizimde pişik geçmiyor tam gececek gibi oluyor her bezde b.tuvaleti olunca kıpkırmızı altı ak degistigm halde üstelik hatta noktackli ufak kanamalar oldu dün bgn tahriş ten 🥺 Dr kan vs yoksa dışkı da alerji değildir dio anlamadım gitti

Ben artık bebeğim kendi talep ettikçe emzirmiyorum. Kilo alımı geçen aya göre biraz daha yavaş oluyor ama alt sınırı geçtiği sürece çok endişe etmiyorum kilo konusunda. 600 Gr aylık almıştır diye düşünüyorum en azından.
2 saatte bir emziriyorum 3 saat mümkün değil imkânsız. Ortalığı ayağa kaldırıyor emzirmezsem😢 nasıl uzatacağım o aralığı bilmiyorum. Gece hele çığlık çığlığa bağırıyor emzirmezsem.

Merhabalar hiç üzülmeyin ben neredeyse 2 aya kadar silikon uç kullandım, hiç sütüm azalmadı.Bizde 1.ay civarı uğraştık ama çok ağladı asla almadı göğüs ucumu sonra kendi haline bıraktım.Tabi ara ara zorlamadan vermeye çalıştım ara ara alıyordu dakika olmadan çıkarıyordu.Bu arada benim göğüs ucum küçük o yüzden en başından beri alamadı.Neyse sonraları ilk başta tutturmaya çalıştım ağlamaya başlayınca silikonu takıp doyurdum.İlk başta göğüs ucum sonra silikon vererek ilerledim yavaş yavaş emme süresi uzadı 2 güne bıraktım tamamen silikonu, ilk günler ağladı pek emmek istemedi tam kavrayamadı felan derken şu an alıştı çok şükür.Sız biraz daha zaman verin bebeğinize 1ara ara verin alışsın ama ağlarsa tekrar silikonu verin
Benimki dakikalık bile tutmuyor çok nadir 2-3 saniyelik falan. Ebe ile tutturduk ama o kadar ağladı ki o gün tüm gün ağladı resmen göbek fıtığı çıkacaktı nerdeyse çok kötü oldum. O kadar ağlatmak istemiyorum ben de zamana bıraktım artık dediğiniz gibi her seferinde vermeye çalışıyorum ama almıyor benimki bakalım :KK43:

Evet göğüs ve boyunda da var, muhtemelen sizin de öyledir. Yedip içtiğine bi bak bakalım sen de. Ben o ara cidden çok peynir yedim bir de 3-4 kilo sütten sütlaç yaptık gelip gidip yiyordum 🙈 ama geçiyor işte zamanla, büyük kızımda bi daha olmadı 3-4 ay civarı tamamen bitmişti. Bir de benimkiler baya sarışın, bence tenleri de hassas.
Benim kızım da sarışın göğsüne yayılmış durumda şuan. Ben hergün fındıklı kek yiyordum bir de arada fındık kreması. 2 gündür bıraktım bakalım.

Nerdeeee yapanlar olduysa anlatsında iki bizde sizin adınıza sevinelim 😂😂🙈🙈
Çiçekçinin yanından geçerken eşim diyor çalışmaya başlayınca ilk maaşından kendine çiçek al benim yerime diyor 🤣
Oğlumda her hafta bir buket alıyordu,ara ara da 100 gül alıyordu ortasında bir beyaz gül. Ne kadar romantikmiş ya😀 Şimdi sıfır romantik ama Allah var gece kalkıp yardım ediyor. Gündüz diğer oğlumla tamamen kendisi ilgileniyor.

Doğum kontrol hapıyla ilk defa adet oldum bugün 45. Gün falan adet oldum sandığım meğer doğum sonrası kanamasıymış şimdi anlıyorum 2 gündür ölüyorum sancıdan bugünde rahatlayayım diye duşa girdim afedersiniz upuzun bi parça düştü parmak kalınlığında böyle 7-8 cm falan acaba kordon falan mıydı bilemedim adet olan var mı aranızda normal mi bu durum
Ben daha olmadım canım hiç olmamak da normal mi acaba

Evet göğüs ve boyunda da var, muhtemelen sizin de öyledir. Yedip içtiğine bi bak bakalım sen de. Ben o ara cidden çok peynir yedim bir de 3-4 kilo sütten sütlaç yaptık gelip gidip yiyordum 🙈 ama geçiyor işte zamanla, büyük kızımda bi daha olmadı 3-4 ay civarı tamamen bitmişti. Bir de benimkiler baya sarışın, bence tenleri de hassas.
Sarışın olunca hassas oluyor benim bebiş de sarışın doktor alerjik bünyesi dedi kakada mukus vardı mamayı değişti

Çiçekçinin yanından geçerken eşim diyor çalışmaya başlayınca ilk maaşından kendine çiçek al benim yerime diyor 🤣
Oğlumda her hafta bir buket alıyordu,ara ara da 100 gül alıyordu ortasında bir beyaz gül. Ne kadar romantikmiş ya😀 Şimdi sıfır romantik ama Allah var gece kalkıp yardım ediyor. Gündüz diğer oğlumla tamamen kendisi ilgileniyor.
Ahahahha yaşlandıkça bişey oluyor bunlara 😂 hale bak adamlar bize yardım etti diye lütfetmiş oluyorlar 😂 bende iki çocuğun altını falan alınca süper baba gibi geliyor gözüme sonra kendine gel ezgi diyorum yapacak tabi diyorum lohusa tribime ortak olan kocam çocuğa bakacak tabi 😂🙈 bütün parasını taşındığımız eve harcadığı için tadilata ben pek bişey beklemiyordum zaten 🙃🙃

Kızlar yaklaşık 10 gün önce, yani 5. haftası birmişken falan benim kızımın önce kulak diplerinde, sonra çenesinde minik kırmızı kabarcıklar çıktı, sivilce gibi. Sonra tüm yüzüne yayıldı ve bugün boynunda da iki tane gördüm. Kontrole gittiğimizde sormuştum sıcaktan ya da senin sütünden geçen hormonlardan olabilir, geçer kısa sürede dedi doktor ama giderek yayıldı. Bu nedir yaşayan var mı, ve nasıl geçer birşey yapabilir miyim?
benimde böyleydi canım sıcaktan demişti doktor geçti bir süre sonra
2 aylık bebekler 6 saate kadar aç kalabilirmiş, ayy maaşallah bizimkiler de uyusa o kadar ne güzel olur ☺️ Benimki 2 aylık 4370 kilo anca oldu 3580 kilo doğduğu halde..ne güzel kilo almış sizinkiler 🧿 🧿 🧿
ay benimkide düşük kilolu canım anne sütüyle mi besliyordun sen
Kızlar ya eşleriniz doğum hediyesi falan aldı mı size veya bi jest falan yaptı mı
iphone 13 aldıydı 15 e param yetmez dedi 🤣
5 tane ajda bilezik aldı şimdi de satıp arabayı değiştircekmiş……………..
ay bu çok iyiymiş 😅😅 erkekler için bilezik demek araba demek 🤣

kızlar genel olarak gruba baktım da bebekler artık içimizden geçiyor 😅😅
dün benim içinde berbat bir gündü hasta olcam herhalde boğazım berbat başım tuttu kızım asla durmadı. Gündüz uykusu zaten asla yok. Bazen aşırı bunalıyorum sonra kendi kendime üzülüyorum. Ama yeni nesil bebekler çok fena. 2,5 aylık neredeyse koca bebek gibi sürekli güldürülmek istiyor , ilgi istiyor. Eğer onunla oynuyorsam çok iyi kahkaha gülücük, ama eğer 10 sn yere koyayım feryat figan.

X