2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çok sağol canım benim sanada geçmiş olsun 💐 sonucu çok güzel olmuşsenin 🙏 peki o ameliyattan sonra sen normal mi doğurdun sezeryan mı 🫠
Saol cnm aynen genel anestezi alarak ilk defa ameliyt oldum o şekilde biraz korku olmuştu ama rahat geçti şükr doktoruna güveniyorsan sıkıntı olmaz inşallah 🙈 evet ilk gebelik de sezeryandi tabi ikizdiler bebeklerim kızım doğdu oğlum karnımda ex olmuş 37 de doğum yapmistim simdi de bı oğlum var 4 sene sonra tekrar verdi rabbim şükr Emir m cennette Efe m kucağımda , öyle işte...
Rabbim sağlık versin inşallah dermansiz dert olmasında çözümü var şükr bebeğin ufak yinede acele etme bence tabi tercih senin bende Kasım gibi öğrenmiştim Mart'ta anca olmuştum salginda gribe yakalandm 1 ay geçmedi gribim peşine adet kanamam oldu vs erteledik öle öle sırada anca geldi devlette.

Ah nasıl bşr geceydi anlatamam gazdan patlamak üzereydi hiç kaka yapmadı şimdi akşam bir ağlamaya başladı 1 saat susturamadım o ağladı ben ağladım o kadar bağırdı ki ölecek sandım sesi gitti kıpkırmızı oldu kolik pik mi yaptı hergün böyle ağlarsa ne yapacağım bilmiyorum kızlar susturamadım uğuna uğuna deli oldu 6. Haftada kolik mi başladı acaba
Çok geçmiş olsun. Kolik 3. haftada başlar mı, yoksa 3. haftadan itibaren herhangi bir zaman mı başlar?

Bebekten bebeğe değişiyor demekki, benim bebeğim de bebek arabasindan hiç hoslanmadi, kiyametleri koparıyor, ben kucağıma alıyorum eşim boş arabayi sürüyor 😬
Bizimki de arabaya koyduk mu uyuyordu saatlerce pusetinde. Arada bir emzirmek yeterliydi. Ama şimdi büyüyorlar o kadar durur mu bilmiyorum.

Teşekkür ederim soğuk uygulamayı deneyebilirim, olmadı kreme geçeceğim.

Bende memlekete gittim sobadan oldu. İstanbula gelince biraz soğuk uygulama yaptım kendiliğinden baya azaldı geçti sayılır. Birde vücut kremi mustela kullanıyordum yüzü kuru gibiydi aynı zamanda banyo sonrası yüzünede sürdüm
Çok teşekkür ederim hanımlar, tuzlu su ve soğuk uygulama aynı anda olsun dedim dünden bu sabaha üç kez yüzünü serum fizyolojikle sildim ve biraz sönmüş, kırmızılığı gitmiş duruyor. 😍 İnşallah alerji ya da egzama değildir de böyle geçer. 🤗

Şu an kucaga almak kolay ama agirlastikca kucak isi çok yorucu olucak 🤷

Bizimki bebek arabasini da sevmiyor 😂
Benle tum aktiviteleri sever gbime geliyor .
Evde bı kanguru var yakınlarımız vermişti. Denemedim henüz onu severse yazicam buradan 😂
Bence ana kucağına koyup karşısında oyala alıştır yani. Büyük kolaylık. Kız kardeşim sezeryan olmuştu yardım edecek kimsesi yoktu. Sürekli ana kucağında yatırdı. Yatırıp işlerini yapıyordu öyle.

Çok teşekkür ederim hanımlar, tuzlu su ve soğuk uygulama aynı anda olsun dedim dünden bu sabaha üç kez yüzünü serum fizyolojikle sildim ve biraz sönmüş, kırmızılığı gitmiş duruyor. 😍 İnşallah alerji ya da egzama değildir de böyle geçer. 🤗
Soğuk uygulamayı nasıl yaptın?

Bizimki de arabaya koyduk mu uyuyordu saatlerce pusetinde. Arada bir emzirmek yeterliydi. Ama şimdi büyüyorlar o kadar durur mu bilmiyorum.
Ben artık bebeğim kendi talep ettikçe emzirmiyorum. Kilo alımı geçen aya göre biraz daha yavaş oluyor ama alt sınırı geçtiği sürece çok endişe etmiyorum kilo konusunda. 600 Gr aylık almıştır diye düşünüyorum en azından.

Serum soğuktu, tülbent ağız bezini batırıp sildim kendimce dedim hem soğuk uygulama, hem tuzlu su. 🙃
Selamm, ya konunun başını bulamadım da isilik mi oldu bebiş? Bizim de isilik gibi başladı ama egzama oldu artık. Kendi kendime soğuk su, bol mıstela devam ettim ama tık yok.
Dün 40 uçurmaya gittik bir aile dostumuza o da çocuk doktoru, bebeklik egzaması dedi. Gıda intoleransı olur dedi %80 de süt ve süt ürünleri sebepli olurmuş. 2 hafta diyEtteyim, sonra iyi pişmiş süt ürünleriyle yavaş yavaş açıcam, yoğurt çorbası, muhallebi gibi şeyler.
Ama hakikaten ben peynire ve sütlü tatlıya acayip düşmüştüm.

Büyük kızımda olmuştu böyle ama hava çok sıcaktı ona yormuştum. Cilt doktoru arkadaşım görmüştü de o da direkt süt ürünlerini kes demişti, sonradan aklıma geldi.
İyice atak yaptığı bi fotoyu da koyayım

Eklentiler

• 7DC5EE16-FA5C-4D41-8C92-DB06E9E46B64.jpeg
    7DC5EE16-FA5C-4D41-8C92-DB06E9E46B64.jpeg
    103,8 KB · Görüntüleme: 47
Kızlar ciddi ciddi bir soru soracağım lütfen rica ediyorum okuyan cevap versin benim için çok önemli, bebeğim sadece emerken ya da uyurken sessiz onun dışında tüm gün 10-15 dakika aktivite sonrası hep ağlıyor hep. Nasıl oyalıyorsunuz bebeklerinizi? Yani uyuma ve emme dışında sakin durup etrafa bakma oyalanma durumu var mı? Şu çocuğa kolik diyeceğim koliğin bile bir saati var bu tüm gün
Canım benimki de bu şekildeydi. Gıda alerjisi olabilir mi ? Sürekli huzursuzluk ve gaz oluyor . Uyurken bile mizildaniyordu . Süt ürünlerini kesince biraz rahatladı ama hala var.

Evet yaa ben de uyurdum kesinlikle 🥹 2 aydan sonra emme sıklığı azalırmış güya biz hala 2 saatte bi nöbetteyiz 😀
Benimki de kalkıyor zifiri karanlıkta bulur memeyi affetmez😅
5.600 tarttı bugün doktor 68 günlüktü. 3060 gr doğdu o yüzden ellemiyorum ama gündüzleri sürekli memede
Maşallah iyi kilo almış🧿 uyu canım o zaman Allah yüzüne gülmüş uyuyan bebek vermiş sana daha ne istiyorsun 🤗

Kızlar bende sivilceler çıkmaya başladı ama böyle icerden olur ya kizariklik şeklinde öyle. Boynumda gogsumde filan. Hormonlarla mi. Alakakali veya bu durumu yasayan çözüm bulan var mi

Kızlar bende sivilceler çıkmaya başladı ama böyle icerden olur ya kizariklik şeklinde öyle. Boynumda gogsumde filan. Hormonlarla mi. Alakakali veya bu durumu yasayan çözüm bulan var mi
Ah o sivilcelerden ne çektim ben. Doğumdan çok kısa süre sonra yüzüm ağırlıklı olmak üzere her yerimde yoğun akneler oluştu. Yüzüm özellikle çok fazlaydı ve ici dolu doluydu. Bise üstüne deli gibi kaşınırdi. Hala suratım mayın tarlası gibi yara bere içinde biri iyilesiyo başka taraftan patlak veriyo. Vaktim olduğunda cayagaci yagi sürdüm bazısina söndürdü ama her zaman yapamadjm ne yazikki. Kalça göğüs omuz yüz boyun sebebi ne bende bilmiyorum 😞

Bizimki de öyle yorulup uyuyor ben de spor yapmış oluyorum.
Slingle bağlanıp dans ediyoruz,zumbaya falan mı başlasak diye düşünüyorum 😂

Instagram'da şunu gördükçe aşırı özeniyorum.

Evetvya bunu ben de gormüstüm. Ne yapsak bir araya gelip biz de mi yapsak ne?🤭

Selamm, ya konunun başını bulamadım da isilik mi oldu bebiş? Bizim de isilik gibi başladı ama egzama oldu artık. Kendi kendime soğuk su, bol mıstela devam ettim ama tık yok.
Dün 40 uçurmaya gittik bir aile dostumuza o da çocuk doktoru, bebeklik egzaması dedi. Gıda intoleransı olur dedi %80 de süt ve süt ürünleri sebepli olurmuş. 2 hafta diyEtteyim, sonra iyi pişmiş süt ürünleriyle yavaş yavaş açıcam, yoğurt çorbası, muhallebi gibi şeyler.
Ama hakikaten ben peynire ve sütlü tatlıya acayip düşmüştüm.

Büyük kızımda olmuştu böyle ama hava çok sıcaktı ona yormuştum. Cilt doktoru arkadaşım görmüştü de o da direkt süt ürünlerini kes demişti, sonradan aklıma geldi.
İyice atak yaptığı bi fotoyu da koyayım
Selam. İlk olduğunda ben de isilik zannettim ama giderek yayıldı tüm yüzünü kapladı. Şimdi de göğsüne ve alnına doğru yayılmaya başladı. Egzama ya da alerji olmasından şüpheleniyorum ben de. Şimdi randevu bulamam ama aile hekimine gitsem anlar mı acaba..

Selam. İlk olduğunda ben de isilik zannettim ama giderek yayıldı tüm yüzünü kapladı. Şimdi de göğsüne ve alnına doğru yayılmaya başladı. Egzama ya da alerji olmasından şüpheleniyorum ben de. Şimdi randevu bulamam ama aile hekimine gitsem anlar mı acaba..
Evet göğüs ve boyunda da var, muhtemelen sizin de öyledir. Yedip içtiğine bi bak bakalım sen de. Ben o ara cidden çok peynir yedim bir de 3-4 kilo sütten sütlaç yaptık gelip gidip yiyordum 🙈 ama geçiyor işte zamanla, büyük kızımda bi daha olmadı 3-4 ay civarı tamamen bitmişti. Bir de benimkiler baya sarışın, bence tenleri de hassas.

Canım benimki de bu şekildeydi. Gıda alerjisi olabilir mi ? Sürekli huzursuzluk ve gaz oluyor . Uyurken bile mizildaniyordu . Süt ürünlerini kesince biraz rahatladı ama hala var.
İlla süt canın çekiyorsa (ben bisküvi süt karışımından vazgeçemedim 🍪) badem sütü ya da bulabiliyorsan keçi sütü içilmesinde bir sakınca olmuyor. Aslında bebek değil birçok yetişkine de laktoz dokunuyor çoğu zaman bağırsaklarımızı bozuyor ama tolere edebiliyoruz vejetaryenken veganlık hakkında bayağı okuyordum badem sütünde bir sorun olmuyor hatta inek sütünden daha besleyici olduğu bir gerçek illa yiyecek tatlı yapacaksan vs bir de böyle dene derim
Nadiren badem de alerjen olabilir ama vegan sütler kurtarıcı bu konuda hindistan cevizi sütü de olur

X