2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Stresle alakalı geçici bi süre olabilir. Ben öyle olduğunda hoşafın içine tahin ve ceviz koyup yiyorum günde iki kase daha sonra 3 litre su içmeye dikkat ediyorum ve fırsat buldukta 5-10 dakika sağım yapıyorum en güçlü ayarda sonrasında normale dönüyo. Sıkma canını geçici bi süreç bu 🙏🏻🐣
Sağım yapmaya başladım akşamları sağdıklarımı içiriyorum buna hiç gerek kalmıyordu inşallah yine eskisi gibi olur beslenme konusunda dikkat edicem dediğini de deneyeyim teşekkür ederim:KK200:

Buzluğa sadece birkaç poşet atmıştım keşke daha çok atsaymışım böyle birşey olacağı aklıma gelmemişti çektikçe gelir diye düşünmüştüm arz talep gibi. Bugün yiyip içmeme çok dikkat ettim yine aynı kafama taktığım için de gelmiyordur tabi üzüldüm de. Denemediğim şeyleri denicem gelmezse sütüm bestlak damla yada çaylar vs.. sadece rezene , tahin ve boza tüketiyordum öğünlerime ek artık başka şeyler de ekleyeyim belki düzelir 😔
Canım benim de başıma geldi bi kere çok paniklemiştim anlıyorum seni. Uyumadan önce çok su iç. Baya fazla 1 litre kadar su içip yatıyorum. Süt dolmuş oluyor. Ama sütün en büyük üç düşmanı var. Susuzluk uykusuzluk ve stres. Sütüm var diye düşün sürekli de emzir bebeğin boş da olsa memede dursun. Benim bebeğim çok fazla emzik de almıyor bazen gazı olmasın diye boş memeyi veriyorum ağzında tutsun uyusun diye

Kızlar emzirdikten sonra goguslerinizde ağrı oluyor mu asiri bi sızlatan ağrı gerceklesiyo bende ,resmen ellerimle ovaliyorum biraz sonra duzelio acaba süt kanallarimi geri dolmaya çalışıp ağrı yapio anlamadım bayag sizlio ama 🥴

Kızlar emzirdikten sonra goguslerinizde ağrı oluyor mu asiri bi sızlatan ağrı gerceklesiyo bende ,resmen ellerimle ovaliyorum biraz sonra duzelio acaba süt kanallarimi geri dolmaya çalışıp ağrı yapio anlamadım bayag sizlio ama 🥴
Evet süt kanalari aktif oluyor. Bu iyi bisey. O siziyi ben ilk bebeğimde hiç hissetmezdim çünkü sütüm çok azdı. Şimdi günde bir kaç kez sizladiginda çok mutlu oluyorum. Özellikle bebeğin yüzüne baktığında sızlar derlerdi benim hiç olmazdı üzülürdüm. Ama doğruymuş emzirmeye başladığımda, bazen bebeğimin yüzüne baktığımda bazen de sabah uyandığımda sızlıyor.

Evet süt kanalari aktif oluyor. Bu iyi bisey. O siziyi ben ilk bebeğimde hiç hissetmezdim çünkü sütüm çok azdı. Şimdi günde bir kaç kez sizladiginda çok mutlu oluyorum. Özellikle bebeğin yüzüne baktığında sızlar derlerdi benim hiç olmazdı üzülürdüm. Ama doğruymuş emzirmeye başladığımda, bazen bebeğimin yüzüne baktığımda bazen de sabah uyandığımda sızlıyor.
Aynen o bende de oluyor cnm ama bu da ağrı gibi bişi bendeki emzirip bırakınca hangi göğsümu emdiyse bitirdiyse ağrı baslio üst kısımdan başlayıp yayılıp masaj yapıyorum aynen bende ilk kızımda bunu yaşamadım hiç yani böyle ağrı olmuodu sızlama oluoduda şuan resmen agriolar 🥴 mastit de degilm oysa

Hanımlar merhaba,
Benim bebeğin gözünde yaklaşık bir haftadır saç var. Kendiliğinden çıkmadı. Bugün doktor a görürdük göremedi. Arada arka tarafa geçiyor doktor bakarken de arkaya geçti ve doktor göremedi bişey yok deyip gönderdi. Şimdi yine gözün ön tarafında uzun bir kıl. Kendi saçı sanırım. Nasıl yapacağız doktorlar çıkarabilir mi? Bugün muayene etmeye çalışırken çok hirpalandi bebeğim. Çıkartmaya çalışırlarsa o muayene de olduğu gibi yavrumun gözü çok zarar görür.Damla tarzı bişey sordum atması için yok dedi.
Başına gelen var mı ? Ne yapayım
Benim bebeğimde de vardı sağda 1 hafta kadar kaldı sonra çıktı sanırım 3 gündür yok. Şimdi de sol gözünde var sanırım.🤩

Kızlar benim sol göğsümün 4-5 tane deliği var. Kızım emerken çok zorlanıyor nefes alamıyor bazen de nefessiz kalıyor ve ağlıyor. Sonra da istemiyor emmek ve ağlıyor. O sırada ağzına emzik vererek sakinleştiriyorum. Sol memem çok dolduğunda Pompa ile ilk sağdığımda oluşmuştu. Ne yapacağım bilemiyorum. Şimdi biberon verirsem bir daha kesin meme istemez yani net belli oldu. Ne yapabilirim sizce? Silikon uç almak mantıklı mı sizce? Sağ tarafımı rahat emiyor çocuk. Sürekli de sağdan emziremiyorum. Solumu çok fazla ememediği için hep dolu. Ne zaman rahat emebilecek duruma geliyorlar?

Cimenlere_uzansam Cimenlere_uzansam her gün değişiyor dimi huyları, bi gün gündüz uykusu süper bi gün bambaşka. Ama artık uyku işaretlerini ya da işte derdini anlar olduk ufaktan, bu beni rahatlatıyor biraz☺️
Bi de uyku konuşulmuş, ben o loş ortamı akşamları sağlıyorum, hiç tepede lamba açık olmuyor hep odalarda gece lambası, mutfakta aspiratör ışığı takılıyoruz :) ilk kızımda bunun faydasını çok gördüm, şimdi de gece gündüz ayırt etmeye başladı sanki.

Canım benim de başıma geldi bi kere çok paniklemiştim anlıyorum seni. Uyumadan önce çok su iç. Baya fazla 1 litre kadar su içip yatıyorum. Süt dolmuş oluyor. Ama sütün en büyük üç düşmanı var. Susuzluk uykusuzluk ve stres. Sütüm var diye düşün sürekli de emzir bebeğin boş da olsa memede dursun. Benim bebeğim çok fazla emzik de almıyor bazen gazı olmasın diye boş memeyi veriyorum ağzında tutsun uyusun diye
Sağol canım evet benimki de emzik almıyor onun emziği benim memem emziği veriyorum beğenmeyip lak diye atıyor Allahtan çekmeye çalışıyor yok demiyor hep memede tutuyorum yavrum rızkının peşinde o da 🥹

Kızlar benim sol göğsümün 4-5 tane deliği var. Kızım emerken çok zorlanıyor nefes alamıyor bazen de nefessiz kalıyor ve ağlıyor. Sonra da istemiyor emmek ve ağlıyor. O sırada ağzına emzik vererek sakinleştiriyorum. Sol memem çok dolduğunda Pompa ile ilk sağdığımda oluşmuştu. Ne yapacağım bilemiyorum. Şimdi biberon verirsem bir daha kesin meme istemez yani net belli oldu. Ne yapabilirim sizce? Silikon uç almak mantıklı mı sizce? Sağ tarafımı rahat emiyor çocuk. Sürekli de sağdan emziremiyorum. Solumu çok fazla ememediği için hep dolu. Ne zaman rahat emebilecek duruma geliyorlar?
Herkeste öyle değil mi? Benim her ikisinde de birkaç tane delik var elimle sağlarken baya görünüyor birkaç yerden çıkıyor süt. Ama bebeğin fazla tazyikli gelen sütle baş edebilmesi için YouTube'da bi doktoru dinlemiştim. Biraz geriye yaslanıp bebeği memenizin üstüne yatırın, bir de başı yukarıda kalçası aşağıda olacak şekilde biraz eğimli tutun ki yer çekimi yutmasına destek olsun diyordu. Ben sandalyede oturup arkaya doğru eğilerek emziriyorum.

Herkeste öyle değil mi? Benim her ikisinde de birkaç tane delik var elimle sağlarken baya görünüyor birkaç yerden çıkıyor süt. Ama bebeğin fazla tazyikli gelen sütle baş edebilmesi için YouTube'da bi doktoru dinlemiştim. Biraz geriye yaslanıp bebeği memenizin üstüne yatırın, bir de başı yukarıda kalçası aşağıda olacak şekilde biraz eğimli tutun ki yer çekimi yutmasına destek olsun diyordu. Ben sandalyede oturup arkaya doğru eğilerek emziriyorum.
Bugün öyle yaptım oturdum sırtımı yaslamadım ama. 2 tane yastığın üzerine koydum, ana kucağı gibi yaptım kendime yaklaştırdım emzirdim ama yine de 2 kere nefes alamadı. Biraz daha iyi geldi sanki. Rahat içemeyince ben de tedirgin oluyorum. Oğlumda da öyle oluyordu nefes nefese ama nefessiz kalmıyordu hiç. Öğreneceğiz bakalım. Teşekkür ederim canım. Araştırayım ben de YouTubeden.

Bence bu kadar sıcağa alıştırma müslinle kundak yap ve şapkayı da evde takmamalısın sen bilirsin tabiki senin çocuğun sonuçta ama ben soğuda alışsın direnci olsun istiyorum teyzemi ananem sürekli dıcaklarda tutmuş sarmış sarmalamış teyzem şimdi antalyada hava 20 derecenin altına düşsün yatak döşek yatar ananem der hep ben soğuk yüzü göstermedim ondan hasta oluyor diye zaten kundaklıyorsun üstüne bide şapka bunalıyordur biz sadece dışarı çıkarken zordan şapka takıyoruz onuda kafasını kaydıra kaydıra çıkartıyor
Ya o kadar haklısın ki bende aynı şeyi yapmak istiyorum kayınvalidem dolma gibi yapıyor çocuğu bide küçük doğdu bu diyor laf anlamıyor. Odadan çıkar Çıkmaz açıyorum çocuğu

Yan çevirip üstteki deliğe sıkıyorum sonra diğer yanına çeviriyorum yine üsttekine sıkıyorum. Çok az sıkıyorum ben 1ml her delik için. Sonra ters çevirip bikaç kez sırtına pıtpıt vuruyorum. Sonra yatırıp aspiratörle çekiyorum
Anladım canım.Doktor da birer ml sık dedi.Izledigim bir videoda senin anlattığın şekilde yapıyordu.Ben de öyle yapayım teşekkür ederim.💞

40 i çıkmadan bebeği görmek isteyen oldu mu ? Ramazan geliyor diye bu haftasonu gelmek isteyen olmuş . Eşimin sayılı akrabası var İstanbul'da zaten . Neyse ki eşim henüz misafir kabul etmiyoruz demiş ama gıcık olmadım değil . Bir de teyzesi geldi Gaziantep'ten bizde gelmek istiyoruz demişti laf arasında telefonda. 40 i çıkmadan gelmezdim ama Ramazan geliyor diyor . Bir de ikram vs hicbisi beklemiyoruz diyor o zaman niye Ramazanda olmuyor ,anlamadim😂
Ben benden geçmişim göğüs ucu yaralarım bir yandan emzirme problemleri bı yandan . Sinir oldum 🤷
Çok gelmek isteyen oldu kabul etmedik erken doğduğu için doktor yasakladı dedik ailemizdekiler geldi sadece kardeşim falan

Kızlar ben kızımı gündüz aydınlık odada salonda gece de yatak odasında uyutuyorum. Yatak odamda karartma perde var daha doğrusu kahverengi bi perde. Gün içinde loş oluyor ama gece gündüz farkını anlasın bi de aydınlıkta seste uyuyabilsin diye salonda uyutuyorum. Bi de tv izlemek odada takılmak istiyorum sürekli yatak odası beni de sıkar. Yanlış mı yapıyorum acaba. Bugün arkadaşım hep aynı yatakta ve aynı rutinde uyuttuğunu söyledi. Ben gece rutinini özellikle farklı yapıyorum gece uykusuna alışsın diye
Bende yatak odasında uyutuyorum hep salona oynamaya gidiyor sadece babasına amcasına veriyorum sizi özlemiş diyorum. On dakika bakamıyorlar çocuğa 😂😂😂

X