2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Normal doğum yapan kızlar, korse kullanıyor musunuz? Ben doktora sormayı unuttum. Yarın 20 gün oluyor ben kullanmadım daha. E bebeğin korsesinden alıp kullanan var mı acaba? Ya da hangi korseyi tavsiye ediyorsunuz?

Kızlar merhaba normal doğum yapanlara bir şey sormak istiyorum. Benim akıntım devam ediyor sarı gibi ama kokulu olmaya başladı ve dikişlerim hala düşmedi. İç dış 15 dikişim var. İçten kaşıntım var. Sizde durumlar nasıl? Ne zaman düşüyo bu dikişler

Merhaba. Benim de birkaç dikişim duruyor özellikle iç dikişler. Bazen sızlıyor sanırım hepsi düşmedi. Senin enfeksiyon olmuş olabilir mi? İçten kaşıntı dikiş kaşıntısı ise iyileyşiyor yok farklı ise enfeksiyon olabilir bir de sari kokulu akıntı enfeksiyon habercisi. Mutlaka doktorun görsün. Ben 15günde gittim. İki hafta sonraya çağırdı tekrar muayene için.

Al benden de okdr uykusuzluktan gozlerim aciyo ağrıo gece saat başı uyan sabah uykuya tam dalio kızım kalkio bu sefer onun yaninda da en fazla yarım saat uyuyorum tablet bakarken o, sonra ihtiyaçları oluşuyor mecbur ayaklaniyorum

iyi geceler kızlar bugün ilk doktor kontrolüne gittik 49 cm 3200 doğmuştuk 43 günlüğüz 57.5 cm 4800 gr olmuşuz hırıltı için serum fizyolojik ve sütünü damlat dedi biz tazyik veriyorduk yapmayın öyle dedi pişman oldum 10 gündür basıyoruz burnuna instagramda doktorlar bişey olmaz diyordu anlamadım gözümüzdeki çapak için antibiyotik damla yazdı masaj yapıcaz. Büyük oğlumun gecelerce ateşi düşmedi doğumdan sonrası o açıdan çok zordu hırıltıdan korkmuştum ciğerini dinledi bişey yok dedi küçüğü Hasta etmeden bugüne geldik Allaha şükür .umarım hepimizin bebekleri sağlıkla büyür dermansız derdimiz olmasın inşallah

Çok iyi gelişimi
Ben serum fizyolojiği hastanede ebenin kullanımı dışında kullanmadım daha bebekte tıkanıklık yoksa kullanmaya da gerek yok sadece arada bir buhar veriyorum o kadar o insta doktorları emzirme danışmanları genel olarak fasa fiso… Geçen bir tanesi de anne sütünden asla yemek gaz olarak geçmez vs diye saçmalıyordu. Ben çok fazla dışardan müdahaleye inanmıyorum bebeğin doğasını bozmaya çalışılıyor sanki…Hepsi sağlıkla büyüsün bir an evvel

Amin Bizimkinin burnu tıkalı hırıltı geçene kadar mecbur damlatıcaz serumu haftaya kontrole gelin dedi inşallah geçer artık bayadır var çünkü zaten o yüzden götürdüm doktora 2 aylık olana kadar niyetim yoktu normalde. Her bebek ve her koşul farklı gerçekten bazen genelgeçer bilgiler sökmüyor bu bebek büyütme işinde gereksiz endişe yaratıyor sadece özellikle ilk bebek tecrübesi olanlar için.

Hala aynı hastanede çalışıyor diye biliyorum. Biz uzaktayiz artık yakın olsak yine ona gotururdum bu bebeğimi de. Medipol mega da remzi erkesim. Öğretim üyesi bu doktor da.

Oy maşallahhh çok iyi gelişimi sağlıkla büyüsün inşallah

Ya benim doktorum bana 4. Gün kontrolünden sonra gel falan demedi. Hiçbir şey söylemedi. Mesaj attım fitil kullan demiş sadece her şey dogum yapana para alana kadarmış aşırı sinirim bozuldu. Dikişlerimi de berbat dikmiş aynadan baktım aşırı moralim bozuldu. Klitorisin orda 4-5 dikiş var iç kısımda 6-7 dikiş var bi de kesi atmış orda da 2 dikiş var Biz seninle aynı gidiyoruz sanırım. Senin akıntın hala kırmızı mı ve yoğun mu. Ben pedin üzerine peçete koyuyorum ve iki saate peçeteyi yeniliyorum. Ne zaman bitiyor acaba bu akıntı olayı.

Yıkama işini yapamam hrlde tek başıma suyu aç ısıt bekle ztn kiyameti kopario altını acmamizla kapamamiz bir olması lazım ishali düzeldi gibi inş pisigide düzelir hametan mustela kullanıyorum bende Bepanthol denim ozmn bide doktorda verdi bı krem ama yarın alicaz nöbetçi eczaneden

Normal doğum yapan kızlar, korse kullanıyor musunuz? Ben doktora sormayı unuttum. Yarın 20 gün oluyor ben kullanmadım daha. E bebeğin korsesinden alıp kullanan var mı acaba? Ya da hangi korseyi tavsiye ediyorsunuz?
Trendyolda cırtli korse buldum bende onu alicam evde kopcali var ama olmuyor dikislerim zorlandi çok skmam gerekiyor skamadim cırtlı daha iyidir 280 tlydi ne kdr erken okdr sarkma gider gibi

Ben devlette doğum yaptım. En ince ayrıntısına kadar baktılar dikerken. İçte yırtılma var mı vs. Popodan da parmakla baktılar en son gözden kaçırdıkları var mı diye. Çok uzun diktiler. Şuan belli belirsiz nerede dikiş olduğu. Akıntım açık kırmızı su ile karıştırınca rengi açılıyor ya yani regl gibi değil. Günde bir ped yetiyor bana hatta dün takmadım sabah azcık geldi çıkardım halâ daha gelmedi bir şey. Doktor bana sordu kanaman nasıl diye. Regl gibi değil dimi dedi yok dedim o zaman normal dedi. Dikişlere falan baktı yine gel dedi iki hafta sonra. Devlet olduğu için hangi doktora aldığım farketmiyor hepsi bakıyor. Sen de devlete git doğum yaptım de baktır önemli bir şey olabilir.

Kizlar emzik kullanan var mı aranızda ?
Biz kullanıyoruz ben 15 günlükken verdim hayat kurtarıyor Philips avent air çok güzel emzirdikten sonra yatağına emzikle koyuyorym uyuyor bizdeki sorun pişik sadece anne sütü içiyor her bezde kaka olduğundan çok pişik oluyor en son sudokrem işe yaradı

Ben bebek uykudan kalkmaya yakın hemen gidip labanonun suyunu açıyorum. Alt kıyafetini çıkartıyorum bezi kalıyor. Bezide lavaboda açıyorum. Yıkayıp örtü üzerine sarıp alt açmanın üzerine koyuyorum . İyice kurulayıp biraz bekliyorum. Gazını filan da çıkartıyor altı açık olunca sonra Bepanthol kapanış. Ayrıca ben bez olarak sleepy denedim Molfix denedim baby turco denedim hepsinde kızarıklık oldu . Şimdi indirimden goon premium aldım. Mükemmel sıfır kızarıklık.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…