2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bende minnak beşiğinde sallıyorum salamaya alıştı ama napim 4 yaşında kızım var bide o da ilgi beklio oyun beklio devamlı kucağıma alamıyorum ben alınca hemen başıma ususuo ablamiz

Günaydınlar 10 günlük bebeğim gaz sorunu yasamaya başladı . 5.gun kontrole gittigimizde gaz sorunu olursa diye biogaia damla vermişti . İki gün önce kullandık çocuk çok daha fena oldu
( Gaz damlası değil de probiyotik damla demişti doktor )
Üzerine de dün ben ishal olmusum . Doktora mesaj yazdım sütümü vereyim mi mama mi yapayim diye ver dedi . Çocuk daha kötü oldu sanki. Bendeki gaz cocuga geçer diye iki kez mama yaptım ne olur olmaz diye. Bakalım umarım bugün daha iyi olur
Tam meme işini çözüyoruz derken gaz işi çıktı

İnanır mısın ben de bunu yazacaktım. Kucağımda saatlerce uyuyor hiç kipirtısız. Ama yatağına koyunca ıkın ıkın ne beni uyutuyor ne kendi uyuyor. Sadece kucağımda uzun süre uyuduysa biraktïğımda devam ediyor. Kucağımda uyutmayı da çok seviyorum ama ben de pamuk gibi oluyorum o zaman. Her günü ayrı güzel

Geçmiş olsun. Pişiği en güzel yıkamak geçiriyor. Ben de günde bikac defa leğene su koyup ôyle yıkıyorum poposunu. Kurulayıp o şekilde kremliyorum. Recream diye bir krem yazmıştı doktor. Onu kullanıyorum. Çok aman aman bir faydasını görmedim. Ben birkaç haftaya tamamen musluk altında yıkamaya geçmeyi planlıyorum popoyu. O zaman daha az pişik olur diye umuyorum. Oğullarımda ôyle olmuştu. Hassas dönemleri geçince pişik kremi hiç kullanmamiştık. İnşallah bunda da öyle olur.

Evet mamaya alışınca gerçekten öyle. Benim bebek kuvezde alışmıştı. Bizi bebeğimle uyum odasına aldılar gün boyu meme emdi ama gece çığlık çığlığa ağlamaya başladı. Ben gaz sanıyordum ..hemşire içeri girdi siz bebeğinize mama verdiniz mi dedi..hayır dedim. Getirdi mama içirdi çocuğa sustu. O zamanda bilmiyorum tabi sütüm yetmiyor sanıyordum. Çok şükür bıraktık mamayı . Dün gece mışıl mışıl uyudu huysuzlugu tuttu herhalde bebenin.. sütüm azdi evet ama bakıyorum çisli dolu dolu kakali bezleri . Benimkide anne sütüyle normalde 3 saat uyuyabiliyor. Dün sirazesi şaştı bakalım bugün ne yapacak

Mama uzun uyutuyor evet. Mama yerine sütunü sağıp yetmediği de vermeyi denedin mi? O zaman da iyi uyuyor. Aslında doyunca uyuyor. Biz mamayı o şekilde birakmistık. Doymuyordu. Peşine mama istiyordu. Ben de her emzirme sonrası sağdım iki gün. Sutüm arttı. Ama bebek hala cekemiyordu yeterince. O yüzden her emzirme sonrası sagdiklarımdan verdim. Sonra zaten günde 2 defa sağınca bile gunlük ekstra ihtiyacı karşıliyordu. Şimdi güclendi elhamdülillah. Sağmıyorum.

Bende minnak beşiğinde sallıyorum salamaya alıştı ama napim 4 yaşında kızım var bide o da ilgi beklio oyun beklio devamlı kucağıma alamıyorum ben alınca hemen başıma ususuo ablamiz
Yaa çok zor. Bir de onu korumak lazım diğerini incitmeden. Ben kucağıma alınca bakıyorum biri kokmkunu tutmuş biri bacağını. Ortak bebeğimiz zannediyirlar. Dün ben mutfaktaydım bebek ağlamaya basladı. Hemen gidemedim yanına elimi yıkayayım dedim. Gittiğimde abisi yan çevirmiş poposuna vuruyordu pışpış yapıyormuş.

Kızlar sanırım nur topu gibi kolik bebeğimiz oldu elhamdülillah . İki aksamdır basladı. Geceye kadar uyuyamıyor. Ikınıyor mikınıyor aktif aglamıyor sürekli ama kucaktan bırakamıyorsun. Rahat pozisyonu blmak çok zor oluyor ve kısa sureli oluyor. 12 ye kadar falan süruyor böyle. Sonra yorulup uyuyor. Çok yormuyor diyorum yine de abileri 2, 3 saat aglarlardı. Onun yanında çok hafif kaliyor. Geçecek inşallah

İstersen bebek uyurken sen de uzan bir yandan pompayla düşükten de olsa sağ , sık uyarı göndermiş olursun.

Kızlar ikinizde aynı şeyi söylemişsiniz çok teşekkür ederim. Dün gece 3 e kadar aralarda hafif uykuyla geçirdik. 2 saat filan bende uyudum baktım süt gelmiş 3 te uyudu şükür. Çığlık çığlığa ağlama olmadi elhamdülillah. Sürekli memelerde bıraktım süt uyarsın diye. Bir sonraki adet dönemine daha hazırlıklı giricem. Eski halime döndüm diye sevinsem mi bebek aç kaliyor üzülsem mi şaşırdım. Umarım adetleriniz geç olur teşekkürler

Pişik kremi de %20 çinko ve lanolin içeriği olması gerekiyor reçete dışı ürün alırsan ona dikkat edersin.
Biz de sleppynin bio naturalinden pişik olduk hatta nokta nokta olmuştu.göbek düşüp yıkamaya başladık. Doktorda 3 tane krem önerdi dönüşümlü kullandık,hızlı toparladı .Molfix püre soft a geçtik.
Hamazinc,tiyosd , madecasol yazmıştı

Gaz dönemi ne zaman bitiyordu ya aklımda yok. Bizim yaşadığımız şehirde ilk oğlumda rus markası bir gaz şurubu vardı saf dereotundan yapılmış. 3 kere veriyordum çok ta uygundu. Hiç gaz problemi yaşamamıştık. Türkiye'de gerçekten ticarete dökmışler işi nasıl olsa alacaklar diye. Dün 406 TL'ye aldı eşim biogaiayı. İlk kez verdim yine çıkaramıyor gazını kızım. Domates gibi kızarıyor ıkınırken. Ne kadar zormuş ya bebek bakmak. Mafloru da alamayacağım maalesef. Artık bol kimyonlu kekikli dereotlu yemeklere başlamam lazım en iyisi doğal çözüm. Biogaia yı okudum dün yorumlarını çoğu kişide senin oğlun gibi işe yaramamış.

Bizim de bu dediklerin gece 23-02 saatleri arasında yaşanıyor. Gece 11 de uyanıyor 2 ye kadar sürekli ikiniyor, ara ara ağlıyor, durmadan emmek istiyor ama asla uyumuyor. Dun gece hatta 2.30 a kadar sürdü bu hali.

Versem tutar gbi geliyor benim kızım henüz 10 günlük ve emerken uyumak istiyor . O da gaz yapıyor haliyle . Ama emzik de çok önerilen birşey degil iki arada bı derede kaldım
İlk zamanlar acıktığını anlamayabilirsiniz vermeyin dediler vermedim. Sonra da tutmadı. Bazen emzirene kadar kısa süre içinde kıyametler oluyordu benimkinde, ya da dışarıda fln işte o ara ağzına tuttururum diyordum yok almadı.

Bizim emerken de kiyamet kopuyor. İlk alışta alıyor atıyor falan çok değişik . Sonra da bırakmıyor Versem işe yarar belki ama bebeğe de zarar vermek istemem .

Bu arada medela calma biberon almak isteyenler gönül rahatlığıyla alabilir . Çekişi o kadar zor ki çocuğun memeyi bırakacağını sanmıyorum.( Benim kızım zaten memeyi zor alıp zor bırakıyor ) . Gaz sancısından 3 saat ayakta kalmıştı bende pert olmuştum . İshalim vardı aynı zamanda o yüzden mama verelim dedi eşim . Böylece dün denemiş olduk . Sabaha karşı da meme verdim . Çok büyük bir farkl olmadı zaten zor aldığı için memeyi . Biberona bayilmadi bu da iyi birşey benim açımdan . Keşke en baştan kaşık biberon + normal biberona 700 TL vermeyip bunu alsaymisiz . S Sariucurtma öneri için çok tşkler ...

Kizlar emzik kullanan var mı aranızda ?
Ben emzik bakmaya basladım. 1 aylık oldu. 2 aylıkken ise başlayacağım. Babası bakacak ben okuldayken. Şu an susturmakta çok zorlanıyor. Kullanmamız gerek diye düşünüyorum. Aslında şu haliyle emziksiz yapılabilir. Ama benim yokluğum sıkıntı oluyor. Geniş ağızlı bişey mi olsa diyorum anne memesine benzeyen. Sanki kauçukların dokusu daha memeye uygun?Ama hiç kullanan görmedim etrafımda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…