2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
İlk zamanlar acıktığını anlamayabilirsiniz vermeyin dediler vermedim. Sonra da tutmadı. Bazen emzirene kadar kısa süre içinde kıyametler oluyordu benimkinde, ya da dışarıda fln işte o ara ağzına tuttururum diyordum yok almadı.
Bizim de bezini değiştirene kadar. Mahfoliyor. Çok üzülüyorum. Hala ogrenrmedi. Bezini değiştiriyorum. Elimi yikaıp geliyorum. Ortalığı ayağa kaldırıyor. İlk zamanlar sesi de kisilıyordu bitti o elhamdülillah.

Gaz dönemi ne zaman bitiyordu ya aklımda yok. Bizim yaşadığımız şehirde ilk oğlumda rus markası bir gaz şurubu vardı saf dereotundan yapılmış. 3 kere veriyordum çok ta uygundu. Hiç gaz problemi yaşamamıştık. Türkiye'de gerçekten ticarete dökmışler işi nasıl olsa alacaklar diye. Dün 406 TL'ye aldı eşim biogaiayı. İlk kez verdim yine çıkaramıyor gazını kızım. Domates gibi kızarıyor ıkınırken. Ne kadar zormuş ya bebek bakmak. Mafloru da alamayacağım maalesef. Artık bol kimyonlu kekikli dereotlu yemeklere başlamam lazım en iyisi doğal çözüm. Biogaia yı okudum dün yorumlarını çoğu kişide senin oğlun gibi işe yaramamış.
Nurse harveys in şurubu var canım istersen bide onu dene diğerlerine göre daha uygun fiyatlı ben onu kullanıyorum şimdi. Dereotu kimyon falan var içinde

Versem tutar gbi geliyor benim kızım henüz 10 günlük ve emerken uyumak istiyor . O da gaz yapıyor haliyle . Ama emzik de çok önerilen birşey degil iki arada bı derede kaldım 😔
Bence emzik hayat kurtarıcı bir şey. Emzik olmasa napardım bilmiyorum o derece. Büyük oğlumda fa kullanmıştım, kendisi 10 aylıkken bıraktı emziği. Şimdi bu oğlumda da doğduğu gün verdim o günden beri emzik kullanıyoruz

Kızlar bizde 2 haftaligiz sarılık uzamış biraz doktorumuz bugün söyledi 2 hafta sonra yine bakalım aynı seviyelerde olursa tahlil isteriz dedi ama eskiye göre düşüşe geçtiği içinde çok endişelenmeyelim bekleyelim dedi 15 di geçen hafta bu hafta aynı gün 10 a gerilemiş şükr 2 haftaya sahada düşer inşallah bide banyo yaptığı gün ishal oluyo mamayı degiselim aptamile geçelim dedi altı pişik oldu kipkirmizi silerken çok aglio 😥 pişik kremi onerdiginiz bişi varmı doktora da yazdrdim ama eczaneden alicam yarın ins sizinde kullananiniz varsa öneri olarak (bende hametan mustela var)
Çok geçmiş olsun. Benimkine de mama pişik yapmıştı poposunda hemen yaralar çıkmıştı. Çok uğraştim hala daha uğraşıyorum. Altını gece hariç silmiyorum yıkıyorum. Sonrasında havalandiriyorum iyice kurulayıp. Mustela hiç işe yaramadı hametan biraz ise yaradı. Hamezinc aldım o da etki etmedi. En son Bepanthol ile çözdük. Sürekli altını değişiyorum bu arada . Ayrıca kesinlikle ıslak mendil kullanmıyorum. Umarım tez zamanda iyileşir.

Kizlar emzik kullanan var mı aranızda ?
Ben kullanıyorum. 28 günlük iken verdim. Meme reddi yapmadı. Zaten doktorlarda öneriyor. Hatta kontrole giderken ilk ağzına emziği taktim eşim tedirgin oldu sordu doktora tabiki kullanabilir dedi 6. Ayına kadar. Bizde tek problem şu oldu aşırı ağladığında emziği veriyoruz. Ağzını açmadan alıyor. Memeyi tutarken de ağzını açmıyor düzgün. Hayat kurtardı resmen. Bir gece sürekli emme ağlama emme ağlama şeklinde geçti gazdan ötürü bende öyle karar verdim. Ne kadar erken verilirse o kadar erken tutuyor sanırım. Ayrıca Philips aventin emzigini çok rahat tutuyor bebiş . Bir tane wee baby almıştım onu düzgün tutamadı ağzında .

Ben emzik bakmaya basladım. 1 aylık oldu. 2 aylıkken ise başlayacağım. Babası bakacak ben okuldayken. Şu an susturmakta çok zorlanıyor. Kullanmamız gerek diye düşünüyorum. Aslında şu haliyle emziksiz yapılabilir. Ama benim yokluğum sıkıntı oluyor. Geniş ağızlı bişey mi olsa diyorum anne memesine benzeyen. Sanki kauçukların dokusu daha memeye uygun?Ama hiç kullanan görmedim etrafımda.
Ben Philips aventin ultra airini aldım. Çok rahat tuttu.

Bu arada medela calma biberon almak isteyenler gönül rahatlığıyla alabilir . Çekişi o kadar zor ki çocuğun memeyi bırakacağını sanmıyorum.( Benim kızım zaten memeyi zor alıp zor bırakıyor ) . Gaz sancısından 3 saat ayakta kalmıştı bende pert olmuştum . İshalim vardı aynı zamanda o yüzden mama verelim dedi eşim . Böylece dün denemiş olduk . Sabaha karşı da meme verdim . Çok büyük bir farkl olmadı zaten zor aldığı için memeyi . Biberona bayilmadi bu da iyi birşey benim açımdan . Keşke en baştan kaşık biberon + normal biberona 700 TL vermeyip bunu alsaymisiz . S Sariucurtma öneri için çok tşkler ...
Canım ise yaramasina çok sevindim. Bebisler yeter ki memeden uzaklasmasin ne gerekiyorsa yaparız, bana da oğlumun doktoru onermisti, o doktor da baya ünlü talep gören bı doktordu, tavsiye ettiği her şey gerçekten çok işe yarar şeylerdi, 2 aylık bebek meme reddi açısından en riskli zamanda olmasına rağmen ben işe başladığımda meme reddi yaşamamiştik. Ustelik hem meme hem biberon devam ettik 1 sene. O yüzden herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum. Bütün bebisler anne memesine temasla büyüsün inşallah 🙏

Güzel Hanımlar selamlarrrr
Biz bi dedeyi ziyarete gidip geldik, hiç teli elime alamadım.
Epey birikmiş hepsini okudum ama ne kdarı aklımda bilemicem. 😂

Öncelikle Çocuk doktoru akrabam var, ne yenmeli diye konuştuk hiç kısma herşeyi ye bebek alışsın dedi sütün besin değeri düşmesin, öyle yapıyorum evet gazı oluyor ve çıkarıyor bitiyor.

Sakral gamze, detaylı ultrasonda açık olsa gözükürdü, orda sıkıntı görmediyse doktor endişe etmeye gerek yok çoğu insanda var.

Bere, eldiven asla kabul etmedi bebek hiç takmadı, zorlamadım ben de

Bebeği emziriyorum ama sağdıklarımı bazen evde ve herzaman özellikle dışarıda biberonla beslemek istedim, Lansinoh biberon almıştık ordan içmedi bi türlü. Bi ara Trendyoldan bebek bakım seti siparişi vermiştim yanlışlıkla besleme seti geldi geri yollamadık ve bebek o biberondan besleniyor ve memeyi de reddetmiyor. 🙃
(Uzun süredir kullanıyorum)

Uzamış sarılık bizde de var, 3aya geçer dedi doktor. Umursamayın.

Emily,nin bi hikayesi vardı yazmış mıydı? Kaçırdım mı? 🤔

Sevgilerrrrr 🎈💐🫶🏻
Selam canım. İyi olmanıza sevindim. Sakral gamzeyi ben yazmıştım. Dün usg çektirdik sorun çıkmadı çok şükür.beslenme setinin fotosunu atar mısın ben de işe başlarsam memeyi de alması için biberonu deneyeyim. Emily girmedi sanırım ya daha sonra. Unuttu bizi. emilyinpariss emilyinpariss

Canım ise yaramasina çok sevindim. Bebisler yeter ki memeden uzaklasmasin ne gerekiyorsa yaparız, bana da oğlumun doktoru onermisti, o doktor da baya ünlü talep gören bı doktordu, tavsiye ettiği her şey gerçekten çok işe yarar şeylerdi, 2 aylık bebek meme reddi açısından en riskli zamanda olmasına rağmen ben işe başladığımda meme reddi yaşamamiştik. Ustelik hem meme hem biberon devam ettik 1 sene. O yüzden herkese gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum. Bütün bebisler anne memesine temasla büyüsün inşallah 🙏
Evet umarım memeyle büyür . Hala zor alıp zor birakiyor . Ayakta veriyorum önce memeyi sonra oturuyorum . Oturunca kızıyor falan . Biraz da keyfine düşkün bı bebek . Karakter olarak kendime benzetiyorum 🤷 Neyse dışarı çıkmam gerekirse anneme sütümü bırakabilirim ya da mamayı bu biberonla verebilirim içim rahat eder. O yüzden tekrar tşkler :)

Bu arada o dönem gittiğin doktor İstanbul'da mi ? Bizim henüz bir çocuk doktorumuz yok . Birunide 5.gun muayenesini yapan doktoru pek sevemedim açıkcasi . Acil birşey olsa kime gidecegiz belli değil . İstanbul'da ise ismini paylaşır mısın ?

Ben kullanıyorum. 28 günlük iken verdim. Meme reddi yapmadı. Zaten doktorlarda öneriyor. Hatta kontrole giderken ilk ağzına emziği taktim eşim tedirgin oldu sordu doktora tabiki kullanabilir dedi 6. Ayına kadar. Bizde tek problem şu oldu aşırı ağladığında emziği veriyoruz. Ağzını açmadan alıyor. Memeyi tutarken de ağzını açmıyor düzgün. Hayat kurtardı resmen. Bir gece sürekli emme ağlama emme ağlama şeklinde geçti gazdan ötürü bende öyle karar verdim. Ne kadar erken verilirse o kadar erken tutuyor sanırım. Ayrıca Philips aventin emzigini çok rahat tutuyor bebiş . Bir tane wee baby almıştım onu düzgün tutamadı ağzında .
Benim bebeğim 10 günlük acaba meme reddi yapar mı ki ? Uykuda aklına meme geliyor sanki uyanıyor bugün sürekli 🤷 Eşim emzige çok karşı dis yapısı bozulur diye fakat ama uyumamasi çok daha kötü şu an . O yüzden sordum açıkçası .

Ben emzik bakmaya basladım. 1 aylık oldu. 2 aylıkken ise başlayacağım. Babası bakacak ben okuldayken. Şu an susturmakta çok zorlanıyor. Kullanmamız gerek diye düşünüyorum. Aslında şu haliyle emziksiz yapılabilir. Ama benim yokluğum sıkıntı oluyor. Geniş ağızlı bişey mi olsa diyorum anne memesine benzeyen. Sanki kauçukların dokusu daha memeye uygun?Ama hiç kullanan görmedim etrafımda.
Kauçuk yazınca baktım bibs diye bir marka var . Ondan kullanıyor akrabamizin kızı fotosunu görünce anladım .Philips avent icin de kolay alıyor diyorlar . Belki denemek istersin .

Kızlar ben sezeryan dogum yaptim 15 gun oldu.Korse olarak ne tavsiye edersiniz?doktorum kullanabilecegimi soyledi ama hic arastirmadim tavsiyelere acigim🙏

Biz chicconun emziğini kullanıyoruz. Gece ilk uykuyu emzirip eşime veriyorum o emzikle uyutuyor , 4 saate yakın dinleniyorum. Bebekle diğer odada uyuyakalıyorlar. İlk başta reddediyordu sonradan alıştı. Ben de işe döneceğim için emzik biberon mecburen kullanacağız.
Biberonu da chicconun natural feeding biberonu kullanıyoruz lansinoha göre çok daha iyi geldi bebek çekse bile yavaş geliyor. Benim memeden sağınca gelene göre yavaş hatta. Pek sevmedi bebek ama ben dinleniyorsam ve açsa kabul ediyor doyana kadar.

Benim bebeğim 10 günlük acaba meme reddi yapar mı ki ? Uykuda aklına meme geliyor sanki uyanıyor bugün sürekli 🤷 Eşim emzige çok karşı dis yapısı bozulur diye fakat ama uyumamasi çok daha kötü şu an . O yüzden sordum açıkçası .
Emme düzeni oluşunca verin diyorlar. Eğer sütünüz tam kapasiteye ulastiysa verebilirsiniz. Şu an doktorlar öneriyor emziği. Hatta emme refleksini artırıyormus. Sanırım çok uzun süre ağızda kalınca onermiyorlar. O da ilerleyen aylarda . Dişleri daha çıkmadı. Hatta diş çıkarma döneminde rahatlaması için de emzik kullanılıyor.

Eğer açlıktan meme emiyorsa emzirin . Ama doğar doğmaz emzik verenlerde var. Çok huzursuz olduğu anlarda da verebilirsiniz. Mesela bizimki altının açılmasını sevmiyor hemen emzikle rahatlatiyoruz. Ya da tam uykuda gaz sancisindan agliyorken veriyoruz.

Kızlar gaz ilacı olarak bio gaia mı mafloru mu önerirsiniz? Hangisi daha etkili? Kızım dün gece de uyuyamadı halâ da doğru dürüst uyuyamadı. Gazı var karnı şiş. Nurse harveys verdim dün bana mısın demedi hem de vermesi çok zor ya 20 damla.
Ben bio gaia kullandığımda bebeğim morardı ve garip haller sergilemeye başladı. Maflor kullanıyoruz. Doktorumuzda gaz ilaçları etki eden şeyler değil dedi probiyotik verdi

X