2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
24 günlükken bizde oyleydik . Sanırım arkadaşın yazdığı gibi gelişimden dolayı böyle yapıyorlar. Muhtemelen barsak gaz atakları başlamıştır. Sütünüz tabiki yetiyordur . Bende öyle düşünüyordum. Sağınca düzgün sütte gelmiyordu. Ama doktora gidince kilo aldığını gördüm çok mutlu oldum. Emzirdikce süt artıyor. Sakin biberonla filan vermeyin meme reddi yapıyor
Ay inşallah öyledir 🙈 bizde kilo almışızdır umarım 🫠 biberon fikri çık aklımdan diyorum bende sürekli 🙈🙈

Kızlar ya doktorunuza bir şey götürdünüz mü? Çikolata düşündüm ama, uygun mu bilemedim. İlk doğumumda hiçbir şey götürmemiştim şimdi adam iki kere doğurttu şaka maka. Elim boş gitmek istemedim fikriniz varsa talibim😊

Ya bir de özel hastanelerde yenidoğanın ilk 28 gün kontrolü ücretsiz gibi bir bilgi var doğru mu biliyor musunu?
Benim 1 ay ücretsiz muayene ücretsiz yapılan testlere ücret aldılar 🙈 ben doktoruma bi şişe şarap götürmeyi planlıyorum şarap seviyor benimki 😂😂

Kızlar ya doktorunuza bir şey götürdünüz mü? Çikolata düşündüm ama, uygun mu bilemedim. İlk doğumumda hiçbir şey götürmemiştim şimdi adam iki kere doğurttu şaka maka. Elim boş gitmek istemedim fikriniz varsa talibim😊

Ya bir de özel hastanelerde yenidoğanın ilk 28 gün kontrolü ücretsiz gibi bir bilgi var doğru mu biliyor musunu?
Biz baklava yaptırdık hastanedeki herkes tanıdıktı ameliyathane ekibine yenidoğan yoğun bakıma kattaki hemşirelere doktorlara falan dağıttık bide özel olarak periontolog ve doğumu yapan hocaya kestane şekeri getirdi babam

Ay inşallah öyledir 🙈 bizde kilo almışızdır umarım 🫠 biberon fikri çık aklımdan diyorum bende sürekli 🙈🙈
☺️ Kesinlikle almıştır anlarsınız zaten bacaklarından vücudundan kakası çişi varsa bol kilo da almıştır . Ben mama verdiğim dönemde bile (günde 3 u geçmiyordu) bebek memeyi tutarken saçmalıyordu 😅 zaten artık o son sacmalayışlarla tamamen süte döndüm

İlk bir hafta benim sütüm de sapsariydi kolostrum sarı oluyor zaten, hatta büyük oğluma da verdim bardakla, ilk gelen sarı süt büyük cocuklara da çok faydalı. Ama sonra sonra açılıyor rengi. Sagdigimda sütüm yoğun gibi ama her emme sonrası kaka yapınca besleyici değil herhalde dedim. Burada biri yazmıştı çünkü doktoru söylemiş sanırım, her emme sonrası kaka yapıyorsa süt çok besleyici değil demekmiş. Çok kaka yaptığı için mi yoksa sütüm duru olduğu için mi bilmiyorum günlük alması gerektiği kadar almıyor gibi geliyor bana.
Anladımm, bakayım yarın doktora söylerim ben de bi ama bugün dikkat ettim aslında kaka yapmıyor zart zurt tazyikli osurukla çıkan şeyler oluyor 😁 dolu dolu kaka 1-2 kere sanki 2 gündür. Ben çişe odaklıyım ya bi de kakayı pek sallamamışım onu fark ettim.

Bir de bence süt için kaliteli yağ tüketimi de önemli, hep bol su bol su deniyor ama bence besleyici çorbalar haşlama tarzı yemekler de süt kalitesini artıran şeyler.
Benim 1 ay ücretsiz muayene ücretsiz yapılan testlere ücret aldılar 🙈 ben doktoruma bi şişe şarap götürmeyi planlıyorum şarap seviyor benimki 😂😂
Aa sen Bodrum Acıbadem de doğuracaktın dimii konuşmuştuk bir ara, vala onlar organlarınızı filan da isteyebilirler 😂😂

P pcdnzm @evimdeblog Fitanneaday Fitanneaday kizlar dogurdunuz mu? yanlislikla subat annesi olacaksiniz ikinsaniz mi az :KK53: :KK70:
23 ocak 3.370 ile normal dogum yaptim. 3.140 ile hastaneden ciktik. Sarilik falan olmadik cok sukur. Sutum hemen gelmedi ama simdi geliyo :) benim dikislerim de biraz acilma oldu antibiyotik verdi doktor onu kullaniyorum cuma tekrar kontrolum var. Ancak yazabildim :) Bakalim nolucak

Şimdi ben devlette doğurduğum için kendi drum girmedi nöbetçi dr girdi ve hiçbir şey yapmadı herşeyi asistanlar yaptılar. Yine de beni takip eden aylardır ilgilenen doktoruma çikolata almayı düşünüyorum. Tek doktor olsaydı yine kayısı paketi yaptırırdım😀
Yenidoğan bizim burda 30 gün ve randevusuz her an gidiliyor. (devlet hastanesi )

23 ocak 3.370 ile normal dogum yaptim. 3.140 ile hastaneden ciktik. Sarilik falan olmadik cok sukur. Sutum hemen gelmedi ama simdi geliyo :) benim dikislerim de biraz acilma oldu antibiyotik verdi doktor onu kullaniyorum cuma tekrar kontrolum var. Ancak yazabildim :) Bakalim nolucak
Gozun aydin canim saglikla buyusun🌸

Kac haftalik dogum yaptin?

Anladımm, bakayım yarın doktora söylerim ben de bi ama bugün dikkat ettim aslında kaka yapmıyor zart zurt tazyikli osurukla çıkan şeyler oluyor 😁 dolu dolu kaka 1-2 kere sanki 2 gündür. Ben çişe odaklıyım ya bi de kakayı pek sallamamışım onu fark ettim.

Bir de bence süt için kaliteli yağ tüketimi de önemli, hep bol su bol su deniyor ama bence besleyici çorbalar haşlama tarzı yemekler de süt kalitesini artıran şeyler.

Aa sen Bodrum Acıbadem de doğuracaktın dimii konuşmuştuk bir ara, vala onlar organlarınızı filan da isteyebilirler 😂😂
Şuan annem bizde hala çok dengeli ve kaliteli besleniyorum aslında 😁 o gidince yemek olayını nasıl yapicam kara kara onu düşünüyorum. Onun haricinde bestlak damla ve süt artirici çay içiyorum her gün hem süt miktarini hem kalitesini artırmak için. Doktorun verdiği demir ilacı ve oceanmumy e de devam ediyorum kaliteli süt için. Tüm bunlara rağmen hala besleyici değilse de yapacak biseyim yok. Bir hafta daha ölçüm yapıp duruma göre mama ile desteklicem bir süre. Bı de başka bı doktor daha deneyip onun da görüşünü alicam.

Ben bu sabah doğum yaptım can ıkınmaktan pestilim çıktı resmen. Artık beni ocak annelerine ekleyebilirsin 😍 30 ocak 41+1 kız bebegimi suni sancilarla normal dogumla aldim kucağıma çok şükür 🤩
Oh harikaa gözünüz aydın 🥰 geç olsun güç olmasın demişler, sağlıkla kavuştunuz ya birbirinize gerisi boş hepsi unutuluyor o acıların 😍

Şuan annem bizde hala çok dengeli ve kaliteli besleniyorum aslında 😁 o gidince yemek olayını nasıl yapicam kara kara onu düşünüyorum. Onun haricinde bestlak damla ve süt artirici çay içiyorum her gün hem süt miktarini hem kalitesini artırmak için. Doktorun verdiği demir ilacı ve oceanmumy e de devam ediyorum kaliteli süt için. Tüm bunlara rağmen hala besleyici değilse de yapacak biseyim yok. Bir hafta daha ölçüm yapıp duruma göre mama ile desteklicem bir süre. Bı de başka bı doktor daha deneyip onun da görüşünü alicam.
Oh maşallah daha ne olsun, hiç vesvese yapmayalım vücudumuzun gücüne inanalım 🙏🏼 yavrun için en gerekli neyse onu veriyorsun bence :)
Anneciğin de bi süre idare etmen için yemek depolar artık kavanoza buzluğa sonrası hepimiz için allah kerîm 😁

Oh maşallah daha ne olsun, hiç vesvese yapmayalım vücudumuzun gücüne inanalım 🙏🏼 yavrun için en gerekli neyse onu veriyorsun bence :)
Anneciğin de bi süre idare etmen için yemek depolar artık kavanoza buzluğa sonrası hepimiz için allah kerîm 😁
Benim çocuklarım doğduktan sonra cok kilolu olmuyor zaten, büyük oğlum da cok almazdı ama sınırın altında kalmadığı için dert etmezdim. Bu da yine alması gereken minimum kiloyu alsa fazlasında gözüm yok 😁

Evet öyleymiş biz bgn gttk 1 ay dedi öyle 15 TL ödedim sasirdm

Acıbadem için bu geçerli değil ücret alıyorlar

Kızlar bgn kontrolde göğüsten ölçtü doktorumuz 14 çıktı sarılık 1 2. Rakam yüksek dedi buarada 5 günlüğüz mama 1 defa verdim sadece anne sütü hep genelde geceleri çok sk emiyor dün gece saat başı emdi durdu gündüz uzun uyuyor yinede 3 saati geçirmeden uyandiriyorum hemen mama desteği versem mi sarılık için hemen fayda edermi ne diyorsunuz Perşembe yine gidicez dikislerim alinacak bebegede bakılacak o arada

Ben sezeryan oldum vajinada ağrı oluyor WC de sizde de varmı sezeryan olan arkadaşlar kanamamda su gibi resmen 🙄😣

X