2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Uyurken bile biberonla verseniz meme reddi olabiliyor aman dikkat. Emerken şırınga ile akitin demişti emzirme danışmanım
Çok korkuyorum yapar diye. Ama şimdilik bıraktım sagmayı. Sadece emiyor. Ama 2 aylık olunca ise baslayacağım. En az bir öğün eşim verecek. O zaman asıl korkuyorum nasıl olacak diye. Allah büyük. Yaşayıp göreceğiz.

MasaAllah ya benimki de çok hareketli ama bizimkini geçmiş bu minnos ☺️ bende şu elleri yukarda olan kundaktan sipariş verdim. Hiç sevmiyor bizimki de yukarda elleri olsun istiyor umarım alışırlar.

Havalar soğuk evet doğalgaz yoksa aman dikkat. Poposunu ben her alt degismede yıkıyorum suyla masaj yapıyorum yıkarken sonra da zeytinyağı ile alt değiştirdikten sonra masaj yapıyorum biraz daha fayda ediyor.
Poposunu kaynatılmış suyla mı yikiyorsunuz yoksa musluk suyuyla mı?

Kizlar birkac sorum var
Bebis emerken bazen genzine kaciriyor sütü
Doktora soyledigimde 4 aya kadar normal bu durum dedi ama o anlarda cok panik oluyorum anlik tikanmalarda, yasayan oldu mu bu durumu?
Birde 40 ucurmasi yapacak misiniz? Tam olarak nasil yapiliyor her yerde farkli birsey yaziyor bazilari spaya goturuyor aklima yatmadi degil, gerci daha 24 gunluguz ama simdiden ogrensem iyi olur aslinda 👩‍💻

Hayırlı olsun canım yazmamışım. Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah. Nasıl ağrıların azaldı mı?
Çok saol cnm amin inşallah Baş ağrım tekrar olmadı çok şükr iyiyim gece uykusu kalmadı gündüz takviye etmeye çalışıyorm sizde durum nasıl bilmiyorum da annelik çok zor 2 çocuklu oldum şimdi tüm düzen değişiyor 4 yaşındaki kızım benle uyuyor bebek yanmzda fln fln🙄😣, sezeryan ağrım çok şükr akşamları dışında az ama onun dışında vücut deforme ağrıları daha fazla meme ucundan tut afedersin basuru vs bitmiyor kadın olmak diyorum ne zormuş bı doğumla herşeyin yerlebir ama erkekler anlamaz tabi herşeyde hak sahibi söz hakkiniza sahipler kendilerince ama yıpranan kadın kızım yeni uyudu kuccukde yeni uyudu uyutana kdr bile emek veren biziz diyecek birşey yok

Kızlar meme ucu yarası için en mükemmel şey nedir kullanıp tavsiye edecek olan biri varmı ilk tuttugunda çok acio sonra süt geldikçe acı diniyor ama acil çözüm bulmam lazım kanadı hep😣

Lansinoh meme ucu kremi öneririm, hızlı etki gösterdi benim yaralarıma. Bir de emzirdikten sonra göğüs ucunuzu biraz sıkın gelen süt damlalarını etrafına sürün onun da faydası oluyor.

Kizlar birkac sorum var
Bebis emerken bazen genzine kaciriyor sütü
Doktora soyledigimde 4 aya kadar normal bu durum dedi ama o anlarda cok panik oluyorum anlik tikanmalarda, yasayan oldu mu bu durumu?
Birde 40 ucurmasi yapacak misiniz? Tam olarak nasil yapiliyor her yerde farkli birsey yaziyor bazilari spaya goturuyor aklima yatmadi degil, gerci daha 24 gunluguz ama simdiden ogrensem iyi olur aslinda 👩‍💻
Ben anlaştım bir yer ile spaya götüreceğim. Hem anısı olsun hemde bebek masajı falanda yapıyorlarmış bebişde rahatlar.

Doktorlar ne kadar rahat ya. İlk hafta yüzde 10 kadar bebeklerde zaten kilo kaybı oluyor gayet normal. Ödemleri gidiyor çünkü. . doğum kilosu neydi ne kadar gitti bilemiyorum. Ama beslenemese sarılık olurdu mesela benimki odu 😂 mama içtikçe süt azalıyor. İlk başlarda çok etmiyorlar doymak için. Ben bir anda azaltamadim ama bir hafta içinde memeye gecebildik. İçiniz rahat olsun sütünüz yetiyordur
Benim 500gr kadar kaybetti, biraz çok gibi geldi. Çok şükür sarılık olmadı beni de epey korkuttular o konuda. Haftaya kontrolde belli olur artık sanırım, teşekkürler ☺️

Lansinoh meme ucu kremi öneririm, hızlı etki gösterdi benim yaralarıma. Bir de emzirdikten sonra göğüs ucunuzu biraz sıkın gelen süt damlalarını etrafına sürün onun da faydası oluyor.
Aynen onu yapıyorum Dr hametan yazmış o da iyi gelio gibi de yara oldu bikere lansinoh almaya firsatm olmadı biturlu bugün alım yarın alım derken 🙈 ilk gebeligimde onu kullanmistm alım bari artik

Emzirip yatıyorum uyuo sonra uyanio 🥴 geceleri uyku haram oldu bana. . bide peşine emzik istioz ağız hep açık 5 günlük olacak daha emziği ağzına itici komedi yani🤣

24 günlükken bizde oyleydik . Sanırım arkadaşın yazdığı gibi gelişimden dolayı böyle yapıyorlar. Muhtemelen barsak gaz atakları başlamıştır. Sütünüz tabiki yetiyordur . Bende öyle düşünüyordum. Sağınca düzgün sütte gelmiyordu. Ama doktora gidince kilo aldığını gördüm çok mutlu oldum. Emzirdikce süt artıyor. Sakin biberonla filan vermeyin meme reddi yapıyor
Sağınca gelen süt miktarı ile bebeğin emdiği süt miktarını kıyaslamak yanlış diyordu benim doktorum, bebek pompadan farklı bir güç ile vakumlarmış o yüzden muhtemelen kilo alıyordur her halükarda 🙏🏻
Emzirip yatıyorum uyuo sonra uyanio 🥴 geceleri uyku haram oldu bana. . bide peşine emzik istioz ağız hep açık 5 günlük olacak daha emziği ağzına itici komedi yani🤣
Güle güle sağlıkla büyütün inşallah ☺️ Bana 4 haftadan önce vermeyin diyorlardı şimdi 4 hafta fakat emzikten pek hoşlaşmadı çok ağladığında vermeyim denedim demiştim..

rosaline16 rosaline16 2. Ay aşısını olunca yazar mısın canım nasıl geçti sonrası nasıl oldu karma aşıymış sanırım biraz sıkıntı diyor herkes inşallah bir şey olmaz seni takip ediyorum artık
Tabiki yazarım mutlaka cuma gideceğiz doktora 2. Ay için.karma aşı sıkıntılı evet bizde birinci sınıflara yaptırıyoruz çocuklar da ateş yapıyordu

Sağınca gelen süt miktarı ile bebeğin emdiği süt miktarını kıyaslamak yanlış diyordu benim doktorum, bebek pompadan farklı bir güç ile vakumlarmış o yüzden muhtemelen kilo alıyordur her halükarda 🙏🏻

Güle güle sağlıkla büyütün inşallah ☺️ Bana 4 haftadan önce vermeyin diyorlardı şimdi 4 hafta fakat emzikten pek hoşlaşmadı çok ağladığında vermeyim denedim demiştim..
Doğrudur benimki kendi eliyle ağzına itio çok sevdi 🤩😄

X