2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Biz 10 dk yı zor buluyoruz. Hemen gazı geliyor. Gaz çikarıp bı 5 dk daha ya emiyor ya emmiyor. Uyuyakaliyor .
Bizimki uzun emiyor. Ama çok gaz oluyor diye ben de 5 - 10 dk. emzirip gazını çıkarıp devam ettim dün gece. Bugün ASM'de kontrolümüz vardı hemşireye söyledim, gazın uzun emmeyle ilgisi yok, çıkaramıyorsunuzdur dedi. Her seferinde en az 20 dk kesintisiz memesini sağlayın, bunu şöyle düşün, kimimiz çok yer kimimiz az, kimimiz yavaş kimimiz uzun ama aşağı yukarı 20 dk.da doyma hissi oluşur, o yüzden ara vermeden emzir, sonra da gazını güzel çıkar dedi.

Benim bebem ilk başlarda inmiyordu memeden çünkü sütum yetmiyordu. Sonra sagmaya basladım. Her beslemeden sonra sağıp uyurken biberonla verdim. Sütüm de arttı. Şimdi sagmayı da biraktım. Bakalım. Azalırsa yine sagarim. Mama yerine belki siz de sağmayı deneyebilirsiniz. Hem süt artar.
Sağma aletim de biraz acıtıyor ve yavaş sürüyor dolması o yüzden pek elime almıyorum gerekmedikçe.. zaten bebekten kalan vaktini insan neye harcağını şaşırıyor. Teşekkürler 🙏🏻

Kızlar bu sagma işini nasıl uapiyorsunuz çünkü bebem sürekli memede en uzun uykusu 2 saat emdikten sonra gazını çıkart uyut derken zaten uyanmasına 1 saat kadar kalıyor onda da sagsam sutum olmayacak

Kızlar bu sagma işini nasıl uapiyorsunuz çünkü bebem sürekli memede en uzun uykusu 2 saat emdikten sonra gazını çıkart uyut derken zaten uyanmasına 1 saat kadar kalıyor onda da sagsam sutum olmayacak
Bizim de öyleydi ben sağıp eşime yada kvye emanet ediyorum bebeği biraz uykumu alıyorum

Sütün olur merak etme. Ne kadar çok uyarı o kadar süt demek. Ben iki gün düstüm üstüne 3. gün arttı sütüm. Makineyi hazırla. Emdikten sonra birisi varsa o gazı cıkarsin sen kaldiğın yerden sagmaya devam et. Biri yoksa da gaz çikarıp yatirınca hemen sağ. Benim kimsem yoktu yatırdıktan sonra sagdım. Sağarken ve emzirirken masaj yapmak çok farkediyor. Sürekli baş parmakla asağı doğru masaj yapıyorum. O da indiriyor sütü. Bir de makas şeklinde değil de işaret parmak boşta kalacak şekilde orta parmak ve baş parmakla tutmak bende çok fark yarattı. İşaret ve orta parmakla tutmak sut akışını engelliyor. Bu bikac günde de bebekle birlikte uyu. Uyku da güzel süt yapiyor. Bikaç gün işler kalsın önemli değil.

Benimki iyileşti sayılır artık otururken falan sorun olmuyor uzun süre oturunca ya da ayakta kalınca biraz ağrıyor o kadar. Acaba enfeksiyon mi kaptı senin dikişler çünkü bu güne kadar hafiflemiş olması lazımdı artık
Benim biraz bol dikisli oldu maalesef 🤣 benim de hafifledi aynen dediğin gibi fazla oturunca filan agırıyor ama ben tamamen eskisi gibi rahat rahat oturup kalkmayi umuyorum bir an once 😣 gerçi 3.haftama yeni girdim 4 haftada tamamen duzelir nerdeyse dedi doktor ama yine de sabırsızlanıyorum sanırım:KK43:

Kızlar ben aslında şubat anneler grubundaydım fakat bebeğim 36+6 da aniden gelince açılmamda olmadığı için suni sancı yerine sezeryana girdim. İlk gün her i2-3 saatte 1 emzirdim ama ucuma olmadığı için hepsinde hemşireler tutturdu ben kendim beceremedim ve neredeyse hiç süt akışı yoktu sadece sıktıkça 1-2 damla bir şey geliyordu ikinci gün kilo kaybında sınıra geldiğimiz için hoca mama başladı ben de kendi sütünü sağmaya başladım çünkü memeyi tutmayıp sürekli ağlıyordu beceremiyordum sağdıkça iyice uçlarım sertleşti kocaman oldu şimdi hiç tutamıyor o yüzden mecbur biberon kullanmaya başladım ne olacak böyle bilmiyorum biriz de bir şey sormak istiyorum totalde emzirmedim ve mama yapanlar kaç ml vermiş oluyor bebişlerine bana 30 ml mama ve ne kadar emerse dediler ama asla doymuyor hep ağlıyor.
Merhaba. Çok benzer bir durum yaşadım, annem ve kayınvalidemin desteğiyle düzeltme yoluna girdik. Öncelikle henüz duş almam yasak olduğu için memelerimi salata kasesine koyduğum sıcak suyun içinde ovaladım yarım saate yakın. Ardından hindistan cevizi yağı ile ovdum, ardından sağarak boşalttım. Yumuşayan memeyi bebeğe tutturarak memeyle bağını sürdürmesini sağladım, sağılan sütleri genellikle uyurken içirdik. Bebek tutmakta baya zorlanıyordu uçları hala sert olduğu için. Birkaç kez bunu yaptım dün, iyice yumuşadıktan sonra takip edip dolunca sertleşme den emzirdim, bıraktığında çok savaşmayıp makina ile sağdım. Her emzirme öncesi ve emzirmeden sağmaya geçerken muhakkak masaj da yaptım.. Şu an sağ memem tamamen çözüldü, bebek rahat tutuyor, solda biraz sertlik var tutmak istemiyor ağlıyor ama yine önce bir 10 dk emzirmeye çalışıp ardından sağarak boşaltıyorum. Bu şekilde sen de deneyebilirsin canım, sertleşen memeler çok can yakıyor çünkü. Mama konusunu hiç bilmiyorum ama, umarım ona da cevap verir kızlar. 🤗

Merhabalar,

Ben de yeni üye oldum. 27 günlük bebeğim var, doğumdan sonraki ilk hafta kontrolünde dr tarttığında çok kilo kaybetmiş deyip mama takviyesi yapalım dedi bebeğimi emzirirken 45 dk kadar tuttuğumu söyledim çünkü az da değil, her öğün mama verip bir de emziriyordum uyuyordu yine gün içinde 2-3 saat süreler boyunca. Geçen hafta yeni bir dr buldum tecrübeli, gittik bana mamayı kıstırdı sütün vardır dedi ondan mıdır nedir bebeğim sürekli aranır oldu memeden hiç inmek istemiyor uyku da hiç uyumaz oldu tüm gün koltukta kucağımda emziren bebek ile oturmak durumunda kalıyorum öylece…doymuyor mu desem yine bezini de dolduruyor bir yandan. Benim de haftaya randevum var bakalım kilosundan anlaşılır heralde. Dr bu durum normal sabret diyor…doyduğundan emin olsam sabredeyim de. Merak ettim ben de size ne dicek dr.unuz
Sana yazarım canım benimde sürekli memem dışarda 🙄 inşallah doyuyorlardır ama kilo aldığı belli yani bacakları tombikleşti ama yeteri kadar aldımı onu gidince görcez 🙄

Yaptiriyoruz gun asiri ama havalar da buz gibi usutmesinden korkuyorum bizim buralarda dogalgaz yok klimayla isiniyoruz 😮‍💨
Uyuyunca guzel uyuyor aslinda ama elleri cok aktif kendi kendini uyandiriyor ortuyle kundak yapiyorum ama kurtuluyor 🙄 cirt cirtli kundak almayi dusunuyorum ellerine de corap gecirdim eldiven hic kullanamadik cikariyor onlari
Coraplarla yuzune dokunuyor kafasindaki sapkayi bile cikariyor uyurken ellerini surte surte 🥴 cok hareketli olacak sanirim bu fragman 💆‍♀️
MasaAllah ya benimki de çok hareketli ama bizimkini geçmiş bu minnos ☺️ bende şu elleri yukarda olan kundaktan sipariş verdim. Hiç sevmiyor bizimki de yukarda elleri olsun istiyor umarım alışırlar.

Havalar soğuk evet doğalgaz yoksa aman dikkat. Poposunu ben her alt degismede yıkıyorum suyla masaj yapıyorum yıkarken sonra da zeytinyağı ile alt değiştirdikten sonra masaj yapıyorum biraz daha fayda ediyor.

Son zamanlarda benimde öyle önceden kendi bırakıyordu ama artık yok saatlerce tutsam duracak memede bizde 24 günlüğüz acaba sütün az mı geliyor diye düşünüyorum haftaya doktor kontrolümüz var kilosuna göre söyliycem doktora acaba sütüm yetmiyor mu diye 🙄🙄 aslında yanlışlıkla memeden çıktğında sütüm fışkırıyor ama bilemiyorum 🧐🧐
24 günlükken bizde oyleydik . Sanırım arkadaşın yazdığı gibi gelişimden dolayı böyle yapıyorlar. Muhtemelen barsak gaz atakları başlamıştır. Sütünüz tabiki yetiyordur . Bende öyle düşünüyordum. Sağınca düzgün sütte gelmiyordu. Ama doktora gidince kilo aldığını gördüm çok mutlu oldum. Emzirdikce süt artıyor. Sakin biberonla filan vermeyin meme reddi yapıyor

Merhabalar,

Ben de yeni üye oldum. 27 günlük bebeğim var, doğumdan sonraki ilk hafta kontrolünde dr tarttığında çok kilo kaybetmiş deyip mama takviyesi yapalım dedi bebeğimi emzirirken 45 dk kadar tuttuğumu söyledim çünkü az da değil, her öğün mama verip bir de emziriyordum uyuyordu yine gün içinde 2-3 saat süreler boyunca. Geçen hafta yeni bir dr buldum tecrübeli, gittik bana mamayı kıstırdı sütün vardır dedi ondan mıdır nedir bebeğim sürekli aranır oldu memeden hiç inmek istemiyor uyku da hiç uyumaz oldu tüm gün koltukta kucağımda emziren bebek ile oturmak durumunda kalıyorum öylece…doymuyor mu desem yine bezini de dolduruyor bir yandan. Benim de haftaya randevum var bakalım kilosundan anlaşılır heralde. Dr bu durum normal sabret diyor…doyduğundan emin olsam sabredeyim de. Merak ettim ben de size ne dicek dr.unuz
Doktorlar ne kadar rahat ya. İlk hafta yüzde 10 kadar bebeklerde zaten kilo kaybı oluyor gayet normal. Ödemleri gidiyor çünkü. . doğum kilosu neydi ne kadar gitti bilemiyorum. Ama beslenemese sarılık olurdu mesela benimki odu 😂 mama içtikçe süt azalıyor. İlk başlarda çok etmiyorlar doymak için. Ben bir anda azaltamadim ama bir hafta içinde memeye gecebildik. İçiniz rahat olsun sütünüz yetiyordur

Benim bebem ilk başlarda inmiyordu memeden çünkü sütum yetmiyordu. Sonra sagmaya basladım. Her beslemeden sonra sağıp uyurken biberonla verdim. Sütüm de arttı. Şimdi sagmayı da biraktım. Bakalım. Azalırsa yine sagarim. Mama yerine belki siz de sağmayı deneyebilirsiniz. Hem süt artar.
Uyurken bile biberonla verseniz meme reddi olabiliyor aman dikkat. Emerken şırınga ile akitin demişti emzirme danışmanım

X