2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Valla benimki de aynı . Sütüm başta azdı sezeryan hastane yoğun bakım derken gelmemişti. Gazdan dolayı sürekli emcikleyip süt getirdi oğluşum 😂 ama acı cekmesine dayanamıyorum .
Aynı şeyleri bende yaşıyorum sabahtan beri emiyor emdiğini kusuyor ağlıyor sebepsiz yere ya da sebebi var ama ben anlamıyorum emerken uyuyor gibi oluyor ama geri uyanıp ağlamaya başlıyor napacağımı şaşırdım
Ya gazdan ya da tam doymamistir diyorlar bende anlamadim
Bazen tek memeden emziriyorum uzun sure gecmesine ragmen birakmadiysa diger memeye geciriyorum orda 10dk kadar durup birakiyor
Bazen etkili oluyor bu yontem
ama genelde aksam 6 7de baslayip gece 2 3lere kadar suren bi huzursuzluk durumu var hic sakinlesmiyor 🤒

Ya gazdan ya da tam doymamistir diyorlar bende anlamadim
Bazen tek memeden emziriyorum uzun sure gecmesine ragmen birakmadiysa diger memeye geciriyorum orda 10dk kadar durup birakiyor
Bazen etkili oluyor bu yontem
ama genelde aksam 6 7de baslayip gece 2 3lere kadar suren bi huzursuzluk durumu var hic sakinlesmiyor 🤒
Ya kıyamam nasıl zorluyor annesini minnos. Uykusu da olabilir. Banyo filan mı yaptirsaniz her gün mayiştiriyor o sakinlesiyor sanki bebekler

Kizlar bazı şeyler gaz vs olabilir ama bazı şeyler de uyum süreci sanki. Sizin bı kaç zaman önce yazdiklarinizi bı sure sonra birebir biz yaşıyoruz. Sanki her bebeğin aynı zamanlarda gelişimsel durumları gibi geliyor bir çok şey. Mesela siz cok kaka yapıyor diye konuşurken benimki günde bir kez yapıyordu, üstünden biraz zaman geçti birden kaka sayısı 8-10 a çıktı. Siz bu gece hiç uyumadik derken biz zorla uyandırıp besliyorduk. Sonra biz de uykusuz gecelere geçtik. Benzer şeyleri önden doğanlar yasiyor arkadan biz yaşıyoruz.

Ya kıyamam nasıl zorluyor annesini minnos. Uykusu da olabilir. Banyo filan mı yaptirsaniz her gün mayiştiriyor o sakinlesiyor sanki bebekler
Yaptiriyoruz gun asiri ama havalar da buz gibi usutmesinden korkuyorum bizim buralarda dogalgaz yok klimayla isiniyoruz 😮‍💨
Uyuyunca guzel uyuyor aslinda ama elleri cok aktif kendi kendini uyandiriyor ortuyle kundak yapiyorum ama kurtuluyor 🙄 cirt cirtli kundak almayi dusunuyorum ellerine de corap gecirdim eldiven hic kullanamadik cikariyor onlari
Coraplarla yuzune dokunuyor kafasindaki sapkayi bile cikariyor uyurken ellerini surte surte 🥴 cok hareketli olacak sanirim bu fragman 💆‍♀️

Canım anneler merhaba. Dün kasılmalarım 5 dkya düşüp 45 sn kadar sürünce acilden nstye girdim. Açılmam cuma gümü 1cm di açılma olmamış aynıydı dün de. Sancılar düzenli çıkınca doktorum yatış önerdi. Azalırsa çıkarırız değilse isterse sezeryana alırız dedi. Sancı hissetmediğim için ben de orda saatlerce yatmaktansa eve geliyim durum ağırlaşırsa gelirim diye eve geldim. 3 saat sonra falan kasılmalarım azaldı. Ben hiçbir şey anlamadım. Ben ağırlaşacağımı beklerken azaldı. Zaten daha çok erken 36+1 im yatış önerince çok üzüldüm. Şu an azalmadı bişeyler oluyo da ben mi hissetmiyorum

Eklentiler

• 20240128_180157.jpg
    20240128_180157.jpg
    41,3 KB · Görüntüleme: 27
Kizlar bazı şeyler gaz vs olabilir ama bazı şeyler de uyum süreci sanki. Sizin bı kaç zaman önce yazdiklarinizi bı sure sonra birebir biz yaşıyoruz. Sanki her bebeğin aynı zamanlarda gelişimsel durumları gibi geliyor bir çok şey. Mesela siz cok kaka yapıyor diye konuşurken benimki günde bir kez yapıyordu, üstünden biraz zaman geçti birden kaka sayısı 8-10 a çıktı. Siz bu gece hiç uyumadik derken biz zorla uyandırıp besliyorduk. Sonra biz de uykusuz gecelere geçtik. Benzer şeyleri önden doğanlar yasiyor arkadan biz yaşıyoruz.
Evet bence de öyle ilk zamanlar hiç ağlamıyor hiç uyanmıyordu emzirmek için neler neler yapıyorduk şimdi de memeden ayrılmak istemiyor resmen 😂 gün geçtikçe değişiyor huyları ama bebek ağladıkça çok üzülüyorum elim ayağıma dolaşıyor bakamıyor gibi hissediyorum kendimi suçluyorum psikolojik olarak hiç iyi değilim

Kızlar bebisleriniz kaç dakika emiyor. Benimki 30 dk bazen daha çok ..emerken uyuyor ..sizinki de böyle mi ? Memeden çekince uyanıyor tabi 38 günlüğüz .
Son zamanlarda benimde öyle önceden kendi bırakıyordu ama artık yok saatlerce tutsam duracak memede bizde 24 günlüğüz acaba sütün az mı geliyor diye düşünüyorum haftaya doktor kontrolümüz var kilosuna göre söyliycem doktora acaba sütüm yetmiyor mu diye 🙄🙄 aslında yanlışlıkla memeden çıktğında sütüm fışkırıyor ama bilemiyorum 🧐🧐

Son zamanlarda benimde öyle önceden kendi bırakıyordu ama artık yok saatlerce tutsam duracak memede bizde 24 günlüğüz acaba sütün az mı geliyor diye düşünüyorum haftaya doktor kontrolümüz var kilosuna göre söyliycem doktora acaba sütüm yetmiyor mu diye 🙄🙄 aslında yanlışlıkla memeden çıktğında sütüm fışkırıyor ama bilemiyorum 🧐🧐
Merhabalar,

Ben de yeni üye oldum. 27 günlük bebeğim var, doğumdan sonraki ilk hafta kontrolünde dr tarttığında çok kilo kaybetmiş deyip mama takviyesi yapalım dedi bebeğimi emzirirken 45 dk kadar tuttuğumu söyledim çünkü az da değil, her öğün mama verip bir de emziriyordum uyuyordu yine gün içinde 2-3 saat süreler boyunca. Geçen hafta yeni bir dr buldum tecrübeli, gittik bana mamayı kıstırdı sütün vardır dedi ondan mıdır nedir bebeğim sürekli aranır oldu memeden hiç inmek istemiyor uyku da hiç uyumaz oldu tüm gün koltukta kucağımda emziren bebek ile oturmak durumunda kalıyorum öylece…doymuyor mu desem yine bezini de dolduruyor bir yandan. Benim de haftaya randevum var bakalım kilosundan anlaşılır heralde. Dr bu durum normal sabret diyor…doyduğundan emin olsam sabredeyim de. Merak ettim ben de size ne dicek dr.unuz

Var mı hiç memeden inmeyen bundan dolayı uyumayan bebeği olanlar? Ne kader sürer acaba bu durum..40’ından sonra düzene girer diyorlar ya emin olmak zor

Kızlar normal doğum yapanlar ve dıkisleri olanlar kaçıncı günde ağrı sizi kalmadı sizde? Benim 16.gun ve hala var sizi vs üstüne oturunca özellikle:KK43:
Benimki iyileşti sayılır artık otururken falan sorun olmuyor uzun süre oturunca ya da ayakta kalınca biraz ağrıyor o kadar. Acaba enfeksiyon mi kaptı senin dikişler çünkü bu güne kadar hafiflemiş olması lazımdı artık

Merhabalar,

Ben de yeni üye oldum. 27 günlük bebeğim var, doğumdan sonraki ilk hafta kontrolünde dr tarttığında çok kilo kaybetmiş deyip mama takviyesi yapalım dedi bebeğimi emzirirken 45 dk kadar tuttuğumu söyledim çünkü az da değil, her öğün mama verip bir de emziriyordum uyuyordu yine gün içinde 2-3 saat süreler boyunca. Geçen hafta yeni bir dr buldum tecrübeli, gittik bana mamayı kıstırdı sütün vardır dedi ondan mıdır nedir bebeğim sürekli aranır oldu memeden hiç inmek istemiyor uyku da hiç uyumaz oldu tüm gün koltukta kucağımda emziren bebek ile oturmak durumunda kalıyorum öylece…doymuyor mu desem yine bezini de dolduruyor bir yandan. Benim de haftaya randevum var bakalım kilosundan anlaşılır heralde. Dr bu durum normal sabret diyor…doyduğundan emin olsam sabredeyim de. Merak ettim ben de size ne dicek dr.unuz
Benim bebem ilk başlarda inmiyordu memeden çünkü sütum yetmiyordu. Sonra sagmaya basladım. Her beslemeden sonra sağıp uyurken biberonla verdim. Sütüm de arttı. Şimdi sagmayı da biraktım. Bakalım. Azalırsa yine sagarim. Mama yerine belki siz de sağmayı deneyebilirsiniz. Hem süt artar.

X