2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Çok korkuyorum yapar diye. Ama şimdilik bıraktım sagmayı. Sadece emiyor. Ama 2 aylık olunca ise baslayacağım. En az bir öğün eşim verecek. O zaman asıl korkuyorum nasıl olacak diye. Allah büyük. Yaşayıp göreceğiz.
Bende işe başlayacağım. Kaşık biberon kullanılacak mecburen çok gaz kacirtiyor ama yapacak bir şey yok. Birde iki saatte bir sağım yapın dedi danışman. Yoksa sütünüz azalır dedi. Bakalım belki direkt izne . Allah yardımcınız olsun 🥲

Poposunu kaynatılmış suyla mı yikiyorsunuz yoksa musluk suyuyla mı?
Direkt musluk suyuyla yıkıyorum. Banyosunu da aynı şekilde yapıyorum. Kaynatılmış suya da alışmasını istemem. Sularımız temiz Allah'tan. Sudan yana bir mikrop vs salgın olursa o zaman kaynatirim. ☺️

Benim 500gr kadar kaybetti, biraz çok gibi geldi. Çok şükür sarılık olmadı beni de epey korkuttular o konuda. Haftaya kontrolde belli olur artık sanırım, teşekkürler ☺️
5 kg dogduysa 500 Gr kaybedebilir ama daha altında doğması sorun olabilir belki . Çisli bezi kakası vs varsa su an içiniz rahat olsun. Çiş içinde bir yumurta ağırlığı diyorlar . Ama günlük mü her vezde mi bilmiyorum. Bence günlüktür çok ufak bebeklerimiz mideleri bir yumurta kadar zaten ☺️

5 kg dogduysa 500 Gr kaybedebilir ama daha altında doğması sorun olabilir belki . Çisli bezi kakası vs varsa su an içiniz rahat olsun. Çiş içinde bir yumurta ağırlığı diyorlar . Ama günlük mü her vezde mi bilmiyorum. Bence günlüktür çok ufak bebeklerimiz mideleri bir yumurta kadar zaten ☺️
3,5 kg doğdu o yüzden fazla gibi evet. Bakalım kilosundan belli olur 🙏🏻

Kızlar normal doğum yapanlar ve dıkisleri olanlar kaçıncı günde ağrı sizi kalmadı sizde? Benim 16.gun ve hala var sizi vs üstüne oturunca özellikle:KK43:
Biraz uzun olmuş ya sanki 😔 ilk kontrolünde ne demişti doktorun? Benim ilk doğumda ödem olmuştu dikişlerim baya zorlamıştı başlarda ama yine de 1hafta 10 güne toparlamıştı.
Şimdi ödem filan yok çok şükür, 5. Gündeyim gayet iyi durumda.

Kızlar ya doktorunuza bir şey götürdünüz mü? Çikolata düşündüm ama, uygun mu bilemedim. İlk doğumumda hiçbir şey götürmemiştim şimdi adam iki kere doğurttu şaka maka. Elim boş gitmek istemedim fikriniz varsa talibim😊

Ya bir de özel hastanelerde yenidoğanın ilk 28 gün kontrolü ücretsiz gibi bir bilgi var doğru mu biliyor musunu?

Doktordan geldik, göbeğinde minik bı parca kalmış onu yaktı bı de bacaktan k vitamini vurdu. Kilo alımına da normal dedi ama bana az geldi 1 haftada 150 Gr almasi
Selam. Bence az değil biz de 8 günlük olduk ancak kilosu üzerine çıkablidi 100 gram. Bilemedim şimdi.

Kızlar ya doktorunuza bir şey götürdünüz mü? Çikolata düşündüm ama, uygun mu bilemedim. İlk doğumumda hiçbir şey götürmemiştim şimdi adam iki kere doğurttu şaka maka. Elim boş gitmek istemedim fikriniz varsa talibim😊

Ya bir de özel hastanelerde yenidoğanın ilk 28 gün kontrolü ücretsiz gibi bir bilgi var doğru mu biliyor musunu?
Biz çok memnun kalmıştık doktorumuzdan baklava götürmüştük :) kontrole de para almıştı dr gittiğimiz özel hastanede.

En güzel hediye doktorlar için kayısı paketi. Benim favorim 😀Eşim malatyalı internetten sipariş veriyoruz tepsiye diziyorum ya da hazır paket alıyorum. Hazır alınca pahalı ve bereketsiz oluyor her çeşitten alıp evde paket yapınca baya eve de kalıyor aynı fiyata 3 tepsi hediye paketi çıkıyor.
Kızlar normal doğum yapanlar ve dıkisleri olanlar kaçıncı günde ağrı sizi kalmadı sizde? Benim 16.gun ve hala var sizi vs üstüne oturunca özellikle:KK43:
Ben ilk günden itibaren üzerine oturdum öyle aşırı sızı olmadı. Baya dikiş var.kesi de oldu kontrolsüz ıkındığım için yırtık ta oldu. Şuan 8. Gün oluyor çok az belli oluyor o da sürekli ped takınca pişik oluşuyo ya onun gibi his

En güzel hediye doktorlar için kayısı paketi. Benim favorim 😀Eşim malatyalı internetten sipariş veriyoruz tepsiye diziyorum ya da hazır paket alıyorum. Hazır alınca pahalı ve bereketsiz oluyor her çeşitten alıp evde paket yapınca baya eve de kalıyor aynı fiyata 3 tepsi hediye paketi çıkıyor.

Ben ilk günden itibaren üzerine oturdum öyle aşırı sızı olmadı. Baya dikiş var.kesi de oldu kontrolsüz ıkındığım için yırtık ta oldu. Şuan 8. Gün oluyor çok az belli oluyor o da sürekli ped takınca pişik oluşuyo ya onun gibi his
Ayy yarına hazır edemem ki yaa iyi fikirmiş yöresel lezzetler aslında 😁 bizim yörelerin meşhur bi şeyi de yok ki getirteyim. Bulduğumuzla devam artık :)

Şimdi ben devlette doğurduğum için kendi drum girmedi nöbetçi dr girdi ve hiçbir şey yapmadı herşeyi asistanlar yaptılar. Yine de beni takip eden aylardır ilgilenen doktoruma çikolata almayı düşünüyorum. Tek doktor olsaydı yine kayısı paketi yaptırırdım😀

Ben doğum yaptığımda kata ameliyayhaneye ve doktoruma tatlı yollamıştım. 28 gün ücretsiz değil yada en azından benim gittiğim hastanede ben hep ücret ödedim

Selam. Bence az değil biz de 8 günlük olduk ancak kilosu üzerine çıkablidi 100 gram. Bilemedim şimdi.
Normalde kilo kaybi olsa az olmazdı da benim bebeğimde doğumdan sonra kilo kaybı olmadi hiç, ilk zamanlar sütüm gelmedigi için 1.5 saat aralıklarla mama verdik sarılık olmasın diye, ondan dolayı daha hastaneden çıkarken kilosunun üstüne koyarak çıkmıştık, mama malum anne sütü gibi değil verdikçe kilo yapıyor. Ama mamayı bırakıp sadece anne sütüne geçince bu sefer kilo alımı direk dustu. Eve gelince 60ml mama verdim ben de. Sanırım sütüm çok duru, zaten her emme sonrası kaka yapmasindan belli. Ben de en kötü günde bir iki kez mama takviyesi yapicam kilosu geride kalmasın diye

Ben doğum yaptığımda kata ameliyayhaneye ve doktoruma tatlı yollamıştım. 28 gün ücretsiz değil yada en azından benim gittiğim hastanede ben hep ücret ödedim
Evet o gün biz de baklava aldık hastaneye, ebe de dağıtmış ilgilenen herkese sağ olsun ama doktoru bi ayrı düşündüm yine de.
Size sorduktan sonra internette baktım, sgk ya şikayet edeceğini söyleyip hastaneden parasını geri alanlar olmuş 😁

Normalde kilo kaybi olsa az olmazdı da benim bebeğimde doğumdan sonra kilo kaybı olmadi hiç, ilk zamanlar sütüm gelmedigi için 1.5 saat aralıklarla mama verdik sarılık olmasın diye, ondan dolayı daha hastaneden çıkarken kilosunun üstüne koyarak çıkmıştık, mama malum anne sütü gibi değil verdikçe kilo yapıyor. Ama mamayı bırakıp sadece anne sütüne geçince bu sefer kilo alımı direk dustu. Eve gelince 60ml mama verdim ben de. Sanırım sütüm çok duru, zaten her emme sonrası kaka yapmasindan belli. Ben de en kötü günde bir iki kez mama takviyesi yapicam kilosu geride kalmasın diye
Aa benim kızım da hemen hemen her emme sonrası kaka yapıyor özellikle geceleri, hiç mama vermedik sırf sütle devam ediyoruz 5. Gün bugün. Hiç bu açıdan düşünmemiştim 🤔
Ama sütümün rengi de sarı baya yağlı görünüyor üstüne damlayınca filan, duru olduğunu başka nereden anladın?

Şimdi önceki mesajını da okudum, doktor normal demiş kilo alımına ne güzel, bizim de yarın kontrol bakalım ne diyecek.

Aa benim kızım da hemen hemen her emme sonrası kaka yapıyor özellikle geceleri, hiç mama vermedik sırf sütle devam ediyoruz 5. Gün bugün. Hiç bu açıdan düşünmemiştim 🤔
Ama sütümün rengi de sarı baya yağlı görünüyor üstüne damlayınca filan, duru olduğunu başka nereden anladın?

Şimdi önceki mesajını da okudum, doktor normal demiş kilo alımına ne güzel, bizim de yarın kontrol bakalım ne diyecek.
İlk bir hafta benim sütüm de sapsariydi kolostrum sarı oluyor zaten, hatta büyük oğluma da verdim bardakla, ilk gelen sarı süt büyük cocuklara da çok faydalı. Ama sonra sonra açılıyor rengi. Sagdigimda sütüm yoğun gibi ama her emme sonrası kaka yapınca besleyici değil herhalde dedim. Burada biri yazmıştı çünkü doktoru söylemiş sanırım, her emme sonrası kaka yapıyorsa süt çok besleyici değil demekmiş. Çok kaka yaptığı için mi yoksa sütüm duru olduğu için mi bilmiyorum günlük alması gerektiği kadar almıyor gibi geliyor bana.

Kızlar benim 1 aylık bebeğin gün içinde en fazla 3 saat uyuyor gerisi en fazla yarım saat gece yarısına kadar sonra yine 2-3 saat uyuyor oluyor. Daha çok uyumaları gerekmez mi, sizin nasıl uyku düzeni?

Canım benim hastanem de 1 ay ucretsizdi

X