2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Biz 10 dk yı zor buluyoruz. Hemen gazı geliyor. Gaz çikarıp bı 5 dk daha ya emiyor ya emmiyor. Uyuyakaliyor .
Bizimki uzun emiyor. Ama çok gaz oluyor diye ben de 5 - 10 dk. emzirip gazını çıkarıp devam ettim dün gece. Bugün ASM'de kontrolümüz vardı hemşireye söyledim, gazın uzun emmeyle ilgisi yok, çıkaramıyorsunuzdur dedi. Her seferinde en az 20 dk kesintisiz memesini sağlayın, bunu şöyle düşün, kimimiz çok yer kimimiz az, kimimiz yavaş kimimiz uzun ama aşağı yukarı 20 dk.da doyma hissi oluşur, o yüzden ara vermeden emzir, sonra da gazını güzel çıkar dedi.

Sağma aletim de biraz acıtıyor ve yavaş sürüyor dolması o yüzden pek elime almıyorum gerekmedikçe.. zaten bebekten kalan vaktini insan neye harcağını şaşırıyor. Teşekkürler

Kızlar bu sagma işini nasıl uapiyorsunuz çünkü bebem sürekli memede en uzun uykusu 2 saat emdikten sonra gazını çıkart uyut derken zaten uyanmasına 1 saat kadar kalıyor onda da sagsam sutum olmayacak

Kızlar bu sagma işini nasıl uapiyorsunuz çünkü bebem sürekli memede en uzun uykusu 2 saat emdikten sonra gazını çıkart uyut derken zaten uyanmasına 1 saat kadar kalıyor onda da sagsam sutum olmayacak
Bizim de öyleydi ben sağıp eşime yada kvye emanet ediyorum bebeği biraz uykumu alıyorum

Sütün olur merak etme. Ne kadar çok uyarı o kadar süt demek. Ben iki gün düstüm üstüne 3. gün arttı sütüm. Makineyi hazırla. Emdikten sonra birisi varsa o gazı cıkarsin sen kaldiğın yerden sagmaya devam et. Biri yoksa da gaz çikarıp yatirınca hemen sağ. Benim kimsem yoktu yatırdıktan sonra sagdım. Sağarken ve emzirirken masaj yapmak çok farkediyor. Sürekli baş parmakla asağı doğru masaj yapıyorum. O da indiriyor sütü. Bir de makas şeklinde değil de işaret parmak boşta kalacak şekilde orta parmak ve baş parmakla tutmak bende çok fark yarattı. İşaret ve orta parmakla tutmak sut akışını engelliyor. Bu bikac günde de bebekle birlikte uyu. Uyku da güzel süt yapiyor. Bikaç gün işler kalsın önemli değil.

Benim biraz bol dikisli oldu maalesef benim de hafifledi aynen dediğin gibi fazla oturunca filan agırıyor ama ben tamamen eskisi gibi rahat rahat oturup kalkmayi umuyorum bir an once gerçi 3.haftama yeni girdim 4 haftada tamamen duzelir nerdeyse dedi doktor ama yine de sabırsızlanıyorum sanırım

Merhaba. Çok benzer bir durum yaşadım, annem ve kayınvalidemin desteğiyle düzeltme yoluna girdik. Öncelikle henüz duş almam yasak olduğu için memelerimi salata kasesine koyduğum sıcak suyun içinde ovaladım yarım saate yakın. Ardından hindistan cevizi yağı ile ovdum, ardından sağarak boşalttım. Yumuşayan memeyi bebeğe tutturarak memeyle bağını sürdürmesini sağladım, sağılan sütleri genellikle uyurken içirdik. Bebek tutmakta baya zorlanıyordu uçları hala sert olduğu için. Birkaç kez bunu yaptım dün, iyice yumuşadıktan sonra takip edip dolunca sertleşme den emzirdim, bıraktığında çok savaşmayıp makina ile sağdım. Her emzirme öncesi ve emzirmeden sağmaya geçerken muhakkak masaj da yaptım.. Şu an sağ memem tamamen çözüldü, bebek rahat tutuyor, solda biraz sertlik var tutmak istemiyor ağlıyor ama yine önce bir 10 dk emzirmeye çalışıp ardından sağarak boşaltıyorum. Bu şekilde sen de deneyebilirsin canım, sertleşen memeler çok can yakıyor çünkü. Mama konusunu hiç bilmiyorum ama, umarım ona da cevap verir kızlar.

Sana yazarım canım benimde sürekli memem dışarda inşallah doyuyorlardır ama kilo aldığı belli yani bacakları tombikleşti ama yeteri kadar aldımı onu gidince görcez

MasaAllah ya benimki de çok hareketli ama bizimkini geçmiş bu minnos bende şu elleri yukarda olan kundaktan sipariş verdim. Hiç sevmiyor bizimki de yukarda elleri olsun istiyor umarım alışırlar.

Havalar soğuk evet doğalgaz yoksa aman dikkat. Poposunu ben her alt degismede yıkıyorum suyla masaj yapıyorum yıkarken sonra da zeytinyağı ile alt değiştirdikten sonra masaj yapıyorum biraz daha fayda ediyor.

24 günlükken bizde oyleydik . Sanırım arkadaşın yazdığı gibi gelişimden dolayı böyle yapıyorlar. Muhtemelen barsak gaz atakları başlamıştır. Sütünüz tabiki yetiyordur . Bende öyle düşünüyordum. Sağınca düzgün sütte gelmiyordu. Ama doktora gidince kilo aldığını gördüm çok mutlu oldum. Emzirdikce süt artıyor. Sakin biberonla filan vermeyin meme reddi yapıyor

Doktorlar ne kadar rahat ya. İlk hafta yüzde 10 kadar bebeklerde zaten kilo kaybı oluyor gayet normal. Ödemleri gidiyor çünkü. . doğum kilosu neydi ne kadar gitti bilemiyorum. Ama beslenemese sarılık olurdu mesela benimki odu mama içtikçe süt azalıyor. İlk başlarda çok etmiyorlar doymak için. Ben bir anda azaltamadim ama bir hafta içinde memeye gecebildik. İçiniz rahat olsun sütünüz yetiyordur

Uyurken bile biberonla verseniz meme reddi olabiliyor aman dikkat. Emerken şırınga ile akitin demişti emzirme danışmanım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…