2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
İnşallah canım. Ay yok nerde görecek oğlum en son 4 yıl önce gördü o kadar. Tek tesellim kızımın yanımda olması sağlıklı olması. Küçücük bir şey ya çok tatlı,bana muhtaç emiyor altına yapıyor uyuyor. Sadece ona bakarak biraz unutuyorum olanları. Teşekkür ederim canım desteğin için.

Gazdan mı yapıyor acaba yoksa boğazına düşkün bir minnos mu

Ya ben konuyu yeni aydım :/ alıntılardan anlamaya çalıştım bi nolduğunu.
Bi de sana sormuştum ismi ne ismi ne diye çok can sıkıcı bir durum olmuş sonuna kadar da haklısın ama bu bir daha geri gelmeyecek anları da bunu düşünüp kendine zehir etme dediğin gibi kızın sağlıklı, yanında. Oğlun desen öyle. İnşallah bir yolunu bulursunuz aile içinde

Kızlar ben aslında şubat anneler grubundaydım fakat bebeğim 36+6 da aniden gelince açılmamda olmadığı için suni sancı yerine sezeryana girdim. İlk gün her i2-3 saatte 1 emzirdim ama ucuma olmadığı için hepsinde hemşireler tutturdu ben kendim beceremedim ve neredeyse hiç süt akışı yoktu sadece sıktıkça 1-2 damla bir şey geliyordu ikinci gün kilo kaybında sınıra geldiğimiz için hoca mama başladı ben de kendi sütünü sağmaya başladım çünkü memeyi tutmayıp sürekli ağlıyordu beceremiyordum sağdıkça iyice uçlarım sertleşti kocaman oldu şimdi hiç tutamıyor o yüzden mecbur biberon kullanmaya başladım ne olacak böyle bilmiyorum biriz de bir şey sormak istiyorum totalde emzirmedim ve mama yapanlar kaç ml vermiş oluyor bebişlerine bana 30 ml mama ve ne kadar emerse dediler ama asla doymuyor hep ağlıyor.

Iyiyiz canim sukur bugun 1 aylik olduk asimiz var

Kızlar acaba 1 aylık olan aşıdan sonra ateş vs oluyormu?
Ücretli aşılar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Birde bebekler için takip ettiğiniz sayfalar varmı?

Bir aylık aşıda ateş olmadı. Doktor da olmaz demişti. Az huysuzluk oldu, uykuya dalmada ve beslenmede falan.

Kilo alımı iyiyse güzel ama sanırım böyle sık sık uyaniyordur
Evet çok sık uyaniyor. Bir de gazı tam çıkmiyor. Baya ugraşiyorum. Bitti sanıp yatıriyorum uyurken yine geliyor. Bir daha kucağa alıyorum. Hani uyudu ben de şubişi yapayım pek olmuyor. Gerçi daha bir ay bile dolmadı. Düzelecektir elbette. Şikayet etmiyorum hiç. Kizimla geçirdigim zamanın tadını çıkarmaya calışıyorum

Mama mideyi büyütür demişti doktorum. Kiloya göre mama vermede böyle bi formül var

Eklentiler

• Screenshot_20240109_115944.jpg
    70,3 KB · Görüntüleme: 34
Allah yardımcın olsun canım. Pes etme. Ben öncekinde ettim. 15 ay sağarak verdim sütü biberonla. Göğuslerini önce hafif sağ biraz yumusasın. Sonra emzirmeye calış. Silikon uç falan kullanıyor göğüs ucu olmayanlar genelde de başarili oluyor. Sen denedin mi öyle bı şey? Ya da biberonla değil de mamayı şıringa ya da eds denilen yöntemle verebilirsin. Sütün var ne güzel. Degerlendirmeye çalış. Olmazsa da olmaz ama elimden geleni yaptım dersin hiç değilse.

Bu sabah vurulduk 1 ay aşımızı ateş olmaz dedi hemşire. Ücretli aşıları ilk oğluma hepsini yaptırdım sadece menenjit b kaldı o da 13 yaşına kadar oluyormuş yaptırıcam. Bu bebeğime de hepsini yaptırmayı düşünüyorum.

Aynı şeyleri bende yaşıyorum sabahtan beri emiyor emdiğini kusuyor ağlıyor sebepsiz yere ya da sebebi var ama ben anlamıyorum emerken uyuyor gibi oluyor ama geri uyanıp ağlamaya başlıyor napacağımı şaşırdım

Hiç bir aşı endişe edecek kadar ateş yapmadı büyük oğlumda. Ücretli aşıların hepsini yaptırdım ben. İyi ki de yaptırmışım. Okula başlayınca ne kadar doğru karar olduğunu anladım. Oğlumun sınıfında arkadaşlarının yarısı rota salginindan etkilendi hatta hastanede yatanlar oldu, çok şükür bı sıkıntı yaşamadık. Bir ogrencim okulların tatile girdiği gün yoğun bakıma kaldirildi, 8. Sınıf öğrencisi influenza kulak enfeksiyonuna o da beyne ilerleyip menenjite çevirdi, büyük korku yaşadık ama çok şükür yaşamsal fonksiyonlari yavaş yavaş geri gelmeye başlamış, iyi haberi aldık. Neticede rota ve menenjitin her iki gurubunu da bu bebeğime de yaptıracağım. Ortalama insan ömrü uzadiysa, bebek ve çocuk olumleri azaldiysa aşıların zararından çok faydası var demekki.

Doğum kilosu düşükse eğer benimde prematüre doğmuştu her hafta 5 ml 1. Aydan sonra 10 ml arttırarak ver fazlasını kusar zaten demişti doktorum benimde sütüm damla damla meme ucumda yok ben her acıktığında önce meme veriyorum zor oluyor ağlıyor ama çekmiyorum bi 5-10 dk tutmaya çalışıyorum en azından bırakıyor geri alıyor vs sonra mama veriyorum ama eğer sütün varsa mutlaka emzir alışır bir süre sonra silikon uö falan kullanmayı dene maam biberona alıştı mı komple memeye dönmesi çok zor oluyor

Siz anlatırken benimde oğlum gözümün önüne geldi. Büyüdüklerinde gerçekten bu günleri özleyeceğiz benimki bir ayı geçti hala uyku düzenimiz yok gazlı bizimki de ne yedikten sonra çıkartıyor ne ikinirken tam çıkartıyor ama kocaman oldu bende sizin gibi sadece bebeğimle ilgilendim iyiki

Sağlıkla büyüsün bebislerimiz

Kendilerini rahatlatmak için genelde bebekler emiyor. Ya uykusu olduğundan ya da gazı kakası vardır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…