2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
14-15 ameliyatlarda normalmiş, kan basıncı çok artıyor malum. Ama daha da yükselirse endişeden olabilir diye direk uyutuyoruz demişti bana başımdaki anestezi uzmanı. Kaça kadar yükselmesi normal diye de sormuştum ama onu unuttum, sânirim 16-18 civarı risk başlıyordu. Ben de sürekli kafam yukarda ekrani kontrol ediyordum. Arada da 18 bile olsa benle konuş sakinlerim tansiyonum düşer, ama sakın uyutma haa diyordum 😁
Şanslıymışsin senin uzun sürmüştü doğumun, ona rağmen iyi idare etmiş anestezi uzmanı, benimki çok kötüydü ya konuşmadı bile doğru düzgün

Spinalde bebeği çıkarınca sakinleştirici veriyorlar hatırlamıyorsun bile sonrasını anestezi gibi oluyor bende bebeği gördükten sonrası yok hatırlamıyorum yatağa geçirdiklerini hatırlıyorum sadece
Ben hatırlıyorum hepsini, biraz kafam salak gibiydi ama hepsi var bende, bu kez başka hastanede doğum yapıcam inşallah orası daha iyidir

Ah ya okurken çok duygulandım. Benim de kızım 19 aylık olacak kardeşi doğduğunda. Babasını bile onun yanında öpsem sarılsam ağlar, çok hassas bi bebek. Bakalım bizi neler bekliyor. Sizin kaç aylık büyük olan? Nasıl baş ediyorsunuz?
Şuan baş edemiyorum. 10 ocakta tam 2 yaşında. Çok zorlanıyorum yalan yok, elbet alışacak bi noktada biliyorum ama şuan zarar vermenin ne demek olduğunu tam kavrayamadığı için bebeği gördüğü an çekiştirip duruyor.

Hayır sonda çıktı yapabildim sıkıntı olmadı. Amaliyat sonrası 'karna bastırma' diyorlar ya onu çok farklı yaptı kızlar. Bastırmadılar, Biri göbeğime tek parmakla dokunuyordu, öteki alttan kontrol ediyordu. 3 kez aynı hareketi yaptılar. Az ağrıdı ama anlık.
Sadece gaz problemi oldu. Hem de öyle bir oldu ki travma oldu resmen. İçimde bi bebek daha var tekme atıyo diyordum 😅 iki kez lavman yapıldı. Yok efenim gelmiyor. katı yemek yasak ya Halam da için çok boş katı bişi ye anca öle çıkar dedi ve haklı çıktı. 3. gün Az ekmekli köfte yedim bastırdı sanırım çıktı.
Etkilenmeyin diye yazmak istememiştim ama herkeste böle olmuyor hemen gaz çıkaran daha çok var. 🎈
Ben stresliydim, korkuyordum ondan oldu, asla kitlemeyin kendinizi hemencecik çıkacak gazınız 🤌🏻🙏🏻🫶🏻
Bende gaz çıkışında sorun olmadı da her gaz geldiğinde dikislerimde ağrı oldu, bı de hastaneye ziyaretçi geldi bı kaç tane, yanlarında kivraniyorum bişey de diyemiyorum 😂 bunda peşin peşin söyledim hastaneye ziyaretçi kabul etmedigimi

Ben genel istiyordum çok korkuyordum ablam yapmadı yok olmaz dedi yanında ben olucam dedi ısrarla yapmadı bildiği vardır diye düşünüyorum
Ablanın yanında olması çok büyük güç vermiştir sana. Ben de eşim girsin isterdim ama sağlıkçı olmadığı sürece kabul etmiyor doktor.

Spinalde bebeği çıkarınca sakinleştirici veriyorlar hatırlamıyorsun bile sonrasını anestezi gibi oluyor bende bebeği gördükten sonrası yok hatırlamıyorum yatağa geçirdiklerini hatırlıyorum sadece
Onu herkese vermiyorlar, bebek ciktiktan sonra bazılarinda ağrı ve nabız yükselmesi olabiliyormus bı yerde okumuştum, o zaman hemen sakinleştirici veriyorlar. Bende vermediler mesela bebek çıktı, yumurtalıklara geçildi sonra dikildi saatlerce ameliyat masasında bidir bidir konuştum durdum 🙃

Şanslıymışsin senin uzun sürmüştü doğumun, ona rağmen iyi idare etmiş anestezi uzmanı, benimki çok kötüydü ya konuşmadı bile doğru düzgün
Bı ara alnıma masaj bile yaptı, o an o masaj o kadar iyi gelmişti ki hayatım boyunca onun verdiği rahatlamayı unutamam. Yanınıza eşiniz girebiliyorsa alnınıza ve başınıza masaj yapmasını isteyin sezaryende. Müthiş rahatlatıyor sakinlestiriyor. O doktor şimdi kim bilir hangi hastanededir, ama umarım doktorumun ekibindeki anestezi uzmanı yine önceki kadar iyi kalplidir 🙏

Bende gaz çıkışında sorun olmadı da her gaz geldiğinde dikislerimde ağrı oldu, bı de hastaneye ziyaretçi geldi bı kaç tane, yanlarında kivraniyorum bişey de diyemiyorum 😂 bunda peşin peşin söyledim hastaneye ziyaretçi kabul etmedigimi
En iyisi 😅 insanlar varken daha bi kasılıyor, insan tutuyor ister istemez o da yol yapıyor dönüyor içerde 🌪️

En iyisi 😅 insanlar varken daha bi kasılıyor, insan tutuyor ister istemez o da yol yapıyor dönüyor içerde 🌪️
Ay dünyanın en kolay yapılan şeyi sezaryenden sonra yanında ziyaretçi varken nasıl eziyete dönüşüyor öyle yahu 😁 asla hastaneye ziyarete gitmiyorum karından ameliyat geçiren kişilerde. Özgürlük çok önemli, mümkün mertebe hastaneye de ziyaretçi kabul edilmemeli, tabi bunun gerçek nedenini ifade edemeyiz çok nahoş olur da 😂 işte kış dönemi salgın var bebek küçük filan diyip yol yapmak lazim

Devlette misin genelde devlette bir gün önceden yatırıyorlar. Sağlıkla al kucağına inş.

Devlette misin genelde devlette bir gün önceden yatırıyorlar. Sağlıkla al kucağına inş.
Evet canım şehir hastanesindeyim yatış bir gün önceden oldu bence daha iyi oldu işlemleri yaptırmak çok uzun sürdü saat 10 dan 2 ye kadar işlem yaptırdık

Evet canım şehir hastanesindeyim yatış bir gün önceden oldu bence daha iyi oldu işlemleri yaptırmak çok uzun sürdü saat 10 dan 2 ye kadar işlem yaptırdık
Hangi şehir ve hangi hastanedeydin? Doğumdan sonra hastane hakkında yazar mısın nasıldı ilgileri falan ben de şehir hastanesinde doğum yapacağım da.

Rahatlatma değil kız dalga geçiyor 😂 tipe bak sana ne oldu böyle diyor.😂 Bizim bir tane oğlumuz var ya ondan hani bilgili biraz hem sakin. Şakaya vurarak beni de sakinleştiriyor. Tabi ki bir yere tek göndermiyor artık yolda bir şey olmasın diye. Evde de yardımcı oluyor. Çocuk tamamen onda okuludur dershanesidir yemeğidir. Seninki de boşver olsun o kadar pimpirikli. Heyecanlı ve onun hissettiği de bambaşka bir duygudur şimdi. İlk kez baba olacak. İlk kez yaşıyor herşeyi.Çok özel anlarınız bunlar. Lohusa tribini de sen yaşat ona😂 ona fırsat verme.
Çok şükür valla halimize kocalardan şanslıyız 🫠 🙏 ahaha kesinlikle çok mantıklı bu sefer önce ben davranıcam 🙏😎

Bana kalsa tatlıyla şerbet vericem de annemler yemeksiz olmaz diyorlar pide bana da kolay geliyor ama annemlerde kızlarda pilav dedi bilemedim
yani dinimizde böyle bişey yok tabi ama en azından evde bi Kur’an okusun bebeğin bereketi gelsin dige düşündüm bide ilk bebiş
Bizde tavuk pilav sonrasında şerbet ikram ediliyor bizde öyle yaparız diye düşünüyorum 🙈 hediyelik olarakta küçük Yasinler ve tesbih takımları oluyor ya öyle bişey yapıcam sanırım 🙈🙄

Kızlar bugün 37+0 olduk, kontrole gittim. Doktor her şey normal seyrinde dedi. Kilo 3150 gr çıktı. Nst'de hiç sancı çıkmadı. Ben normal şartlarda normal doğum düşünüyordum. Doktorum 40. haftamda izne ayrılacakmış. Eğer o zamana kadar doğmazsa doktorum olmayacak başkasına yönlendirecek. İkinci konu da bebek son ana kadar beklerse bayağı kilolu olacak ve normal doğum yine zor olacak gibi geliyor. Eşim zaten sezaryen istiyor. Kafam o kadar karıştı ki. Haftaya kadar karar vermem lazım. Önerisi olan varsa çok sevinirim.

X