2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim de canımı sıkan bir nokta var paylaşayım sizlerle. Henüz daha bugün ogrendik. Eşimin eğitimi var 15 ile 25 i arası . 38 ile 39 .haftalarinin arasına denk geliyor . Eğitim online hoca yurtdışından bağlanıyor. İşyerine gitme şartı var yine de. Eğitimi şirket veriyor yüklü bir miktar paraya da imza atılıyor . Yani eğitimden vazgeçme gbi bir sansimiz yok çünkü imzalar atildi bile. Bizimki eğitimi 5 ile 15 i arasında sanıp doğum olmaz diye dusunmus. Şimdi de bana diyor ki İlbilgeye ( bebeğimiz ) rica ederiz 25inden sonra gelir. Dedim kesin bizi dinler zaten 😔 Ben en basindan beri kimse olmasın sadece eşim olsun derken böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Herhalde birşeyi fazla istememek lazımmış 🤷
Bir şey diyeyim mi herşeyin hayırlısı olsun derler ya. Bu da sizin için en hayırlısıdır. Eğer normal doğum yaparsan kimseye ihtiyacın bile olmaz. Eşin akşam gelmeyecek mi eve gelecek. O zamanki desteği bile yeter. Ben oğlumu yurtdışında doğurdum ve kimse hastanede kalamıyordu refakatçi falan. Eve geldim tektim eşim mecburen çalışıyordu akşam 7 de geliyordu.
Zor olacak ama eşinin aldığı eğitim de kızının şansıdır ve inan bebekler şans getirirler eve bereket getirirler.

Benim de canımı sıkan bir nokta var paylaşayım sizlerle. Henüz daha bugün ogrendik. Eşimin eğitimi var 15 ile 25 i arası . 38 ile 39 .haftalarinin arasına denk geliyor . Eğitim online hoca yurtdışından bağlanıyor. İşyerine gitme şartı var yine de. Eğitimi şirket veriyor yüklü bir miktar paraya da imza atılıyor . Yani eğitimden vazgeçme gbi bir sansimiz yok çünkü imzalar atildi bile. Bizimki eğitimi 5 ile 15 i arasında sanıp doğum olmaz diye dusunmus. Şimdi de bana diyor ki İlbilgeye ( bebeğimiz ) rica ederiz 25inden sonra gelir. Dedim kesin bizi dinler zaten 😔 Ben en basindan beri kimse olmasın sadece eşim olsun derken böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Herhalde birşeyi fazla istememek lazımmış 🤷
Ayy seni çok iyi anlıyorum, bu konuları konuştuğumuzda ben de demiştim anneleri falan istemiyorum yalnızca eşim olsun diye. Senin için ekstra stres sebebi ama inşallah o arada doğum olmaz, İlbilge hanım bekler umarım babasının eğitimini. 🤗

Bende sütüm olacak diye düşündüğüm için hiç mama almadım. Mantıksız mı hiç hastaneye götürmemek mama acaba . Sütüm gelmezse o an mı aldırayım(sezeryan olacağım)
Sezaryende bı kaç saat içinde süt gelir mi bilmem canım pek ihtimal vermiyorum. O an eczaneden de alabilirsiniz ama telaşa ne gerek var, hastanede de vardır mama, eğer benim gibi mama takintin yoksa ilk bir kaç mamayı hastanede de verebilirler. Sezaryende hızlı sütü gelen varsa yazsın ne kadar sürede geliyor ama benim duyduklarım hep 2-8 gün arasında. Umarım ilk saatler sütü gelen vardır aramızda bize de umut olur. Ben her ihtimale karşı mama koydum, zaten süt gelip artana kadar yine mama takviyesi gerekebiliyor sezaryende. Öyle gelir gelmez çeşme gibi akmıyor. Bir kutu biter tahminimce ama umudum ikinci kutuya gerek kalmadan bol bol süt üretmek 🙏

Sezaryende bı kaç saat içinde süt gelir mi bilmem canım pek ihtimal vermiyorum. O an eczaneden de alabilirsiniz ama telaşa ne gerek var, hastanede de vardır mama, eğer benim gibi mama takintin yoksa ilk bir kaç mamayı hastanede de verebilirler. Sezaryende hızlı sütü gelen varsa yazsın ne kadar sürede geliyor ama benim duyduklarım hep 2-8 gün arasında. Umarım ilk saatler sütü gelen vardır aramızda bize de umut olur. Ben her ihtimale karşı mama koydum, zaten süt gelip artana kadar yine mama takviyesi gerekebiliyor sezaryende. Öyle gelir gelmez çeşme gibi akmıyor. Bir kutu biter tahminimce ama umudum ikinci kutuya gerek kalmadan bol bol süt üretmek 🙏
Benim çocukluk arkadaşım var, kendisi tam bir bereket tanrıçası, kocaman memişleri var çok özenirdim hep. 🥰 Sezaryen den hemen sonra sütü gelmiş ve yeterli gelmiş, sadece iki gece sonra hastaneden çıkacakken bebeğin kan şekeri düşük çıkmış mama verilmiş hastanede. Ondan sonra hiç ama hiç mama vermemiş, yalnızca yarım biberon mama aldı oğlum demişti..

Geçen gün bende kusturdum çocuğu burnundan geldi valla bizimki de 2 kilo doğdu 😂😂 tekrar küvöze girer dlye korkuyorum yedirmeye çalışıyorum
Benimki hastanede mama içti evde de ilk gün mama içti sonra emzirmeye başladım emip uyuyor yetiyor mu yetmiyor mu bilmiyorum fazlasını çıkarma kusma falan yok, perşembe günü ilk kontrol var kilosunu merak ediyorum inşallah alıyordur. Süt biberonda olmayınca kaç içtiğini de anlamıyorum. Uyuyunca biberonu tutsam da ağzına ayılıp almıyor
Bende sütüm olacak diye düşündüğüm için hiç mama almadım. Mantıksız mı hiç hastaneye götürmemek mama acaba . Sütüm gelmezse o an mı aldırayım(sezeryan olacağım)
mama vardı benim doğum yaptığım hastanede, biberon emzik yasaktı enjektörle verdiler o da en fazla 15 cc . Hep emzirmemi istediler elleriyle masaj yapıp sağdılar bi çay kaşığı çıkıyordu bu çok değerli dediler içirdiler. Mama koyma bence benimki çantada kaldı eve gelince açtım kutuyu onu bile açmasaydım olurdu kaldı öyle, eşin ihtiyaç olursa hemen gidip alır, sorun olmaz 😊 ihtiyacın olan şey süt sağma pompası , moral, bebeğine temas. Süt sağma pompasıyla hep sağ gelir Allah’ın izniyle sütün
Kızlar bugün kaç kişi girecekti sezaryene, bı dondu kurt geri dönüş yaptı ama başka dönen var mı, kaçırdığım var mı acaba, nasıllar merak ettim
Maviçeçek var canım

Hanımlar ben de birkaç gündür fenayım, buraya girip okumaya çalışıyorum mesajları sizleri de merak ediyorum. Bugün kontrolüm vardı duocid diye bir antibiyotik yazdı, enfeksiyon hastalıklarından da konsültasyon istedi perşembeye randevu verdiler. Çok fena baş, kulak ve boğaz ağrım, öksürüğüm geniz akıntım burun tıkanıklığım var.. Arada kasıklarıma da bir ağrı giriyor, enfeksiyon hastalıkları idrar yollarına da bakacak..
Onun dışında okulda son haftam, yarın sınavım var, hafta sonuna kadar not girişlerini tamamlamam lazım o da düşündürüyor.
Hastane çantamız ve bebeğe göre evin yeni düzeni de tam değil, yer değişmesi gereken dolap, beşik, takılması gereken raf vs. var.. Çok endişeleniyorum aniden gelmek isterse bizimki diye.. Gerçi doktor hiç böyle bir riskten bahsetmedi, aksine bu şekilde büyümeye devam ederse 38de yeniden konuşalım, sezaryen önerebilirim dedi..
Bir de haftaya kardeşim gelecek burun septum deviasyon ve rinoplasti ameliyatı olacak, bizde kalacak. Orada da bir belirsizlik, nasıl olur, ne kadar sürede toparlar, henüz geçmemiş olursa ben ona enfeksiyon bulaştırır mıyım, hali hazırda kendi işimi halledemiyorum ona destek olabilir miyim.. Umarım yavaş yavaş altından kalkarım işlerimin..
Çok geçmiş olsun canım ya. İş için sıkma canını. Benim de beşik kurulu değil. Daha aldiğım ama gelmeyen eşyalar var. Hiç önemli değil. İlk doğunca yanında yatar beşik kurması kaç saat sanki. Bebeği başka odaya koyar dolabı da yerleştirirsiniz. Kervan yolda düzülür. Sen iyi ol öncelikle önemli olan o. Yalnız kardeşinin zamanlaması biraz talihsiz olmuş. Başka bir zamana alamıyor muydu. Aynı zamanda evde ikibtane yardıma muhtaç insan olacak. Zorlar biraz sanki.

Doğduğu kadar ver canım almıyorsa doyuyor demekki ben ilk acemilikle kızıma hem meme hem mama veriyordum çok zayıftı mamayada alıştı gece veriyordum genelde burnundan kusuyordu 🙈 insan ilk gebelik yalnizda büyütünce bilemiyor nasıl korkmuştum bı akşam burnundan gelince yedikleri,resmen boguyordum çocuğu 😞o da doydugunu anlamiomus bende habire veriodum icioduda tosbağ 2 kilo doğdu tosuncuk gibi olmuştu
Anasından emdiği süt burnundan geldi demek bunoluyor heralde😊

Benim çocukluk arkadaşım var, kendisi tam bir bereket tanrıçası, kocaman memişleri var çok özenirdim hep. 🥰 Sezaryen den hemen sonra sütü gelmiş ve yeterli gelmiş, sadece iki gece sonra hastaneden çıkacakken bebeğin kan şekeri düşük çıkmış mama verilmiş hastanede. Ondan sonra hiç ama hiç mama vermemiş, yalnızca yarım biberon mama aldı oğlum demişti..
Benim şu an bile göğüs ucumun kenarında süt var gibi beyaz beyaz

Yani bunlar bellerini açacak yasa gelesiye daha çok var 😁 ilk zamanlar zaten battaniyeye sarıp sarmalayip çıkarıyordum ben, ilk haftalar yani doktora giderken. Sonra tuluma geçtik, 2 aylık olunca da battaniye ile bile kundaklasan durmuyorlar eller kollar hareket halinde bakinmak istiyorlar o zaman da montla rahat ettik. Bu kundaklar iyidir belki ama yenidoğan bebekler çok hızlı ısı kaybediyor özellikle de başlarından o yüzden her yerinden hava giriyormuş gibi gelmişti bana kullanamamistim.
Ya etrafım çoluk çocuk dolu ilk defa böyle kışa denk gelen var, gerçekten hiç kestiremiyorum napıcamı 😁 açamaz dimi beli 😂
Evet üst kısım çok kapalı değil bi battaniye atmak gerekir puset üstüne zaten. Bi de kalın şapkaları var içinden takarım. Atkı da takılır mı ya yenidoğana 😁

Çok geçmiş olsun canım ya. İş için sıkma canını. Benim de beşik kurulu değil. Daha aldiğım ama gelmeyen eşyalar var. Hiç önemli değil. İlk doğunca yanında yatar beşik kurması kaç saat sanki. Bebeği başka odaya koyar dolabı da yerleştirirsiniz. Kervan yolda düzülür. Sen iyi ol öncelikle önemli olan o. Yalnız kardeşinin zamanlaması biraz talihsiz olmuş. Başka bir zamana alamıyor muydu. Aynı zamanda evde ikibtane yardıma muhtaç insan olacak. Zorlar biraz sanki.
Çok sağol canım, inşallah hallederiz herşeyi yavaş yavaş. 🤗 Birşey demedim çok zorda kalırsak diğer kız kardeşimi çağıracağım, o da yıllık iznini kullanmayı düşünüyordu bu aralar, gelir belki yardıma, hallederiz artık bir şekilde. Buradaki mesajlar içimi ısıttı kendime getirdi beni. 🥰

Özele gidiyorsun sanırım o yüzden onlar ne zaman geleceğini napacağını söylüyorlardır daha ilgililerdir umarım ama devlet olunca kimse ne yine mi sen diyor ne de niye gelmedin diyor 😂
Doktorla alakalı bence bu ya. Bizim de önceki başka bı özeldeydi. Doktora gidince böyle hee siz mi geldiniz? Madem geldiniz bı bakalım bebeğe modundaydı😊. Biraktık biz de.

Merhabalar Ocak anne adaylari. Nasilsiniz? LUTFEN CEVAPLARMISINIZ? 39+0 dan selamlar. Kizlar benim bebiş, hic gelmek istemiyor galiba, yerimi rahat geldi ne...🤔
Kramplar var tabi, saatlerle takipde ediyirum. Gunluk 1 ya 2 defa oluyor...ama hep ayni saatlerde 13-15de oluyor o kadar. Ama dogum belirtisi yok. Ayaklarim deseniz o kadar şisti ki, ayakta duramiyorum. Kocamin ayakkabilarini giyiniyorum. Tuvalet sorunum hic yok. Su deseniz gunluk 3 litreden fazla iciyorum. Tahlillerim normal...bebek haraketleri normal. Kalp atislari normal..kisaca Elhamdulillah her sey normal ama benim kizimin hic gelesi yok gibi. Bu arada bende 40 haftalik dogmusum. Açikcasi sezeryanla dogurtmuslar doktorlar.

Benim gibi olanlar, ve ya yeni dogum yapanlar...biraz anlatirmi nasil oldu, ve ya nasil hiss ediyorsunuz. Kramplarniz nasil? Bu arada doktor yazdigi dogum tarihi 9 Ocak. Dogmazsa, 1 hafta fazla bekle 15 Ocakta Ambulans çagir, hastaneye gotursunler suni sanci ile dogurtsunlar dedi. Yani 41 haftaya kadar yaramaz dogmazsa, diye....

Hanımlar ben de birkaç gündür fenayım, buraya girip okumaya çalışıyorum mesajları sizleri de merak ediyorum. Bugün kontrolüm vardı duocid diye bir antibiyotik yazdı, enfeksiyon hastalıklarından da konsültasyon istedi perşembeye randevu verdiler. Çok fena baş, kulak ve boğaz ağrım, öksürüğüm geniz akıntım burun tıkanıklığım var.. Arada kasıklarıma da bir ağrı giriyor, enfeksiyon hastalıkları idrar yollarına da bakacak..
Onun dışında okulda son haftam, yarın sınavım var, hafta sonuna kadar not girişlerini tamamlamam lazım o da düşündürüyor.
Hastane çantamız ve bebeğe göre evin yeni düzeni de tam değil, yer değişmesi gereken dolap, beşik, takılması gereken raf vs. var.. Çok endişeleniyorum aniden gelmek isterse bizimki diye.. Gerçi doktor hiç böyle bir riskten bahsetmedi, aksine bu şekilde büyümeye devam ederse 38de yeniden konuşalım, sezaryen önerebilirim dedi..
Bir de haftaya kardeşim gelecek burun septum deviasyon ve rinoplasti ameliyatı olacak, bizde kalacak. Orada da bir belirsizlik, nasıl olur, ne kadar sürede toparlar, henüz geçmemiş olursa ben ona enfeksiyon bulaştırır mıyım, hali hazırda kendi işimi halledemiyorum ona destek olabilir miyim.. Umarım yavaş yavaş altından kalkarım işlerimin..
Ah inşallah hemen etki eder ilaçlar da toplarsın. Acayip bir kulak enfeksiyonu duyuyorum yetişkinlerde bir aydır filan. İdrar yolu da varsa antibiyotik iyileştirir hemen, canını sıkmamaya çalış 🙏🏼
bu arada bugün dinledim, covid yeni varyantının semptomlarında acayip bir kaygı ve endişe durumu varmış. Bi de ona yakalanmadan atlatsak süper olacak, zaten yeterince kaygımız var.
Bu arada ben de benzer durumdayım seni çok iyi anlıyorum, çok büyük oranda işler halledildi ama ufak tefek görünen ve öylece duran hala çok iş var evde. Sene sonu olunca işler çok yoğundu, bu haftaya salladığımız çok şey oldu., eşim de yok piyasada :KK43: Artık haftaya hepsinin bitmesini istiyorum.

Beden acizliği de beni çok yordu bu arada, mesela ağır bi borcam alt rafa yerleşecek, bekle ki birini bulup yaptırasın. Şu durum olmasa hamilelikten daha çok keyif alacağım..

Çatı muayenesi normal doğum için uygunluğa bakılabilen bir durum doktor eldiven giyip jel ile iki parmağını açarak bakıyor ve belli ölçüleri var onun makas şeklinde açıp bakıyor bebeğin çıkabilme durumuna pelvik kemiklerini inceleme imkanı olabiliyor açıklık muayenesi bundan daha acısız bence ki ben çatı muayenesi de yaptırdık ilk doğumumda o da acılı değildi kasmadığın sürece kendini hemen bitiyor biraz da doktor da bitiyor benim ilk doğumumda doktorum minyon bir kadındı hiçbir şey hissetmedim hatta bu muydu demiştim içimden bu sezaryen durumu kesin olduğu için şu an bundan çekiniyorum biraz ya yaparsa açıklık diye bu sefer erkek doktorum inşallah planlı gününde alır diyorum bazen bilmediğim biri olunca oluyor tabi bu hissiyat
Ben yanlış biliyormusum demek ki . Aydınlanmış oldum çok tşk ediyorum 🙏

Merhabalar Ocak anne adaylari. Nasilsiniz? LUTFEN CEVAPLARMISINIZ? 39+0 dan selamlar. Kizlar benim bebiş, hic gelmek istemiyor galiba, yerimi rahat geldi ne...🤔
Kramplar var tabi, saatlerle takipde ediyirum. Gunluk 1 ya 2 defa oluyor...ama hep ayni saatlerde 13-15de oluyor o kadar. Ama dogum belirtisi yok. Ayaklarim deseniz o kadar şisti ki, ayakta duramiyorum. Kocamin ayakkabilarini giyiniyorum. Tuvalet sorunum hic yok. Su deseniz gunluk 3 litreden fazla iciyorum. Tahlillerim normal...bebek haraketleri normal. Kalp atislari normal..kisaca Elhamdulillah her sey normal ama benim kizimin hic gelesi yok gibi. Bu arada bende 40 haftalik dogmusum. Açikcasi sezeryanla dogurtmuslar doktorlar.

Benim gibi olanlar, ve ya yeni dogum yapanlar...biraz anlatirmi nasil oldu, ve ya nasil hiss ediyorsunuz. Kramplarniz nasil? Bu arada doktor yazdigi dogum tarihi 9 Ocak. Dogmazsa, 1 hafta fazla bekle 15 Ocakta Ambulans çagir, hastaneye gotursunler suni sanci ile dogurtsunlar dedi. Yani 41 haftaya kadar yaramaz dogmazsa, diye....
Ben iki kişiyle tanıştım, biri 41+6'da doğurmuş, diğerinin 41+3'te sancı başlamış 3 gün sonra 41+6'da doğum olmuş ve ikisinin bebeklerinde de hiç bir sıkıntı oluşmamış, kuvöze girmemişler. 🤗 Doğumu üç gün süren kadının ikinci doğumu da 38+5'te suyu bittiği için suni sancı ve açılma sağlayıcı fitille başlatıldı, o da 3 gün sürdü. Aynı bedende bile her gebelik her bebek farklı oluyor.
Yani illa ki 39 - 40'ta doğacak, yoksa sıkıntı olur diye bir durum yok. Her bebeğin her gebeliğin durumu kendine özgü, zaten artık sık sık kontrole gidiyoruz, herşey doktorların bilgisi dahilinde, hiç telaşlanma bence ne zaman isterse o zaman doğsun çok güzel olacak.

Kızlar merhaba ben doğum yaptım😊sezeryan spinal oldum. 10:00 gibi indim kızım doğdu bende 11:30 gibi odamdaydım. İlk sesini duymak çok duygulandırdı beni. Yemeğimi yedim kalktım yürüdüm sondamı çektiler. Rahatım biraz karın ağrım var oda normal dediler. Sütüm gelmediği için 5 ml mama verdiler. Bebişim bir mememi tutuyor diğerini emmiyor emmezse pompa ile sağmamı önerdiler uyarmak için. 39+2 3095 48 cm. Dilerim hepiniz sağlıkla kucağınıza alırsınız. Hepinize kolaylıklar diliyorum
Gözün aydın canım 🙏 sağlıkla büyüsün hayırlı evlat olsun inşallah 🙏🧿🧿

Bir şey diyeyim mi herşeyin hayırlısı olsun derler ya. Bu da sizin için en hayırlısıdır. Eğer normal doğum yaparsan kimseye ihtiyacın bile olmaz. Eşin akşam gelmeyecek mi eve gelecek. O zamanki desteği bile yeter. Ben oğlumu yurtdışında doğurdum ve kimse hastanede kalamıyordu refakatçi falan. Eve geldim tektim eşim mecburen çalışıyordu akşam 7 de geliyordu.
Zor olacak ama eşinin aldığı eğitim de kızının şansıdır ve inan bebekler şans getirirler eve bereket getirirler.
Evet bunda da bir hayır vardır belki bilmiyorum haklı olabilirsin 🙏 Zaten eşimin annesi benimle kalıyor tam bir aydır . Doğumdan sonra gitmeyi planlıyor. Ben kimseye gerek olmaz biz hallederiz modundaydim ama olaylar farklı gelişti belki de hayırlısı da budur . Annem de şu an başka şehirdeki evinde o zamana kadar gelmiş olur diye düşünüyorum .
Ben normal doğum istiyorum ama bebek ne istiyor henüz bilmiyoruz 😉😂

Ay ne güzel darısı başımıza insallah, benim de göğüslerim küçük sayılmaz, hamilelikte iyice büyüyor bı de, üstelik daha 5 Aylık hamileyken sütüm gelmeye başlamıştı, uçları yara olmuştu, ben de vay be kim bilir nasıl şarıl şarıl sütüm olacak demiştim ama pek öyle olmadı. Umarım bunda çabuk ve bol gelir 🙏 yazdığını okuyunca bı umut oldu içimde

X