2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Hanımlar ben de birkaç gündür fenayım, buraya girip okumaya çalışıyorum mesajları sizleri de merak ediyorum. Bugün kontrolüm vardı duocid diye bir antibiyotik yazdı, enfeksiyon hastalıklarından da konsültasyon istedi perşembeye randevu verdiler. Çok fena baş, kulak ve boğaz ağrım, öksürüğüm geniz akıntım burun tıkanıklığım var.. Arada kasıklarıma da bir ağrı giriyor, enfeksiyon hastalıkları idrar yollarına da bakacak..
Onun dışında okulda son haftam, yarın sınavım var, hafta sonuna kadar not girişlerini tamamlamam lazım o da düşündürüyor.
Hastane çantamız ve bebeğe göre evin yeni düzeni de tam değil, yer değişmesi gereken dolap, beşik, takılması gereken raf vs. var.. Çok endişeleniyorum aniden gelmek isterse bizimki diye.. Gerçi doktor hiç böyle bir riskten bahsetmedi, aksine bu şekilde büyümeye devam ederse 38de yeniden konuşalım, sezaryen önerebilirim dedi..
Bir de haftaya kardeşim gelecek burun septum deviasyon ve rinoplasti ameliyatı olacak, bizde kalacak. Orada da bir belirsizlik, nasıl olur, ne kadar sürede toparlar, henüz geçmemiş olursa ben ona enfeksiyon bulaştırır mıyım, hali hazırda kendi işimi halledemiyorum ona destek olabilir miyim.. Umarım yavaş yavaş altından kalkarım işlerimin..
Herşey yoluna girecek merak etme enfeksiyon uzmanı da bakarsa antibiyotik tedavisi verir. Ben de 10 gündür hastaydım bugün daha iyiyim çok şükür. Kanda enfeksiyon çıktı idrarda mantar değeri yüksek çıktı. Sana da uygun tedaviyi verirse atlatırsın. Maalesef salgın var şuanda. okulu da 3 gün kalmış halledersin bence. Sonra da haftasonu evdeki işlerini de halledersin olur biter. Sakin ol ve stres yapma lütfen.

Kızlar ne olur ne olmaz diye mamada aldım attım valize golden goat 1 aldım kızım sma içmişti bunu deneyim dedim bu seferde keçi sütü alerjik yapmaz ins bakalm 2024 girdi herşeye zam dayadilar malum bezler mamalar zamdan faydalanacak
Ben o yüzden stoklarimi epey öncesinde yapmıştım, çok fazla kıyafet vs almadım ama bez deterjan şampuan vs gibi tükenen şeyleri yigdim, zamlanacak hepsi çünkü. Bı tek mama stoğu yapmadım. Eşim hazır indirimdeyken baya bı alalım dedi. Ama ben hep bol sütüm olacak diye hayal ettiğimden bu sefer mama stoğu yalmadim. Umarım umduğum gibi olur 🙏

Sağol canım. Kardeşim kendince iki üç haftada toparlar o arada da doğum olursa destek olur diye düşünmüş gelme desem de küsebilir diye tamam dedik. Ben de 37 yaşındayım, hatta yarın 38 oluyorum, ilk gebelik, çok zorlandığımı hissetmedim bu haftaya kadar şükür ama böyle hasta olunca, işler de üst üste yığılınca bi bunaldım.
Bir de ben evin en büyük çocuğuyum, genelde desteğe ihtiyacım olacağı kimsenin aklına gelmez, şimdi bahsedince kardeşlerim annem sıkma canını, sen halledersin falan diyorlar kimse demiyor ki ben de gelsem birkaç hafta sana destek olsam mı..
Seni çok iyi anlıyorum halleden taraf hep biz oluyoruz benimde farkım yok mrk etme 1 sokak otemdeler sırf evim merdivenli diye zahmete girmemek için dışarda beni kızımı görmeyi yegliyorlar oysa ki iş evin içinde destek eve yapılmalı bebek dogyuncada gelir severler olacak olan o sende kimse için kendini üzme boşver yıpranan taraf olma bu halde iken kendini düşün canım yapacak bişey yok bizde insanız herşeyin üstesinden gelemeyebiliriz makine değiliz biyerde evin işi bitmiyorki sen birde çalışıyorsun bende ilk gebeligimde çalışıyordum ama annemlerde kalmstm eşimin görev ataması yozgatti dogumuma yakın tayini Çorum'a çıkınca 30.haftadan sonra evime geçtim yine valizi ütüsü kendim halletmistimde bunda da aynı bende becerikli modunda herşeye kostugum için ailem sallamio yapar nasılsa kafasindalar bende bu durumda beni düşünmeyeni dusunemem tabi 🙈

Herşey yoluna girecek merak etme enfeksiyon uzmanı da bakarsa antibiyotik tedavisi verir. Ben de 10 gündür hastaydım bugün daha iyiyim çok şükür. Kanda enfeksiyon çıktı idrarda mantar değeri yüksek çıktı. Sana da uygun tedaviyi verirse atlatırsın. Maalesef salgın var şuanda. okulu da 3 gün kalmış halledersin bence. Sonra da haftasonu evdeki işlerini de halledersin olur biter. Sakin ol ve stres yapma lütfen.
Çok teşekkür ederim, içimi açtınız yorumlarınızla ya baş ağrım azaldı eşim geç geliyor bugün kalkıp adama çay demleyeyim. 🤗
Sana da çok geçmiş olsun, inşallah kısa zamanda geçer hem kandaki enfeksiyon hem mantar enfeksiyonu. Senin özel durumundan dolayı daha da hassas tabi umarım hemen atlatırsın.

Kızlar kontrol sıklığınız ne kadar ben yarın acilden girmeyi deneyeceğim devlet hastanesine gittiğim için randevu bulamıyorum sürekli en son 25inde gitmiştim çok uzun değil de mi arası bi korku geldi birden çok mu uzattım arayı diye
Ay bana da haftaya gel dedi randevu bulamıyorum 10 gün sonraya yani 8 ine alabildim. Devlette öyle maalesef.

3 haftada bir cagiriyordu, ilk kez bu sefer 10-11 gün sonra gel dedi, sezaryen tarihi belirlicez. En son 29 Aralık'ta gitmiştim 9 Aralık'ta gidicem tekrar. Senin de çok uzun değil bence. Normalde 8 günde bir gitsem gene mi sen geldin der 🙃
Özele gidiyorsun sanırım o yüzden onlar ne zaman geleceğini napacağını söylüyorlardır daha ilgililerdir umarım ama devlet olunca kimse ne yine mi sen diyor ne de niye gelmedin diyor 😂

Ay bana da haftaya gel dedi randevu bulamıyorum 10 gün sonraya yani 8 ine alabildim. Devlette öyle maalesef.
Randevu bulmayı geçtim iki defa randevum iptal edildi hastaneye soruyorum bizimle alakalı değil diyor MHRS yi arıyorum sonuç yok saçma sapan şeyler 🤦🏻‍♀️ artık randevu bile almıyorum acilden girmeye çalışıyorum

Sağol canım. Kardeşim kendince iki üç haftada toparlar o arada da doğum olursa destek olur diye düşünmüş gelme desem de küsebilir diye tamam dedik. Ben de 37 yaşındayım, hatta yarın 38 oluyorum, ilk gebelik, çok zorlandığımı hissetmedim bu haftaya kadar şükür ama böyle hasta olunca, işler de üst üste yığılınca bi bunaldım.
Bir de ben evin en büyük çocuğuyum, genelde desteğe ihtiyacım olacağı kimsenin aklına gelmez, şimdi bahsedince kardeşlerim annem sıkma canını, sen halledersin falan diyorlar kimse demiyor ki ben de gelsem birkaç hafta sana destek olsam mı..
Valla benim de 2 kız kardeşim var aynı şehirdeyiz biri de demedi bana evine geleyim destek olayım sana. İkisi de doğum yaptığında birinde 9 gün yanında hastanede diğerinde de evinde 15-20 gün yardımcı olmuştum. Ben de 37 yim bu arada. Şuan düşündüm ve üzüldüm doğrusu 🥺Bir daha asla kimseye yardım etmeyeceğim. Bakalım doğumda hangisi gelip kalacak.

Kızlar ne olur ne olmaz diye mamada aldım attım valize golden goat 1 aldım kızım sma içmişti bunu deneyim dedim bu seferde keçi sütü alerjik yapmaz ins bakalm 2024 girdi herşeye zam dayadilar malum bezler mamalar zamdan faydalanacak
Bende ondan aldım . Bir kutu ne olur ne olmaz diye . Bezlerde falan da pek indirim yoktu 1 Ocak gunu baktığımda .

Kızlar kontrol sıklığınız ne kadar ben yarın acilden girmeyi deneyeceğim devlet hastanesine gittiğim için randevu bulamıyorum sürekli en son 25inde gitmiştim çok uzun değil de mi arası bi korku geldi birden çok mu uzattım arayı diye
Benim 15 günde bir kontrol sürem . 36dan sonra haftada bir olucakmis.

Oh maşallah gözün aydın 🥰 şimdi kaç haftalıksın? Ben 38 gibi her gün yürüyüş, merdiven in çıklar hurmalar filan başlarım diyorum :) 40 da çok sanki ya, şöyle 39 da gelse çok mutlu olacağım 😄
Bugün 37+4. Benim de gönlümden geçen aslında 39 ama ilk doğum olduğu için 40 olur gibi geliyor. Seninki o kadar durmaz belki ☺️

Çok teşekkür ederim, içimi açtınız yorumlarınızla ya baş ağrım azaldı eşim geç geliyor bugün kalkıp adama çay demleyeyim. 🤗
Sana da çok geçmiş olsun, inşallah kısa zamanda geçer hem kandaki enfeksiyon hem mantar enfeksiyonu. Senin özel durumundan dolayı daha da hassas tabi umarım hemen atlatırsın.
İçin sıkıldıkça yaz bize gerçekten bana çok iyi geliyor grup. Sakinleşiyorum ben de. Tanımasak ta birbirimize destek oluyoruz. Son haftalarımız çok ihtiyacımız var dertleşmeye sakin olmaya.

Valla benim de 2 kız kardeşim var aynı şehirdeyiz biri de demedi bana evine geleyim destek olayım sana. İkisi de doğum yaptığında birinde 9 gün yanında hastanede diğerinde de evinde 15-20 gün yardımcı olmuştum. Ben de 37 yim bu arada. Şuan düşündüm ve üzüldüm doğrusu 🥺Bir daha asla kimseye yardım etmeyeceğim. Bakalım doğumda hangisi gelip kalacak.
Üzme kendini üzülmemek elde değildir elbette ama bebeğin strese girmesin diye diyorum . Hem belki de söylemen gerekiyordur 🤷

Cook geçmiş olsun . Bence yakında toparlarsin kendini herşeyi halledersin 😍

Benim de canımı sıkan bir nokta var paylaşayım sizlerle. Henüz daha bugün ogrendik. Eşimin eğitimi var 15 ile 25 i arası . 38 ile 39 .haftalarinin arasına denk geliyor . Eğitim online hoca yurtdışından bağlanıyor. İşyerine gitme şartı var yine de. Eğitimi şirket veriyor yüklü bir miktar paraya da imza atılıyor . Yani eğitimden vazgeçme gbi bir sansimiz yok çünkü imzalar atildi bile. Bizimki eğitimi 5 ile 15 i arasında sanıp doğum olmaz diye dusunmus. Şimdi de bana diyor ki İlbilgeye ( bebeğimiz ) rica ederiz 25inden sonra gelir. Dedim kesin bizi dinler zaten 😔 Ben en basindan beri kimse olmasın sadece eşim olsun derken böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Herhalde birşeyi fazla istememek lazımmış 🤷

Ocak bitene kadar doğururuz inşallah hepimiz. Ben yumurta yiyordum günde 2 tane. Bir ara tansiyonum yükselmişti bırakmıştım yine yemeye başlayayım. Bence kilo alır yine bebişin. Daha 2 haftan var haftada 150 gram alsa da yeter.
Aynen daha alır. Zaten bu ölçüm doğruysa bu şekilde de doğsa kabulüm açıkçası. 3 kiloyu geçsin istedim hep geçti gibi duruyor çok şükür ☺️

X