2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar selam takip edemedim doğum yapanlar olduysa benden sonra tebrik ederim herkesi.
Meme ile başımız dertte. Memeyi asla kabul etmiyor, tepkisiz ağzına alınca saatlerce uğraşıyorum kan ter içindeyim 3 gündür. Sütümü sağıp enjektörle veriyordum ama şuan ml olarak arttığı için kaşık biberon siparişim hala gelmediği için biberonla veriyorum onuda zor alıyor. Silikon göğüs ucu ile emzirmeyi denedim bugün onu sevdi ama bunu da ben sevmedim 🥹 neyseki anne sütü alıyor silikon uç yada değil bi süre kendini toparlayana kadar idare edeceğiz artık. Şöyle bi 4 kg olsa toparlansa gerisi daha kolay olur. Bizde durumlar böyle anlayacağınız

Hayırlı akşamlar güzel anneler 🫶🏻 sabah 10.17de bebeğim sağlıkla doğdu ben de sağlıkla doğurdum çok şükür. 🤲🏻
O kadar güzel bir duygu ki.. Bu hayatta en çok anne olmayı sevdim, saatlerce, sayfa sayfa, ne yazarsam yazayım asla anlatamam bu duyguyu🥹Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Darısı sabırla bekleyen herkese, sizin de hayırlı haberlerinizi alırız inşallah. Hepinize çok dua ettim 🙏🏻🌸
Sancılarım baya oldu, 3 kere ağrı kesici aldım. Daha yeni yeni ağrılarım diniyor. Ama beklediğimden, gözümde büyüttüğümden daha kolaydı diyebilirim. Daha kolay olmasaydı bile her şeye rağmen o kadar güzel ki.. Yüzümü çevirip başucuma bakınca her şeye değer diyorum ☺️
Çok sevindim canım benim hoşgelmiş miniğin 🙏🙏 sağlıkla büyüsün hayırlı evlat olsun inşallah 🙏🫠🫠🫶🧿🧿🧿

Hayırlı akşamlar güzel anneler 🫶🏻 sabah 10.17de bebeğim sağlıkla doğdu ben de sağlıkla doğurdum çok şükür. 🤲🏻
O kadar güzel bir duygu ki.. Bu hayatta en çok anne olmayı sevdim, saatlerce, sayfa sayfa, ne yazarsam yazayım asla anlatamam bu duyguyu🥹Rabbim isteyen herkese nasip etsin. Darısı sabırla bekleyen herkese, sizin de hayırlı haberlerinizi alırız inşallah. Hepinize çok dua ettim 🙏🏻🌸
Sancılarım baya oldu, 3 kere ağrı kesici aldım. Daha yeni yeni ağrılarım diniyor. Ama beklediğimden, gözümde büyüttüğümden daha kolaydı diyebilirim. Daha kolay olmasaydı bile her şeye rağmen o kadar güzel ki.. Yüzümü çevirip başucuma bakınca her şeye değer diyorum ☺️
Gözünüz aydın olsun, sağlıkla büyüsün inşallah. 🥰

Herkese selamlar! Doğum yapan herkesi tebrik ederim. Allah sağlıkla, mutlulukla bebişlerin büyümesini nasip etsin. 🌸🌸

Bugün 36+3’te çatı muayenem yapıldı. Sancılarım oluyordu zaten zaman zaman, 2 farklı doktor da 3 cm açılmam olduğunu doğumun her an olabileceğini söyledi. Epey sancı çekmişsindir sen heralde dediler. Düzensiz şekilde oluyordu sancılarım.

Sorularda görmüştüm ama alıntılayamadım. Çatı muayenesini cihazla değil de amiyane tabirle parmak sokarak yaptılar. Bebeğin kafasına vs de bakıyorlarmış. Canım hafif yandı ama dayanılmayacak bir ağrı olmadı bende.

Yalnız bebek kanala girmemiş. Bikaç tavsiyede bulundu bir tanesi: youtubeda bu konudaki videolardaki hareketleri yapmak, pilates topunun üzerinde zıplamak, cinsel ilişkiye girmek, yer silmek ve sancıları daha iyi anlamak için magnezyumu bırakmak gibi.

Daha önceden bebeği kanala sokmak için bu söylenenleri deneyen ya da başka şeyler deneyip sonuç alan oldu mu?

Maşallah canım, Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.Agrıların da bir an önce geçer gider inşallah.Senin bebeğin de tersti değil mi , bende cuma 38+1 de Sezeryan olacağım bebeğim dönmediği için.
Evet canım benim de tersti ve uzun zamandır ters. Uzun zamandır da yeri yok dönmeye, iç karnım baya dardı. Ben de bugün 38+1 idim. 3320 kg doğdu. Senin de sağlıkla doğsun inşallah 🤲🏻☺️

Kızlar selam takip edemedim doğum yapanlar olduysa benden sonra tebrik ederim herkesi.
Meme ile başımız dertte. Memeyi asla kabul etmiyor, tepkisiz ağzına alınca saatlerce uğraşıyorum kan ter içindeyim 3 gündür. Sütümü sağıp enjektörle veriyordum ama şuan ml olarak arttığı için kaşık biberon siparişim hala gelmediği için biberonla veriyorum onuda zor alıyor. Silikon göğüs ucu ile emzirmeyi denedim bugün onu sevdi ama bunu da ben sevmedim 🥹 neyseki anne sütü alıyor silikon uç yada değil bi süre kendini toparlayana kadar idare edeceğiz artık. Şöyle bi 4 kg olsa toparlansa gerisi daha kolay olur. Bizde durumlar böyle anlayacağınız
Anlatırken heyecanlandım 🙈 niyeyse heveslendim bile ya 🙈🧿🧿

Çok sevindim canım benim hoşgelmiş miniğin 🙏🙏 sağlıkla büyüsün hayırlı evlat olsun inşallah 🙏🫠🫠🫶🧿🧿🧿
Çok teşekkür ederim canım benim. Mesajlara çok hakim değilim. O yüzden doğum yapmamışsan henüz darısı başına sağlıkla 🤲🏻🫶🏻☺️
Gözünüz aydın olsun, sağlıkla büyüsün inşallah. 🥰
Çok teşekkür ederim, darısı başınızına inşallah ☺️

Kizlar merhaba bende 37 de tam dogurdum gecen hafta carsamba gunu dogumum merak edenler olur kisa surdu normal dogum oldu gunduz kontrolum vardi alttan muayene etti doktorum zaten 3 cm acikligim vardi iki haftadir kontrolden cikinca agri sanci seklinde gelmeye basladi aksam ustude sanciya dondu tam olarak 8 bucuk gibi 20 dk bir geldi duzenli olarak gece 12 de 10 dk ya indi sancilarim surekli buyik tuvalete cikmaya baslayinca ebem artik hastaneye gecelim dedi saat 1 bucukta artik 6 cm acilmaya ulastik sancilar 2 dk da bire indi en zor kismi sanirim burasi oldu 2 bucuga kadar sanci cektim 2.45 te dogumhaneye gectik acikligim tamamlandi 2.53 te bebisim dogdu cok sukur bu surectede esime sarilarak ve pilates topunda genelde gecirdim sancilari dogdugu andada hersey bitiyor kizlar ne sanci kaliyor ne agri ne sızı normal dogum isteyipte cekinenleriniz varsa diye yazmak istedim acida sancida o an sadece yasiyorsunuz ve bitiyor insallah hepinizin de cok kolay bir avazda dogumunuz olur 🙏🙏🙏🌸

İlk zamanlar ben de silikon uçla emzirdim, çenesi kuvvetlenip memeye sempati duymaya başlayınca uçları bıraktık. Bı de meme ucu yaralarıma da iyi gelmişti silikon uçlar. Diğer türlü ilk günler aşırı sagmaktan yarık yarık olmuşlardı. Bebeğin ağzı deyince acıyordu. Uçları bı kaç gün alışana kadar kullan bence, sonra bırakırsın.

Hayırlı olsun anne olunca bütün acıları unutacaz sanırım en güzeli de bu 🥰❤️

Ahhh ahhh isteyince olsa keşke 🙈 sülalede bu kadar bekleyen tek gebeyim 😂😂 28-36 arası doğurdu herkes bi ben buraları gördüm 🙈🙈 dişlenip çıkacak bizimkiler kararlı 😂😂 zorla sezeryan yaptıracak bana korkuyorum 🙄🙄
Bende aynı şekilde 😂 ama kendimi normal psikolojisine bu kadar hazırlayıp da sezaryen olursam çok üzülürüm inşallah gerek kalmadan kendi istekleri ile gelir bebeklerimiz

Evet canım benim de tersti ve uzun zamandır ters. Uzun zamandır da yeri yok dönmeye, iç karnım baya dardı. Ben de bugün 38+1 idim. 3320 kg doğdu. Senin de sağlıkla doğsun inşallah 🤲🏻☺️
Amin canım inşallah Benimde 28 de gittiğimde baş gelişti 32 de gittim ters dönmüş Birdaha da dönemedi suyumda az olduğu için kaldı öyle.Tesekkur ederim canım sağlıklı olsunlar da önemli olan o 🤗

Kizlar merhaba bende 37 de tam dogurdum gecen hafta carsamba gunu dogumum merak edenler olur kisa surdu normal dogum oldu gunduz kontrolum vardi alttan muayene etti doktorum zaten 3 cm acikligim vardi iki haftadir kontrolden cikinca agri sanci seklinde gelmeye basladi aksam ustude sanciya dondu tam olarak 8 bucuk gibi 20 dk bir geldi duzenli olarak gece 12 de 10 dk ya indi sancilarim surekli buyik tuvalete cikmaya baslayinca ebem artik hastaneye gecelim dedi saat 1 bucukta artik 6 cm acilmaya ulastik sancilar 2 dk da bire indi en zor kismi sanirim burasi oldu 2 bucuga kadar sanci cektim 2.45 te dogumhaneye gectik acikligim tamamlandi 2.53 te bebisim dogdu cok sukur bu surectede esime sarilarak ve pilates topunda genelde gecirdim sancilari dogdugu andada hersey bitiyor kizlar ne sanci kaliyor ne agri ne sızı normal dogum isteyipte cekinenleriniz varsa diye yazmak istedim acida sancida o an sadece yasiyorsunuz ve bitiyor insallah hepinizin de cok kolay bir avazda dogumunuz olur 🙏🙏🙏🌸
Yaa maşallah hayırlı uğurlu olsun ne kadar güzel geçmiş süreciniz 🥰 inşallah hepimiz böyle pozitif hikayelerle geliriz buraya

Allah yardımcınız olsun ikinizinde sen çok tecrübelisin neyse ki o yüzden üstesinden geleceğinize inanıyorum 😘 kilosu falan nasıl hastaneden çıktınız değil mi ?

Valla benim de 2 kız kardeşim var aynı şehirdeyiz biri de demedi bana evine geleyim destek olayım sana. İkisi de doğum yaptığında birinde 9 gün yanında hastanede diğerinde de evinde 15-20 gün yardımcı olmuştum. Ben de 37 yim bu arada. Şuan düşündüm ve üzüldüm doğrusu 🥺Bir daha asla kimseye yardım etmeyeceğim. Bakalım doğumda hangisi gelip kalacak.
Fazla beklentiye girmemek lazım sen epey yardımcı olmuşsun maşallah valla ben çok konuda beklentiye girdim girdim hep üzüldüm bnmkilerde dogurunca ususurler 1 2 gün heyecanla sonra herkes kaçar . Bende 2 kavanoz yayla çorbası koydum dolaba uyutup koydum, eşim dioki onudamii düşündün dedim dursun çorba iyi gelir dışardan isteriz dio boşver dio şimdide komposto fln yapıp koyuyim diyorum bakalım kafamda deli planlar 🤭😂

Benim de canımı sıkan bir nokta var paylaşayım sizlerle. Henüz daha bugün ogrendik. Eşimin eğitimi var 15 ile 25 i arası . 38 ile 39 .haftalarinin arasına denk geliyor . Eğitim online hoca yurtdışından bağlanıyor. İşyerine gitme şartı var yine de. Eğitimi şirket veriyor yüklü bir miktar paraya da imza atılıyor . Yani eğitimden vazgeçme gbi bir sansimiz yok çünkü imzalar atildi bile. Bizimki eğitimi 5 ile 15 i arasında sanıp doğum olmaz diye dusunmus. Şimdi de bana diyor ki İlbilgeye ( bebeğimiz ) rica ederiz 25inden sonra gelir. Dedim kesin bizi dinler zaten 😔 Ben en basindan beri kimse olmasın sadece eşim olsun derken böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Herhalde birşeyi fazla istememek lazımmış 🤷
Özel sektörde olsa doğum izni olmuyor mu peki eşinin canım 5 gündü galiba diye biliyorum ama eğitim olduğu için mi bulunmayacak

Herkese selamlar! Doğum yapan herkesi tebrik ederim. Allah sağlıkla, mutlulukla bebişlerin büyümesini nasip etsin. 🌸🌸

Bugün 36+3’te çatı muayenem yapıldı. Sancılarım oluyordu zaten zaman zaman, 2 farklı doktor da 3 cm açılmam olduğunu doğumun her an olabileceğini söyledi. Epey sancı çekmişsindir sen heralde dediler. Düzensiz şekilde oluyordu sancılarım.

Sorularda görmüştüm ama alıntılayamadım. Çatı muayenesini cihazla değil de amiyane tabirle parmak sokarak yaptılar. Bebeğin kafasına vs de bakıyorlarmış. Canım hafif yandı ama dayanılmayacak bir ağrı olmadı bende.

Yalnız bebek kanala girmemiş. Bikaç tavsiyede bulundu bir tanesi: youtubeda bu konudaki videolardaki hareketleri yapmak, pilates topunun üzerinde zıplamak, cinsel ilişkiye girmek, yer silmek ve sancıları daha iyi anlamak için magnezyumu bırakmak gibi.

Daha önceden bebeği kanala sokmak için bu söylenenleri deneyen ya da başka şeyler deneyip sonuç alan oldu mu?
Benimde 35. Haftamda 3 cm acikligim vardi 37 ye kadar ben istirahat ettim dogmasin diye canim sen dogsun mu istiyorsun erkenden eger oyleyse hareket etmen bile dogum surecini zaten baslatir pilates topu evet acilmani etkiliyor uzerine oturup kalcanla yarim ay cizip ileri geri yanlara git gel yapabilirsin oturup uzerinde ziplayabilirsin merdiven cikip inebilirsin zaten acilman oldugu icin hemen devami gelecektir

Evet ben de son zamanlarda işler üstüme üstüme gelip eşim de yoğun çalışmaya başlayınca gelseler keşke demeye başladım ama annelerin ikisinin de bu aralar kendi sağlık işleri var fizik tedavi, diş tedavisi falan.. Başlarda çok iddialıydım biz herşeyi hallederiz, kimse yorulmasın falan diye, ama şimdi inşallah bi an önce işleri biter de gelirler diyorum. 🙈
Senin rahim ağzında artık riskli bir kısalık yok değil mi, tehlike geçti diye kalmış aklımda.
İnşallah işleri biter de gelirler öyle ise ☺️☺️
Şu an için riskli bir durum yok . En son 32 .haftada ölçüm yapmıştı . O zaman iyi görünüyordu . 36.haftaya çok az kaldı . O yüzden çok da sorun olmaz diye umuyorum 🙏

Benimde 35. Haftamda 3 cm acikligim vardi 37 ye kadar ben istirahat ettim dogmasin diye canim sen dogsun mu istiyorsun erkenden eger oyleyse hareket etmen bile dogum surecini zaten baslatir pilates topu evet acilmani etkiliyor uzerine oturup kalcanla yarim ay cizip ileri geri yanlara git gel yapabilirsin oturup uzerinde ziplayabilirsin merdiven cikip inebilirsin zaten acilman oldugu icin hemen devami gelecektir

Çok teşekkürler. 🌸 Doğumun başlaması için bir engel olmadığı -3 kilo, 49 cm- ama bebeğin kanalda olmamasının sorun olduğunu söylediler. Baş geliş aslında ama kanala girmemiş. Bu söyledikleriniz onun için de yararlı olur mu acaba?

X