2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Orası nasıl peki devlet hastanesi gibi mi yoksa daha ilgili mi hep aynı doktora gidebiliyor musun mesela
Yıllardır kadın doğumda oradan başka yere gitmiyorum, bir kez sadece mecburiyetten başka şehirde yaşarken bı doktora gitmiştim pişman olmuştum, geri İstanbul'a döndük en çok sağlık koşullarını düşünerek. 2015 ten beri gidiyorum hem rutin kadın doğum kontrollerimde, hem gereken tedavilerim oldugunda (ameliyat vs ya da kist tedavileri) ilk bebeğimin takibini ve doğumunu da aynı hastane ve doktorda yapmıştım bunu da aynı. Ben 2015 ten beridir hep aynı doktora devam ediyorum. Tüm hocaların iyi olduğunu söylüyorlar ama ben gittiğim hocadan çok şifa gordum o yüzden diğerlerini denemeye ihtiyaç duymadım.

Yok haftada bir yeterli değil mi bilmiyorum ki ilk gebeliğim 🤷
Bence 10 günde olur . 37de çatı muayenesi yapacağı için cagircak beni bence . 37 + kaçta giderim onu da bilmiyorum 😀
Çatı muayenesi diyince aklıma geldi bayadır aklımı kurcalıyordu tecrübeli analar beni bi aydınlatsın lütfen çatı muayenesi ile alttan muayene aynı mı oluyor yani açıklığa bakılması çatı muayenesi demek mi aynı zamanda

Benim de canımı sıkan bir nokta var paylaşayım sizlerle. Henüz daha bugün ogrendik. Eşimin eğitimi var 15 ile 25 i arası . 38 ile 39 .haftalarinin arasına denk geliyor . Eğitim online hoca yurtdışından bağlanıyor. İşyerine gitme şartı var yine de. Eğitimi şirket veriyor yüklü bir miktar paraya da imza atılıyor . Yani eğitimden vazgeçme gbi bir sansimiz yok çünkü imzalar atildi bile. Bizimki eğitimi 5 ile 15 i arasında sanıp doğum olmaz diye dusunmus. Şimdi de bana diyor ki İlbilgeye ( bebeğimiz ) rica ederiz 25inden sonra gelir. Dedim kesin bizi dinler zaten 😔 Ben en basindan beri kimse olmasın sadece eşim olsun derken böyle bir durumla karşı karşıya kaldım. Herhalde birşeyi fazla istememek lazımmış 🤷
Hayırlısı olsun canım, sonuçta İstanbul'da olacak dimi eğitim. Bazen farklı ülkelerde de sınava girebiliyorlar çünkü eşinin orada çalışanlar. Her şey bebeğiniz için, o daha iyi koşullarda yaşayacak eşin yukseldikce öyle düşün 🥰

Yıllardır kadın doğumda oradan başka yere gitmiyorum, bir kez sadece mecburiyetten başka şehirde yaşarken bı doktora gitmiştim pişman olmuştum, geri İstanbul'a döndük en çok sağlık koşullarını düşünerek. 2015 ten beri gidiyorum hem rutin kadın doğum kontrollerimde, hem gereken tedavilerim oldugunda (ameliyat vs ya da kist tedavileri) ilk bebeğimin takibini ve doğumunu da aynı hastane ve doktorda yapmıştım bunu da aynı. Ben 2015 ten beridir hep aynı doktora devam ediyorum. Tüm hocaların iyi olduğunu söylüyorlar ama ben gittiğim hocadan çok şifa gordum o yüzden diğerlerini denemeye ihtiyaç duymadım.
Gerçekten iyiymiş anlattığına göre böyle işinin ehli insanlara denk gelmek ne kadar güzel bir nimet 😍

Hayırlısı olsun canım, sonuçta İstanbul'da olacak dimi eğitim. Bazen farklı ülkelerde de sınava girebiliyorlar çünkü eşinin orada çalışanlar. Her şey bebeğiniz için, o daha iyi koşullarda yaşayacak eşin yukseldikce öyle düşün 🥰
Evet eğitim İstanbul'da kendi isyerinde olucak . Keşke evde olsaydı çünkü bazı eğitimleri evde olmuştu bu sefer hocanın şartı herkesin tek bir sınıfta olması imiş . Umarım bu egitimin bize bir faydası olur yoksa söylenir dururum 😂😂😂 Çok tşk ediyorum bakış açın için 🥰

Çatı muayenesi diyince aklıma geldi bayadır aklımı kurcalıyordu tecrübeli analar beni bi aydınlatsın lütfen çatı muayenesi ile alttan muayene aynı mı oluyor yani açıklığa bakılması çatı muayenesi demek mi aynı zamanda
Şimdi bende ne olduğunu bilmiyorum ama aynı şey değil diye dusunuyorum. Rahim ağzı olculurken vajinal ultrasonla ölçülüyor sadece mesela. Açıklığa da öyle bakiliyor çatı muayenesi elle muayene ama nasıl yapılıyor hiçbir fikrim yok. Zor birşey değildir umarım 🙏

Evet eğitim İstanbul'da kendi isyerinde olucak . Keşke evde olsaydı çünkü bazı eğitimleri evde olmuştu bu sefer hocanın şartı herkesin tek bir sınıfta olması imiş . Umarım bu egitimin bize bir faydası olur yoksa söylenir dururum 😂😂😂 Çok tşk ediyorum bakış açın için 🥰
Olur merak etme, olmasa şirket o kadar yüklü bütçe ayırmaz, onu ayirdiysa teknikerlerin daha da üst seviyeye çıkması için. Kuzenim de aynı işte çalışıyor 2008 den beridir. Ondan biliyorum az çok. Faydasını göreceksiniz inanın 🙏

Olur merak etme, olmasa şirket o kadar yüklü bütçe ayırmaz, onu ayirdiysa teknikerlerin daha da üst seviyeye çıkması için. Kuzenim de aynı işte çalışıyor 2008 den beridir. Ondan biliyorum az çok. Faydasını göreceksiniz inanın 🙏
Umarım öyle olur bende bu şekilde düşünmeye çalışayım 🙏 Bakalım zaman neler gostericek ☺️

Doğduğu kadar ver canım almıyorsa doyuyor demekki ben ilk acemilikle kızıma hem meme hem mama veriyordum çok zayıftı mamayada alıştı gece veriyordum genelde burnundan kusuyordu 🙈 insan ilk gebelik yalnizda büyütünce bilemiyor nasıl korkmuştum bı akşam burnundan gelince yedikleri,resmen boguyordum çocuğu 😞o da doydugunu anlamiomus bende habire veriodum icioduda tosbağ 2 kilo doğdu tosuncuk gibi olmuştu
Geçen gün bende kusturdum çocuğu burnundan geldi valla bizimki de 2 kilo doğdu 😂😂 tekrar küvöze girer dlye korkuyorum yedirmeye çalışıyorum

Şimdi bende ne olduğunu bilmiyorum ama aynı şey değil diye dusunuyorum. Rahim ağzı olculurken vajinal ultrasonla ölçülüyor sadece mesela. Açıklığa da öyle bakiliyor çatı muayenesi elle muayene ama nasıl yapılıyor hiçbir fikrim yok. Zor birşey değildir umarım 🙏
İnşallah değildir ama alıştık artık bunlara 😂 bana hala öyle bişey demediler bakalım yarın acile gittiğimde sorayım bi

migie 0-4 Ay Bebek Dış Kundak Uyku Tulumu Kıvırcık Wellsoft Peluş Indigo Fiyatı, Yorumları - Trendyol ben burdan aldım 0-4 benim minik 52 cm daha ayklarının kesiştiği yere geliyor yani yaza kadar çok rahat götürür ben tekirdağdayım burası da ayazı eskişehir gibi fena oluyor şapkadan ayak ucuna 65 cm ölçtüm şimdi
Çook teşekkür ettim, ben de baktım az önce buna yorumları güzeldi :) benim kızım da 50 cm civarı doğar ancak diye düşünüyorum rahat olur.
Şubatta mı 10 gündür havalar 15-17 derece burda kış yok ki. Bugün yağmurlu yine 14 derece sıcaklık. Benim büyüdüğüm yer kışın -25 oluyordu yazın 55-60 derece sıcaklık oluyordu. Ben hiç hasta olduğumu hatırlamıyorum çocukken. Ama şimdi çocuklar hep hasta birbirine mikrop taşıyorlar. Oğlum daha 2 hafta önce hastaydı iyileşti tekrar başladı.çok üzücü
Ben istanbulu bırakalı bi 6 sene oldu tabi 😄 ama bu sene burası bile doğru düzgün soğumadı eskiye göre yani. Hastalık konusu da çok doğru maalesef :/
Biri battaniye diğeri kundak. Aslında Şubat Mart buralar da soğuk oluyor ben de tam o yüzden kullanamamistim, yani bana korunaklı gelmemişti. Bu bebeğim için de mont aldım o yüzden, çünkü evden arabaya kadar kundakla ya da astronotla götürsem de arabanın içinde isinana kadar pusete oturtamiyorsun çünkü terliyor, araba ısınınca da çıkaracaksın pusete koyacaksın zahmetli. Montlar daha kullanışlı geliyor bana, pusetteyken bebeği hiç çözmeden üstünden çıkarabiliyorsun. Diğer türlü ya kucakta tasiyacaksin ki çok tehlikeli ya da o şekilde pusete oturtacaksin terleyecek. Aralık doğumlu oğlum tam kış bebesiydi, biz en rahat kalın peluş montla kişi gecirmistik. Zaten çok sık çıkmadık yenidoğanken sadece Dr kontrolüne gittik, ama 2. Aydan itibaren Şubat Mart gibi ara ara gezmeye gidiyorduk. 3-6 aylık mont aldım buna da
Ya mont da böyle belinden açılacak gibi değil mi bana öyle geliyor niyeyse 😊 ama terleme konusunda haklısın, o daha kötü üşütmekten. bunların da önü cırt cırtlı hemen açılır gibi geldi bana o yüzden bi düşündüm.
Şimdi victoriahamburt victoriahamburt un attığı da baya güzel görünüyor. Bu akşam buna mesai yapayım en iyisi 😁

Çook teşekkür ettim, ben de baktım az önce buna yorumları güzeldi :) benim kızım da 50 cm civarı doğar ancak diye düşünüyorum rahat olur.

Ben istanbulu bırakalı bi 6 sene oldu tabi 😄 ama bu sene burası bile doğru düzgün soğumadı eskiye göre yani. Hastalık konusu da çok doğru maalesef :/

Ya mont da böyle belinden açılacak gibi değil mi bana öyle geliyor niyeyse 😊 ama terleme konusunda haklısın, o daha kötü üşütmekten. bunların da önü cırt cırtlı hemen açılır gibi geldi bana o yüzden bi düşündüm.
Şimdi victoriahamburt victoriahamburt un attığı da baya güzel görünüyor. Bu akşam buna mesai yapayım en iyisi 😁
Yani bunlar bellerini açacak yasa gelesiye daha çok var 😁 ilk zamanlar zaten battaniyeye sarıp sarmalayip çıkarıyordum ben, ilk haftalar yani doktora giderken. Sonra tuluma geçtik, 2 aylık olunca da battaniye ile bile kundaklasan durmuyorlar eller kollar hareket halinde bakinmak istiyorlar o zaman da montla rahat ettik. Bu kundaklar iyidir belki ama yenidoğan bebekler çok hızlı ısı kaybediyor özellikle de başlarından o yüzden her yerinden hava giriyormuş gibi gelmişti bana kullanamamistim.

Valla benim de 2 kız kardeşim var aynı şehirdeyiz biri de demedi bana evine geleyim destek olayım sana. İkisi de doğum yaptığında birinde 9 gün yanında hastanede diğerinde de evinde 15-20 gün yardımcı olmuştum. Ben de 37 yim bu arada. Şuan düşündüm ve üzüldüm doğrusu 🥺Bir daha asla kimseye yardım etmeyeceğim. Bakalım doğumda hangisi gelip kalacak.
Abla olmak işte.. 😔

Ben hiç almadım pompa alsammmiki 💆 ilkimde de emzirdim devamlı çok aşırı geç gelmemişti benim tabi nolcagi belli olmazda, ozmnda biraz mamayla başlamıştık ufak ufak. bende emzirip şırınga ile memeye akitirim diyorum hani red yaşamayız belki öyle die planım var inşallah. pompa almadım şahsen
her bebek farklı oluyor canım ya bilmiyorum ki ama dediğim gibi ben çok faydasını gördüm pompanın

Ben o yüzden stoklarimi epey öncesinde yapmıştım, çok fazla kıyafet vs almadım ama bez deterjan şampuan vs gibi tükenen şeyleri yigdim, zamlanacak hepsi çünkü. Bı tek mama stoğu yapmadım. Eşim hazır indirimdeyken baya bı alalım dedi. Ama ben hep bol sütüm olacak diye hayal ettiğimden bu sefer mama stoğu yalmadim. Umarım umduğum gibi olur 🙏
Bende sütüm olacak diye düşündüğüm için hiç mama almadım. Mantıksız mı hiç hastaneye götürmemek mama acaba . Sütüm gelmezse o an mı aldırayım(sezeryan olacağım)

Üzme kendini üzülmemek elde değildir elbette ama bebeğin strese girmesin diye diyorum . Hem belki de söylemen gerekiyordur 🤷
Yok ya üzülmüyorum biliyorum onların öyle olduğunu. Sadece kendime üzülüyorum salaklığıma😂 yine ihtiyacım var sana desin yine giderim o derece salağım yani. inşallah bebeğimi sağlıkla kucağıma alırım normal doğumla ve kimseye ihtiyacım kalmaz. En büyük duam bu.

Yok ya üzülmüyorum biliyorum onların öyle olduğunu. Sadece kendime üzülüyorum salaklığıma😂 yine ihtiyacım var sana desin yine giderim o derece salağım yani. inşallah bebeğimi sağlıkla kucağıma alırım normal doğumla ve kimseye ihtiyacım kalmaz. En büyük duam bu.
Benim de en büyük duam bu . İnsanın birine muhtaç olması durumu çok zor. Ama ben böyle durumlarda söylenmesi gerektiğini düşünüyorum . Belki gerçekten gelmek istiyorlardır ama çekiniyorlardir . Bunu bir düşün 😉

Çatı muayenesi normal doğum için uygunluğa bakılabilen bir durum doktor eldiven giyip jel ile iki parmağını açarak bakıyor ve belli ölçüleri var onun makas şeklinde açıp bakıyor bebeğin çıkabilme durumuna pelvik kemiklerini inceleme imkanı olabiliyor açıklık muayenesi bundan daha acısız bence ki ben çatı muayenesi de yaptırdık ilk doğumumda o da acılı değildi kasmadığın sürece kendini hemen bitiyor biraz da doktor da bitiyor benim ilk doğumumda doktorum minyon bir kadındı hiçbir şey hissetmedim hatta bu muydu demiştim içimden bu sezaryen durumu kesin olduğu için şu an bundan çekiniyorum biraz ya yaparsa açıklık diye bu sefer erkek doktorum inşallah planlı gününde alır diyorum bazen bilmediğim biri olunca oluyor tabi bu hissiyat

X