2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar pizza yiyor musunuz ya Ege Akdeniz yiyorum ben ara ara vicdanımı rahatlatmam lazım şu an
Vejeteryan bulamazsam karışık pizza isteyip üzerinden şarküteri ürünlerini ayirip öyle yiyorum. Sirf sucuksuz olsun diye üstünde kağıt tabakası gibi peynir olan margarita yiyemem asla burger de yiyorum ara ara, pide lahmacun filan da söylüyoruz bazen okula. Yani 9 ay nasıl geçecek başka. Full evde olsam daha özenli olmaya çalışırım ama işteyken ne bulursan onu yiyorsun

Hayırlısı olsun benimde 36 normalde hep önden giderdi hatta geçen haftada 1hafta önden gidiyordu ama dün ki doktor 1 hafta geri geliyor dedi anlam veremedim
Şuan bir cogumuzda bu durum var bı gidiyorsun 2 hafta ileride bı gidiyorsun 1 hafta geride.. ikisi de gerçeği yansıtmıyor. Gerçeği dogduklarinda tartıya koydukları an ogrenicez

Hayırlısı olsun benimde 36 normalde hep önden giderdi hatta geçen haftada 1hafta önden gidiyordu ama dün ki doktor 1 hafta geri geliyor dedi anlam veremedim
Son haftalarda olçümler güvenilir olmuyor diyorlar ya. Sen protein, kalsiyum ve vitaminlerini yeterince aldığını düşünüyorsan takma çok gerisini bence. Benim de çünkü geriden geliyor. Son kontrolde yine az almıştı. Ama artık takılmiyorum. Ben yiyebileceğim her şeyi yiyorum çünkü. Daha fazlası da abartı olur. 2,5 u geçmesi yeterli benim için. Sonraki her grama kar gözüyle bakıyorum. Allah'ım saglık versin. Kiloyu doğunca da alır Allah'ın izniyle.

Aynen öyle doktor zaten 1hafta önemli değil dedi bol bol muz Ceviz yiyorum zaten onlar da baya kilo aldırıyor ya

Kızlar grupta birkaç kişiden başka konuşan yok ben merak ediyorum onları.
İyiler mi, doğurdular mı, bizden mi fırsat bulup konuşmuyorlar Neyse herkes iyi olsunda
Bildiğim şey varsa yazıyorum çalışmadığım yerden çıkarsa susup okuyorum
Bu arada biraz rahatsızdım ben bugün biraz iyiyim. Dün enfeksiyon hastalıklarına gittim enfeksiyonum yüksek çıkmış crp 36 sedimantasyon 43 çıkmış. Dr da Perşembe çalışıyormuş. O zamana kadar ilerler mi sence enfeksiyon? Dizim için kesinlikle zamanında tedavi olmam lazım inşallah sorun olmaz o zamana kadar.

Geçmiş olsun canım çabucak toparlarsin umarım. Bir an önce antibiyotik tedavisi baslasalar hızla düşer enfeksiyon aslında

Merhaba taze anneler, umarım herşey yolundadır.. Biz hala işe gidiyoruz minik oğluşumla, boş kaldığım her anda ya uyuyorum ya yemek/temizlik içindeyim 35+5 olduk bugün, en son 34. Haftada doktora gittik 2680 gram idi paşam Çok şükür nstde de herşey yolunda dediler, hergün okuyorum yazılan herşeyi, hatta yazılana göre bende var mı diye bakıyorum hep ama benim ilk gebelik olduğu için hiç bir şey bilmiyorum gibi geliyor. Bir de çok evhamlıyım sürekli kimde ne okusam ne görsem başıma gelicek mi diye diye kendimi dolduruyorum. Normal doğumdan da sezeyandan da korkuyorum şahsen normal doğum olsun istiyorum ama ocakta çatı muayenesi yapıp bakacağız uygun muyuz diye. Eğer 40 haftayı beklerse 25 ocakta buluşcaz paşamla hep diyorum inşallah yeni yılı bekler 37. Haftadan sonra ne zaman isterse gelsin

Geçmiş olsun canım çabucak toparlarsin umarım. Bir an önce antibiyotik tedavisi baslasalar hızla düşer enfeksiyon aslında
Teşekkür ederim canım. Bugün gittim kontrole ama dr yok Perşembe çalışıyormuş devlet olduğu için bilemiyorum ne zaman olacağını. Ya sence başka bir devlet hastanesine gidip sonuç göstersem antibiyotik verirler mi? Gittiğim dr da uzman dr çok iyi bir dr. Dizime baktı boğazıma baktı. Çünkü enfeksiyon protezin düşmanı bir yapıştı mı zor sonu revizyona kadar gidiyor. Ömür boyu dikkat etmem gerekiyor. Ay derdimi sıkıntımı paylaştım seninle kusura bakma.

Aynen ben de seninle aynı fikirdeyim. Tertemiz bir grup. Hep beraber sonuna kadar beraber geldik geliyoruz.

Canım uzman doktorlar farklı branşta bile olsa hamilelere hangi ilaçların uygun hangilerinin yasak oldugunu biliyor zaten. Kaldı ki enfeksiyon va gibi durumlarda tedaviyi kadın dogumcu yapmaz zaten, dahiliye ya da enfeksiyon hastalıkları yapar. Tabi basit idrar yolu enfeksiyonlarini filan kastetmiyorum
Kanında iltihap çıkmış zaten bı uzmana gorunmelisin. Ben boğaz enfeksiyonu olduğumda aile hekimine gittim, illa kadın dogumcuma gidicem diye beklemedim. Verilen ilaç ya da yapılacak tedaviyi dahiliye doktoru da bilir merak etme. Onemli bı konu seninki, öyle nane limon içeyim boğazım geçsin dicegin bişey değil. Çok yüksek bı değer değil crp belki kendiliğinden geriler ama son hafta riske atmaya değmez git bence başka doktora yarın

Hanımlar merhaba, eşim şifayı kapmış. Ateşi 39 Lara yaklaştı. Çok korkuyorum bana bulasirsa çok mu tehlikeli

Benimde evle hastane arası arabayla 1 saat diyorum gece suyum gelse son mi banyo yapıp çıksam acaba yetişir miyim kafamda deli sorular
Yetişirsin kız en azından duş alırsın senden korkmaya başladım. inşallah dediğin gbi 1-2 saat içerisinde sancı nişan su ve bebeklerimiz gelir. Çok umutluyum.

Yok o zamana kadar birşey olmaz zaten bi yarın kalmış. Öyle çok hemen nüksetmez bu değerlerle yarını da güzelce atlatır perşembe gidersin içini ferah tut. Çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum son demlerde rahatsızlanmasak çok iyi olurdu

Yetişirsin kız en azından duş alırsın senden korkmaya başladım. inşallah dediğin gbi 1-2 saat içerisinde sancı nişan su ve bebeklerimiz gelir. Çok umutluyum.
Yani ikinci doğumda eşimle doktor arasında bi muhabbet geçmiş doğumhane önünde. Eşim hemen çıkmamızdan korkup hocam eşim iyi mi noldu? Diye sormuş. Doktor hanımda iyi iyi doğdu bebeğiniz dikiş falan da yok zaten bitti hemen merak etme demiş. Eşimde çok teşekkür ederiz hocam sağolun var olun diyince, ben birşey yapmadım ki eşin kendi kendine doğurdu zaten demiş bunu eşim bana anlattıkça ben kendimi köpek yavrulamış gibi hissediyorum İşin kötüsü 3. Hepsinden zor olursa bende kendimi keserim o kadar yok şöyle kolay oldu böyle kolay oldu diyip doğuramazsam günlerce ağlarım sinirimden

Teşekkür ederim canım zaman geçsin istiyorum artık. 3 hafta geçse rahatlayacağım.

Bu arada doğum sonrası saç dökülmesinden bahsetmişsiniz. Benim doktorum vitaminlerime doğum sonrası da devam etmemi önerdi. Hatta ostecare diye bir tablet var diş kayıplarının önüne geçiyor onuda emzirirken 6 falan kullanmakta fayda varmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…