2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Merhaba yazınızı tesadüfen okudum sağlıkla alın kucağınıza inşallah. Yalnız bu tüp bağlatma meselesini pek önermiyorlar. Benim görümcem de olmuştu hiç memnun değil. Sürekli ağrısı sızısı oluyormuş. Tabi karar sizin yine de hayırlısı olsun.

Her şey gonlünce olur inşallah. Sağlık ve huzurla al bebeğini kucağına. Kvde de ömür boyu kalacak değil ya. Öyle düşün biraz. İlk bebekte bunaltmış olabilir ama o zaman tek bebekti ya herkesin ilginodağı oydu. Şimdi diğer çocuk da varm onun da ilgiye ihtiyaci var. Haliyle çok mücadele edecek bir şey olmayabilir bı sefer. Bunları biraz da kendime yazıyorum.

arkadaşlar erken doğum yapıp da bebeği solunum sıkıntısından dolayı küvezde olan var mı acaba ? Yardımlarınıza ihtiyacımız var
Geçmiş olsun. Benim oncekinde 33 haftalik doğup 2 hafta kuvözde kaldı ikizlerim. Sizinki doğdu mu yoksa erken doğum riski mi var? Ve kaç haftalık?

Buna sancı diyenin doktor olduğuna emin misiniz çok küçük hissedeceğiniz iki sancı olmuş 20 dakikadan da fazla kalmışsınız nst de ona rağmen. Bence siz kendi doktorunuzu dinleyin en mantıklısını o söylemiş. Ayrıca bunu tüm doktorlar diyor nst tek başına doğum işareti değil. Nişan, su gelmesi ve hissedilen çok yüksek (70,80) üzeri düzenli sık gelen sancılar doğum işareti.

Gebelikte
Benimde kırık başlarda çok ağrım olmuştu kadın doğumcumda ortopedi doktorumda yapacak bişi yok dedi sadece oturmak için simit önerdiler
bende simitle oturuyorum ama bi fayda etmiyor artık bugün kontrolüm vardı parol Buscopan voltaren yazdı Dr tekerlekli sandalye ile girdim hastaneye bir adım bile atarken çığlık atıyorum sezeryan ile alalım dayanamıyorsan dedi ama az daha dayanmaya çalışcam 37+4 bugün

Evet bu sefer büyük olan onlarda kalacağı için fazla burnunu sokamaz doğru sağol canım amin çok heyecanlıyım endişeliyim hepimiz sağlıkla kavuşalım inşallah

Tüp ligasyon ameliyatı cerrahi bi işlem zaten. operasyon sonrası ağrısı sızısı olmuşsa normal tabi kesi atılıyor. sonradan devam eden ağrılardan mı bahsediyorsunuz yoksa? Ben zaten sezeryan ameliyatı olacağım her türlü kesilecek karnım. o esnada tüpler bağlanacak. Yani sezeryandan sonra zaten ağrı oluyor

Baglatmayi ben de düşünüyorum, doktorum da yaşın 36, bağlayabiliriz dedi, komplikasyonlardan filan bahsetmedi, çok riskli şeylerde ikna edemiyorum çünkü. Ama başkalarından dış gebelige sebep olduğunu filan duydum tabi bu ihtimali tüpler açıkken de var. Sorucam doktoruma riski artırıyor mu diye. Eşim ikilemdeydi ama dün akşam konustuk o da kabul etti
Eş onayı olmadan bağlamıyorlarmis sanırım. Çok net olmayışı beni tedirgin ediyor aslında ama beden benim ve ben hamilelikte zorlanıyorum. Yoksa yapay rahim icat edilse erkeklere takılsa sorun değil ucuncuyu de yaparız

Yok canım sürekli olan ağrılardan bahsediyorum. Ameliyat sonrası ağrılar normal zaten. Görümcem sürekli rahatsızım çok pişmanım diyordu. Ama bilemiycem tabi herkeste aynı etkiyi yapmayabilir.

Dış gebeliğe sebep olduğunu bilmiyordum, doktorum da bahsetmedi. Benim doktor bayan, kendisi de 2. Yi 36 da doğurup bağlatmış. Dr sadece geri dönüşü olmayan bir işlem iyi düşünün dedi, sadece tüp bebekle evlat sahibi olabilirsiniz bu işlemden sonra dedi, eş onayı gerekli dedi, eşim kabul etti,benim de yaşım 34, artık çocuk sahibi olmak istemiyorum, Allah iki evladımıza sağlıklı uzun ömür versin inşallah. Geçen gün ablam aradı işyerinde bi arkadaşının kardeşi 4. Ye tüplerini bağlattıktan sonra hamile kalmış şok oldum doktor böyle bir ihtimal yok denecek kadar düşük diyor. Sanırım burda doktor önemli tam bağlayamamış mı kadının doktoru anlayamadım hay Allahım ya. Sen doktoruna ne zaman soracaksın bana da haber verirsen sevinirim, gerçi benim perşembe büyük ihtimal tüpler iptal hayırlısı Allahtan artık girdik bi yola

Yok canım sürekli olan ağrılardan bahsediyorum. Ameliyat sonrası ağrılar normal zaten. Görümcem sürekli rahatsızım çok pişmanım diyordu. Ama bilemiycem tabi herkeste aynı etkiyi yapmayabilir.
Üzüldüm görümcen için. Bugün doktora gidicem son kez bu konuyu konuşayım teşekkür ederim uyardığın için. Ama benim doktorum kendi de bağlatmış tüplerini herhangi bi komplikasyondan bahsetmedi. Bakalım hayırlısı hakkımızda.

Cuma gidicem kontrole ama dış gebelik ile ilgili çok ihtimal olduğunu söylemez bence çünkü olsa daha bunu sorarken söylerdi, bağlamayalim derdi. Doğuma kadar eşinle kesin kararini verirsen bağlarız dedi. Ama yine de aklımda kalmasın diye sonrasında ciddi sıkıntılar çıkarır mı diye bı sorucam. Bı de bence de doktorla alakalidir. Tüpler baglandiktan sonra hamile kalan ben de duydum ama bağladım deyip bağlamamis güya doktor, kadın da dava acmis. Öyle bi ihtimal de çok düşük, benimki baglarsa sımsıkı düğüm atar ondan eminim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…