2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Cuma gidicem kontrole ama dış gebelik ile ilgili çok ihtimal olduğunu söylemez bence çünkü olsa daha bunu sorarken söylerdi, bağlamayalim derdi. Doğuma kadar eşinle kesin kararini verirsen bağlarız dedi. Ama yine de aklımda kalmasın diye sonrasında ciddi sıkıntılar çıkarır mı diye bı sorucam. Bı de bence de doktorla alakalidir. Tüpler baglandiktan sonra hamile kalan ben de duydum ama bağladım deyip bağlamamis güya doktor, kadın da dava acmis. Öyle bi ihtimal de çok düşük, benimki baglarsa sımsıkı düğüm atar ondan eminim 😂
Ya kadına da soruyorum ben de bağlatıp hamile kalanlar var falan diye internetten mi bakıyorsun girme şu sitelere diyor🤣 kadına bugün de sımsıkı bağlarsınız dimi hocam dicem kadın yine bakacak ters ters🙈 ben çok garantici biriyim en garanti yöntem bu olduğu için bunu tercih ediyorum böyle sağdan soldan bişeyler duyunca insan acaba mı diyip doktora yükleniyor🤣ama canım benim üst komşum da bağlattı ona da sordum sıkıntı yaşamıyormuş bir de diyorum kötü birşey olsa doktor kendi bağlatmazdı

Doğdu 35+1 de küvezde suanda solunum sıkıntısından dolayı
Sağlıkla eve götürmeyi nasip etsin Allah'ım inşallah. Siz de dinlenmeye bakın bu süreçte. Haftası iyiymiş. Hepsi geçiyor Allah'ın izniyle. Bol bol fotoğraf çekin izin veriyorlarsa. Benimkiler 8 yasında. Çok seviyorlar o hallerine bakmayı.

Ya kadına da soruyorum ben de bağlatıp hamile kalanlar var falan diye internetten mi bakıyorsun girme şu sitelere diyor🤣 kadına bugün de sımsıkı bağlarsınız dimi hocam dicem kadın yine bakacak ters ters🙈 ben çok garantici biriyim en garanti yöntem bu olduğu için bunu tercih ediyorum böyle sağdan soldan bişeyler duyunca insan acaba mı diyip doktora yükleniyor🤣ama canım benim üst komşum da bağlattı ona da sordum sıkıntı yaşamıyormuş bir de diyorum kötü birşey olsa doktor kendi bağlatmazdı
Benim de bağlatan arkadaşlarım var hiç şikayet duymadım onlardan ama tabi kişiden kişiye de değişiyor olabilir. Benim aklıma takılan tek şey dış gebelik ihtimalini artırıp artirmadigi, bunu da doktora sormadım, sağdan soldan duydum şehir efsanesi de olabilir..ama dediğin gibi böyle bı ihtimal olsa doktorlar bunu en başında söylemekle yükümlü. Kist ameliyatında bile rezervler zarar gorebilir diye bilgilendirme yapıyorlar. Bı de riskleri çok büyük olsa kendi tuplerini de baglatmazlar doktorlar

karnınızdan çıt sesi geliyor mu sizinde 😂 bende oluyor sanki elektriklenme gibi çıt diyor arada bir çok tuhaf neden oluyor acaba

Bugün son kez doktora gidicem 2 de. ama dün akşam doktorumla telefonla konuştum sanırım perşembe günü olacak benim sezeryan ,kalbim ağzımda atıyor sanki aşırı gergin ve heyecanlıyım. Kafam çok dolu sağlıkla kavuşacak mıyız neler yaşayacağım, büyük oğlumla ilk kez ayrı yatıcaz o etkilenir mi, kaynanamlar eve doluşacak iyidir ama aşırı tuhaf ve zor biridir, onunla baş edebilecek miyim..herşey her an beni kemiriyor.. bir yandan hemen olsun diyorum bu sene sigortam var 31 aralıkta poliçe doluyor öyle denk geldi ücreti karşılayacak sigorta bu iyi oldu. Ocağa da sarksa razıydık bebek ve benim için en iyisi neyse o olsun dedik ama dr doğum kararı aldı. Bir yandan ya çok minik doğarsa diyorum 37 haftalık henüz. Sağlık önemli en başta tabi. Hayırlısı. Eşim de doğuma girecek, tüp ligasyonu da olucam artık çocuk olayına veda ediyorum doğum sonrası korunmak zor olacaktı onu da çözüyorum hayırlısıyla. Sağol sorduğun için herşeyi birine anlatasım yazıya dökersin varmış😂 baya bi rahatladım aro🫶
Çok haklısın bende sürekli her detayı düşünüyorum, çocuklar ne yapacak. Eve gelenlerle başa çıkabilir miyim, bebeğim sağlıkla doğacak mı neler yaşayacağım vs sürekli aklımı kemiren binlerce şey var. 37 hafta küçük değil artık vakitli doğum bu saatten sonra zaten sadece kilo almaya devam ediyor yoksa herşeyi tas tamam biliyosun ki. Sağlıkla kavuşun inşallah, hepsi yolunu bulur bi düzene girer merak etme. Tüpleri bağlatman çok güzel sırf bunun için bende 2 normalden sonra sezaryan mı olsam diyorum ya gözden kaçan bi durum olursa 4. Çocuk ihtimali benimşok geriyor 😵‍💫

Benim de bağlatan arkadaşlarım var hiç şikayet duymadım onlardan ama tabi kişiden kişiye de değişiyor olabilir. Benim aklıma takılan tek şey dış gebelik ihtimalini artırıp artirmadigi, bunu da doktora sormadım, sağdan soldan duydum şehir efsanesi de olabilir..ama dediğin gibi böyle bı ihtimal olsa doktorlar bunu en başında söylemekle yükümlü. Kist ameliyatında bile rezervler zarar gorebilir diye bilgilendirme yapıyorlar. Bı de riskleri çok büyük olsa kendi tuplerini de baglatmazlar doktorlar
Tüpler bağlı olacağı için dış gebelik olma ihtimali çok zor. Tüplere giden yolları kapatıyorlar çünkü. Geçen haberde bağırsağında bebek büyüyen ve işin daha da tuhafı o bebeği doğuran anneyi gördüm. Tüplerde dış gebelik ihtimali olması da sanırım bu kadar düşük bi olay. Annem 28 yaşında bağlatmış, 40 da menopoza girdi hiç öyle şeyler yaşamadı 🙈

Tüpler bağlı olacağı için dış gebelik olma ihtimali çok zor. Tüplere giden yolları kapatıyorlar çünkü. Geçen haberde bağırsağında bebek büyüyen ve işin daha da tuhafı o bebeği doğuran anneyi gördüm. Tüplerde dış gebelik ihtimali olması da sanırım bu kadar düşük bi olay. Annem 28 yaşında bağlatmış, 40 da menopoza girdi hiç öyle şeyler yaşamadı 🙈
Yani dış gebelik ihtimali normal, sağlıklı ya da tupleri açık kadinlarda da var, yani bu ihtimal herkes için geçerli tabi ama işte bı kez bunu duydum ya illa doktordan aksini duyup rahatlamam lazım.

Dış gebeliğe sebep olduğunu bilmiyordum, doktorum da bahsetmedi. Benim doktor bayan, kendisi de 2. Yi 36 da doğurup bağlatmış. Dr sadece geri dönüşü olmayan bir işlem iyi düşünün dedi, sadece tüp bebekle evlat sahibi olabilirsiniz bu işlemden sonra dedi, eş onayı gerekli dedi, eşim kabul etti,benim de yaşım 34, artık çocuk sahibi olmak istemiyorum, Allah iki evladımıza sağlıklı uzun ömür versin inşallah. Geçen gün ablam aradı işyerinde bi arkadaşının kardeşi 4. Ye tüplerini bağlattıktan sonra hamile kalmış şok oldum 😳 doktor böyle bir ihtimal yok denecek kadar düşük diyor. Sanırım burda doktor önemli tam bağlayamamış mı kadının doktoru anlayamadım😂 hay Allahım ya. Sen doktoruna ne zaman soracaksın bana da haber verirsen sevinirim, gerçi benim perşembe büyük ihtimal tüpler iptal hayırlısı Allahtan artık girdik bi yola
Haaaa şimdi anladım ben olayı. Şöyle 2 çeşit yapılıyor bu işlem.
1. Si bağlama yada düğüm mü derler o yöntem ile. Tüplere düğüm atıyorlar bağlıyorlar bu da bazen zamanla açılma yapabiliyor yada ipler eriyebiliyor ve sonuç olarak bu manzara ortaya çıkabiliyor.
2. Si ise kesi yöntemi. Kesi attıkları zaman geri dönüşü yok, her iki tüp koluda kesi ile kapatılacağı için geri açması yada yanlışlıkla içine bebek kaçması vs imkansıza çok yakın. İmkansız diyemiyorum çünkü Allah varken imkansız diye bişey yok 😅 eğer senin yöntemin kesi ile olacaksa bunu hiç kafaya takma hamile kalma ihtimalin yok diyebiliriz. ☺️

Haaaa şimdi anladım ben olayı. Şöyle 2 çeşit yapılıyor bu işlem.
1. Si bağlama yada düğüm mü derler o yöntem ile. Tüplere düğüm atıyorlar bağlıyorlar bu da bazen zamanla açılma yapabiliyor yada ipler eriyebiliyor ve sonuç olarak bu manzara ortaya çıkabiliyor.
2. Si ise kesi yöntemi. Kesi attıkları zaman geri dönüşü yok, her iki tüp koluda kesi ile kapatılacağı için geri açması yada yanlışlıkla içine bebek kaçması vs imkansıza çok yakın. İmkansız diyemiyorum çünkü Allah varken imkansız diye bişey yok 😅 eğer senin yöntemin kesi ile olacaksa bunu hiç kafaya takma hamile kalma ihtimalin yok diyebiliriz. ☺️
Ben daha dün instada mehmet boz muydu bir dr var onun tüp açma ameliyatı yaptığını gördüm. O nasıl oluyor anlamadım.

Yanlışlıkla hamile kaldım demek yerine Sağa sola bağlattım ama yinede hamile kaldım diyenler, korunuyordum yine de oldu diyenler de var bu hayatta 😅😅😅ben bu gebelik açıklaması yapma ihtiyacı hisseden insanlara yarım güveniyorum. Bir sorun yaşamazsın bence 😁

Diğer oğlum 35+2 de doğdu 8 gün kaldı küvezde solunum sıkıntısı + enfeksiyon vardı. Zor ama geçiyor kucağınıza alınca unutuyorsunuz sağlıkla kavuşun inşallah 🙏
Bu süreçte doktora ekstra bişey sormalı mıyım beklemeliyim bilmiyorum bize her gün beslenmesi kakası çişi vs genel bilgi veriyorlar ama detaylı sormam gereken şeyler var mı bilmiyorum

Yanlışlıkla hamile kaldım demek yerine Sağa sola bağlattım ama yinede hamile kaldım diyenler, korunuyordum yine de oldu diyenler de var bu hayatta 😅😅😅ben bu gebelik açıklaması yapma ihtiyacı hisseden insanlara yarım güveniyorum. Bir sorun yaşamazsın bence 😁
Hep kaza kurşunu diyorlar bunların eve taramalı tüfekle giriyorlar heralde 😂 tövbe est. Allah kimseye istemediği evladı vermesin isteyenlere nasip olsun 🙏🏻

Selam anneler anne adayları nasılsınız?
Nasıl geçiyor günleriniz biz kısmetse sezeryan olucaz 15 günümüz var hemen hemen sizler ne durumdasınız? 😊
Hayırlı olsun . İnşallah sular seller gibi kolyacacık geçsin doğumun. Saglıkla al kucağına. Bizler de grup olarak yerimizde duramıyoruz. Hele bazilarinı zor durduruyoruz🤭. Doğumdan sonra da inşallah bebeklerimizin ne kadar güzel emdigi, deliksiz uyudugundan falan bahsederiz. 😊

Bu süreçte doktora ekstra bişey sormalı mıyım beklemeliyim bilmiyorum bize her gün beslenmesi kakası çişi vs genel bilgi veriyorlar ama detaylı sormam gereken şeyler var mı bilmiyorum
Enfeksiyon değerleri, beslenme saati ve sıklığı, desteksiz beslenebilip beslenemediği gibi sorular sorabilirsin. Ben hastaneyi arayıp ordan yenidoğan yoğun bakıma bağlanıp bebek hemşiresinden kaç ml süt aldığını öğreniyordum. Başta içmemiş kusmuş, midesi kabul etmemiş kilo vermiş vs. Hepsini söylüyorlardı. Sonradan içmeye başladı, ml artmaya başladı sonra emzirmeye gittim vs süreç öyle ilerlemişti.

Ekstra soracak bişey aklıma gelmiyor ama çıkarken muhakkak epikriz raporunu alın. Ne kadar entube oldu. Hangi ilacları ne kadar kullandı bunların hepsinin dokümü olsun elinizde. Daha sonra çocuk doktoruna gidince soruyorlar. Doğru bilgilendirmek ve evladinızın ne kadar ne kullandığını bilmek adına elinizde olsun muhakkak. Onlar vermezse siz isteyin. Bize vermemişlerdi. Aklımiza da gelmedi. Sonra gittiğimiz birçok doktor sordu var mı diye. Yok deyince entube oldu mu ne kadar süreyle oldu diye soruyorlardı. Entube olduğunu biliyorduk ama kaç gün onu bilmiyorduk tabi. Daha sonraki saglık durumunu değerlendirmek için elde olması gereken bilgiler sizde olmalı.

X