2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar ben kontrolden geldim doktor 28 aralıkta sezeryanla alalım dedi 37+2 olacak 28 aralıkta. Açılma yok nst de sancı yok ama nidicard kullanıyorum onu 26 sında bırakıcam sonra durmaz aşağıya baskı yapıyor dedi. 37+2 erken değil mi ya sezeryan için? Bişey demedim doktora ama kendi kendime düşünüyorum 2 ocakta mı olsaydı diye. Bi yandan da ya Yılbaşı gecesi ya da -“ayın 1 inde suyum falan gelirse diye de düşünüyorum. Siz olsanız ne yapardınız? Telaşsız bi şekilde 28 inde sezeryan mı olsam risk alıp beklesem mi 2 ocağı? Emme refleksi gelişsin istiyorum 37+2 de doğan bebek rahatça emer mi ilkini 41 haftalık doğurdum kocamandı çok zayıf olur diye de düşünüyorum
Ayy tee ne zaman alıntılamışım kalmış, neye karar verdiniz? Benim yeğenim 37 de doğmuştu tam, gayet de güzel emdi büyüdü gelişti demek için alıntılamıştım ☺️ ama sıkıntı yoksa 38 i doldurmaya gayret ediliyor sanki sezaryen için.
Aynen öyle saçlarım harika şuan💁🏻‍♀️ yalnız ilk hamileliğinse şunu bilmeni isterim doğumdan sonra oluk oluk dökülüyor🥺 bunun önüne geçmek için ne yapmak gerekiyor doğum sonrası acaba. Ben kan haplarını vitaminleri bırakmıştım doğurunca, içmekten bıktığım için. Belki de onlara emzirirken de devam etmek gerekiyordu o yüzden döküldü bilemiyorum ama bu saçları özleyeceğimi hissediyorum yine
Yaa evet benim de doğumdan 3-4 ay sonra acayip dökülmeye başlamıştı. Epeey kısaltmıştım saçlarımı ancak rahat etmiştim 🙂 bir de emziren anne vitaminleri var aslında, keşke alsaydım demiştim sonradan.

Hamilelikle ilgili en çok özleyeceğim şey galiba saçlarım olacak , hormonlar mı takviyeler mi hangisi yapıyor bilmiyorum ama her duştan sonra kafamdaki kadar dökülen saçlarım dökülmez oldu🥰 bıraksalar Pantene reklamında oynarım 🤣
Benim de mükemmel ya doğum sonrasi dokulme vs olmuyordur dimi ya

Kızlar ayıp olmazsa birşey sorucam 🙄 sizinde çok tuvaletiniz varmış gibi olup 2-3 damla yaptığınız oluyor mu 🙄🙈 benim iki gündür böyle enfeksiyon falan mı kaptım acaba 🙄
Yok kuzum bebek aşağı baskı yapıyor ya sen öyle hissediyorsun. Benim 2 haftadır falan öyle. Tuvaletini yaparken dikkat et yanma yoksa sorun yok dedi bana ebe.

Birinci kısım yani anladığın yer doğru kalp atışları aynı zamanda bebek hareketleri de oluyor uyku halindeyse bebek kalp atışı rutin eğer hareketliyse yükseliyor. Diğer kısım bebek hareketi ve kalp atışından tamamen bağımsız sancını ölçüyor sancıyı karnının içinin çekilmesi gibi birşeyi yoğun hissettiğinde anlıyorsun zaten normalde 15ten yukarısı sancı sayılıyor ama genelde kişiden kişiye değişiyor ama 30 ve yukarısı hissediliyor . 20 dakika içerisinde 40 üzeri 3 ten fazla sancı varsa düzenli sancı. 50 den fazla nst ye girdiğim ve çok meraklı olduğum in inceledim sordum sürekli olayını çözdüm 😅
merhaba 29. haftamdayım ama ben de arada karnım içe çekiliyor gibi hissediyorum sanki bebek dönüyor gibi düşünmüştüm sertlesme olmuyordu acaba sancı mı hissettiğim ya da kasılma mı 🙏

merhaba 29. haftamdayım ama ben de arada karnım içe çekiliyor gibi hissediyorum sanki bebek dönüyor gibi düşünmüştüm sertlesme olmuyordu acaba sancı mı hissettiğim ya da kasılma mı 🙏
Aslında sancı ve kasılma aynı şeylermiş. Bebek toplanıp ortada kendini geri bırakıyor o sürede Karın sertleşiyor ortada sonra bi çekilme gibi bişey hissediliyor sanki içinden hava çekiyorlarmış kasıklarında hava sıkılıyormuş gibi sızlıyor tabi bu sürede ☺️ 29 zaten küçükmüş 🥰🥰🥰 bebek hareketidir sancı cidden gıdıklama gibi bişey değil acıtıyor özellikle doğum yaklaştıkça.

canım kan sulandırıcı iğneleri karına yapmayı ne zaman bıraktınız ben 29 dayım hala karına yapıyorum
Hep karnımdam yapıyoruz karnım çok sertleşti doktor kolundan yapabilirsin dedi ama alışmışım karnıma öyle devam ediyorum az kaldı zaten 37 haftalık oldum artık doğurucam nasipse doğumdan bir gün önce de kesicez

Dün gece tansiyonum yüksek olduğu için acile gittim, tansiyon normaldi ama sancım çıktı. Sezeryan ile doğum yapacağım için sanciyi azaltan serum yaptılar ona rağmen baya bir sancım çıktı 2 saate doğuma alalım sizi dediler yatış kabul etmedim 😊
Kendi doktoruma gönderdim nst kağıdını aktif ve düzenli sancı değil onlar dedi. 37+4 deyiz yalancı sancı dedikleri böyle mi oluyor kızlar bilenler yorum yapabilir mi

Eklentiler

• IMG_20231226_023706.jpg
    IMG_20231226_023706.jpg
    196,2 KB · Görüntüleme: 74

Aynen öyle saçlarım harika şuan💁🏻‍♀️ yalnız ilk hamileliğinse şunu bilmeni isterim doğumdan sonra oluk oluk dökülüyor🥺 bunun önüne geçmek için ne yapmak gerekiyor doğum sonrası acaba. Ben kan haplarını vitaminleri bırakmıştım doğurunca, içmekten bıktığım için. Belki de onlara emzirirken de devam etmek gerekiyordu o yüzden döküldü bilemiyorum ama bu saçları özleyeceğimi hissediyorum yine
Benim de doğum sonrası çok dökülmüştü.Vitaminleri kullanma fikri güzel aslında bir süre doğum sonrası kullanayım belki çok dökülme olmaz.
canım kan sulandırıcı iğneleri karına yapmayı ne zaman bıraktınız ben 29 dayım hala karına yapıyorum
Ben 30. hafta bıraktım karnımda yapacak yer kalmamıştı her yeri mosmor ve beze olmuştu.Bir de karnım sertleştiği için eşim de yapmaya korkuyordu.Koldan yapıyoruz şu an.

Dün gece tansiyonum yüksek olduğu için acile gittim, tansiyon normaldi ama sancım çıktı. Sezeryan ile doğum yapacağım için sanciyi azaltan serum yaptılar ona rağmen baya bir sancım çıktı 2 saate doğuma alalım sizi dediler yatış kabul etmedim 😊
Kendi doktoruma gönderdim nst kağıdını aktif ve düzenli sancı değil onlar dedi. 37+4 deyiz yalancı sancı dedikleri böyle mi oluyor kızlar bilenler yorum yapabilir mi
Aslında düzenli görünüyor ama doğum sancısı gibi güçlü değil, gerçek doğum sancıları 70-100 bandında seyrediyor

Canım sen neye karar verdin? Doğumun olacak mı bu hafta yoksa biraz daha bekleyecek misin ☺️

Yalancı mi bilmiyorum ama doğum yapacak kadar yüksek sancı değil ki bu. Çok şaşırdım bu düzeydeki sancı için acil sezaryen demelerine. Benim ilk hamileliğimde hep bu düzeyde çıkardı sancılarım ama ne bebek strese girdi ne de acil doğum onerildi. Kendi doktoruna sormakla çok iyi yapmışsın.

Canım sen neye karar verdin? Doğumun olacak mı bu hafta yoksa biraz daha bekleyecek misin ☺️
Bugün son kez doktora gidicem 2 de. ama dün akşam doktorumla telefonla konuştum sanırım perşembe günü olacak benim sezeryan ,kalbim ağzımda atıyor sanki aşırı gergin ve heyecanlıyım. Kafam çok dolu sağlıkla kavuşacak mıyız neler yaşayacağım, büyük oğlumla ilk kez ayrı yatıcaz o etkilenir mi, kaynanamlar eve doluşacak iyidir ama aşırı tuhaf ve zor biridir, onunla baş edebilecek miyim..herşey her an beni kemiriyor.. bir yandan hemen olsun diyorum bu sene sigortam var 31 aralıkta poliçe doluyor öyle denk geldi ücreti karşılayacak sigorta bu iyi oldu. Ocağa da sarksa razıydık bebek ve benim için en iyisi neyse o olsun dedik ama dr doğum kararı aldı. Bir yandan ya çok minik doğarsa diyorum 37 haftalık henüz. Sağlık önemli en başta tabi. Hayırlısı. Eşim de doğuma girecek, tüp ligasyonu da olucam artık çocuk olayına veda ediyorum doğum sonrası korunmak zor olacaktı onu da çözüyorum hayırlısıyla. Sağol sorduğun için herşeyi birine anlatasım yazıya dökersin varmış😂 baya bi rahatladım aro🫶

X