2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ayy tee ne zaman alıntılamışım kalmış, neye karar verdiniz? Benim yeğenim 37 de doğmuştu tam, gayet de güzel emdi büyüdü gelişti demek için alıntılamıştım ama sıkıntı yoksa 38 i doldurmaya gayret ediliyor sanki sezaryen için.
Yaa evet benim de doğumdan 3-4 ay sonra acayip dökülmeye başlamıştı. Epeey kısaltmıştım saçlarımı ancak rahat etmiştim bir de emziren anne vitaminleri var aslında, keşke alsaydım demiştim sonradan.

Benim de mükemmel ya doğum sonrasi dokulme vs olmuyordur dimi ya

Kızlar ayıp olmazsa birşey sorucam sizinde çok tuvaletiniz varmış gibi olup 2-3 damla yaptığınız oluyor mu benim iki gündür böyle enfeksiyon falan mı kaptım acaba
Yok kuzum bebek aşağı baskı yapıyor ya sen öyle hissediyorsun. Benim 2 haftadır falan öyle. Tuvaletini yaparken dikkat et yanma yoksa sorun yok dedi bana ebe.

merhaba 29. haftamdayım ama ben de arada karnım içe çekiliyor gibi hissediyorum sanki bebek dönüyor gibi düşünmüştüm sertlesme olmuyordu acaba sancı mı hissettiğim ya da kasılma mı

merhaba 29. haftamdayım ama ben de arada karnım içe çekiliyor gibi hissediyorum sanki bebek dönüyor gibi düşünmüştüm sertlesme olmuyordu acaba sancı mı hissettiğim ya da kasılma mı
Aslında sancı ve kasılma aynı şeylermiş. Bebek toplanıp ortada kendini geri bırakıyor o sürede Karın sertleşiyor ortada sonra bi çekilme gibi bişey hissediliyor sanki içinden hava çekiyorlarmış kasıklarında hava sıkılıyormuş gibi sızlıyor tabi bu sürede 29 zaten küçükmüş bebek hareketidir sancı cidden gıdıklama gibi bişey değil acıtıyor özellikle doğum yaklaştıkça.

canım kan sulandırıcı iğneleri karına yapmayı ne zaman bıraktınız ben 29 dayım hala karına yapıyorum
Hep karnımdam yapıyoruz karnım çok sertleşti doktor kolundan yapabilirsin dedi ama alışmışım karnıma öyle devam ediyorum az kaldı zaten 37 haftalık oldum artık doğurucam nasipse doğumdan bir gün önce de kesicez

Dün gece tansiyonum yüksek olduğu için acile gittim, tansiyon normaldi ama sancım çıktı. Sezeryan ile doğum yapacağım için sanciyi azaltan serum yaptılar ona rağmen baya bir sancım çıktı 2 saate doğuma alalım sizi dediler yatış kabul etmedim
Kendi doktoruma gönderdim nst kağıdını aktif ve düzenli sancı değil onlar dedi. 37+4 deyiz yalancı sancı dedikleri böyle mi oluyor kızlar bilenler yorum yapabilir mi

Eklentiler

• IMG_20231226_023706.jpg
    196,2 KB · Görüntüleme: 74

Benim de doğum sonrası çok dökülmüştü.Vitaminleri kullanma fikri güzel aslında bir süre doğum sonrası kullanayım belki çok dökülme olmaz.
canım kan sulandırıcı iğneleri karına yapmayı ne zaman bıraktınız ben 29 dayım hala karına yapıyorum
Ben 30. hafta bıraktım karnımda yapacak yer kalmamıştı her yeri mosmor ve beze olmuştu.Bir de karnım sertleştiği için eşim de yapmaya korkuyordu.Koldan yapıyoruz şu an.

Aslında düzenli görünüyor ama doğum sancısı gibi güçlü değil, gerçek doğum sancıları 70-100 bandında seyrediyor

Canım sen neye karar verdin? Doğumun olacak mı bu hafta yoksa biraz daha bekleyecek misin

Yalancı mi bilmiyorum ama doğum yapacak kadar yüksek sancı değil ki bu. Çok şaşırdım bu düzeydeki sancı için acil sezaryen demelerine. Benim ilk hamileliğimde hep bu düzeyde çıkardı sancılarım ama ne bebek strese girdi ne de acil doğum onerildi. Kendi doktoruna sormakla çok iyi yapmışsın.

Canım sen neye karar verdin? Doğumun olacak mı bu hafta yoksa biraz daha bekleyecek misin
Bugün son kez doktora gidicem 2 de. ama dün akşam doktorumla telefonla konuştum sanırım perşembe günü olacak benim sezeryan ,kalbim ağzımda atıyor sanki aşırı gergin ve heyecanlıyım. Kafam çok dolu sağlıkla kavuşacak mıyız neler yaşayacağım, büyük oğlumla ilk kez ayrı yatıcaz o etkilenir mi, kaynanamlar eve doluşacak iyidir ama aşırı tuhaf ve zor biridir, onunla baş edebilecek miyim..herşey her an beni kemiriyor.. bir yandan hemen olsun diyorum bu sene sigortam var 31 aralıkta poliçe doluyor öyle denk geldi ücreti karşılayacak sigorta bu iyi oldu. Ocağa da sarksa razıydık bebek ve benim için en iyisi neyse o olsun dedik ama dr doğum kararı aldı. Bir yandan ya çok minik doğarsa diyorum 37 haftalık henüz. Sağlık önemli en başta tabi. Hayırlısı. Eşim de doğuma girecek, tüp ligasyonu da olucam artık çocuk olayına veda ediyorum doğum sonrası korunmak zor olacaktı onu da çözüyorum hayırlısıyla. Sağol sorduğun için herşeyi birine anlatasım yazıya dökersin varmış baya bi rahatladım aro

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…