2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben de jimerde yapacağım nasipse. Önden biraz ödeme yapılabiliyor mu ya da şimdiden anlaşma yapılır mı diye düşünmüştüm ama sizden öğrendim şimdi olmuyormuş. Yılbaşında da zam geleceğini söyledi doktorum.

Bende bilmiyorum hangisi doğru hangisi değil açıkçası . Bir hafta sonra belki tekrar giderim kontrol süremin içinde eğer kuşku düşerse aklıma . Çok tşk ederim ...

Bende şöyle düşündüm içime şüphe düşerse bir hafta sonra tekrar giderim kontrol süremin içinde . Bir daha solerim

Yaa bende hiçbir şey yaptırmadım . Evde ağıza atılacak çikolata bile yok İki kutu çikolata alicaktim Nişantaşı'na gidince ona da gidemedik öle kaldı

Ben kimse gelmez diye düşünüyorum ama arkadaşlarım biz hastaneye geliriz dediler. Herkes ne güzel şeyler yaptırmış

Ben de cok ikilemde kalmıştım elektrikli mi babyjorn muadili mi diye
Sonra babyjorn muadili aldım. Oğlum hep hareket etmek isterdi bacaklarini hep pat pat vururdu, belki de bu bı ihtiyaçtır diye ona karar verdim ama öyle bilinçli tecrübe ile değil tabi. Oğlumda anakucagi kullanmadığım için aslında hiç fikrim yok, tamamen düz mantık yola çıkarak elektriksiz aldım, yani çocuklar kendi hareket etmeyi sever diye düşünüp. Umarım işe yarar aldığım anakucagi

Beyaz gürültü kullanmıyorum ama gaz için istiyorum daha çok elektrikliyi
babyjörn olanı uzun süre kullanırım diye düşündüm ama dediğin gibi yenidoğanda nasıl olue bilemedim
Yenidoğanda bebekten bebeğe değişir, hareketli bebekte 3. Günde bile bebek kendi kendini sallayabilir. Benim oğlan puseti sallıyordu ayakları ile, masanın üstüne koyuyordum pusette, kıpır kıpır sallanıyordu, kundaktan ellerini çıkarıyordu daha hastanedeyken. Ama dediğim gibi bebekten bebeğe değişiyor. Oğlum hiperaktivite tanısı aldı, bebekliginde daha dur durak bilmezdi. Normal çocuklar da gözlemlediğim kadarıyla 40 i çıkmadan hareketleniyor artık, hepsi cin gibi maşallah

Hastaneye gelenler ikramlık getirsin eskide kalmış meyve suyu bisküvi, madlen çikolatanizi alın gelin de

Bende şöyle düşündüm içime şüphe düşerse bir hafta sonra tekrar giderim kontrol süremin içinde . Bir daha solerim
Bence de şikayetin olursa gidersin nst ye girersin o zaman, ama şikayetin yoksa l, doktorun da ayrıntılı muayene ettiyse yakın zamanda için rahat olsun. Doktor muayenesi nst den daha güvenilir.

Bence de şikayetin olursa gidersin nst ye girersin o zaman, ama şikayetin yoksa l, doktorun da ayrıntılı muayene ettiyse yakın zamanda için rahat olsun. Doktor muayenesi nst den daha güvenilir.
Eşim de öyle söylüyor sen doktordan iyi mi bileceksin diye ama işte ben risk sevmem . Bir de genel olarak takintiliyim ya o yüzden
Cook tşk ederim . Bu arada doğuma girmiyormussunuz bize öyle söyledi hastane dedim . Girmek isterim ama benim evim Zekeriyaköyde gidip gelene kadar birşey olursa o riski alamam dedi . Gündüz normal ve planlı sezeryan doğum olursa ben olurum onun disinda akşam başka Dr arkadaşımız var dedi

Gece olursa bı çok doktor giremiyor zaten. Benim planlı sezaryen olduğu için çok derdim yok bu konuda. Gece suyum gelse bile hemen sezaryene alamazlar, açlık gerekiyor ameliyat için. Ama normal doğum yapacak olsam benimki de gece gelemezdi herhalde taaa yesilkoye

Evet ,anlıyorum şimdi az çok neden öyle söylediğini .
Normal doğum olup olmayacagi 37. haftadaki muayenede belli olucakmis . Bebek ve benim için hangisi iyi olucaksa öyle olsun istiyorum .Ben o haftaları göreyim sezeryan da olsa sıkıntı değil

sahi taşınma işi ne durumda, ev bulabildiniz mi kaç gündür sormak aklımdaydı.
Ben de mevüt yapıcam galiba bu defa, ilkinde yapamadık içimde kaldı. ikisine birden niyetlenip çıkartalım aradan diyorum :)

İkram vermemiz gerekiyor mu ki zaten Ben sadece çikolata düşünmüştüm . Kimse 10 dkdan fazla kalmaz diye umuyorum
Kalmaması lazım, hatta normal doğumu bilmiyorum ama sezaryen olunca ilk gün ziyaretçi bile gelmese iyi olur bana göre. Sezaryen sonrasi gaz çıkarma biraz sancılı oluyor, gaz geldiği anda beklemeden çıkarmak gerekiyor yoksa can yakici oluyor. Birileri varken de mecbur dayanmak zorunda kaliyorsun. Bizim yakın arkadaşlarımız vardı karı koca, o zaman daha çocukları yoktu, sagolsunlar hastaneye gelmişlerdi ziyaret için ama bilmedikleri için baya sohbet muhabbet uzun uzun oturmuslardi. Gözlerinin içine bakmıştım kalksinlar artık diye. Sonda takılı zaten kalkmak yasak, WC ye de gidemiyorum. Neyse 1 sene sonra onların sezaryen ile bebekleri oldu, biz sadece telefonla arayalım iyileşince ziyarete gidelim dedim. Bilerek gelmiyoruz yanlış anlama zorlanmani istemiyorum dedim, valla sezaryenliyken ziyaretçi agirlanmiyormus zaten demisti

sahi taşınma işi ne durumda, ev bulabildiniz mi kaç gündür sormak aklımdaydı.
Ben de mevüt yapıcam galiba bu defa, ilkinde yapamadık içimde kaldı. ikisine birden niyetlenip çıkartalım aradan diyorum :)
En son ev işine yogunlastigimda ayaklarim şişti, tansiyonum dengesizlesti, sancılarım oldu, sonra doktora gittim, biraz tempoyu düşür zaten çalışıyorsun, bu kadar yorulmaman lazım dedi. Peşine ailecek gripte olduk. Biz de askıya aldık ev işini, doğumdan sonraya kalacak herhalde. Ev sahibi de anlayışıdır umarım bir kaç hafta idare eder. Tempoyu düşürünce tansiyonum bile normale döndü.

Ben önden ödeme yapabildim küçük bir şehir olduğu için galiba 18.5 sezaryen olduğu kesin olduğu için Ocak doğumum

Ayy evet o yoğun dönemde olmuştu dimi bunlar hep. Çok iyi yapmışsın, idare edilir illa ki. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik, daha dikkatli olmak lazım.

Ben kızımı hep kendim değiştirdim babaya dahi vermedim oğlanı yaparım diyor eşim yardım amaçlı, duşta flnda yardım eder bakalım
Bizim baba mecbur değiştirecek. 2 aylıkken yarım gün o bakacak. Beni düşündüren bu ikisi hep basımda olmak isteyecekler değistirirken. Çok dua ettiler bir kız kardesleri olsun diye. Bebeği kendilerinin zannediyorlar .Nasıl bir sinır koymaliyım onu bulamadım henüz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…