2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Şimdi nasılsın? Devam ediyor mu sancı?

Ben oyho aldım şimdi sen hangisini tercih ettin

Benimki asla eldivenmiş çorapmış kundak hiç birine gelemiyor direk sıkıyor kendini kıpkırmızı olup ağlamaya başlıyor dediğin gibi kıpır kıpır prematüre ama maşallah pek de güçlü yani sallar herhalde kendini

Maşallah ne güzel tahlil etmişsin sanciyı. Ben çok panik oluyorum hafif bir sancı bile vursa. Senin yerinde olsam dersi yarıda birakmış soluğu acilde almıştım ben doguruyorum diye

Şimdi nasılsın? Devam ediyor mu sancı?
Yok hayır bugün hiç olmadı. Dün ilk kez merdiven çıkınca oldu, hızlı çıktım biraz, sonra sınıfa girer girmez oturdum bı anda zonklama geldi. Akşama kadar da ara ara oldu. Ama bugün hiç bel ağrısı yaşamadım. Yalancı sanciymis demekki.

Kravat

Maşallah ne güzel tahlil etmişsin sanciyı. Ben çok panik oluyorum hafif bir sancı bile vursa. Senin yerinde olsam dersi yarıda birakmış soluğu acilde almıştım ben doguruyorum diye
İşte en son sabaha karşı sancım olmuştu apar topar alacakaranlıkta hastanenin yolunu tutmuştuk ya o zaman doktorum baya rahatlatmisti. Yalancı sancı ile gerçeği nasıl ayırt ederim bilmiyorum ama gerçek sancı daha hafif geliyormuş giderek siddetleniyormus. Yalancı sancı biraz daha hissedilir gelip kısa sürede gidiyormus. Bı de düzensiz tabi. İlk hamileliğimde de çok rahattım ben sancilardan yana, ama bu kadar yalancı sancı yaşıyor muydum unuttum onda. Bı de gerçek sanciysa napabilirim en fazla artmasini beklerim emin olmak için sadece çocukların önünde suyum gelmesin en çok ondan korkuyorum

Kızlar hastanesi odası kapı süsü çikolatası vs yaptiriyormusunuz ne düşünüyorsunuz bu konuda fikr almak istedim anı doğum yapanlar yaptimi mesela
Ben hiçbirini yaptırmıyorum canım. Hevesim yok. İlkinde bebekler kuvöze girince çok uzülmüştüm süslü kapiları gördükçe. O yüzden düşünmüyorum. Gelen giden de olmaz zaten hastaneye. Ama çok güzel süsler yaptıranlar var. Ben kizımı süslicem Allah izin verirse

Yalnızım canım ne yazık ki.. sanırım bulaştı dehşet derecede başım ağrıyor çünkü uyuyamıyorum ağrıdan şuan.
Geçmiş olsun. Vitamin falan kullanıyoruz ya kolay atlatırsin inşallah. Ben çünkü garip bir şekilde tüm gripleri hafif atlattım bu sene. Eşim bile ağır geçirdi ki pek hastalanmaz. Bende sadece kırgınlık oldu. Şimdi de öyle. Herkes hasta ben kirgınım. Vitaminlere bağlıyorum.

Hareket bazı bebekler için daha büyük ihtiyaç, aynı beslenme, sevgi gorme gibi hareket ihtiyacı da zamanında karşılanmalı bence. Engellendikce ileride daha büyük sorun olarak çıkıyor karşısına. Ben yazmıştım daha önce, bebeğimi asla sallamaya alistirmicam, sallamadan uyuyacak diye diretmistim. Ona rağmen oğlum uyuyan bı çocuk olmadı, ayrıca zamanında ihtiyaç duyduğu şeyi saglamadigim için 4 yaşında ergoterapiye başlattı doktoru. Gittik her hafta yuvarlak düz bı salıncakta ayakta sallatip dünya para ödedik 6 ay şimdi sallanan, hareket ettiren ne varsa alıyorum. Karında sıvı içinde sallanmaya alışmış bebeğimi doğduğunda bundan mahrum ettiğim için sonraları çok üzülmüştüm.

AA pasta fikri supermiş. Çalabilir miyim? Çaldım. İnşallah doğum sonrası çok gergin olmam da yaptirtabilirim. Gerçi ağrı sancıyla pek keyfim olmaması normal ama. Ben çok sinirliydim doğum sonrası. Çatacak yer arıyordum. Tabi bı de actım. Petiborle duruyordum

Benimkiler 8 yaşında. Ben de bakıniyorum hediye onlara. Tabi ki inanmayacaklar ama onları düşünmüş olmamız iyi hissettirecek. Bir de gece evde olmayacağım için teselli olur kafalarını dağıtır diye düşündüm.

Benimki de gece yarisı bile olsa en ufak bir şüphe duyarsan gel çektir diyor.

1 Şişe suyun olsun yanında mutlaka. Baktın suyun mu geliyor hemen 1 şişe suyu üstüne devirip aaa vah vah tüh tüh suyu döktüm diyip sınıftan vınnnn

Aslında sezaryen sonrası fotoğraf çekimi pek mümkün olmuyor. Ağrı pompası filan olursa belki olur ama yine de çok mümkün değil gibi geliyor bana.
Benim de sezaryenden önceki gün çekilmiş bir resmim var. Yanaklarım hiç şiş değil. Ama sezaryen sonrası fotolarda şiş yüzüm. Profesyonel değil tabi kendi çektigimiz resimler.

Çal çal ne demeek, babaya pasla en kötü, oğulların seni kötü hatırlamasın hem bence bu yüzden bile daha minnoş olabilirsin ben de dedim servise bi baklava alınacak kesin, yanında bir de ufak pasta alır artık kime düşerse bu iş. önceden tembihleyeceğim herkese :)

1 Şişe suyun olsun yanında mutlaka. Baktın suyun mu geliyor hemen 1 şişe suyu üstüne devirip aaa vah vah tüh tüh suyu döktüm diyip sınıftan vınnnn
Aaaa gerçekten çok mantıklı, yanımda hep suyum var zaten, umarım gerek kalmaz ama öyle bisey olursa deviririm hemen üstüme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…