2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ayyy çok tatlılar bi yükseldim şimdi 🥰🥰 bende çekip atayım size aldıklarımı 🫠🫠 görünce heyecan bastı beni mis gibi ne güzel kokarlar şimdi doğsalar demi 🫠🫠
Valla benim ilk bebeğim muhtemelen de tek olur onun için doğumundan bikaç bişey hatıra kalsın istiyorum🥲veee evet artık doğum için bende sabırsızlanıyorum yinede dilerim kızım 2 ocağı bekler🥰😇

Bunlarda bizden 🥹
Çikolataları cam kutuya yerleştireceğim onu daha yapamadım kızımdan saklıyorum gidip gelip yiyor diye 😅

Eklentiler

• IMG_7172.jpeg
    IMG_7172.jpeg
    130,6 KB · Görüntüleme: 70
  • IMG_7173.jpeg
    IMG_7173.jpeg
    199 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_6662.png
    IMG_6662.png
    736,3 KB · Görüntüleme: 68
Ay ben çok mu hevessizim acaba dedim, ne hediyelik yaptırdım, ne çikolata ne kapı süsü 🙈 hastaneye kimse gelmez çünkü hastane çok uzak, eve de geçmiş olsuna gelemezler çünkü taşınma telaşim olacak, ama taşındıktan sonra bebek mevludu yaparım o zamana hediyelik ve çikolata işini hallederim diye düşündüm. Hediyelik olarak ya sokak hayvanları için mama ya da Kraft kutu içinde tek içimlik kahve ve yanına madlen çikolata diye düşündüm. Tabi bunlardan en az 100-150 adet yaptirmam lazım mevlut için 🤦

Vücudun seni doğum sonrası uykusuzluğa hazırlıyor öyle düşün 😅 benimde arada midem yanıyor, çiş mesaisi, çocuklar uyanıyor vs derken doğru düzgün uykuya hasretim valla.. Birde ister istemez doğum heyecanı, korkusu vs basıyor insanı. Uyku tutmaması normal son dönemlerde diye düşünüyorum
Benim aylardır böyle. Doğru düzgün uykumu almıyorum. Umarım bebeğin gelişimini olumsuz etkilemez

Ay ben çok mu hevessizim acaba dedim, ne hediyelik yaptırdım, ne çikolata ne kapı süsü 🙈 hastaneye kimse gelmez çünkü hastane çok uzak, eve de geçmiş olsuna gelemezler çünkü taşınma telaşim olacak, ama taşındıktan sonra bebek mevludu yaparım o zamana hediyelik ve çikolata işini hallederim diye düşündüm. Hediyelik olarak ya sokak hayvanları için mama ya da Kraft kutu içinde tek içimlik kahve ve yanına madlen çikolata diye düşündüm. Tabi bunlardan en az 100-150 adet yaptirmam lazım mevlut için 🤦
Evet ben çalıştığım hastanede doğum yapacağım için 200 tane hediyelik yaptırdım 120 lide çikolata bide tatlı alırım kuru pasta falan olur. Lohusa şerbeti yerinede reyhan şerbeti yapmayı planlıyorum

Ben de böyleyim, özellikle sabaha karşı 4 gibi uyanıyorum 2-3 saat uyanık, sonra tam dalıyorum alarm çalıyor, bu sefer de kazınarak yataktan cikiyorum. Eve gelince yemek yer yemez uyku çöküyor oğlum okuldan gelene kadar bir iki saat yine uyuyorum. Ama geceleri çok sıkıcı oluyor haliyle, herkes uyuyor sen uyanık, dalmaya çalışıyorum olmuyor.
Aynı böyleyim ben de umarım doğum sonrası düzene girer. Gerçi o zaman da bebek uyutmayacak😊

Umarım doğum sonrası bebek uyuyunca bizde hemen dalabiliriz. Çok özen iyilesemiyorum başını koyar koymaz uykuya dalanlara
Benim hiç umudum yok sonradan uyuyacağıma dair 😅 kardeşi doğduğunda tam 2 yaşına girecek olan abimiz var evde köşe kapmaca oynayacağız gibi duruyor uyku bana ben uykuya hasret hadi bakalım 😅

Merhabalar Bursa da özel hastanede doğum ücretleri ne kadar bilgisi olan var mı?
Merhaba, ben jimer ile görüştüm şuan 32 bin dediler yeni yılda zam gelicek ve şimdi ki fiyattan bağlayamıyorsun , yeni yılda da bağlayamıyorsun doğum yaptığın gün hangi fiyatsa o ödenecek, çok saçma geldi bütün hastaneler mi böyle anlamadım

Kızlar ya ana kucağı alıcam ama yoyko tarzı elektrikli mi alayım yoksa babyjörn muadili sallanan bişey mi alayım karar veremedim ikisini de aynı fiyata buldum ama hangisi daha uzun ömürlü olur babyjörnde yenidoğan durur mu emin olamadım

Kızlar ya ana kucağı alıcam ama yoyko tarzı elektrikli mi alayım yoksa babyjörn muadili sallanan bişey mi alayım karar veremedim ikisini de aynı fiyata buldum ama hangisi daha uzun ömürlü olur babyjörnde yenidoğan durur mu emin olamadım
Ben almadım bebek doğduktan sonra ihtiyaç olursa alırım diye. Ama alırsam elektrikli almayı düşünüyorum

Benim araştırdığım kadarıyla, babyjorn tarzı olanlarda kendi hareketi ile saklandığı için yenidogandan itibaren çok aktif kullanılmıyor biraz zaman geçmesi gerekiyor. Kullanacağı ay da çok kısıtlı olduğu için elektronik olan bana daha mantıklı gelmişti ses vs özelliği de var o ilk zamanlar ihtiyacı olan beyaz gürültüden falan yararlanırım mantıklı olur diye düşündüm ritmik hareketler bebeğe de iyi gelebeilir

Benim araştırdığım kadarıyla, babyjorn tarzı olanlarda kendi hareketi ile saklandığı için yenidogandan itibaren çok aktif kullanılmıyor biraz zaman geçmesi gerekiyor. Kullanacağı ay da çok kısıtlı olduğu için elektronik olan bana daha mantıklı gelmişti ses vs özelliği de var o ilk zamanlar ihtiyacı olan beyaz gürültüden falan yararlanırım mantıklı olur diye düşündüm ritmik hareketler bebeğe de iyi gelebeilir
Beyaz gürültü kullanmıyorum ama gaz için istiyorum daha çok elektrikliyi
babyjörn olanı uzun süre kullanırım diye düşündüm ama dediğin gibi yenidoğanda nasıl olue bilemedim

C canelif merhabalar listeden sizi Elazığ’da gördüm bende Elazığlıyim ve doğuma oraya geleceğim doktorunuz kim nerde doğumu planlıyorsanız kaç haftasınız merak edip heyecanlandım 🥰

X