2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Benim de var eksiklerim. Mesela hala hastane çantası hazır değil, şimdi okuldan geldim, yemek yiyorum birazdan uyku çöker kalkınca yaparım derim kalkınca da oğlan gelecek yemek hazırla et akşam yaparım derim, akşam da bu saatte ne çantası yarın gündüz gözüyle hallederim derim. Keşke doğumu da böyle kendi istediğimiz gibi erteleyebilsek

Artik hazirla canim yine dogurma ama hazur dursun kenarda kafan rahat eder :)

Artik hazirla canim yine dogurma ama hazur dursun kenarda kafan rahat eder :)
Tüm kıyafetler yıkandı utuledi, sadece çanta hazırlaması kaldı ama bende erteleme hastalığı başladı kanımca bugün yarın hazırlasam iyi olacak, böyle kafaya da takıyorum, hem hiç rahat değilim hem aksiyona gecemiyorum

Sağlıklı olsunlarda kilo bir şekil de alırlar nasılsa doğan bir şekilde buyuyup gidiyor
Damlacım ben de ilk çocuğumda aynen senin gibi düşünüyordum, kızım 2600 doğdu 40. Haftasında ve sonrasında sarılık olmadı , sağlık ocağı kontrollerinde de Meğersem tartıları bozukmuş bana sürekli kilo aldı diyorlardı annemde kızım bu çocuk kilo almıyo diyordu en son tam 30 günlükken çocuk doktoruna götürdük ve sürprizzzzz çocuk günde 25 gramın altında almış, ve ne yazık ki bebeklerin büyüme fışkırması yaşadıkları dönem var o da ilk 4 ay biz sonrasında ne yazık ki toparlayamadık ve o fışkırmayı yakalayamadık kızım hala kiloda percentil olarak 15 ile 25 arasında allahtan boyu percentil olarak 50 de de içime çok dert olmadı ama emin ol kilo önemli hele ilk 4 aylık kilo çok önemli bu arada asla zorla yemek yedirmedim, ek gıdaya geç başladım , rafine şekeri 2 yaşa kadar vermedim 22 aya kadarda emzirdim vs bunlar önemli şeyler ama çocuğun kilo alma hızı ve mevcut kilosu da önemli

Benim de 2 dogumum alttan muayene oldugum gun baslamisti :) simdi dokundurtmuyordum. Gecen acilde zorla baktilar ama bilicli olarak kastim baktirmadim ugrasmadi doktor da fazla
Ben de doğuma başlatabiliyor diye biliyorum, o yüzden bence serklaj dikişlerim alınınca o hafta doğuracam inş :)))

Eee hic bisi kalmamis yerlestiriver sonra kocan o utulu kiyafetleri sıkış tepiş getirir bak yasandi

En kötü doğum da o insanın başına gelen her ikisini yaşayan benim de başıma geldi berbattı sabahtan gece 10 a kadar uğraşıp geçenin bir vakti sezaryen oldum başarısızlık hissi cabası

Sancı çıkınca hemen alttan muayene yapıyor mu doktor

İki hafta önce yaşıyordum ben şu sıralar yok sanırım yerleşmeye çalışıyor bende kontrolüm vardı sancılarım varmış ama hiç hissetmedim ben hatta doktorum aşırı heyecanlandı ve sanırım benimki kanala girmiş çünkü alnı yok kanala girmiş dedi gelmesi uzak değil dedi ama ne kadar yakın söylemedi

Benim de 2 dogumum alttan muayene oldugum gun baslamisti :) simdi dokundurtmuyordum. Gecen acilde zorla baktilar ama bilicli olarak kastim baktirmadim ugrasmadi doktor da fazla
Benim bugün sancılar çıkınca çatı yapmak istedi bende korktum müsait değilim bugün yapmayalım dedim haftaya kesin yapıcaz kaçışın yok dedi zaten kanala girmiş çocum alnı gözükmüyormuş sizce haftaya doğurur muyum ben

Yine sancılar
Kanala girip haftalarca bekleyen de oluyormuş kanala girmeyip bir günde doğan da. Öyle şeyler okudum bugünlerde Benim de annem bebek yan duruyor sanki dedi. Başı aşağıdaydı dönmez artık dedim. O zaman kasılmadır dedi. Ayaklarının olduğu tarafta tümsek oluyor çünkü. Ben hiç hissetmiyorum göbeğimi izlemiş karşıdan dokunarak anlıyor bebeğin kafası sırtı ayakları nerde. Eskiden ultrason yok tabi elle anlıyorlarmış

yani ben 2 hafta önce kesin doğuruyorum diyordum sancılardan bu hafta hiç bişey hissetmiyorum sancı çıktı doktor bile heyecanlandı bende tık yok helal olsun benim annem ilk defa hamile görüyor gibi davranıyor bazen halbuki Bütün kuzenlerimi o doğurttu diyebilirim doğumlarında hep yanındaydı bende bi acemi kaldı

Keyfim kaçtı, yarın kontrolüm vardı 38 haftalık olduk. 37 haftasında bebiş kanaldaydı. Yarın da çatı muaynesi için sözleşmiştik. Doktorum izne ayrılmış keyfi mi mecburi mi bilemiyorum pazar a kadar yok. O görev aldığında 38+6 olacağız. Son haftalarımda izne çıkmış olması beni biraz gerdi, umarım o yokken doğası gelmez bebemin

Alnı kanala girdikten haftalar sonra sezaryen doğum yaptım ben kanala giriyorlar sonra yukarı cikiyorlar sonra geri iniyorlar ona aldanmayın, bu sıpaların sağı solu belli olmuyor. Ben haftalarca kanalda çatıya deli gibi basan bebekle o AVM senin bu cafe benim gezmiştim, o zaman başka çocukta yok, yaşta genc kanala ilerlemek ile doğumu başlatacak şekilde kanala yerleşmek ayni şey değil bence.

Tez zamanda kavustursun rabbım sızı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…