2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Sancıyı durdurmaya calışırken mi alttan muayene ettiler? Benim oncekinde sancı acile gittiğimde alttan muayene ettiler. yumuşama çıkınca yatmiştım 5 gün. Hiç alttan muayene ypamadilar tetiklememek için. Eli kulağındadır onun ama. Çok yakında gelir senlendirir evinizi. Sen o gelene kadar iyileşmeye bak iyice 🌸
Alttan muayeneden kastın elle muayene mi ? Ben sürekli vajinal ultrason ile rahim ağzı ölçümü yaptırıyorum. En son 12 gün önce ölçtü hatta .

İki hafta önce yaşıyordum ben şu sıralar yok sanırım yerleşmeye çalışıyor 🙈 bende kontrolüm vardı sancılarım varmış ama hiç hissetmedim ben 🙈 hatta doktorum aşırı heyecanlandı ve sanırım benimki kanala girmiş çünkü alnı yok kanala girmiş dedi gelmesi uzak değil dedi ama ne kadar yakın söylemedi 🙈🙈
Ne kadar yakın bilmesi mümkün değil, tamamen bebeğe bağlı. Benim doktorumda 32 de sancılanıp hastanede yatınca geçen ki kontrolde (35+6) iyi geldin bugünlere he dedi 😅 yalnız kafama çok takılıyor hareketleri gerçekten çok azaldı. Tatlı bişey yemediğim sürece hareketsiz. Ben sürekli tatlı mı yiyeceğim anlamadım ki.

Ne kadar yakın bilmesi mümkün değil, tamamen bebeğe bağlı. Benim doktorumda 32 de sancılanıp hastanede yatınca geçen ki kontrolde (35+6) iyi geldin bugünlere he dedi 😅 yalnız kafama çok takılıyor hareketleri gerçekten çok azaldı. Tatlı bişey yemediğim sürece hareketsiz. Ben sürekli tatlı mı yiyeceğim anlamadım ki.
Benimde aşırı hareketli olan çocuğum bu sıralar hareketleri bayağı azaldı. Kahve ve çikolata yapıyorum ve soluma yatıyorum ozaman hareketleri çoğalıyor. Ama yeri çok daraldı onu hissediyorum artık, oturup kalkarken aşırı zorluyor

Canım senin bebek tekti degilmi bende pazartesi doğum yaptım gözün aydın Allah analı babalı sağlıkla büyütmeyi nasip etsin biran önce kucağına al kaç haftada kaç kilo doğdu bebisin hatirlarsan ben ciğer geliştirici yaptırmıştım 37+0 da doğduk 2820 olarak
Evet canım tek. Rabbim cumlemizin çocuğunu bagislasin inşallah. 35+3 de 2490 ile doğum oldu ciğer geliştirici bende 3 doz oldum fakat yine de kuveze girmek zorunda kaldı

Sancıyı durdurmaya calışırken mi alttan muayene ettiler? Benim oncekinde sancı acile gittiğimde alttan muayene ettiler. yumuşama çıkınca yatmiştım 5 gün. Hiç alttan muayene ypamadilar tetiklememek için. Eli kulağındadır onun ama. Çok yakında gelir senlendirir evinizi. Sen o gelene kadar iyileşmeye bak iyice 🌸
Sancılar siklasmaya başlayınca açılma var mı diye baktı ebe onda da zorladı farkettim keşke izim vermeseydim diyorum ama olacağı varmış. Bu haftaici çıkar dedi doktorumuz hayvanla bekliyoruz artık ❤️

Damlacım ben de ilk çocuğumda aynen senin gibi düşünüyordum, kızım 2600 doğdu 40. Haftasında ve sonrasında sarılık olmadı , sağlık ocağı kontrollerinde de Meğersem tartıları bozukmuş bana sürekli kilo aldı diyorlardı annemde kızım bu çocuk kilo almıyo diyordu en son tam 30 günlükken çocuk doktoruna götürdük ve sürprizzzzz çocuk günde 25 gramın altında almış, ve ne yazık ki bebeklerin büyüme fışkırması yaşadıkları dönem var o da ilk 4 ay biz sonrasında ne yazık ki toparlayamadık ve o fışkırmayı yakalayamadık kızım hala kiloda percentil olarak 15 ile 25 arasında allahtan boyu percentil olarak 50 de de içime çok dert olmadı ama emin ol kilo önemli hele ilk 4 aylık kilo çok önemli 🩷 bu arada asla zorla yemek yedirmedim, ek gıdaya geç başladım , rafine şekeri 2 yaşa kadar vermedim 22 aya kadarda emzirdim vs bunlar önemli şeyler ama çocuğun kilo alma hızı ve mevcut kilosu da önemli ❤️
İnsan yaşamadan bilemjyor demekki böyle seylerii. Rabbim tüm bebeklerimizi saglikla büyütmeyi nasip etsin💕

Alnı kanala girdikten haftalar sonra sezaryen doğum yaptım ben 😄 kanala giriyorlar sonra yukarı cikiyorlar sonra geri iniyorlar ona aldanmayın, bu sıpaların sağı solu belli olmuyor. Ben haftalarca kanalda çatıya deli gibi basan bebekle o AVM senin bu cafe benim gezmiştim, o zaman başka çocukta yok, yaşta genc 😂 kanala ilerlemek ile doğumu başlatacak şekilde kanala yerleşmek ayni şey değil bence.
Ay bilemiyorum bi şekilde çıkacak sonuçta 😂😂 bu haftalarda hareketleri az olur diyorlar benimki depar atıyor 😂🙈 eşim sor bakalım diyo bu kadar hareketli olması normal mi diye o derece yani 😂🧿

yani ben 2 hafta önce kesin doğuruyorum diyordum sancılardan bu hafta hiç bişey hissetmiyorum sancı çıktı doktor bile heyecanlandı bende tık yok 😂🙈 helal olsun benim annem ilk defa hamile görüyor gibi davranıyor bazen halbuki Bütün kuzenlerimi o doğurttu diyebilirim doğumlarında hep yanındaydı bende bi acemi kaldı 😂😂🙈🙈
Hissetmemek daha iyi galiba ya. En azından 4-5 cm açılmaya kadar bişey anlamasam ne güzel olur 🤣

Alnı kanala girdikten haftalar sonra sezaryen doğum yaptım ben 😄 kanala giriyorlar sonra yukarı cikiyorlar sonra geri iniyorlar ona aldanmayın, bu sıpaların sağı solu belli olmuyor. Ben haftalarca kanalda çatıya deli gibi basan bebekle o AVM senin bu cafe benim gezmiştim, o zaman başka çocukta yok, yaşta genc 😂 kanala ilerlemek ile doğumu başlatacak şekilde kanala yerleşmek ayni şey değil bence.
Kanaldan geri çıkıyorlar mı ya ciddi misin 🤣🤣

Merhaba. Bende 33+3 hamileyim. Çook zorlu yolardan geldik buralar çok şükür.
Aranızda gebelik şekeri olan insülin kullanan var mı?

En azından biraz dinlenebiliyorsundur hareket etmeyince 🙈 bende de hiç durmama durumu var 🙈 boyu 50 cm olmuş ben zaten 155 im boydan boya çocuk oldum her hareketi canımı yakıyor uykular zaten haram 🙈 bende ilk açılmamı 5 aylıkken gördüm 2 ay yatmıştım doktorum daha erken doğurursun diyordum diyo 😂😂

Ay bilemiyorum bi şekilde çıkacak sonuçta 😂😂 bu haftalarda hareketleri az olur diyorlar benimki depar atıyor 😂🙈 eşim sor bakalım diyo bu kadar hareketli olması normal mi diye o derece yani 😂🧿
Kilosu ne kadar peki.Benimki de çok kuduruk hala 🤣 Çarşamba muayenem var kuruyemişten tiksindim inşallah 2600-2700 falan olması lazım artık nolur işe yarasın yediklerim. Ay en sevdiğim yiyeceklerden soğudum resmen

X