2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar doktor bana bugün kilotlu korse almamı söyledi var mı bildiğiniz güzel marka
Ben kilotlu değilde yamuna’nın lateks çelik korsesini kullanmıştım normal doğum yaptığım için. Baya işe yaramıştı ama senin sezaryan olduğu için aynı şeyi söyleyemicem sana belki diğer arkadaşların sana uygun bi tavsiyesi olur

Kızlar MERHABA bugün kontrolüm vardı,34+4 deyim gelişiminde sıkıntı yok çok şükür ama suyunu beğenmedi doktor, nst iyi çok şükür hareketleri de güzel geçen haftalarda da aynı şeyi söylemişti ama sonra cep yapmış demişti belki bu sefer de idrarını yapmadığı zamana denk gelmis olabilir yakın takibe alalım dedi , cuma tekrar gideceğim eğer çok azalış olursa 36 da alırız dedi .Birde bebeğim makat gelis hala doktorum bundan sonra zor döner dedi eğer ki 36 da alırsak kuveze girebilir makat gelişli bebeklerin ciğer gelişimleri geç oluyor her türlü ihtimale karşı suyunu beğenmezsem cuma günü ciğer geliştirici yaparız dedi.Su için de bol su iç dedi sadece o kadar, bakalım inşallah cumaya suyu iyi çıkar.Onemli olan hareketleri orda sorun yoksa ve suyun daha da azalmazsa 38 e e kadar bekleriz dedi
Artar umarım suyu, havuç yemek işe yarar mı bilmiyorum ama havuç suyu iyi geliyor diyorlar. Eğer katı meyve sıkacağı yoksa rendeleyip bı ince tulbent yardımıyla sikabilirsin. Makat gelişi olmayınca ciğerlerin daha geç geliştiğini hiç duymamıştım, çok şaşırdım. Demekki ondan dolayı haftaya göre değil de bebekten bebeğe değişiyor bu kuvoz olayı. 32 de girmeyen bebekte var 36 da giren bebekte. Umarım vaktinde gelir, 36 da gelirse de hiç koluvoze ihtiyaç olmadan evinize çıkarsınız 🙏

Artar umarım suyu, havuç yemek işe yarar mı bilmiyorum ama havuç suyu iyi geliyor diyorlar. Eğer katı meyve sıkacağı yoksa rendeleyip bı ince tulbent yardımıyla sikabilirsin. Makat gelişi olmayınca ciğerlerin daha geç geliştiğini hiç duymamıştım, çok şaşırdım. Demekki ondan dolayı haftaya göre değil de bebekten bebeğe değişiyor bu kuvoz olayı. 32 de girmeyen bebekte var 36 da giren bebekte. Umarım vaktinde gelir, 36 da gelirse de hiç koluvoze ihtiyaç olmadan evinize çıkarsınız 🙏
İnşallah ya çok teşekkür ederim erken gelmesinden ziyade küvöze girmesi düşündürüyor beni, bende hiç duymamıştım doktor deyince şaşırdım.Katı meyve sıkacağı var , deneyeceğim artık belki işe yarar havuç suyu.Acikcasi suyu neden azalmis anlamış değilim, bebeğin böbreklerinde felan bir sorun olmasında önemli olan o 🙏

Havuç suyu amnion sıvısını artırıyor havucun suyunu sıkıp hergün bir bardak içebilirsin etki eder diye umuyorum
Bugün başlayacağım havuç suyuna umarimetki eder , doktor sızıntı şeklinde akıntı oluyor mu dedi normal yapışkan Beyaz akıntım oluyor ama öyle su şeklinde değil gibi acaba akıntım amniyon sıvısı mı anlayamadım

İnşallah ya çok teşekkür ederim erken gelmesinden ziyade küvöze girmesi düşündürüyor beni, bende hiç duymamıştım doktor deyince şaşırdım.Katı meyve sıkacağı var , deneyeceğim artık belki işe yarar havuç suyu.Acikcasi suyu neden azalmis anlamış değilim, bebeğin böbreklerinde felan bir sorun olmasında önemli olan o 🙏
Olsa şimdiye belli olurdu, bazen su az ya da çok olabiliyor. Bı arkadaşımın da suyu azdı, 15 gün havuç suyu içti ama suyu düşmeye devam etti, 35 haftalıkken aldılar sezaryen ile. Hiç kuvoze gerek kalmadan taburcu olmuşlardı. Gayet sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi, kalbinde de böbreklerinde de bir sorun yoktu

Bugün başlayacağım havuç suyuna umarimetki eder , doktor sızıntı şeklinde akıntı oluyor mu dedi normal yapışkan Beyaz akıntım oluyor ama öyle su şeklinde değil gibi acaba akıntım amniyon sıvısı mı anlayamadım
Yok amnion sıvısını idrarla karıştırabilirsin ama akıntıyla değil. Su gibi idrardan farkı yok amnion sıvısının. Hapşırırken falan idrar kaçırdığın oluyor mu?

Sızıntı gibi akıntı bende var, sürekli çamaşırım ıslak, hiç kağıtta almadım eczaneden bu sefer. Normal vajinal akintodir diye düşündüm ama buradan suyu gelen arkadaşlara da soracaktım suyun gelmesi nasıl bişey diye. Bazen acaba su mu sızıyor diyorum

Olsa şimdiye belli olurdu, bazen su az ya da çok olabiliyor. Bı arkadaşımın da suyu azdı, 15 gün havuç suyu içti ama suyu düşmeye devam etti, 35 haftalıkken aldılar sezaryen ile. Hiç kuvoze gerek kalmadan taburcu olmuşlardı. Gayet sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi, kalbinde de böbreklerinde de bir sorun yoktu
çok teşekkür ederim, inşallah bir sorun yoktur da sağlıkla kucağıma alırım detaylı ultrasonda hiç bir sorun yoktu doktor da öyle dedi bazen böyle azalmalar olabilir diye

Sızıntı gibi akıntı bende var, sürekli çamaşırım ıslak, hiç kağıtta almadım eczaneden bu sefer. Normal vajinal akintodir diye düşündüm ama buradan suyu gelen arkadaşlara da soracaktım suyun gelmesi nasıl bişey diye. Bazen acaba su mu sızıyor diyorum
Bende doktora sordum bunu, turnusol alıp kontrol edeyim mi dedim. Sızıntı şeklindeki amnion kaçaklarını turnusolla anlayamayız onun için çok gelmesi gerekir, vajinadan bi çubukla rahim ağzından sürüntü alıp amnion kaçağı var mı yok mu en sağlıklı o şekilde anlarız dedi.

Bende doktora sordum bunu, turnusol alıp kontrol edeyim mi dedim. Sızıntı şeklindeki amnion kaçaklarını turnusolla anlayamayız onun için çok gelmesi gerekir, vajinadan bi çubukla rahim ağzından sürüntü alıp amnion kaçağı var mı yok mu en sağlıklı o şekilde anlarız dedi.
Onu bilmiyordum, amniyon sıvısı için özel yapışkanlı kağıtlar vardı iç çamaşırına yapıştırıp onunla bekliyordum. Turnosol kağıdı mi başka bı kagit mi onu hiç bilmiyorum gerçi. Ama tabi ne kadar güvenilirdir tartışılır. Bu hamileliğimde hiç almadım, doktorun sıvıyı olcmesi en garantisi geliyor bana. Ama işte benim ilki planlı sezaryendi ya su gelmesi nasıl bişey bilmiyorum. Bunda da aniden gelse anlarım da sızıntı şeklinde az az gelirmiş ya öyle gelse nasıl anlarım acaba diyorum. Bı sure sonra sancı başlar herhalde.

Kızlar gördüğüm kadarıyla bebekler ultrasonda olculenden bir kaç yüz gram eksik doguyorlar. Ya da şu ana kadar grubunizdaki bebekler mi öyle denk geldi

Onu bilmiyordum, amniyon sıvısı için özel yapışkanlı kağıtlar vardı iç çamaşırına yapıştırıp onunla bekliyordum. Turnosol kağıdı mi başka bı kagit mi onu hiç bilmiyorum gerçi. Ama tabi ne kadar güvenilirdir tartışılır. Bu hamileliğimde hiç almadım, doktorun sıvıyı olcmesi en garantisi geliyor bana. Ama işte benim ilki planlı sezaryendi ya su gelmesi nasıl bişey bilmiyorum. Bunda da aniden gelse anlarım da sızıntı şeklinde az az gelirmiş ya öyle gelse nasıl anlarım acaba diyorum. Bı sure sonra sancı başlar herhalde.
Doktorun anlar zaten suyunun azaldığından. Bende hiç kullanmadım ama kullananlardan duyarak doktora danıştım o bana bu şekilde anlatmıştı. Anlarız heralde ya biraz hamilelikle terliyoruz da çamaşırım o sebeple de ıslanıyor bence benim 🤭😅

Merhabalar. Ben de Ocak annesiydim.Bugün kontrole gittim 34. Hafta. Fakat doktorum hedefimiz 35,36. Yeni yıla bırakmak riskli olur ağrın gözüküyor falan dedi. Bu gidişle aralığın son haftası doğacak. Daha çok da minik umarım gelişir
Ağrınız olduğu için mi yeni yıla bırakmak riskli yoksa başka birşey mi var? Ben dahil birkaç arkadaşımında ağrıları çıkıyordu ama bunun için istirahat ederek normal zamanın gelmesini bekliyoruz. Riskli bi durumdan söz edilmedi bize

Ilık ılık geliyor sanki ver arkası kesilmiyor

Merhabalar. Ben de Ocak annesiydim.Bugün kontrole gittim 34. Hafta. Fakat doktorum hedefimiz 35,36. Yeni yıla bırakmak riskli olur ağrın gözüküyor falan dedi. Bu gidişle aralığın son haftası doğacak. Daha çok da minik umarım gelişir
Çünkü doktorlar usgde kemik ölçümü alıyorlar cihaz otomatik olarak kemik uzunluğuna bağlı kilo endeksleyip söylüyor. Tam olarak bilmeleri imkansız ama +ve - 200-300 gr arası sapmalar oluyor. Doktorun söylediğinden daha fazla çıkan da var daha bugün birininkini okudum hatta doktorun tahmin ettiğinden daha fazla doğdu diye. Doktorun el ölçüsü de çok önemli 1 milim yanlış yerden ölçseler hemen değişiyor hesaplama

X