2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canım sağlıkla gelsin bebeklerin inşallah gerisi hallolur inanki. Hatırlamazsın bile kim ne dedi ne yaptı. Hiç takma kafana. Arkadaşımın da ikizleri var kızcağıza ne kayınvalidesi ne annesi yardımcı oluyor. O kadar yalnız kaldı ki. Çok sabrın zorlanacak kayınvalidenle ama yine de evlatlarını senden ve babasından sonra en çok sevecek insanlardan biri. Tuhaf gariplikleri olabilir ama yine de çocuklarını emanet edebileceğin en güvenilir insanlardan biri olacak. Hepsi aşılır bi şekilde halledilir. Yeterki yavruların sağlıkla dünyaya gelsinler

Canım benim hevesi varsa kırma derim ben kiyafettir ,orgudur gbi konularda. Hep seninle kalıcak hali yok ya sonuçta giydirmezsin olur biter :) Bunlar için sakın kendini yıpratma bence gerek yok . Benim bu beşinci gebeliğim dış gebelik de dahil. Ayrıca üçüncü tüp bebekte bu aşamaya gelebildik ( pgd yapıldı ) Ne demek istediğini çok iyi anlıyorum ama sen yine de keyfini çıkarmaya calis bu zamanların . Sen net olursan zamanla saygı duyar diye düşünüyorum. Kaldı ki benim kayınvalidem de çok hevesli üçüncü torunu olucak olmasına rağmen . Ot ,cöp merakı da var . Ama çocuk onun çocuğu değil sonucta en iyi kararı anne verir

Sahiplenme hırsı mi yasiyormussun, çocuklar senin zaten, bu hayatta onları senden daha fazla hiç kimse sahiplenemez, babası bile. Kimse bir annenin çocuğu için sahip olduğu ic guduye sahip değildir, nasıl bı zihniyet bu. Ne diyim Allah yardımcın olsun.

Maasallah
Normal doğum için son ayda yapılacak egzersizler var YouTubeta sen zaten bakarsın onlara .
Bende senin gbiyim enerjim yerinde doktor yat demese bütün gün gezerim Durduruyorum kendimi . Senin böyle bir yasagin olmadığına gore keyfini çıkar

Valla 32. Haftaya kadar bende öyleydim. Sabah 7 de kalkar gece 12 ye kadar hiç
Oturmadığım çok olurdu. Evim 2 kat hergün dip köşe temizler yemeğimi yapar alışverişimi marketimi düzer 5 dk dinlenemezdim. Sonra işte sancılar çıkınca tam tersine evrildik 3 haftadır yatıyorum ve acayip sıkıldım. Deli gibi temizlik yapmak istiyorum 34+0 ım. 36+0 olduğumda ya Allah diyip kalkcam girişcem doğarsa doğsun o saatten sonra

Ya canım kusura bakma ama ben hayatımda daha saçma çok az şey duydum kayınvalidenin ne işi var doğumda ben sadece eş girebiliyor o da gerekli şartlar sağlandığında diye biliyorum.

Benim de tam tersi aşırı halsizligim var, sürekli miskin miskin yatmak istiyorum ama benim de buna vaktim yok. Gündüz ise gidiyorum eve geliyorum peşine oğlum geliyor yemek vs, sonra ev bakmaya çıkıyoruz ve her defasında gece donebiliyoruz. Bugün artık evde kalalım dedim eşime ama son dakka şuradan bı emlakçı aradı gidip bakalım diyebilir. Haftasonu dinlenmeyince haftaici iş daha da zorluyor. Sabahtan enerjim yerinde öğleden sonra hep uykuluyum ben.

Senin evde bir de çocuğun var . İster istemez onun da bakımı var . Bir de üzerine ev süreci eklendi . Yorgun hissetmen çok normal ...
Bildiğim kadarıyla Cimenlere_uzansam in da ilk benim gbi .

İşte kendi hırsı aslında beni itham ettiği. Suç diye yönelttiği şey bile suç değil dediğiniz gibi her anne tabiki çocuğunu sahiplenecek. Amin canım amin inşallah düzelir psikolojisi…

İçimde hala sabah biraz sancı oldu artık yok sanırım 48 saati bekliyor doktor iğne yaptı yine ilk doğumum ya stres var bende
İlk çocukta açılma falan daha geç oluyormuş sanırım bende bilmiyorum ama benimde ilk olacak inşallah ciğer geliştirici de olduktan sonra zaten küvezde falan kalmaz artık doğsa da bir şey olmaz inşallah ama doğuma çok yakınsın şuan kendimi senin yerine koydum Allah yardımcın olsun

Bence sahiplenme hirsını o yaşıyor. O yüzden yapıyor. Çok benzettim karakterini. Şimdi geriye dönüp bakınca daha sakin olsaymışım benimle bu kadar uğrasamazdı diyorum. Eş çok önemli tabi burda. Ben geceleri uyuyordum eşim bakiyordu. Çünkü gece uyuyunca süt çok oluyordu. O yüzden sanki hep oğlu yoruluyor Muş ben yan gelip yatiyormusum gibi duşünüyorsu. Halbuki 2 saatten fazla deliksiz uyuyamıyordum süt sagdığım için. Eşim de gece yoruluyorum birini annemin yanına birakalım dedi. Ben de dedim ki kv ye. Süt verme gece. Ben emzirmeye geleceğim. Çünkü sadece gece uykuda emiyorlardi. Yoksa biberon istiyorlarsı. Bendekini emziriyordum. Diğerini emzirmeye gidiyordum daha şimdi süt verdim diyordu. Sonra biraktırmadım daha eşime. Hasılı emzirmeye de köstek oldu demek istemiyorum konduramiyorum çünkü. Ama hiç destek olmadı. O zaman ben de onlar benim kavgasinın parcası oluyordum mecburen. Ama şimdi o sadece iki nineden bir tanesi, ben her şeyleriyim cocuklarımın. Böyle olacağını düşünebilseydim daha sakin olurdum diyorum. O yüzden sen de gelip geçici olarak düşün. İstediği kadar hırs yapsın, o evine gidecek, cocuklarınla sen kalacaksın.

Ay gerçekten kayınvalidelere eğitim şart. Muhakkak kötülükten yapılmıyor ama annenin rolünü çalmaya çalışmak, onun çocuklarıyla düzenine/kuralına karşı bir şeyler yapmak ne yanlış. Saygıyla ve sevgiyle çok basit hallolacak konular halbuki. Allah size de büyük bir sabır vermiş gerçekten çok zordur yaşarken bunları.. . Çok doğru diyorsunuz gün sonunda herkes için çekirdek ailesi en önemli olan. Sizden başka kimsenin de önemi kalmıyor. O yüzden bu doğuma girme meselesinde de yüz göz olmak istemedim buna efor harcamak hiç istemiyorum. Neyse eşim ben giricem diyerek kendini feda ederek kapadı konuyu Allah çocuklarımıza sağlıklı ömürler versin inşallah biz de şu günleri minimum sorunla geçirelim..

Eşine çok üzüldüm. On kapıdan girip arka kapıdan çıksın bari

Aynen canım egzersizleri görüyorum da genelde bebeği kanala itmeye yarayan şeyler. 36yı geçince başlayacağım. Şu an pek yapmaya cesaret edemiyorum açıkçası. Daha çok yürümeye ve mümkün mertebe hareketli yaşamaya çalışıyorum. Rapor aldım ama serbest meslek olduğum için kendi inisiyatifimde çalışıp çalışmamak. O yüzden henüz ara vermedim

Zaten 36dan sonra yapma bence de ne olur ne olmaz :) Keyfini çıkar bu günlerin öyleyse

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…