2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Yani inanın ben de anlamadım iyi bir insan ama baş rol olma tutkusu var elinde olsa kendi doğuracak… kötü olmamak için bir şey de diyemiyorum tek girmek istiyorum doğuma desem bunu anlayabilecek alanıma saygı duyabilecek gibi de değil. Sanırım doktor ne derse desin yasakmış diyeceğim ve kurcalayıp zorlamamasını umacağım… sağolun
Valla bu kadarı da fazla imiş ☺️

Kayınvalide ne alaka, daha neler duyucaz 😲 doktorun buna izin vereceğini sanmıyorum, doğum sezaryen de olsa normal de olsa mahrem bı durum ve eş haricinde herkes için mahremiyete girer. İlk defa duydum kayinvalidenin sezaryene girmek istemesini, aşırı meraklı bı kadın canlandı gözümde, ayrıca gidip kendi kayinvalidemi yanaklarından opesim geldi 😂 en kotu ihtimal doktoruna durumu soyle, insayatif kullanıp tamam demesin. Ben de asla hoslanmazdim eşimin ailesinden birinin yanımda olmasından, ona gelene kadar benim kendi kardeşim annem var derdim.
Ay ağzınız bal yesin o kadar rahatsız oldum ki ben de bende mi sorun var diyorum. Bir de emrivaki yapılıyor bana sen nasıl istersin yanında ister misin diye soran eden yok. En son az önce eşim işin içinden çıkamayıp tamam ben giricem bayılsam da içeride ben giricem dedi… annesine bunun mahremiyetini anlatma mücadelesinden daha kolay geldi sanırım

Daha neler kayınvalide de doğuma girer mi canım 😅 hayır sadece eşler için bir istisna yapılıyor onu da her hastane yapmıyor zaten kayınvalidene izin vereceklerini hiç sanmam ben 😅
Ben de yasak diyip sıyrılmayı düşünüyodum ama yasak değilse hastanede bir mücadeleye girip pat diye doğumda yanımda görebilirim. Eşim şuan en son ben giricem tamam bayılsam da direnicem dedi. Annesine bu konularda sınır çizmekten daha kolay malesef

Ay ağzınız bal yesin o kadar rahatsız oldum ki ben de bende mi sorun var diyorum. Bir de emrivaki yapılıyor bana sen nasıl istersin yanında ister misin diye soran eden yok. En son az önce eşim işin içinden çıkamayıp tamam ben giricem bayılsam da içeride ben giricem dedi… annesine bunun mahremiyetini anlatma mücadelesinden daha kolay geldi sanırım
Ben bı tek eşimi isterdim, kendi ailemden de kimseyi istemem, benim doktorum izin vermiyor kimseyi almıyor ama ilk sezaryenimde eşim yanımda olsaydı kendimi daha iyi hissedecektim diye aklımdan geçmişti. Ben dirayetini korur diye düşünüyorum çünkü perde arkasında hem bişey görünmüyor, hem normal doğum gibi ağrı ıkınma vs olmadığı için duygusal boşalma olmaz. Öncesinde sen biraz motive et rahatlar o da. Güzel ve neşeyle geçen bı sezaryen olsun inşallah 🙏

Ben de yasak diyip sıyrılmayı düşünüyodum ama yasak değilse hastanede bir mücadeleye girip pat diye doğumda yanımda görebilirim. Eşim şuan en son ben giricem tamam bayılsam da direnicem dedi. Annesine bu konularda sınır çizmekten daha kolay malesef
Doktorunuza söyleyin. Hiç kimseyi istemiyorum, heyecan oluyor diyin. 😵‍💫

Ben bı tek eşimi isterdim, kendi ailemden de kimseyi istemem, benim doktorum izin vermiyor kimseyi almıyor ama ilk sezaryenimde eşim yanımda olsaydı kendimi daha iyi hissedecektim diye aklımdan geçmişti. Ben dirayetini korur diye düşünüyorum çünkü perde arkasında hem bişey görünmüyor, hem normal doğum gibi ağrı ıkınma vs olmadığı için duygusal boşalma olmaz. Öncesinde sen biraz motive et rahatlar o da. Güzel ve neşeyle geçen bı sezaryen olsun inşallah 🙏
Aminnnnnnnn çok teşekkür ederimmm ❤️❤️❤️❤️

Haha valla göbeğin ortasından kenarlara geçti hareketler aman olsun varsın sağlıklı olduklarını bilmek ne güzel bir duygu hareketsizliginde hemen endişe duyuyoruz sonra en azından bizi rahatlatıyorlr tekmede yesek🫣😂
Benim de biseye moralim bozukken bi tekme yiyorum😊. Diyorum buna mı canını sıkiyorsun? Moralim düzliyor hemen.

Arkadaşlar merhaba biraz trajikomik bir soru olacak ama icime dert oldu belki bir bileniniz vardır. Doğumum sezeryan ile olacak epidural olur diye düsünüyorum bir sonraki randevuda doktora mutlaka soracağım. Eşim doğuma benimle giremez asla çok fenalaşırım dayanamam diyor. Bunun üzerine kayınvalidem ben giricem doğuma diye ısrarcı ancak bu durumdan pek hosnut değilim. Benim sorum şu bu şekilde isteyen akraba elini kolunu sallayarak girebiliyor mu umarım yalnızca eşlerin girebilmesine dair bir kısıtlama vardır….
Söylesen alınır mı? Hiç duymadım daha önce böyle bir istek. Benim bebeklerim kuvozdeyken ilk defa girecektim yanlarına. Eşim daha önce gormüştü. Dedi ki bu sefer annem girsin seninle. Ama almamislardı. Sadece anne ve babayı aliyorlarmıştı. Ben orda deseydim hayır annen değil seninle girmek istiyorum diye annemin bebekleri görmesine engel oldun diye gönül koyacaktı bana biliyorum.

Söylesen alınır mı? Hiç duymadım daha önce böyle bir istek. Benim bebeklerim kuvozdeyken ilk defa girecektim yanlarına. Eşim daha önce gormüştü. Dedi ki bu sefer annem girsin seninle. Ama almamislardı. Sadece anne ve babayı aliyorlarmıştı. Ben orda deseydim hayır annen değil seninle girmek istiyorum diye annemin bebekleri görmesine engel oldun diye gönül koyacaktı bana biliyorum.
Ay iyice korktum şu an benimki de bugün yola cikiyor . İnşallah garip isteklerde bulunmaz . Hoş bulunsa da ben netimdir o da ayrı 😄

Çorum'da bnm bı önceki doktorum özel olduğu halde kimseyi almadı istemezseniz kmse giremez tabi. kesildiginizi mi görmek istio anlamadm ne bu merak ztn bizden önce bebeklerimiz çıkıyor ameliyathaneden ben istemem açıkçası esimide istemem şahsen
Ya baziları doğumda anneyle birlikte lohusa oluyor. Anlamak mümkün değil. Olan yine bize ve eşimize oluyor. Biz sinirlendigimizle kaliyoruz. O da arada kalıyor ne olduğunu anlamlandiramiyor.

Ay iyice korktum şu an benimki de bugün yola cikiyor . İnşallah garip isteklerde bulunmaz . Hoş bulunsa da ben netimdir o da ayrı 😄
Sen gelebilecek garip isteklerin listesini yapıp her birine önceden cevap bul😊. Ben çünkü ilk defa saçma bir istekle karşilaşınca sasirip kaliyorum. İkinci defa gelince mantiklı şekilde karşi koyabiliyorum. Ama genelde de netseniz zaten o da alışkındır ona göre saçma isteklerde bulunmaz heralde.

Ya baziları doğumda anneyle birlikte lohusa oluyor. Anlamak mümkün değil. Olan yine bize ve eşimize oluyor. Biz sinirlendigimizle kaliyoruz. O da arada kalıyor ne olduğunu anlamlandiramiyor.
Bebeği emzirmeye çalışan kayınvalide olduğunu okumuştum ben de, patolojik bı durum bazıları 😬

Sen gelebilecek garip isteklerin listesini yapıp her birine önceden cevap bul😊. Ben çünkü ilk defa saçma bir istekle karşilaşınca sasirip kaliyorum. İkinci defa gelince mantiklı şekilde karşi koyabiliyorum. Ama genelde de netseniz zaten o da alışkındır ona göre saçma isteklerde bulunmaz heralde. B

Sizin de mi ikizleriniz var ❤️ inşallah sağlıkla evinizdesinizdir şuan. Ben de allahın izniyle ikiz bebeklerimizi bekliyorum önümüzdeki ay doğum. Bence doğumuna kimin gireceğini seçmek çok normal ve sağlıklı bir sınır, ancak eşim bile annesine bunu söyleyemiyor. Hamileliğe kadar aramız çok iyiydi. Ancak bilmiyorum ilk kez babane olmanın tutkusu mudur, başka bir psikoloji yaşıyor. Etrafını da yönetmeyi çok seven bir kadın gerçi. Geçtiğimiz haftalarda bebeklere ördüğü bir yeleğin pek beğendiğim bi tarz olmadığını binbir kibarlıkla zar zor söyledim diye (emeğine kıymet verdiğim için o renklerde ve tarzda devam etmesin emeğine yazık olmasın diye düşünerek), duymadığım laf kalmadı. 3 hafta falan küs kaldık. Vay efendim evlat benimse torun onunmuş. Onun da genetiğiymiş, benim rahmime gökten düşmemiş. Büyük yaşıyor yani anlam veremiyorum….

Sizin de mi ikizleriniz var ❤️ inşallah sağlıkla evinizdesinizdir şuan. Ben de allahın izniyle ikiz bebeklerimizi bekliyorum önümüzdeki ay doğum. Bence doğumuna kimin gireceğini seçmek çok normal ve sağlıklı bir sınır, ancak eşim bile annesine bunu söyleyemiyor. Hamileliğe kadar aramız çok iyiydi. Ancak bilmiyorum ilk kez babane olmanın tutkusu mudur, başka bir psikoloji yaşıyor. Etrafını da yönetmeyi çok seven bir kadın gerçi. Geçtiğimiz haftalarda bebeklere ördüğü bir yeleğin pek beğendiğim bi tarz olmadığını binbir kibarlıkla zar zor söyledim diye (emeğine kıymet verdiğim için o renklerde ve tarzda devam etmesin emeğine yazık olmasın diye düşünerek), duymadığım laf kalmadı. 3 hafta falan küs kaldık. Vay efendim evlat benimse torun onunmuş. Onun da genetiğiymiş, benim rahmime gökten düşmemiş. Büyük yaşıyor yani anlam veremiyorum….
Teşekkür ederim 🌸 Evet benim ikizlerim 8 yaşında😊. Şimdi kardeşlerini bekliyoruz. Allah'ım sağlık ve güzellikle kucağımıza almayı nasip etsin inşallah. Benimkinde garip bir rekabet olusmuştu. Bir de 6 ay beraber kaldık gitmedi bebeklere bakmak icin. Biri senin biri benim derdi çıldırtırdı beni. Seninkiyle benziyor mizacları.
Ben öncekinden dersimi aldım. Arıyor diyor ki yelek orecegim hangi reklnknolsun ya da nasıl olsun? Diyorum ki sen nasıl istersen öyle yap😊. Çünkü cahillik oncekinde soyluyordum. Kapşonlu olsun. Şu renk olsun falan. Tamam deyip yine bildiğini okuyordu. Ben de sinir oluyordum. Madem öyle yapacaksın niye soruyorsun diye. Şimdi hiç sinirlenmiyorum o yüzden istediğini yapıyor. Zaten bir surü var örme hepsini giyemeyecek nasılsa. Kaç haftalık bebisler?

Çorum'da bnm bı önceki doktorum özel olduğu halde kimseyi almadı istemezseniz kmse giremez tabi. kesildiginizi mi görmek istio anlamadm ne bu merak ztn bizden önce bebeklerimiz çıkıyor ameliyathaneden ben istemem açıkçası esimide istemem şahsen
Ay corumdamı yaşıyorsun canım memleketim bende corumluyum ama bursa'da oturuyorum gelin geldim buraya

Teşekkür ederim 🌸 Evet benim ikizlerim 8 yaşında😊. Şimdi kardeşlerini bekliyoruz. Allah'ım sağlık ve güzellikle kucağımıza almayı nasip etsin inşallah. Benimkinde garip bir rekabet olusmuştu. Bir de 6 ay beraber kaldık gitmedi bebeklere bakmak icin. Biri senin biri benim derdi çıldırtırdı beni. Seninkiyle benziyor mizacları.
Ben öncekinden dersimi aldım. Arıyor diyor ki yelek orecegim hangi reklnknolsun ya da nasıl olsun? Diyorum ki sen nasıl istersen öyle yap😊. Çünkü cahillik oncekinde soyluyordum. Kapşonlu olsun. Şu renk olsun falan. Tamam deyip yine bildiğini okuyordu. Ben de sinir oluyordum. Madem öyle yapacaksın niye soruyorsun diye. Şimdi hiç sinirlenmiyorum o yüzden istediğini yapıyor. Zaten bir surü var örme hepsini giyemeyecek nasılsa. Kaç haftalık bebisler?
Aminnn bebeklerimiz sağlıklı olsun musmutlu kavuşmayı nasip etsin❤️ biz şimdi 29 haftalık olduk çok şükür. Tüp bebek tedavisi bir de bir sürü emek, yoğun bir süreç. Ne olursa olsun yani bir anneyle ya da hamileyle niye mücadele edilir yorulur üzülür hic anlamıyorum. Daha doğmadan sahiplenme yarışına girdi doğumdan sonra neler yaşayacağım hiç bilmiyorum… ama dediginiz gibi dersimi aldım hic beğenmedim de demem artık madem öyle ona çaktırmadan ihtiyaç sahiplerine veririm vs… dürüstlük yaramıyorsa.. ah benimkinin de iki oğlu var, şimdi bizim de iki oğlumuz olucak inşallah, birinin huyunun eşim gibi olacağını, birinin huyunun diğer oğlu gibi olacağını söylüyor. Ben piyasada yokum gibi… bu muhabbetten hoşlanmayıp, kendi krakterleri gibi olsunlar doğunca yaşayıp görelim demiştim bir kere, o zaman da kötü oldum, psikolojisi bozulmuş sahiplenme hırsı yaşıyor çocukları dedi benim için. Zor yani inşallah geçici bir “ilk torun hevesi” psikolojisidir bu…

Sen gelebilecek garip isteklerin listesini yapıp her birine önceden cevap bul😊. Ben çünkü ilk defa saçma bir istekle karşilaşınca sasirip kaliyorum. İkinci defa gelince mantiklı şekilde karşi koyabiliyorum. Ama genelde de netseniz zaten o da alışkındır ona göre saçma isteklerde bulunmaz heralde.
Garip ne isteyebilir ki diye düşünüyorum . En fazla doğuma kadar kalayım diyebilir çünkü çağırırken yardıma ihtiyacım var şeklinde çağırdım . Git demek ayıp olur kendi sikilirsa da saygı duyarım. Hayırlısı bakalım ya :))

Günaydın kızlar. Deli gibi uyumuşum💕 dün tam 8 saat dışarıda ayaktaydım. Eve gelene kadar yorulduğumu da anlamadım. Çok şükür hala pek zorlanmıyorum. Normal doğurma motivasyonu da güç veriyor bana. Bu kadar hareketli yaşantıya rağmen doğuramazsam bi daha hamile olursam parmağımı oynatmam 🤣🤣

X