2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Her ihtimale karşı 0-3 ay 1-2 adet tulum koy yanına. Usgdeki ölçümler her zaman tam olmuyor ölçümden daha kısa ve düşük ağırlıklı doğuyorlar genelde ama daha iri ve uzun doğanda oluyor. Yeğenim için 2.500 anca doğar demişti doktoru 4 kiloya yakın doğdu mesela

Kızlar hastanede giymek için yanınıza ne koydunuz yada koyacaksınız? Benim kafam allak bullak oldu
1 takım uzun kollu pijama koyduk sabahligiyla beraber . 1 takım kısa kollu takım ( hastane sıcak olur mantigiyla ) Bir de buna uygun koyu renk kalın sabahlık koydum ne olur ne olmaz diye. Arkadaşım hastaneden çıkarken giymek için de eşofman takımı koyabilirsin dedi . Ona gerek var mı bilemedim o ayrı :)

Kız ilk zamanlar alışveriş yaparken buradan bas bas bağırdım yenidoğan çok almayın etmeyin eylemeyin diye neyse onlar sağlıklı gelsin de kıyafetler elimizde patlasın önemli değil, en kotu patikleri kesip kullanırsın çok küçük gelirse

Evet ben seni dinlemişim sanırım bayağı az almışım Allah'tan ele gelecek kadar var yeter umarım

Ben daha hiç bı hazırlık yapmadım, ne kıyafetleri yıkadım ne çanta hazırladım ama tek avuntum eksik fazla bişey kalmadı. Şu ev arama taşınma işleri benim bütün motivasyonumu yerle bir etti

Evet ben seni dinlemişim sanırım bayağı az almışım Allah'tan ele gelecek kadar var yeter umarım
Yeter tabi, ilk zamanları kurtarsın sonra zaten bebeğinin bedenine göre kendin göz kararı alıyorsun mağazaya gidip. Elin alışıyor, bu benim bebeğime olur bu küçük gelir vs diye

Ben daha hiç bı hazırlık yapmadım, ne kıyafetleri yıkadım ne çanta hazırladım ama tek avuntum eksik fazla bişey kalmadı. Şu ev arama taşınma işleri benim bütün motivasyonumu yerle bir etti
Ev bulabildiniz mi ?
Benim de annem gelmese bende birşey yapamazdım muhtemelen .

Aslında koysan mantıklı olur sezeryanse gerek yok da normal ise gidene kadar suyun gelebilir bi şekilde kirlenebilir o yüzden çıkmak için bi alt üst mantıklı buluyorum bende

Cantami hazirladim bebisin kiyafetleri de yikadik utuledik cok bisi almadim zaten. Evden de elimi ayagimi cektim kocama biraktim. Şimdi sıkılmaya başladim. Yat yat zaman hic gecmiyor

2 pijama,1gecelik, hirka, 3 emzirme atleti,2külot,corap,depend,terlik.
Emzirme atleti almadım sen yazınca hatırladım bı de hala gümüş kapak almadım, onları da tamamlasam iyi olacak. Hatta kapakları yavaştan takmaya bile başlasam olur. Ben sezaryen olacağım için yine deli gibi sağım yaparım süt insin diye. Benim biraz fazla hassas herhalde ilkinde gece gündüz 8 gün boyunca durmadan sagmistim yara olmuştu biraz kanamisti da, şimdi aynı seyleri yaşamaktan korkuya onlemimi öncesinde almak istiyorum.

Yeter tabi, ilk zamanları kurtarsın sonra zaten bebeğinin bedenine göre kendin göz kararı alıyorsun mağazaya gidip. Elin alışıyor, bu benim bebeğime olur bu küçük gelir vs diye
Evet bende öyle düşünüyorum . Abimin eşi de vermişti onlardan küçük olanlari da ayikladik . Bana herkes o kadar çok kıyafet vermis ki 2 3 çocuk büyütür sanırım . Annemle bu geldiğinde hepsini yıkadık , o utuledi . İhtiyaç sahiplerine verdim . Bebekler hemen büyüyor dediniz , evdekiler yeter diye düşünüyorum

Aslında koysan mantıklı olur sezeryanse gerek yok da normal ise gidene kadar suyun gelebilir bi şekilde kirlenebilir o yüzden çıkmak için bi alt üst mantıklı buluyorum bende
Koyayım madem Dogum şekli belli olmuyor malum
Eşim için de çanta yapayım dursun bir kenarda . Hastanede benle beraber kalırken rahat eder.

Benim normal ama son dogumda sütüm hemen gelmemisti. Senin gibi ayni seyleri yasadim asiri sagdim yara oldu kanadi. Gumus kapak gercekten iyi mi alsam mi kafam karisik

Kızlar hastanede giymek için yanınıza ne koydunuz yada koyacaksınız? Benim kafam allak bullak oldu
~2 önü düğmeli pijama takımı
~1 fotoğraf çekimi için beyaz saten sabahlık ve gecelik (lohusq sabahlığınım beyaz olması fikrini kim çıkarttığını aklıma geldikçe sorguluyorum )
~4 lohusa kilodu
~2 emzirme sütyeni
~2 emzirme atleti
~Çorap
~10 lu depend
~gümüş kapak/göğüs ucu kremi
~göğüs pedi
~yelek/polar sabahlık
~terlik
~eve giderken giymek için rahat elbise
~sezeryan olacaksan acı kahve
~tarak ,diş fırçası,makyaj malzemesi
~toka
~şarj aleti

doktor boy uzamasının yavaşladığını söyledi son haftalarda ama kilo artması devam ediyormuş

Ev bulabildiniz mi ?
Benim de annem gelmese bende birşey yapamazdım muhtemelen .
Hayır ev bulamadık hala, bı iki ev var biraz daha içimize sinen ama tamam bu dediğimiz bı ev denk gelmedi. Yeniler çok küçük, büyükler eski, burası deprem bölgesi. Hem yeni, hem biraz geniş, hem de bütçemizi zorlamayacak bı ev sanırım yok, o yüzden en sonunda rastgele birine karar kilicaz. Üstüne bı de annemler devremulke gitti 15 günlüğüne, doğumdan sonra gidemeyiz dediler, onlarınki kış dönemi, yaza da gidemiyorlar. Biz habire ev bakıyoruz bı taraftan çalışıyorum, annem de daha bir hafta yok. Böyle derbeder haldeyim anlayacağın, ağlamak için omuz arıyorum

Cantami hazirladim bebisin kiyafetleri de yikadik utuledik cok bisi almadim zaten. Evden de elimi ayagimi cektim kocama biraktim. Şimdi sıkılmaya başladim. Yat yat zaman hic gecmiyor
Ben de daha hazırlamadım biliyor musun neyime güveniyorsam ? daha hepsi etiket ve paketleriyle dolapta yığmaca duruyor. Hallederim inşallah bi ara ne diyim sadece hastanede yanıma kendim için koyacaklarımda kararsızım. Süslü bişiler mi koysam, geçiştirici bişiler mi koysam, sabahlıklı mı koysam, kısa kollu mu koysam bi türlü karar veremiyorum sanki ilk anneliğim 3 bu 3 kendine gel diyorum ama elimde değil detaycı bi insanım saçma sapan şeylere kafa yoruyorum

Benim normal ama son dogumda sütüm hemen gelmemisti. Senin gibi ayni seyleri yasadim asiri sagdim yara oldu kanadi. Gumus kapak gercekten iyi mi alsam mi kafam karisik
İlkinde lansinoh kullanmıştım, belki normal emzirenler ve sağım yapanlar için yeterli oluyordur ama bana asla fayda sağlamadı, ben bı makine bı bebek döngü haline getirmistim 8 gün, makineyi bırakıp oğlumu alıyordum onu bırakıp makineyi alıyordum, haliyle merhem filan bı işe yaramadı. Kapak için müthiş bişey diyorlar onu denemek istiyorum bu sefer. Bı de soğan surucem doğumdan önce

Hay maşallah ben 1,55 babamız 1,85 sanırım çokta uzun beklemiyorum ama belli de olmaz ben yeni tulumlar alayım bari çok yanlış alışveriş yapmışım çok

Sabahlık takımını nereden aldın bir bakayım bende Kasım ayı kartları patlattığım yetmiyor üstüne yenisini ekliyim

Sabahlık takımını nereden aldın bir bakayım bende Kasım ayı kartları patlattığım yetmiyor üstüne yenisini ekliyim
canım ben yakın arkadaşımdan aldım, o da mayısta doğum yaptı. Onda vardı ben veretim boş yere para veirp alma dedi benimde işime geldi dolap uygulamasından almış o da ama etiketi üstündeymiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…