2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kızlar nabziniz kaç çıkıyor baktınız mı hiç. Benim genelde 100 enyakin çıkıyordu ama geçmediği için sorun etmiyordum, şimdi 110-120 civarı çıkmaya başladı. Son aylar için normal mi acaba. Tansiyonum iyi genelde 11-7 civarı

Banada doktor hareketlerini sordu hemen. İyi oynuyor hareketli dedim. Tamam öyleyse dedi. Bu haftalarda sanırım en önemli şey bebeğin hareketleri sıkıntıda olup olmadığını oradan anlıyorlar en çok.
Ben sabah 10 da gittim hastaneye bu yüzden öğlen 4 de çıktım benimki kıpır kıpır normalde karnıma dokunsam oynuyor sabah 1 saat hareket etsin diye bekledim yürüdüm konuştum sevdim yemek yedim yok ses seda valla o korkuyla valizi bile alıp çıktım ultrasonda nst de kalp atışı var sancı yok ama hareket hissetmemek büyük sorunmuş ben hissedene kadar 1 saatte bir nst ye aldılar serum falan taktılar en son biraz hareketlendi yarın bidaha gel akşam hareketlerini say dedi HERŞEY NORMAL OLSA BİLE 32 DEN SONRA HAREKETLERİ ÇOK ÖNEMLİYMİŞ KIZLAR AMAN DİYEYİM YABANA ATMAYIN

Çok haklısın doktor biraz tedirgin etti beni yemene dikkat et falan dedi ay 3 gündem nolcaksa

Benim normalde de kalp atışlarım 110-120 aralığında çıkıyor 100 ün altını çok nadir gördüm. Eğer sana bi rahatsızlık vermiyorsa çok önemli olduğunu sanmıyorum ama yinede gittiğinde doktoruna bi danış istersen. Benim bi rahatsızlığımda yok ama bu şekilde çıkıyor nabzım hep

Son trimesterda nabzın yukselmesi normal diye biliyorum tabi yine de doktora sormak lazım . Benim tansiyonum hep düşük çıkıyor diye bu aralar ölçmedim . Nabzımi da bilmiyorum o yüzden .

Beni rahatsız etmiyor, hatta bayadir tansiyon da olcmuyordum, az önce tansiyon konusu açılınca aklıma geldi bakayım dedim de iki kez ölçtüm hatalı mi diye 110-120 civarı çıktı. Öyle çarpıntı filan da hissetmiyorum, ama TSH yüksekse nabız yukseliyormus ya o aklıma geldi. En son geçen ay bakilmisti troidlere normaldi gerçi.

Son trimesterda nabzın yukselmesi normal diye biliyorum tabi yine de doktora sormak lazım . Benim tansiyonum hep düşük çıkıyor diye bu aralar ölçmedim . Nabzımi da bilmiyorum o yüzden .
Tansiyonum benim de düşük, nabzım da genelde 100 altında olduğu için aklıma gelmiyordu ölçmek. Bu akşam olcunce nabzimin yüksek olduğunu farkettim. Perşembe randevum var gitmisken bunu da sorayım unutmazsam

2 numara bezden kaç adet aldınız ? Ya da kaç adet almayı uygun görüyorsunuz ?
210 li sleepy almışım ama bunu hesap ederek almadım, yani az mı çok mu gelecek hic bı fikrim yok. Çok gelmez herhalde diye düşünüyorum, bu paket indirimdeydi o yüzden 210 lu paketini almıştım. Üstünden 6 sene gectigi için ben hangi numara ne kadar süre gidiyordu unuttum. Hepsini Allah'a emanet aldım elimde kalmaz umarım

Benim oğlumda 3 hafta önden gidiyordu tospalağım bu ise çok naif bi çocuk hep tam günü gününde ölçüm çıkıyor ne geri düşüyor ne ileri atıyor
aslında önden gitmek bence çokta iyi birışey değil ya . Yani normal istesem sıkıntı olacak demek ki en güzeli haftasıyla uyumlu olması
2 numara bezden kaç adet aldınız ? Ya da kaç adet almayı uygun görüyorsunuz ?
canım ben o kadar çok aldım ki ülke savaşa girse 5 çocuğa daha yeter. Görümcem de hamile kalanları ona paslıycam

Bende 2 paket aldım ( toplamda 120 ) üçüncüyü alsam mi fazla mı olur diye düşünüyordum

Sağlıkla kullansın bebisler öyle ise

Maşallah kız Bende bugün motoru taktım başlıyorum herşeye sipariş verilecekleri verdim eşimi darladım dolap işini halı işini bu hafta hallet diye pazartesi bende sadece doğumu beklemek istiyorum

Bence kesinlikle sonrası çünkü duyumlarıma göre sancılar arttıkça açılma oluyormuş dayanılmayacak gibi olan sancılar 6-7 cm’den sonraki sancılarmış çevrem beni o kadar çok korkuttu ki doktorumla her seferinde anlaşma yapıyorum son cmlere gelince ben cayabilirim sakın bana inanmayın ikna edici olabilirim falan diyorum bebekle alakalı sıkıntılı yoksa normal doğurup çıkmak istiyorum

Yenidoğan yatagı sert mi olmalı bilmiyordum bunu sipariş vermiş bulundum çok aşırı mi yumuşak ya bu
Bi gelsin de bak bakalım, hepsi farklı birbirinden. Ama belirli bi sertlik gerekiyormuş ben de zamanında bi arayışa girmiştim de.
Kuşicim benim 3 yeğenim de öyle doğdu, çok rahattı ablamlar. Dediğin gibi belirli açıklığı geçince faydasız, ki benim öyle oldu ben isteyip gelin diyene, onlar da gelene kadar 8 cm olmuştu. Ama bence o 4-5 cm artık sancıyı hissetmeye başladığın zamanlar, sonrasıyla kıyaslanamaz tabi yine acı eşiğin nerede durumu söz konusu. Benim için bi şey pek bi şey değildi o 4-5 cme ulaşma anı.

Kızlar bugünkü kontrolde bebeğimin boyu 46 cm çıktı kilosu 2200 aldığım setler tulumlarda 50 cm yazıyor acaba küçük mü gelir 33+1 haftalığız bugün 12 gün önce 42 cmdik acaba uzaması son aylarda duracak mı acaba buyoksa ben birkaç tane büyük tulum alayım mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…