2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ay benimki de minnoş bence ya haftasında gidiyor oğluşum Sağlıklı gelsinler de önemli değil boyu posu .Benimde var bir tane 10 lu hatta onu hemşireye vereceğim onda da 0-3 yazıyor ama bir tık küçük gibi o dediğin gibi.Baya kıyafet almışım ya bazıları boşa çıkar benim illa ki sonradan farkettim

İğne korkumla baş edebilirsem kesinlikle epidural düşünüyorum herkes çok rahat diyor zaten normal olmazda sezeryan olursa direk bayıltcam kendimi ben ayılana kadar çocuğa bakacak insan çok nasılsa
İğne korkusu olacak kadar ne boyutta bi iğne ki ya o senin genel bir iğne korkun mu var ya da

Cahilligime verin lütfen
Epidural ile spinal anestezinin farkı ne ? Hastane epidural için ekstra ücret istiyoruz diyince şöyle bir kaldım Ne olduğunu tam bilmediğim için...
İnan sen söyleyene kadar 3. Bi anestezi seçeneği olduğunu bilmiyordum cevaba benide etiketleyin

Ay ben seni Anadolu yakasında sanıyordum. Çok rahat ev bulursun gbi dusunmustum . Avrupa yakası pişmanlıktır maalesef (Anadolu yakasından Avrupa yakasına taşınmış biri olarak mutsuzum )

Yeni binalar gerçekten çok kucuk ama umutsuzluk yok inşallah gönlüne göre bir ev bulacaksindir

İğne korkusu olacak kadar ne boyutta bi iğne ki ya o senin genel bir iğne korkun mu var ya da
Her kan vermemiz bi aygınlık baygınlık bide normalden bi tık farklı iğne sadece onu araştırdım bana yetti ama iğne korkusu yoksa asla korkacak bişey yok sorun bende yani

Ben de merak ettim baktim neymis diye

Eğer anestetik madde, beyin omurilik sıvısının da bulunduğu dura mater ile araknoid mater arasındaki boşluğa uygulanırsa buna subdural veya spinal anestezi adı verilir. Eğer anestezik madde; dura mater ile bunun dışındaki bağ dokularının arasındaki kısıtlı boşluğa uygulanırsa, buna epidural anestezi adı verilir.

Sağlıkla giysin inşallah

Her kan vermemiz bi aygınlık baygınlık bide normalden bi tık farklı iğne sadece onu araştırdım bana yetti ama iğne korkusu yoksa asla korkacak bişey yok sorun bende yani
Aa anladım canım ben de iğne çok büyük dev bişey herhalde dedim o an inşallah korkmazsin ve rahat geçer

İğne korkumla baş edebilirsem kesinlikle epidural düşünüyorum herkes çok rahat diyor zaten normal olmazda sezeryan olursa direk bayıltcam kendimi ben ayılana kadar çocuğa bakacak insan çok nasılsa
İğneyi sen gormuyorsun ki arkan dönük olacak, belden yapıyorlar, koldan vs olsa kötü olursun ama oturduğun yerden anlamazsın bile acıtan bı iğne de değil çünkü

Kızın yetişkin olduğunda ortalama boyu tahmini 163.5 (+- 5cm) olacak şimdi çocukluktan başlıyorlar spora cimnastige sen ona +5 daha ekle 168-169 civarı bence gayet güzel bı boy uzunluğu
Yaaaaaaa yerim onu ben çokta uzun olmasın koca bulamaz sonra babasının canına minnet o zaman

Anladım tamam o zaman

[/QUOTE] Bunun bir meali vardır dimi

Anladım tamam o zaman

Bunun bir meali vardır dimi
Ben meal bilmem ama bi de şu bilgi var

Spinal anestezi yönteminde, anestetik madde verilmeden önce beyin omurilik sıvısının bir miktar boşaltılması gerekir. Bu; hem beyin zarlarına girişim yapılmasına yol açar hem de boşalan sıvı nedeniyle baş ağrısı gibi yan etkilerin ortaya çıkmasına neden olur. Epidural anestezide beyin zarlarına bir işlem yapılmadığından, bu riskler ortadan kalkar.

Bak buradan anladığım şey bana epidural yapılmış demekki, baş ağrım olmadı, doğru mu anlamışım hocam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…