2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Kız ilk zamanlar alışveriş yaparken buradan bas bas bağırdım yenidoğan çok almayın etmeyin eylemeyin diye 😁 neyse onlar sağlıklı gelsin de kıyafetler elimizde patlasın önemli değil, en kotu patikleri kesip kullanırsın çok küçük gelirse
Poffff sen onları yazarken ben napıyordum acaba 🙄🙄 elimde patlayacak kıyafet çok 😂 dağlık olsun ne diyelim 🙏🙈

Ben de daha hazırlamadım biliyor musun 😔 neyime güveniyorsam ? 😅 daha hepsi etiket ve paketleriyle dolapta yığmaca duruyor. Hallederim inşallah bi ara ne diyim 😅 sadece hastanede yanıma kendim için koyacaklarımda kararsızım. Süslü bişiler mi koysam, geçiştirici bişiler mi koysam, sabahlıklı mı koysam, kısa kollu mu koysam bi türlü karar veremiyorum sanki ilk anneliğim 🤦🏼‍♀️ 3 bu 3 kendine gel diyorum ama elimde değil detaycı bi insanım saçma sapan şeylere kafa yoruyorum 🙈
Her kontrolde doktor bi 36 haftayi atlatsaydik dedigi icin psikolojik olarak 36dan sonra doguracakmis hissindeyim o yuzden hazirladim herseyi bekliyorum :KK48: benim pjamalardan biri hafif suslu gibi oldu ama özellikle sectigim bisi degildi uygundu fiyati aldim😄 digeri de rahat pijamalarimdan koydum sanirim bunu giyerim. Ben dogumdan sonra hem cok üşüyorum hem cok terliyorum. Ince ama uzun kollu pijamalarim.sabahlik da koydum ama kullanir miyim bilmem.

Evet ben seni dinlemişim sanırım bayağı az almışım 😀 Allah'tan ele gelecek kadar var yeter umarım 😂
Ben hiç yenidoğan almadım 0-3 ve 1-3 aldım ilk zamanlar için onlar bile gözüme çok küçük geliyor 🤗En son 32+0 da 42 küsürdü boyu kilosu da 1950 Gr.Ben çok uzun boylu beklemiyorum gerçi de bebişi yine de belli olmaz

Kızlar iki gündür hafif sancılar yaşıyorum, özellikle bugün daha çok hissettirdi.Bugün biraz yürümüştüm geldiğimde biraz dinlenip yemeğe giriştim belime ve karnıma birden ağrılar girdi neyse yattım dinlendım geçti çok şükür, sanırım yalancı sancılarım başladı cumartesi kontrolüm var bakalım inşallah zamanında gelirler

Cantami hazirladim bebisin kiyafetleri de yikadik utuledik cok bisi almadim zaten. Evden de elimi ayagimi cektim kocama biraktim. Şimdi sıkılmaya başladim. Yat yat zaman hic gecmiyor
Benim de bu aralar yatmaya vaktim olmuyor pek, çok yormamaya calisiyorum kendimi ama haftaici okuldayim haftasonu ev arayışında, bazen haftaici de mesai sonrası bakıyoruz beğendiğimiz evlere. Perşembe çalışabilir raporu almak için gidicem umarım bı aksilik çıkmaz çalışmama izin verir doktorum. Ben 37 ye kadar yine pek yatamicam anlicagin 😢 iyi tarafindan bakmaya çalışıyorum, çok kilo almam 😁

Bence kesinlikle sonrası çünkü duyumlarıma göre 🙄 sancılar arttıkça açılma oluyormuş dayanılmayacak gibi olan sancılar 6-7 cm’den sonraki sancılarmış 🙄 çevrem beni o kadar çok korkuttu ki doktorumla her seferinde anlaşma yapıyorum son cmlere gelince ben cayabilirim sakın bana inanmayın ikna edici olabilirim falan diyorum bebekle alakalı sıkıntılı yoksa normal doğurup çıkmak istiyorum 🙈🙈
Hahahahahah ay ne güldüm ya bu tam benlik bir hareket kesinlikle o an ikna etmeye calısırım 🤣🤣 epidural mi dusunuyorsun sen de peki canim

Benim de bu aralar yatmaya vaktim olmuyor pek, çok yormamaya calisiyorum kendimi ama haftaici okuldayim haftasonu ev arayışında, bazen haftaici de mesai sonrası bakıyoruz beğendiğimiz evlere. Perşembe çalışabilir raporu almak için gidicem umarım bı aksilik çıkmaz çalışmama izin verir doktorum. Ben 37 ye kadar yine pek yatamicam anlicagin 😢 iyi tarafindan bakmaya çalışıyorum, çok kilo almam 😁
Allah kolaylik versin canim ben okurken yoruldum😮‍💨

Hayır ev bulamadık hala, bı iki ev var biraz daha içimize sinen ama tamam bu dediğimiz bı ev denk gelmedi. Yeniler çok küçük, büyükler eski, burası deprem bölgesi. Hem yeni, hem biraz geniş, hem de bütçemizi zorlamayacak bı ev sanırım yok, o yüzden en sonunda rastgele birine karar kilicaz. Üstüne bı de annemler devremulke gitti 15 günlüğüne, doğumdan sonra gidemeyiz dediler, onlarınki kış dönemi, yaza da gidemiyorlar. Biz habire ev bakıyoruz bı taraftan çalışıyorum, annem de daha bir hafta yok. Böyle derbeder haldeyim anlayacağın, ağlamak için omuz arıyorum 😂😂
Anadolu yakasındaydin degil mi sen ? Avrupa yakasına göre evler daha güzel yine de öyle düşünmeye çalış . Ev derdi çok büyük bir iş seni çok iyi anlıyorum . Az çok benim başımda da var biliyorsun maalesef . Şansa belki hiç ummadığın bir yerden begenebilecegin bir ev çıkar ev ne dersin ? Biraz daha sabır 😍 İşi 32 de bırakacak misin ?

Bu annelerin devremülk işi bitmiyor 😀 Benimki de bugün evine geçti yarın da köydeki evine gidicek 12 saat uzaklıkta . Yaz boyu fırsat olmadı gitmek için bir gidip evi açmaları eksiklerine bakmaları gerekiyormuş. 20 günden önce de dönemez 🤷

Ben hiç yenidoğan almadım 0-3 ve 1-3 aldım ilk zamanlar için onlar bile gözüme çok küçük geliyor 🤗En son 32+0 da 42 küsürdü boyu kilosu da 1950 Gr.Ben çok uzun boylu beklemiyorum gerçi de bebişi yine de belli olmaz
Çok uzun olmasa da ben yine de küçük kıyafet giydirmeyi sevmiyorum, içinde rahat edeceği gerdirmeyecek kıyafetler giysin bebisler 🥰 yarım kundak yapıp belden asagisinin serbest olması onların sağlığı için de iyi.

Bende 0 3 aldım hep . Bir tek 10lu kutulu hastane cikislari var ya yenidoğan olarak o var . Onu da kayınvalide almak istedi gönlü kırılmasın diye aldım 😀 0 3 aylar bile küçük geliyor benim gözüme 😂 Gerçi benim kızım minnoş gbi şimdilik haftasından ileri çıkmıyor .

Maasallah senin bebise de 😍

Hahahahahah ay ne güldüm ya bu tam benlik bir hareket kesinlikle o an ikna etmeye calısırım 🤣🤣 epidural mi dusunuyorsun sen de peki canim
İğne korkumla baş edebilirsem kesinlikle epidural düşünüyorum herkes çok rahat diyor 🙈 zaten normal olmazda sezeryan olursa direk bayıltcam kendimi ben ayılana kadar çocuğa bakacak insan çok nasılsa 🙈🙈

İğne korkumla baş edebilirsem kesinlikle epidural düşünüyorum herkes çok rahat diyor 🙈 zaten normal olmazda sezeryan olursa direk bayıltcam kendimi ben ayılana kadar çocuğa bakacak insan çok nasılsa 🙈🙈
Cahilligime verin lütfen 🤔
Epidural ile spinal anestezinin farkı ne ? Hastane epidural için ekstra ücret istiyoruz diyince şöyle bir kaldım 😀 Ne olduğunu tam bilmediğim için...

Anadolu yakasındaydin degil mi sen ? Avrupa yakasına göre evler daha güzel yine de öyle düşünmeye çalış . Ev derdi çok büyük bir iş seni çok iyi anlıyorum . Az çok benim başımda da var biliyorsun maalesef . Şansa belki hiç ummadığın bir yerden begenebilecegin bir ev çıkar ev ne dersin ? Biraz daha sabır 😍 İşi 32 de bırakacak misin ?

Bu annelerin devremülk işi bitmiyor 😀 Benimki de bugün evine geçti yarın da köydeki evine gidicek 12 saat uzaklıkta . Yaz boyu fırsat olmadı gitmek için bir gidip evi açmaları eksiklerine bakmaları gerekiyormuş. 20 günden önce de dönemez 🤷
Yok ben Avrupa yakasindayim, tam fay hattının ve çukurunun olduğu bolgeye yakınım bı de. O yüzden de biraz fazla seciciyiz ev konusunda, Marmara denizinden uzak yüksek ilçelerden biri olsa biraz daha eski yapılara da yonelebiliriz ama burada mümkün olduğunca yaşı küçük yapılara bakıyoruz, haliyle onlar da minicik kutu kadar. Ben de evlendiğimden beri hiç küçük evde oturmadim ilk evim dubleksti sonrakiler de en az 130 M2 civarı, esyam da ona göre fazla. Küçük eve sığabilir miyim hiç bilmiyorum, en kotu ihtimal daha da sadelesicem. Her tasinmada esyalarin bı kısmı gitti zaten 😁

X