2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bebişe maşallah geçmiş olsun heyecanlanmışsındır belki o yüzden oynamıştır tansiyonun.
Yok canım 3. hamilelikte ne heyecanı. Sırt üstü yatınca direk bayılma moduna giriyorum. Aslında yattığım sedyenin kafa kısmıda yüksek ama anlamadım. Var bir sıkıntı.

İstirahate devam ilacı kesiyoruz 1 hafta sonra. Stres yapma dinlen eğer dinlenirsen ben senin 38-39 u göreceğini düşünüyorum dedi
Hadi inşallah ben de bu haftalarda korkular yaşayıp bir cogumuzun 40. Haftaya geldiğinde bu bebek neden gelmiyor diye hayiflanacagini düşünüyorumumarım hiç bir bebeğimiz vaktinden önce gelmez, herkes bı 38 i görsün insallah

Yok canım 3. hamilelikte ne heyecanı. Sırt üstü yatınca direk bayılma moduna giriyorum. Aslında yattığım sedyenin kafa kısmıda yüksek ama anlamadım. Var bir sıkıntı.
Uygulamanın birinde okustum bizim bebekler ve rahim büyüdüğü için ana damarlara baskı yapiyormus sırt üstü yatınca, bu da baygınlık hissi tansiyon vs gibi sorunlara sebep oluyormuş. Hatta sırt üstü yattıktan sonra hemen ayağa kalkmayın bı sure oturup karşıya bakıp öyle kalkın yazıyordu. Bir kaç dakika içinde bile tansiyonu olumsuz etkileyebilirmis. Onunla ilgili olabilir mi acaba senin de.

Olabilir doktorum hemen oturur pozisyona getirdi beni su getirttirdi. Bir süre otur dedi. Ne zaman dr a tek gitsem başıma bir şey geliyor Tam sırt üstü de değildim. yarı oturur pozisyondaydım ama yine de dediğin gibi bir şey oldu sanırım. Hatta nst ye gireceğin zaman söyle başını dik pozisyona getirsinler dedi.

Yenidoğan yatagı sert mi olmalı bilmiyordum bunu sipariş vermiş bulundum çok aşırı mi yumuşak ya bu

Ben de bugün yine kontrolde idim tsh 2 ye gerilemis çok şükür bebek te 2270 gr olmuş sancı da cikmadi.Bu arada sorum var kızlar epidural normal doğum yapan var mı aranizda veya yakini yapan? Ya 4-5 cm acikliga gelene kadar takilmiyormus sonrasında takilmiyormus. Şimdi zor acili kısım o ilk 4-5 cm lik aciklik mi geri kalanı mi?

Selam. Maşallah kuzuya artık çok az kaldı yakında kucağında olacak inşallah. Azcık sabır. Sen Anadolu yakasındaydın sanırım. Hangi hastaneyle anlaştın? Ben Çamlıca medipola sordum fiyat sabitleme yapamıyoruz dedi. Bir de ne kadarmış ücret?

Medipol çamlıca da çok şikayet okudum. Bide dr um sözde çok ilgili herkes çok memnun ama ben memnun kalmadım. Tahlil sonuçlarımı atıyorum cevap yok. Covid oldum yazdım cevap yok. Çok rahatsız etti beni bu durum.
2 çocuğumu da central hospital kozyatağında yapmıştım. Oradaki dr uma yazdım kadın hemen ilgilendi. kan pıhtılaşması testi istedi. Covitten dolayı kan pıhtılaşması çıktı coraspin başladı hemen. Şimdi ona devam ediyorum. Yuvama kavuşmuş gibiyim. İçim rahat gönlüm rahat az daha pahalı ama çamlıca 16.000 demişti+2900 3. gebelik için+ dr izin gününde gelirse ekstra para+ spinal 3000 di galiba vs vs.

Central hospital le 24000 e anlaştım. ocak zammnından etkilenmeyeceğim. spinal için +4000

Kızlar selam 32+0 dayım. Kilomuz 1880 gram. Baş ve bacaklar haftamızla uyumlu ancak karın çevresi 3 gün geride. Birazcık tedirgin oldum. Yaşayan veya bilgisi olup beni rahatlatacak olan var mı
Bende 30 haftaligim karın çevresi 32 de önde gtii hep hala öyle şekerim hep düşük anlamadık

Maşallah Rabbim gününde kucağına versin cnm bende normalde özele gidiyorum ama bgn eğitim araştırmaya gittim hareketleri azaldı gibi geldi nst ye girdim ilk kez gayet iyi dedi şükr normalde 30 hafta olduk ama bebek 31 şuan önde gitti hep hala öyle birde dönmüş artık kafa aşağıda dedi serviks ölçün diyorum bizim aletler olcmuo perinatalog ölçer yaptı ne alakaysa kocaman üniversitesi Hastanesi'nde öyle işte sağlıcakla gelsinler günlerinde ins

Önceden ödeme oluyor mu öyle ben hiç duymadim ilk gebeliktede çıkış yaptıktan sonra ödedik Ocak zammına kalmamak adına yapılır mı acaba sormak lazım bakalm

Önceden ödeme oluyor mu öyle ben hiç duymadim ilk gebeliktede çıkış yaptıktan sonra ödedik Ocak zammına kalmamak adına yapılır mı acaba sormak lazım bakalm
Bazı hastaneler yapıyor. Medipol yapmıyor. Avans ödeme alıyor seni bağlamak için. Kalanı doğum sonrası ödüyorsun.

Demekki baya baskiliyor rahmin ana damarlari, mümkün olduğunca o pozisyonda kalmamaya calisicaksin mecburen. Yani kötü bisey olmaz ama Allah korusun dengeni filan kaybetme kalktığında, canin yanmasin. Benim de nst de midem bulanirdi genelde.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…